e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80

III Liga piłki siatkowej mężczyzn

III LIGA PZPS SEZON 2023/24
21.10.23 Trefl Gdańsk: AZS UMK Toruń 1:3 (25:19,19:25,14:25,16:25)
28.10.23 AZS UMK Toruń: LZS Dragacz 3:1 (26:24,19:25,25:17,28:28)
10.11.23 AZS UMK Toruń: UKS Olimpijczyk Pruszcz Gd 3:2 (25:17,25:16,20:25,22:25,15:10)
18.11.23 AZS UMK Toruń: PTPS- ZSS Człuchów 0:3 (23:25,19:25,20:24)
21.11.23 UKS Jedynka Reda:  AZS UMK Toruń 2:3
25.11.23 UKS Olimijczyk Pruszcz Gd: AZS
 UMK Toruń 3:0 (25:19,25:15,25:18)
14.12.23 AZS UMK: Trefl Gdańsk 3:0 (25:19,25:14,25:22)
20.12.23 LZS Dragacz: AZS UMK Toruń 2:3 (25:20,25:22,23:25,23:25,19:21)
13.01.24 PTPS-ZSS Człuchów: AZS UMK Toruń 3:0 (25:19,26:24,27:25)
18.01.24 AZS UMK Toruń: UKS Jedynka Reda 3:2 (23:25,25:16,32:3021:25,15:13)

Aktualna tabela:
app.frespo.pl/gameplay/224/pomorska-liga-siatkowki-2023-2024

III LIGA KPZPS SEZON 2022/23
Po ubiegłorocznym spadku z II ligi zawodnicy AZS UMK pod wodzą trenera Michał Tyburskiego, rozpoczęli kolejny sezon w III lidze. Drużyna występuje w następującym składzie: Michał Ambroziak, Maciej Bielawski, Mateusz Boniecki, Adrian Czyż, Dawid Jankowski, Paweł Krzeszewski, Krystian Kuczkowski, Marcel Liszewski, Bartosz Piasecki, Maciej Piasecki, Michał Potempa, Vladyslav Putnikov, Adrian Scigocki, Radosław Sobociński, Adrian Totoń i Maciej Zarzycki.

1 mecz rozgrywany dnia: 2022-12-11

LZS Dragacz: AZS UMK Toruń 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:22)

2 mecz rozgrywany dnia: 2022-12-12

AZS UMK Toruń: KS Stal Grudziądz 3:0 (25:13, 25:18, 26:24)

3 mecz rozgrywany dnia: 2023-01-08

AZS UMK Toruń: BKS WSG Chemik Bydgoszcz 0:3 (13:25, 19:25, 21:25)

4 mecz rozgrywany dnia: 2023-01-15

KOLIBRY - SKS OLENDER WIELKA NIESZAWKA: AZS UMK Toruń 0:3 (22:25, 18:25, 16:25)

kpzps.pl/rozgrywki/tabele/

II LIGA PIŁKI SIATKOWEJ SEZON 2021/2022

02.10.21 KS Orzeł Międzyrzecz: AZS UMK Toruń 3:0 (25:23,25:19,25:16)
09.10.21 AZS UMK Toruń: Trefl Lębork 3:0 (25:18,25:22,25:17)
16.10.21 Wilki Wilczyn: AZS UMK Toruń 3:0 (25:18,25:19,25:15)
23.10.21 AZS UMK Toruń:Enea Energetyk Poznań 2:3 (31:29,18:25,25:22,11:25,7:15)
30.10.21 Stoczniowiec Politechnika Gdańsk: AZS UMK Toruń 3:0 (25:23,25:15,25:18)
06.11.21 KPS Stalpro Joker Powiat Pilski: AZS UMK Toruń 0:3 (12:25,14:25,23:25)
13.11.21 SPS Konspol Słupca: AZS UMK Toruń 3:0 (25:17,25:21,25:22)
20.11.21  AZS UMK Toruń: SKS Gorzów Wlkp. 3:2 (19:25,25:18,30:32,25:19,15:8)
27.11.21 WKS Sobieski Żagań: AZS UMK Toruń 3:0 (25:18,25:14,25:17)
11.12.21 AZS UMK Toruń: MKST Nowa Sól 3:0 (26:28,15:25,15:25)
18.12.21 AZS UMK Toruń : LBS Orzeł Międzyrzecz 0:3 (20:25,22:25,28:30)
08.01.22 Trefl Lębork: AZS
 UMK Toruń 3:2 (25:14,22:25,23:25,25:15,15:12)
15.01.22 AZS UMK Toruń: LZS
 Wilki Wilczyn 3:2 (15:25,26:28,25:22,25:19,15:11)
22.01.22 Enea Energetyk Poznań: AZS UMK Toruń 3:0 (25:15,25:15,25:21)

29.01.22 AZS UMK Toruń: Stoczniowiec Politechnika Gdańsk 0:3 (20:25,17:25,22:25)
12.02.22  KPS Stalpro Powiat Pilski: AZS UMK Toruń 3:1 (25:23,22:25,25:17,25:13)
26.02.22 AZS UMK Tor
uń: SPS Konspol Słupca 1:3 (14:25,20:25,25:21,16:25)
12.03.22 SKS Gorzów Wlkp: AZS UMK Toruń 3:0 (25:18,25:14,25:23)

statystyki.pzps.pl/pl/volleyball/2-liga,7448/50065/standings/league

II LIGA PIŁKI SIATKOWEJ SEZON 2020/2021(22.03.21)

Podobnie jak siatkarki nasi studenci swój pierwszy mecz w wyższej lidze po zasłużonym ubiegłorocznym awansie rozegrali na wyjeździe w Łęczycy z MMKS Lotnik. O kilku lat ekipę prowadzi mgr Michał Tyburski, jednak tym razem występujemy jako beniaminek II ligi. Według relacji trenera studenci bez kompleksów podeszli do meczu i byli bliscy powalczenia o pierwszy historyczny punkt. Po dramatycznej walce ulegli jednak gospodarzom 1:3 (18:25,25:21,18:25,22:25).

W sobotę 03.10.20 swój pierwszy mecz na II ligowym froncie przed własną publicznością rozegrali siatkarze AZS UMK. Już pierwsze dwa sety przegrane 22:25,24:26 z Acrobaleno Kasztelan Rozpsza pokazały jak trudno będzie akademikom w tym meczu. Kapitalna gra w partiach 3 i 4 dały zwycięstwo w dwóch kolejnych setach 26:24 i 25:22. O zwycięstwie gości zadecydował tie- break 9:15, w którym zabrakło w naszej ekipie konsekwencji w grze i przysłowiowego szczęścia.

W trzeciej kolejce ligowej nasi siatkarze próbowali odnieść pierwsze zwycięstwo w Ozorkowie  z Bzurą. Niestety wrócili na tarczy ulegając 1:3 (20:25,20:25,25:22,20:25).

Mecz IV kolejki rozegrany w sobotę 17.10.20 roku dał gorzką lekcję ligowej siatkówki. Mecz w Wieluniu z WKS był najsłabszym w naszym wykonaniu. Wynik 0:3 (8:25,16:25,23:25) mówi wiele o przewadze gospodarzy ale wyniki poszczególnych setów pokazują, że nasi studenci nabierają rutyny w zmaganiach ligowych i nie zamierzają być tylko dostarczycielami punktów.

Mecz 5 kolejki był określany jako szansa na podreperowanie bilansu punktowego. Nasi siatkarze dwoili się i troili na boisku i byli naprawdę blisko upragnionego sukcesu. Nietey w decydujących momentach popełniali nie wymuszone błędy własne co przełożyło się na wynik 1:3 (21:21,27:25,24:26,18:25).

Mecz 6 kolejki z Hetmanem Włoszczowa został przełożony najprawdopodobniej na 18.11.20.

W meczu 7 kolejki w dniu 14.11.20 po słabym spotkaniu (poza nielicznymi bardzo dobrymi momentami)na własej hali musimy uznać wyższość Czarnych Rząśnia 0:3 (15:25,17:25,12:25).
Tylko nie wielkim usprawiedliwieniem jest brak 3 podstawowych graczy AZS UMK oraz problemy z trenowaniem w otymalnym składzie wynikające sytuacjami pandemicznymi wokół drużyny.

Mimo rozegrania już 8 kolejki w dniu 21.11020 siatkarze pozostają bez zwycięstwa na II ligowy m froncie. Tym razem srogiej lekcji siatkówki udzielili nam zawodnicy MOSiR Sieradz pewnie pokonując AZS 3:0 (25:21,25:14,25:17).

"Domowe" spotkanie z bezapelacyjnym liderem rozgrywek zapowiadało się na jednostronny pojedynek. Ku uciesze naszych zawodników i trenera stoczyliśmy przegrany ale rewelacyjny pojedynek. Wynik 1:3 nie oddaje dramaturgii meczu ale kolejne sety 26:24,24:26,18:25,23:25 pokazały, że w tym spotkaniu byliśmy bardzo blisko urwania choć jedengo punktu.

W końcu 12.12.20 roku udało się odnieść piewsze jakże ważne zwycięstwo i to w meczu wyjazdowym. Azetesiacy pokonali Kasztelana Rozprza na ich własnym boisku 0:3 (23:25,22:25,24:26).

Ostatni mecz roku z viceliderem Bzurą Ozorków przebiegł właściwie bez historii. Porażka 0:3 na własnym parkiecie odzwierciedla różnicę między zespołami. W setach było to 18:25,18:25,22:25.

Pierwszy mecz nowego roku w dniu 09.01.21 z trzecią ekipą ligi również zakończył się porażką ale w dużo lepszym stylu w stosunku 1:3 (16:25,19:25,25:20,23:25).

W przeciwieństwie do siatkarek 15 kolejka jeszcze bardziej skomplikowała sytuację w tabeli. Mimo, że do play-outu przystąpią 4 ostatnie drużyny, możliwość utrzymania przewagi parkietu powoli się oddala. Na własnym parkiecie w dniu 23.01.21 roku ulegliśmy KS Hetmanowi Włoszczowa 2:3 (16:25,26:24, 20:25,25:19, 11:15).

Również 16 kolejka i wyjazd do Rząśni nie przyniósł poprawy punktowej akademików. Porażka 3:0 (25:19,25:20,25:17) przesądza raczej, że do play out przystąpimy z ostatniej 10 pozycji.

W 17 kolejce rozegranej w dniu 13.02.21r. w Toruniu nasi siatkarze zostali niemiłosiernie ograni przez MOSiR Sieradz 0:3 (11:25,11:25,18:25). Fakt,że przyszło nam mierzyć się z niedawno jeszcze pierwszoligowym zespołem uzmysłowił wszystkim obecnym na hali, jak wiele brakuje nam do tak mocnych II ligowców.

Sezon ligowy siatkarski w naszym wykonaniu wkroczył w decydującą fazę. W dniach 13 i 14.03 w Rozprzy odbyły się dwa mecze play-out. W pierwszym bez większych problemów ograliśmy gospodarzy 3:1 (25:22,25:23,24:26,25:23). Z wielkimi nadziejami przystąpiliśmy do drugiego meczu tym bardziej, że Kasztelan po sobotniej porażce został postwaiony pod ścianą. Mimo poświęcenia i woli walki drugi mecz kończy się odwrotnym wynikiem 3:1 dla Rozprzy (17:25,26:24,28:26, 25:17).
Na weekend 20-21.03.21 przenosimy zmagania na naszą halę i marzeniem byłoby zakończyć rewalizację dwoma zwycięstwami i pozostać w II lidze.

W sobotę 20.03 siatkarze AZS UMK Toruń zrobili drugi mały krok do utrzymania się w lidze i pokonali Kasztelana Rozpsza 3:0 (25:18,25:21,25:23).
W niedzielę kilkanaście minut po 19 na hali UCS zawodnicy AZS UMK po świetnym meczu pokonali po raz 3 Kasztelana (tym razem 3:1) i mogli radować się z utrzymania II ligi na przyszły sezon. Trener Tyburski tylko z domu mógł przyglądać się poczynaniom swoich podopiecznych (choroba). W sobotnim i niedzielnym meczu trenersko naszą ekipę wspomogli Jerzy Wawrzyn oraz Mariusz Soja. Dobra robota Panowie.

siatka.org/wyniki/ligi-polskie1sezon-202020211ii-liga-m-sezon-202020211grupa-3-ii-liga-m-sezon-202020211/wynik-tab/runda-zasadnicza-645/

III LIGA PIŁKI SIATKOWEJ SEZON 2019/20 (12.12.19)
Zwycięska inauguracja ligi dla siatkarskich akademików!

W czwartek (7.11.19) siatkarska drużyna AZS UMK rozpoczęła swoje zmagania w 3. Kujawsko-Pomorskiej Lidze Seniorów.

W pierwszym, domowym meczu ekipa z Torunia zmierzyła się z drużyną NTS Trójka Nakło. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

Mecz ten był debiutanckim dla wielu nowych zawodników UMK, co objawiło się w rwanym przyjęciu podczas początku pierwszego seta. Po początkowych problemach drużyna podniosła swój poziom gry i zdołała wygrać pierwszą partię.

Drugi set był pod pełną kontrolą Torunia, mocna i efektywna zagrywka, skuteczna obrona i blok pozwoliła zarezerwować pierwszy punkt w tabeli.

Trzeci set to wyraźni regres w grze i popełnianie prostych błędów gospodarzy. Mimo walki do końca, nie udało się odwrócić wyniku i tym razem to NTS zdobył swojego seta, który zakończył się wynikiem 30:32.

Mocno osłabione przyjęcie i brak w zdecydowania w ataku doprowadziło do wyrównania stanu setów po 4. partii.

W tie-breaku AZS UMK za wszelką cenę nie chciał dać się sprawdzić znanemu powiedzeniu siatkarskiemu i ze zwiększoną motywacją wracała na parkiet. Mocny początek (Toruń wygrywał 6:0) dał czas Akademikom na popełnianie błędów w późniejszym etapie ostatniej części seta. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 16:14 dla gospodarzy.

Następnym meczem będzie spotkanie wyjazdowe z BKS Chemikiem Bydgoszcz 14. listopada.

Drużyna AZS UMK rozegrała w ostatnim czasie dwa mecze z drużyna BKS Chemik Bydgoszcz. Jeden mecz wyjazdowy i jeden domowy.

W czwartek (14.11) to BKS był gospodarzem, ale nie obdarował naszej drużyny gościnnością. Przeciwnicy Akademików dysponowali bardzo mocną i skuteczną zagrywką, pewnym przyjęciem i znajomością swojej hali. AZS nie potrafił utrzymać piłki w boisku, co skutkowało wolniejszym i czytelniejszym rozegraniem, na które Bydgoski blok był przygotowany. Mecz bez historii.

Na niedzielny rewanż reprezentacja UMK mimo ogromnej chęci zrewanżowania się przeciwnikom, musiała podejść do spotkania z zimną głową i prezentować opanowany styl gry. Torunianie powrócili do gry, która zdefiniowała drużynę w poprzednim sezonie, czyli konsekwentne zmuszanie przeciwników do popełniania błędów. Przeciwników, którzy posiadają lepsze warunki fizyczne.

Od samego początku zagrywka AZS UMK, zazwyczaj typu flot, była kąśliwa i sprawiała duże problemy gościom. Stabilna gra w toruńskiej drugiej linii owocowała dobrym przyjęciem, co ułatwiało mylenie środkowych bloku BKS-u. Pomocnym czynnikiem byłą nieznajomość hali, dzięki której Bydgoszczanie przepuszczali wiele zagrywek i mylili się w swoich zagrywkach. Przedmeczowe założenia dały owoc w postaci wygranej 3:0 i pełnego rewanżu za czwartkowe spotkanie.

Niepomyślny wyjazdowy tydzień siatkarzy AZS UMK.
Siatkarska reprezentacja UMK rozegrała w poprzednim tygodniu dwa mecze wyjazdowe ze swoimi rywalami w 3. lidze. Niestety nie udało się wygrać żadnego z tych meczów, ani zdobyć nawet jednego punktu.
W czwartek (5.12) Akademicy udali się do Nakła nad Notecią, aby tam podjąć NTS "Trójkę" Nakło. Gospodarze byli w pełnej formie turniejowej, w przeciwieństwie do AZS, który nie mógł trenować przed 2 meczami wyjazdowymi.
Spotkanie od strony gości było szarpane. Torunianie chcąc odpowiadać na grę "Trójki" zmieniali założenia gry, jednak tylko na kilka akcji, po czym powracały proste błędy w grze. Przez pierwsze dwa sety akademicy potrafili się przebudzać i utrudniać zdobywanie kolejnych punktów przeciwnikom. Jednak trzeci set został zdominowany przez Nakło. Torunianie musieli pogodzić się z porażką 3:0.

Kolejne wyjazdowe zmagania odbywały się na najtrudniejszym terenie w niedzielę (8.12). Mecz z Chemikiem Bydgoszcz, rozpoczął się wczesnym popołudniem i od samego początku wyglądał o wiele lepiej niż ostanie spotkanie wyjazdowe Torunia na tamtejszej hali. Skład Torunia - okrojony poprzez choroby niektórych zawodników - prezentował się solidnie w początkach kolejnych setów. Młodzi przyjmujący skutecznie grali "o blok" Bydgoszczan, jednak brakowało utrzymania piłki w boisku podczas kontrataków i agresji w zagrywce w kluczowych momentach meczu. Kolejna porażka bez punktów stała się faktem.
Powracający do treningów siatkarze skupiają się na poprawie pewności siebie w grze i poprawie błędów technicznych z poprzednich spotkań. Kolejne mecze w ramach 3. ligi siatkówki mężczyzn dopiero w styczniu.
5 - setowy sprawdzian przed AMPiK-ami

W ubiegłą niedzielę (12.01.20) na parkiecie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego rozegrano kolejny mecz 3. ligi seniorów. Reprezentacja UMK po 5 setach uległa Trójce Nakło 2:3 (21:25;25:18;25:27;25:16;8:15).
Akademicy potrzebowali większość pierwszego seta na odpowiednie wejście w mecz. Dopiero po koniec tej partii udawało się skonstruować składne akcje z dobrym przyjęciem, rozegranie i mocnym atakiem. Do drugiej części meczu Torunianie przystąpili o wiele lepiej, stosując agresywną zagrywkę, która odsuwała rozegranie Nakła od siatki i pozwalała na lepszą grę w bloku oraz wyprowadzanie skutecznych kontrataków. W trzecim secie AZS chciał przełamać passę gorszej gry na jeden ze stron boiska. Walka rozpoczęła się od początku, zacięta gra doprowadziła do gry na przewagi, w której goście okazali się nieco lepsi. Nadszedł czas na walkę o tie-break'a. Wygrany przez UMK czwarty set można przypisać szczęśliwej połowie, jednak był to wynik wyciągniętych wniosków i poprawy gry gospodarzy.  Piąta, ostatnia partia nie poszła po myśli Akademików. Młoda drużyna Trójki rozpoczęła mocno i pewnie, nie pozwalając na łatwe punkty dla Torunia.
Najbliższe mecze AZS UMK odbędą się w Bydgoszczy w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw, które rozpoczynają walkę w najważniejszych dla drużyny rozgrywkach - Akademickich Mistrzostwach Polski.