e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

korfball

 Trenerem sekcji korfballu jest mgr Michał Wasielewski.

Zamysł powołania sekcji korfballu pojawił się na początku 2020 r. z inicjatywy studentek UMK: Aleksandry Krupińskiej i Sylwii Puzio oraznauczyciela akademickiego Michała Wasielewskiego. Pierwsze zajęciaodbywały się w styczniu i lutym 2020 r. i cieszyły się dużym
zainteresowaniem studentów.
 
Wprowadzenie korfballu do grafiku obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego oraz zajęć na kierunku Sport i Wellness na UMK w Toruniu zaowocowało powstaniem sekcji korfbalu. Początkowo zajęcia otwarte dedykowane jedynie zainteresowanym, z czasem przekształciły się w
regularną sekcję. Oficjalnie sekcja działa od stycznia 2021 r. i zrzesza 25 zawodniczek i zawodników i co warto podkreślić jest zaledwie jedną z trzech sekcji sportowych działających na uczelniach wyższych w Polsce. Obecnie korfbaliści trenują raz w tygodniu na obiekcie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Toruniu.
 
W tym miejscu warto wspomnieć, iż korfball to jedyna na świecie koedukacyjna gra zespołowa, która w Polsce pojawiła się już 30 lat temu w środowisku akademickim. Niestety mimo jej atrakcyjności ilicznych walorów jakie ze sobą niesie, wciąż jest dyscypliną małorozpoznawalną i niezbyt popularną. Z roku na rok obserwuje się jednak wzrost zainteresowania korfbalem, w szczególności w społeczności akademickiej.
 
Korfbal charakteryzuje się wspólną grą mężczyzn i kobiet w tej samej drużynie, wysokim stopniem współpracy na boisku, grą 360 stopni dookoła kosza. Atutem korfballu jest również bez wątpienia integracja oraz to że jest to gra bezkontaktowa.
 
Odmiany i wersje gry: Dwustrefowy, QuatroKorfball, Monokorfball,
BeachKorfball, WaterKorfball.
 
Polecane strony: www.korfball.pl
 
Trener: Michał Wasielewski, kontakt : michalw@umk.pl
Więcej informacji bieżących w dziale "wiadomości z parkietu" azsumk.pl/pl/474/z-parkietu.html

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy