e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

II Liga piłki siatkowej mężczyzn

II LIGA PIŁKI SIATKOWEJ SEZON 2020/2021(19.10.20)

Podobnie jak siatkarki nasi studenci swój pierwszy mecz w wyższej lidze po zasłużonym ubiegłorocznym awansie rozegrali na wyjeździe w Łęczycy z MMKS Lotnik. O kilku lat ekipę prowadzi mgr Michał Tyburski, jednak tym razem występujemy jako beniaminek II ligi. Według relacji trenera studenci bez kompleksów podeszli do meczu i byli bliscy powalczenia o pierwszy historyczny punkt. Po dramatycznej walce ulegli jednak gospodarzom 1:3 (18:25,25:21,18:25,22:25).

W sobotę 03.10.20 swój pierwszy mecz na II ligowym froncie przed własną publicznością rozegrali siatkarze AZS UMK. Już pierwsze dwa sety przegrane 22:25,24:26 z Acrobaleno Kasztelan Rozpsza pokazały jak trudno będzie akademikom w tym meczu. Kapitalna gra w partiach 3 i 4 dały zwycięstwo w dwóch kolejnych setach 26:24 i 25:22. O zwycięstwie gości zadecydował tie- break 9:15, w którym zabrakło w naszej ekipie konsekwencji w grze i przysłowiowego szczęścia.

W trzeciej kolejce ligowej nasi siatkarze próbowali odnieść pierwsze zwycięstwo w Ozorkowie  z Bzurą. Niestety wrócili na tarczy ulegając 1:3 (20:25,20:25,25:22,20:25).

Mecz IV kolejki rozegrany w sobotę 17.10.20 roku dał gorzką lekcję ligowej siatkówki. Mecz w Wieluniu z WKS był najsłabszym w naszym wykonaniu. Wynik 0:3 (8:25,16:25,23:25) mówi wiele o przewadze gospodarzy ale wyniki poszczególnych setów pokazują, że nasi studenci nabierają rutyny w zmaganiach ligowych i nie zamierzają być tylko dostarczycielami punktów.

Aktualna tabela:
siatka.org/wyniki/ligi-polskie1sezon-202020211ii-liga-m-sezon-202020211grupa-3-ii-liga-m-sezon-202020211/wynik-tab/runda-zasadnicza-645/

III LIGA PIŁKI SIATKOWEJ SEZON 2019/20 (12.12.19)
Zwycięska inauguracja ligi dla siatkarskich akademików!

W czwartek (7.11.19) siatkarska drużyna AZS UMK rozpoczęła swoje zmagania w 3. Kujawsko-Pomorskiej Lidze Seniorów.

W pierwszym, domowym meczu ekipa z Torunia zmierzyła się z drużyną NTS Trójka Nakło. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

Mecz ten był debiutanckim dla wielu nowych zawodników UMK, co objawiło się w rwanym przyjęciu podczas początku pierwszego seta. Po początkowych problemach drużyna podniosła swój poziom gry i zdołała wygrać pierwszą partię.

Drugi set był pod pełną kontrolą Torunia, mocna i efektywna zagrywka, skuteczna obrona i blok pozwoliła zarezerwować pierwszy punkt w tabeli.

Trzeci set to wyraźni regres w grze i popełnianie prostych błędów gospodarzy. Mimo walki do końca, nie udało się odwrócić wyniku i tym razem to NTS zdobył swojego seta, który zakończył się wynikiem 30:32.

Mocno osłabione przyjęcie i brak w zdecydowania w ataku doprowadziło do wyrównania stanu setów po 4. partii.

W tie-breaku AZS UMK za wszelką cenę nie chciał dać się sprawdzić znanemu powiedzeniu siatkarskiemu i ze zwiększoną motywacją wracała na parkiet. Mocny początek (Toruń wygrywał 6:0) dał czas Akademikom na popełnianie błędów w późniejszym etapie ostatniej części seta. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 16:14 dla gospodarzy.

Następnym meczem będzie spotkanie wyjazdowe z BKS Chemikiem Bydgoszcz 14. listopada.

Drużyna AZS UMK rozegrała w ostatnim czasie dwa mecze z drużyna BKS Chemik Bydgoszcz. Jeden mecz wyjazdowy i jeden domowy.

W czwartek (14.11) to BKS był gospodarzem, ale nie obdarował naszej drużyny gościnnością. Przeciwnicy Akademików dysponowali bardzo mocną i skuteczną zagrywką, pewnym przyjęciem i znajomością swojej hali. AZS nie potrafił utrzymać piłki w boisku, co skutkowało wolniejszym i czytelniejszym rozegraniem, na które Bydgoski blok był przygotowany. Mecz bez historii.

Na niedzielny rewanż reprezentacja UMK mimo ogromnej chęci zrewanżowania się przeciwnikom, musiała podejść do spotkania z zimną głową i prezentować opanowany styl gry. Torunianie powrócili do gry, która zdefiniowała drużynę w poprzednim sezonie, czyli konsekwentne zmuszanie przeciwników do popełniania błędów. Przeciwników, którzy posiadają lepsze warunki fizyczne.

Od samego początku zagrywka AZS UMK, zazwyczaj typu flot, była kąśliwa i sprawiała duże problemy gościom. Stabilna gra w toruńskiej drugiej linii owocowała dobrym przyjęciem, co ułatwiało mylenie środkowych bloku BKS-u. Pomocnym czynnikiem byłą nieznajomość hali, dzięki której Bydgoszczanie przepuszczali wiele zagrywek i mylili się w swoich zagrywkach. Przedmeczowe założenia dały owoc w postaci wygranej 3:0 i pełnego rewanżu za czwartkowe spotkanie.

Niepomyślny wyjazdowy tydzień siatkarzy AZS UMK.
Siatkarska reprezentacja UMK rozegrała w poprzednim tygodniu dwa mecze wyjazdowe ze swoimi rywalami w 3. lidze. Niestety nie udało się wygrać żadnego z tych meczów, ani zdobyć nawet jednego punktu.
W czwartek (5.12) Akademicy udali się do Nakła nad Notecią, aby tam podjąć NTS "Trójkę" Nakło. Gospodarze byli w pełnej formie turniejowej, w przeciwieństwie do AZS, który nie mógł trenować przed 2 meczami wyjazdowymi.
Spotkanie od strony gości było szarpane. Torunianie chcąc odpowiadać na grę "Trójki" zmieniali założenia gry, jednak tylko na kilka akcji, po czym powracały proste błędy w grze. Przez pierwsze dwa sety akademicy potrafili się przebudzać i utrudniać zdobywanie kolejnych punktów przeciwnikom. Jednak trzeci set został zdominowany przez Nakło. Torunianie musieli pogodzić się z porażką 3:0.

Kolejne wyjazdowe zmagania odbywały się na najtrudniejszym terenie w niedzielę (8.12). Mecz z Chemikiem Bydgoszcz, rozpoczął się wczesnym popołudniem i od samego początku wyglądał o wiele lepiej niż ostanie spotkanie wyjazdowe Torunia na tamtejszej hali. Skład Torunia - okrojony poprzez choroby niektórych zawodników - prezentował się solidnie w początkach kolejnych setów. Młodzi przyjmujący skutecznie grali "o blok" Bydgoszczan, jednak brakowało utrzymania piłki w boisku podczas kontrataków i agresji w zagrywce w kluczowych momentach meczu. Kolejna porażka bez punktów stała się faktem.
Powracający do treningów siatkarze skupiają się na poprawie pewności siebie w grze i poprawie błędów technicznych z poprzednich spotkań. Kolejne mecze w ramach 3. ligi siatkówki mężczyzn dopiero w styczniu.
5 - setowy sprawdzian przed AMPiK-ami

W ubiegłą niedzielę (12.01.20) na parkiecie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego rozegrano kolejny mecz 3. ligi seniorów. Reprezentacja UMK po 5 setach uległa Trójce Nakło 2:3 (21:25;25:18;25:27;25:16;8:15).
Akademicy potrzebowali większość pierwszego seta na odpowiednie wejście w mecz. Dopiero po koniec tej partii udawało się skonstruować składne akcje z dobrym przyjęciem, rozegranie i mocnym atakiem. Do drugiej części meczu Torunianie przystąpili o wiele lepiej, stosując agresywną zagrywkę, która odsuwała rozegranie Nakła od siatki i pozwalała na lepszą grę w bloku oraz wyprowadzanie skutecznych kontrataków. W trzecim secie AZS chciał przełamać passę gorszej gry na jeden ze stron boiska. Walka rozpoczęła się od początku, zacięta gra doprowadziła do gry na przewagi, w której goście okazali się nieco lepsi. Nadszedł czas na walkę o tie-break'a. Wygrany przez UMK czwarty set można przypisać szczęśliwej połowie, jednak był to wynik wyciągniętych wniosków i poprawy gry gospodarzy.  Piąta, ostatnia partia nie poszła po myśli Akademików. Młoda drużyna Trójki rozpoczęła mocno i pewnie, nie pozwalając na łatwe punkty dla Torunia.
Najbliższe mecze AZS UMK odbędą się w Bydgoszczy w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw, które rozpoczynają walkę w najważniejszych dla drużyny rozgrywkach - Akademickich Mistrzostwach Polski.