e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

badminton

Sekcja swoją działalność rozpoczęła w roku 2014 i jest  jedną z najmłodszych na UMK. Założycielami sekcji byli Ewelina Laskowska i Bartosz Urbański, którzy z pomocą mgr Piotr Dobrolubow zaczęli propagować nową dyscyplinę sportową. Już w pierwszym roku działalności ekipa UMK wystartowała w Półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski  odbierając srogą lekcję badmintona od bardziej zaawansowanych przeciwników (często zawodników ligowych reprezentantów Polski). To nie zniechęciło naszych studentów i ze zdwojoną siłą wznowili treningi.
Ciężka praca przyniosła efekt w postaci pierwszych i kolejnych zwycięstw w następnych AMPach. W roku 2017 niewiele zabrakło do awansu do Finału Akademickich Mistrzostw Polski. W tym samym roku sekcja zorganizowała I Otwarte Mistrzostwa UMK ,w których wzięło udział 40 uczestników z całej Polski a badminton prowadzony w ramach zajęć wychowania fizycznego  zyskał taką popularność, że dołączył do rozgrywek Olimpiady Międzywydziałowej „Copernicada”.
Największym sukcesem i hitorycznym pierwszym awansem do Finału Akademickich Mistrzostw Polski, może pochwalić się ekipa z roku 2023: Laura Gronkiewicz, Anja Duda, Aleksandra Martin, Aleksandra Świątek, Ita Ochocińska, Bartosz Turski, Michał Redliński, Tymoteusz Woźniak, Michał Bochenek i Damian Marcinkowski. Trener drużyny był mgr Piotr Dobrolubow, którego wspierał Norbert Kamieński. Wśód 16 najlepszych ekip w Polsce uplasowliśmy się na VIII miejscu, zdobywając jednocześnie brązowy medal w typach Uniwersytetach.

Więcej informacji bieżących w dziale "wiadomości z kortu" na: azsumk.pl/pl/205/wiadomosci-z-koru.html

 

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy