e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

z parkietu

 I UCZELNIANY TURNIEJ QUATROKORFBALL(31.05.22)

W miniony wtorek 24.05.22) na obiektach sportowych Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w Toruniu zakończyły się dwudniowe zmagania w I Uczelnianym Turnieju Quatrokorfball.  Do rozgrywek w tej zyskującej na popularności grze zgłosiło się pięć drużyn uniwersyteckich mających w swoich składach studentów i pracowników toruńskiego Uniwersytetu. Korfball na toruńskim Uniwersytecie pojawił się w czasie bardzo trudnym dla sportu (pandemia Covid). Pomimo tych trudności gra spodobała się studentom co doprowadziło do powstania sekcji i organizacji zajęć dydaktycznych. Obecnie sekcja liczy 45 zawodniczek i zawodników.

Zawody w odmianie Quatrokorfball (grze 4x4) toczyły się na boisku o wymiarach 20x20m z jednym koszem tzw. korfem. Drużynę tworzyły kobiety i mężczyzni.

Dwudniowe zawody były bardzo emocjonujące i stały na wysokim sportowym poziomie. Dodajmy, że w grze zawodnicy sami są dla siebie sędziami. 

W zawodach zwyciężyła drużyna Dziubusi  na co dzień studenci III roku kierunku „Sport&Wellness”. Drugie miejsce przypadło drużynie Sportowe Świry a trzecie Siła Przyjaźni. Najlepszymi graczami turnieju zostali wybrani: Lena Racinowska i Miłosz Markowski. Na koniec zmagań wszystkie drużyny odebrały pamiątkowe dyplomy i medale.

Cieszy fakt, że toruński turniej korfballu był pierwszym tego typu turniejem uniwersyteckim organizowanym w kraju w odmianie Quatro. Jeszcze w tym roku akademickim planowana jest organizacja zawodów Quatrokorfball w odmianie plażowej.

Imprezę zorganizował i przeprowadził Michał Wasielewski, na co dzień wykładowca Centrum i trener sekcji korfballu AZS UMK Toruń.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2023 Akademicki Związek Sportowy