e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

II liga p.ręcznej mężczyzn

II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ sezon 2019/2020 (17.12.19)
Toruńscy szczypiorniści rozgrywają kolejny sezon w drugiej lidze. Do drużyny Akademików doszło kilku nowych zawodników, którzy, razem z pozostałymi graczami, trenują pod nadzorem trenera z Inowrocławia, Mariusza Łukasiewicza. Do AZS-u z pierwszej ligi wrócił Mateusz Kożanowski, który aktualnie jest najlepszym strzelcem w drużynie. Nowymi twarzami jest także Bartek Lejza, który reprezentował Wisłę Płock oraz Miłosz Kujawa, mający doświadczenie z Superligi.Kirownikiem drużyny jest niezmiennie Paula Ziomek.
Skład AZS UMK Toruń:
Kożanowski Mateusz, Lejza Bartek, Kościński Mateusz , Rzymkowski Przemysław, Laszkiewicz Paweł, Solecki Daniel, Poświata Artur, Kowalski Kamil, Modrzyński Adam, Delicat Karol, Kubik Kacper, Szabłowski Patryk, Niemyt Tomasz, Stanisławski Bartek, Kujawa Miłosz, Wiśniewski Michał, Wiliński Patryk.
Do tej pory AZS rozegrał 5 meczy. Dwa zwycięstwa i trzy porażki dają Akademikom szóstą lokatę w tabeli.
Sezon rozpoczęliśmy od meczu w dniu 21.09.19 w hali UCS z KS Szczypiorniak Olsztyn 29:35(18:19) dla przeciwników.
W drugiej kolejce 06.10.19 zaznaliśmy smaku pierwszego zwycięstwa ligowego również przed własną publicznością z ITS Jeziorak Iława 29:25(15:14).
Trzecia kolejka to ciężki, przegrany mecz z KPR Blejkan Gryfino 23:32(13:14).
W pierwszym wyjazdowym meczu w dniu 19.10.19 będąc druzyną lepszą mieliśmy ogromną szansę ograć w derbach KU AZS UKW Bydgoszcz. Niestety zabrakło konsekwecji w grze i skończyło się 32:30(16:15) dla UKW.
Najbardziej zaciety pojedynek przyszło nam stoczyć w dniu 27.10.19 w hali UCS z NLO SMS ZPRP Kwidzyn 21:20(11:11).
Kolejna okazja do zdobycia punktów na własnej hali 24 listopada. O godz. 16:00 AZS zmierzy się z UKS Hagard Strzałkowo.

Kolejne zwycięstwo na własnej hali odnieśli piłkarze ręczni. W niedzielę podczas VII kolejki zmierzyli się z UKS Hagard Strzałkowo. Drużynie przyjezdnej nie udało się powiększyć swojego dorobku punktowego, ponieważ to AZS UMK Toruń wygrał dosyć wysoko, 33:22. Akademicy od samego początku kontrowali spotkanie, o czym świadczy także wynik po pierwszej połowie 17:12. Kolejne trzy punkty umocniły toruński zespół na 6. miejscu w tabeli. Następny, tym razem derbowy pojedynek z MKS-em Grudziądz w hali UCS odbędzie się 8 grudnia o godz. 16:00.

AZS UMK Toruń - UKS Hagard Strzałkowo 33:22 (17:12)
Kożanowski 12, Laszkiewicz 6, Lejza 4, Kościński 3, Solecki 2, Poświata 2, Niemyt 2, Modrzyński 1, Kubik 1, Kowalski, Szabłowski, Kozanecki.
Barmka: Kujawa, Wiśniewski.

Piłkarze ręczni AZS-u UMK Toruń rozegrali w sobotę 14.12.19 roku mecz wyjazdowy w Czersku kończący pierwszą rundę. Emocje związane z walką o 6. miejsce były odczuwalne od początku spotkania, które nasza drużyna rozpoczęła wyśmienicie 4:0. Nerwowa atmosfera pojawiła się w 12. minucie, kiedy to nasz skrzydłowy, Daniel Solecki, po sfaulowaniu przeciwnika został ukarany niebieską kartką. Analogiczna sytuacja powtórzyła się także chwilę później. Nasz drugi skrzydłowy, Artur Poświata, dopuścił się podobnego przewinienia i w 15. minucie ujrzał czerwony kartonik. Nasz zespół bardzo szybko został poważnie osłabiony, ale mimo wszystko tylko 2 razy pozwolił gospodarzom wyjść na prowadzenie na 10:9 i 11:10 w końcówce pierwszej rundy. Schodząc do szatni na przerwę na tablicy widniał wynik 11:11. Druga połowa należała do AZS-u, który cały czas utrzymywał 3,4-punktowe prowadzenie. Podczas meczu obydwu drużynom towarzyszył wysoki poziom nerwów i napięcia, który spowodowany był także kontrowersyjnymi decyzjami pary sędziowskiej. Nie zgadzał się z nimi między innymi nasz trener, Mariusz Łukasiewicz, który także otrzymał żółtą kartkę. Przez 60 minut gry padło łącznie aż 17 kar dwuminutowych. Walka była ostra i zacięta, nasi zawodnicy odnieśli wiele obrażeń, ale poświęcenie opłaciło się. Doskonała gra w obronie oraz świetna dyspozycja naszego bramkarza, Michała Wiśniewskiego, połączona ze skuteczną grą w ataku dała nam kolejne 3 punkty i umocnienie się na 6. miejscu w tabeli oraz powiększeniu przewagi nad pozostałymi zespołami. To było niełatwe, ale niesamowicie cenne zwycięstwo dla coraz silniejszego AZS-u UMK Toruń.

MKS Handball Czersk – AZS UMK Toruń 25:28 (11:11)

Kożanowski 8, Kościński 4, Lejza 3, Szabłowski 3, Niemyt 2, Delicat 2, Modrzyński 2, Poświata 1, Solecki 1, Kowalski, Kubik.

Bramka: Wiśniewski.

Aktualna tabela:

rozgrywki.zprp.pl/

II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ sezon 19/20(24.04.19)
W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn. Przed sezonem doszło do kilku zmian kadrowych. Zespół jest prowadzony przez duet trenerski: Zenon Lewandowski, Łukasz Gościak, zaś kierowniczką drużyny pozostaje Paula Ziomek.

Trzon drużyny stanowią studenci UMK: Paweł Laszkiewicz, Amadeusz Rzymkowski, Patryk Szabłowski, Przemysław Rzymkowski, Karol Delicat, Artur Poświata, Adam Dulny, Krzysztof Wojtacki, Łukasz Kowalski i Bartłomiej Stanisławski. Skład uzupełnia kilku bardziej doświadczonych zawodników takich jak Krzysztof Baczyński, Mateusz Kościński, Adam Modrzyński, Mateusz Szałkowski, Dominik Kowalski czy Kamil Kowalski oraz kilku juniorów.
Wciąż liczymy, że kadra powiększy się w październiku o świeżo upieczonych studentów UMK.

Pierwszy mecz nasi szczypiorniści rozegrali w Olsztynie z miejscowym Szczypiorniakiem. Początek meczu był obiecujący. Rozważna gra i skuteczność Patryka Szabłowskiego pozwoliły na utrzymanie remisu 7:7 w 17 minucie. Niestety wraz z upływem czasu we znaki dawały się braki kondycyjne spowodowane głównie typową bolączką drużyn akademickich, czyli późnym rozpoczęciem treningów z powodu wakacji studentów. Bramkarz rywali popisywał się skutecznymi interwencjami, a skrzydłowi uciekali naszym obrońcom i zdobywali bramki z kontrataków.
Mecz zakończył się zwycięstwem Szczypiorniaka Olsztyn 32:20. W toruńskim dobrą grę zaprezentowali oprócz wspomnianego Szabłowskiego (5 bramek) Artur Poświata (3 bramki) i Adam Modrzyński (3 bramki),

Niestety kolejne 3 spotkania zakończyły się porażkami.
22.09.18 na wyjeździe ulegliśmy MKS Henri-Lloyd Brodnica 44:24 (23:14). Tydzień później notujemy wysoką porażkę z KS Tytani Wejcherowo 45:25 (23:5).  Pierwsze spotkanie przed własną publicznością nie przyniosło oczekiwanego zwycięstwa, chociaż trudno było go oczekiwać z faworytem ligi. Wynik mówi sam za siebie : 20:39 (9:20).
Po bardzo trudnym początku ligi mamy nadzieję na odwrócenie sytuacji i w kolejnych meczach liczymy na zwycięstwa.

13 października podczas piątej kolejki w drugiej lidze nasi szczypiorniści odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w meczu wyjazdowym w Czersku. Po zaciętej walce AZS pokonał siódmą drużynę tabeli, kończąc spotkanie wynikiem 32:28. Choć w pierwszej połowie meczu przegrywaliśmy nawet trzema bramkami. W tej chwili AZS zajmuje 12. miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę na naszej hali z Jeziorakiem Iława.

W ostatnim czasie zaszło w naszej drużynie dużo zmian. Po wieloletniej współpracy pożegnał się z nami trener Zenon Lewandowski. Dziękujemy mu bardzo za te 9 lat, które poświęcił dla naszej drużyny. Aktualnie naszym nowym trenerem jest nasz były zawodnik Łukasz Gościak, a podczas ostatniego meczu gościnnie prowadził też nasz zespół trener MKS-u Grudziądz Sylwester Ziółkowski. Obydwu trenerom również należą się podziękowania i gratulacje za wczorajsze zwycięstwo.Ź

Borowiak Czersk - AZS UMK Toruń„ 28:32 (15:13)
Rzymkowski A. 10, Modrzyński A. 6, Kościński M. 5, Szabłowski P. 4, Laszkiewicz P. 2, Solecki D. 2, Rzymkowski P. 2, Kubik K. 1, Paradowski A., Baczyński K.
Bramkarze: Wiliński P., Szałkowski M.

Podczas 7. kolejki w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej mężczyzn AZS UMK Toruń rozegrał derbowe spotkanie z AZS-em UKW Bydgoszcz. Cała szesnastka zawodników wraz z kibicami pojechała do sąsiedniego miasta walczyć o 3 punkty, jednak to gospodarze okazali się być lepsi, wygrywając cały mecz. Spotkanie przez większość czasu było bardzo wyrównane, ale w końcówce meczu AZS UKW odskoczył torunianom na 6 bramek i zakończył mecz wynikiem 28:22.

Nadal nie wiedzie się naszym zawodniklom w rozgrywkach II ligi. Drużyna borykająca się za problemami kadrowymi oraz plagą kontuzji niestety doznaje kolejnych porażek.