e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

wiadomości z boiska

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM(19.04.24)
W dniu 18 kwietnia 2024 roku w hali sportowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy rozegrano AMPiK w piłce ręcznej kobiet. Do rywalizacji w popularnym szczypiorniaku stanęły dwie drużyny : Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i gospodynie UKW Bydgoszczy. Dla toruńskich akademiczek był to powrót na parkiet po 5 latach przerwy spowodowany pandemią i zawieszeniem sekcji.

Torunianki skompletowały swój skład na dwa tygodnie przed zawodami odbywając tylko dwa treningi. Po pierwszej połowie meczu podopieczne Michała Wasielewskiego przegrywały 15:16. Druga połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy i ostatecznie nasze szczypiornistki uległy po walce 38:30.

Zawodniczki UMK wystąpiły w składzie: Olga Kulpińska, Weronika Lipertowicz, Maja Knyter, Agata Opitek, Martyna Chruściel, Nikola Życzyńska, Patrycja Szymanek, Klaudia Malec, Patrycja Betker, Aleksandra Wojciechowska.

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(20.05.19)
W dniach 9-12 maja na obiektach sportowych UKW w Bydgoszczy rozegrano jeden z dwóch półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet. W zawodach wystartowało łącznie 15 drużyn akademickich z Polski centralnej i północnej. W gronie startujących znalazła się najmłodsza „stażem” drużyna Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Los sprawił, że po raz kolejny w grupie toruniankom przypadła rywalizacja z utytułowanym zespołem Akademii Wychowania Fizycznego z Warszawy.  Kolejnymi drużynami z którymi przyszło się „bić” były uczenie: Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
W pierwszym spotkaniu podopieczne trenera Michała Wasielewskiego zagrały z koleżankami z Poznania. Pierwsze minuty spotkania były bardzo zacięte. Niestety z kolejnymi minutami spotkania uwidaczniała się przewaga zespołu z Poznania który po wspaniałej grze w II połowie ograł akademiczki z Torunia 7:30.
W drugim spotkaniu torunianki rywalizowały z piłkarkami ręcznymi z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.  Mecz przebiegał w szybkim tempie i zdecydowanej grze obronnej obydwu ekip. W drugiej połowie uwidoczniła się przewaga warszawianek, które  wygrały 18:11. Na nic zdała się wspaniała gra bramkarki Moniki Dulęby i lewej rozgrywającej - Klaudii Malec. Dziewczyny zostawiły dużo serca na boisku, a umiejętnościami wcale nie były gorsze od przeciwniczek.
W ostatnim meczu w grupie, studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu spotkały się z ubiegłorocznym medalistą Mistrzostw Polski: warszawskim AWF. Od samego początku mecz toczył pod dyktando warszawianek, które ostatecznie rozbiły zespół UMK 7:37. Na usprawiedliwienie zostaje fakt ,że w drużynie torunianek w ostatnim meczu nie zagrały aż cztery podstawowe szczypiornistki, które z gry wyeliminowały kontuzje. Po stronie warszawianek  przemawiało większe doświadczenie boiskowe, ogranie i takie cwaniactwo boiskowe, ale na pewno serce, zaangażowanie czy wola walki były po stronie torunianek.
Turniej potwierdził, że w grze w „szypiorniaka” liczą się zdecydowanie cztery ośrodki: Poznań, Łódź, Gdańsk i Warszawa. Miejmy nadzieję, że powołana przez UMK sekcja piłki ręcznej w długofalowym wymiarze przyczyni się do rozwoju tej pięknej i zarazem efektownej gry.
Uczelnię reprezentowały:
Klaudia Malec, Monika Dulęba, Monika Pancek, Anna Sikorska, Aleksandra Sugalska, Marta Orlińska, Martyna Dymus, Weronika Michalak, Marta Balicka, Daria Sobótka, Paulina Putz, Paulina Brzuzy, Faustyna Kacprzyk, Susanne Nowicka i Julita Pańka.
Trener: Michał Wasielewski

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(06.05.18)
Szczypiornistki w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski zostały rozlosowane w grupie śmierci. Niestety turniej zakończyły na miejscach 13–17.

W dniach 4-6.05.2018 roku, drużyna piłki ręcznej kobiet brała udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbywały się w Bydgoszczy. Reprezentantki UMK były rozstawione w najsilniejszej grupie w całym półfinale. W każdym z meczy musiały uznać wyższość rywalek, przygrywając odpowiednio z SGGW Warszawa 23:10, Politechniką Łódzką 5:35 oraz z AWF Warszawa 12:29. Ostatecznie drużyna została sklasyfikowana na miejscach 13-17. Dziewczyny zebrały cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Reprezentacja: Brzuzy Paulina, Dulęba Monika, Dymus Martyna, Dziarmaga Daria, Kacprzyk Faustyna, Małek Aneta, Michalak Weronika, Niekludow Weronika, Nowicka Susanne, Orlińska Marta, Pancek Monika, Pańka Julita, Pietrzak Marta, Putz Paulina, Sobótka Daria oraz Sugalska Aleksandra. Trener: mgr Michał Wasielewski.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM (13.05.18)
Szczypiornistki AZS UMK Toruń na drugim miejscu w województwie.
W dniu 12.05.2018 roku reprezentacja piłki ręcznej kobiet wzięła udział w corocznej edycji Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw. Po rozegraniu dwóch spotkań nasze studentki uplasowały się na 2. miejscu.

W pierwszym meczu, akademiczki zmierzyły się z reprezentacją Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, niestety przegrywając to spotkanie 11:28. W kolejnym meczu, UMK zmierzyło się z Collegium Medicum, wygrywając aż 24:10. Najlepiej rzucającą w szeregach UMK była Marta Pietrzak (10 bramek).

Skład: Monika Dulęba, Monika Pancek, Daria Dziarmaga, Aleksandra Sugalska, Paulina Putz, Weronika Niekludow, Sussane Nowicka, Daria Sobótka, Paulina Brzuzy, Faustyna Kacprzyk, Julita Pańka, Aneta Małek, Marta Orlińska, Marta Pietrzak, Weronika Michalak, Martyna Dymus. Trener sekcji: mgr Michał Wasielewski