e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

piłka ręczna kobiet

Sekcja piłki ręcznej kobiet na UMK, jest jedną z najmłodszych sekcji. Pierwsze plany powołania jej pojawiły się pod koniec roku akademickiego 2014/2015 z inicjatywy studentki UMK, Pauli Ziomek i nauczyciela wychowania fizycznego oraz trenera UCS mgra Piotra Dobrolubow, który początkowo prowadził sekcje. Od roku akademickiego 2015/2016 sekcje prowadziła mgr Anna Wiak. To pod jej opieką po raz pierwszy dziewczyny wzięły udział w Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw odbywających się na UKW w Bydgoszczy, zajmując trzecie miejsce.

Rok akademicki 2016/2017 przyniósł wiele pozytywnych zmian, do których przyczyniły się najdłużej działające studentki w sekcji piłki ręcznej kobiet: Marta Orlińska, Aleksandra Sugalska, Paula Ziomek i Marta Pietrzak. Do zespołu dołączył nowy trener mgr Michał Wasielewski, dzięki, któremu sekcja zaczęła sprawnie funkcjonować oraz budzić większe zainteresowanie na uczelni. Ponownie dziewczyny wzięły udział w Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw, odbywających się w Bydgoszczy. Zajęły trzecie miejsce, co pozwoliło im na reprezentowanie uczelni na półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet, 18–21.05.2017 r. w Warszawie, zajmując XII miejsce. UMK reprezentowały: Aleksandra Sugalska (K), Daria Krzymińska, Paulina Wenderlich, Faustyna Kacprzyk, Daria Dziarmaga, Marta Pietrzak, Weronika Niekludow, Natalia Kubik, Paulina Brzuzy, Dominika Rygielska, Martyna Dymus, Monika Pancek, Weronika Michalak.

Sekcja piłki ręcznej kobiet rozgrywa wiele meczy sparingowych. Do tej pory niejednokrotnie dziewczyny spotykały się z DSS (amatorską drużyną piłki ręcznej kobiet w Toruniu) oraz juniorami z Olimp Jeżewo.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2021 Akademicki Związek Sportowy