e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

II liga p.ręcznej mężczyzn

 

 

II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ sezon 2021/2022

"Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, iż drużyna piłki ręcznej mężczyzn AZS UMK Toruń z powodów kadrowych, finansowych i innych nie weźmie udziału w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej państwowej w sezonie 2021/2022. Mimo wszystko głęboko wierzymy w to, że to nie koniec piłki ręcznej w naszym mieście i że jeszcze kiedyś ta drużyna się odrodzi, silniejsza.

Bardzo serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie przez te wszystkie lata."

Zawodnicy oraz kierownictwo drużyny męskiej AZS UMK Toruń

II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ sezon 2020/2021(30.03.21)

W sobotę 03.10.20r nasi szczypiorniści rozegrali pierwszy mecz wyjazdowy w nowym sezonie z  MKS-em Brodnica. Pojedynek niestety przegrany, ale można powiedzieć, że był to bardzo dobry mecz inauguracyjny naszej drużyny. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do AZS-u i po 30 minutach na tablicy widniał wynik 19:15 dla Torunia! Niestety, w drugiej części spotkania to gospodarze popełnili mniej błędów i w rezultacie wygrali 35:30.
MKS Brodnica to bardzo silna drużyna, która w zeszłym sezonie zajęła 2. miejsce w tabeli, tak więc przebieg tego spotkania to, mimo wszystko, dobry prognostyk na dalszą część sezonu.
Sobotni mecz to także debiut naszego nowego trenera Dawida Ziółkowskiego. Trener Dawid jeszcze w poprzednim sezonie pełnił rolę drugiego szkoleniowca-asystenta w MKS-ie Grudziądz, który to aktualnie plasuje się na 2. miejscu w pierwszej lidze. 

MKS Brodnica - AZS UMK Toruń 35:30 (15:19)
Kożanowski 16, Laszkiewicz 5, Poświata 2, Sobótka 2, Szabłowski 2, Solecki 1, Stanisławski 1, Modrzyński 1, Delicat, Kozikowski, Trzmielewski, Kościński.
W bramce: Kujawa, Wiśniewski. 

Kolejny, bardzo emocjonujący mecz naszych szczypiornistów. W sobotę 10.10.20 roku, tym razem na parkiecie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego, zmierzyli się z UKS-em Jedynka KODO Morąg, drużyną debiutującą, jednakże wzmocnioną zawodnikami z I ligi. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Raz to goście prowadzili 11:9, kilkanaście minut później akademicy wyszli na prowadzenie 21:17. W ostatnich sekundach meczu Paweł Laszkiewicz rzucił 25 bramkę, która dawała jednobramkowe zwycięstwo, jednak goście bardzo szybko wznowili grę i 4 sekundy przed końcowym gwizdkiem także zdobyli bramkę nr 25. Remis oznaczał rzuty karne, które okazały się pechowe dla naszych zawodników. Ostatecznie przegraliśmy je 2:3, zdobywając 1 punkt po całym spotkaniu.

AZS UMK Toruń - UKS Jedynka KODO Morąg 25:25 (15:13) (k. 2:3)
Kożanowski 11, Poświata, 4, Solecki 4, Sobótka 2, Laszkiewicz 2, Stanisławski 1, Modrzyński 1, Lejza, Kościński, Kozikowski, Szabłowski, Kowalski, Kubik, Trzmielewski.
Bramka: Wiśniewski, Kujawa.

Kolejnym remisem zakończył się mecz szczypiornistów na parkiecie UCS-u. W niedzielę 22.11.20 roku akademicy zmierzyli się z ITS-em Jeziorak Iława. Początek w wykonaniu naszej drużyny był rewelacyjny, gdyż po 9 minutach na tablicy widniał wynik 6:0. W dalszej części spotkania, przez podwójnie osłabienie AZS-u, goście odrobili straty, a w drugiej połowie wyszli nawet na pięciobramkowe prowadzenie. Nasi szczypiorniści byli bardzo zdeterminowani, aby wygrać to spotkanie i w ostatnich sekundach meczu doprowadzili do wyniku 28:28. Remis oznaczał rzuty karne, w których lepszy okazał się bramkarz z Iławy. Po tym zaciętym spotkaniu AZS zdobył 1 punkt. 
AZS UMK Toruń - ITS Jeziorak Iława 28:28 k. 1:3 (12:15)
Kożanowski 11, Laszkiewicz 10, Poświata 4, Modrzyński 2, Solecki 1, Kowalski, Sobótka, Tarsalewski, Szabłowski, Ejzygmann.
Bramka: Spychalski, Kujawa. 
 
28.11.20 Sambor LatochaAgropom :AZS UMK 35:29 (14:12)
06.12.20 AZS UMK: MKS Handball Czersk 31:43 (12:20)
 
Rewelacyjny mecz rozegrali nasi szczypiorniści pokonując w niedzielne popołudnie (07.02.21) wicelidera II ligi MKS Handball Czersk 35:30. Pierwsza rudna dla akademików nie była zbyt szczęśliwa. Podczas większości meczów zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, jednak zawsze brakowało tej przysłowiowej wisienki na torcie. Druga runda, natomiast, rozpoczęła się już o wiele lepiej, także dzięki nowemu zawodnikowi, Bartkowi Prietz z Grudziądza, który jest solidnym wzmocnieniem z I ligi. Do końca sezonu zostało już tylko 8 spotkań. Najbliższa okazja do zdobycia kolejnych 3 punktów już w najbliższą sobotę. Na mecz wyjazdowy nasza drużyna wybierze się do Morąga, zespołu, który w tabeli jest tuż AZS-em.
 MKS Handball Czersk vs. AZS UMK Toruń 30:35 (15:14)
Prietz 12, Kożanowski 7, Laszkiewicz 5, Modrzyński 5, Trzmielewski 3, Sobótka 2, Stanisławski 1, Tarsalewski, Ejzygmann.
W bramce: Wiśniewski, Spychalski, Kujawa.
 
Kolejny, rewelacyjny mecz w wykonaniu naszych szczypiornistów. W minioną sobotę 13.02.21r. do Morąga AZS pojechał w 9 zawodników, w tym dwóch bramkarzy. Mimo wszystko, ta dziewiątka pokazała wolę walki, zostawiając serce na boisku, co dało kolejne 3 punkty naszej drużynie. W niesamowitej formie byli przede wszystkim bramkarze, którzy popisali się kilkunastoma znakomitymi interwencjami. Cały mecz był bardzo wyrównany, chociaż częściej to zawodnicy z Torunia mieli przewagę jednej, dwóch bramek. Na początku drugiej połowy gospodarze doprowadzili do remisu, po czym również wyszli na dwubramkowe prowadzenie, jednakże końcówka spotkania w wykonaniu naszego zespołu była bezbłędna i w rezultacie wygraliśmy 30:26.
UKS Jedynka KODO Morąg vs. AZS UMK Toruń 26:30 (12:14)
Kożanowski 11, Prietz 8, Modrzyński 6, Sobótka 3, Lejza 1, Tarsalewski 1, Trzmielewski.
Bramka: Spychalski, Kujawa.
Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli szczypiorniści AZS-u UMK Toruń. W niedzielny wieczór 28.02.2021 roku na własnej hali torunianie zmierzyli się z wiceliderem tabeli KS Szczypiorniakiem Olsztyn. Już od drugiej minuty nasza drużyna objęła prowadzenie i nie dała go sobie odebrać aż do końcowego gwizdka. Kolejna wygrana pozwoliła awansować naszemu zespołowi już na 8. miejsce. W najbliższą sobotę rozegramy wielkie derby w Bydgoszczy z tamtejszym AZS-em.
AZS UMK Toruń vs. KS Szczypiorniak Olsztyn 32:28 (17:13)
Kożanowski 14, Prietz 5, Lejza 4, Kościński 3, Tarsalewski 2, Gościak 2, Solecki 1, Stanisławski 1, Sobótka, Modrzyński, Trzmielewski, Poświata.
Ponownie rewelacyjni w bramce: Spychalski + Kujawa.

Toruński AZS lepszy od Bydgoskiego!
Toruńscy szczypiorniści w sobotę wygrali czwarty mecz z rzędu, trzeci na wyjeździe. Dzięki doskonałej formie naszych zawodników z pola oraz bramkarzy, Akademicy zdobyli kolejne 3 punkty wygrywając z Bydgoszczą i awansowali już na 7. miejsce w tabeli. Do końca sezonu zostały już tylko 4 spotkania. Kolejny mecz odbędzie się w Toruniu w najbliższą niedzielę, przeciwnikiem będzie tym razem lider tabeli KPR Blejkan Gryfino.
KU AZS UMK Bydgoszcz - AZS UMK Toruń 32:40 (13:18)
Prietz 15, Kożanowski 8, Kościński 5, Sobótka 3, Lejza 3, Modrzyński 3, Poświata 2, Ejzygmann 1.
Bramka: Spychalski, Kujawa.

Szczypiorniści odnieśli kolejne ważne zwycięstwo podczas ostatniego meczu wyjazdowego w Iławie. Wygrana nie należała do łatwych, gospodarze prowadzili przez większość spotkania dwoma, trzema, a nawet czteroma bramkami. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 13:10 dla miejscowych. AZS objął prowadzenie zaledwie dwa razy, w 23. minucie oraz w 58. Nasi zawodnicy w końcówce dali z siebie wszystko, ponieważ wiedzieli, że walka toczy się o 6. miejsce w tabeli. Podczas ostatnich kilkudziesięciu sekund tego emocjonującego starcia nie popełnili żadnego błędu, zagrali mocno w obronie oraz skutecznie w ataku i tym samym wygrali przewagą jednej bramki. Kolejne 3 oczka w rezultacie dają naszej drużynie łącznie 17 punktów, co jest najlepszym dotychczasowym wynikiem w II lidze w 12-letniej historii drużyny.
ITS Jeziorak Iława vs. AZS UMK Toruń 24:25 (13:10)
Modrzyński 9, Kożanowski 6, Solecki 3, Sobótka 3, Tarsalewski 2, Szmechel 1, Lejza 1, Kościński, Trzmielewski.
Bramka: Spychalski, Kujawa. Aktualna tabela:
rozgrywki.zprp.pl/

II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ sezon 2019/2020 (10.03.20)
Toruńscy szczypiorniści rozgrywają kolejny sezon w drugiej lidze. Do drużyny Akademików doszło kilku nowych zawodników, którzy, razem z pozostałymi graczami, trenują pod nadzorem trenera z Inowrocławia, Mariusza Łukasiewicza. Do AZS-u z pierwszej ligi wrócił Mateusz Kożanowski, który aktualnie jest najlepszym strzelcem w drużynie. Nowymi twarzami jest także Bartek Lejza, który reprezentował Wisłę Płock oraz Miłosz Kujawa, mający doświadczenie z Superligi.Kirownikiem drużyny jest niezmiennie Paula Ziomek.
Skład AZS UMK Toruń:
Kożanowski Mateusz, Lejza Bartek, Kościński Mateusz , Rzymkowski Przemysław, Laszkiewicz Paweł, Solecki Daniel, Poświata Artur, Kowalski Kamil, Modrzyński Adam, Delicat Karol, Kubik Kacper, Szabłowski Patryk, Niemyt Tomasz, Stanisławski Bartek, Kujawa Miłosz, Wiśniewski Michał, Wiliński Patryk.
Do tej pory AZS rozegrał 5 meczy. Dwa zwycięstwa i trzy porażki dają Akademikom szóstą lokatę w tabeli.
Sezon rozpoczęliśmy od meczu w dniu 21.09.19 w hali UCS z KS Szczypiorniak Olsztyn 29:35(18:19) dla przeciwników.
W drugiej kolejce 06.10.19 zaznaliśmy smaku pierwszego zwycięstwa ligowego również przed własną publicznością z ITS Jeziorak Iława 29:25(15:14).
Trzecia kolejka to ciężki, przegrany mecz z KPR Blejkan Gryfino 23:32(13:14).
W pierwszym wyjazdowym meczu w dniu 19.10.19 będąc druzyną lepszą mieliśmy ogromną szansę ograć w derbach KU AZS UKW Bydgoszcz. Niestety zabrakło konsekwecji w grze i skończyło się 32:30(16:15) dla UKW.
Najbardziej zaciety pojedynek przyszło nam stoczyć w dniu 27.10.19 w hali UCS z NLO SMS ZPRP Kwidzyn 21:20(11:11).
Kolejna okazja do zdobycia punktów na własnej hali 24 listopada. O godz. 16:00 AZS zmierzy się z UKS Hagard Strzałkowo.

Kolejne zwycięstwo na własnej hali odnieśli piłkarze ręczni. W niedzielę podczas VII kolejki zmierzyli się z UKS Hagard Strzałkowo. Drużynie przyjezdnej nie udało się powiększyć swojego dorobku punktowego, ponieważ to AZS UMK Toruń wygrał dosyć wysoko, 33:22. Akademicy od samego początku kontrowali spotkanie, o czym świadczy także wynik po pierwszej połowie 17:12. Kolejne trzy punkty umocniły toruński zespół na 6. miejscu w tabeli. Następny, tym razem derbowy pojedynek z MKS-em Grudziądz w hali UCS odbędzie się 8 grudnia o godz. 16:00.

AZS UMK Toruń - UKS Hagard Strzałkowo 33:22 (17:12)
Kożanowski 12, Laszkiewicz 6, Lejza 4, Kościński 3, Solecki 2, Poświata 2, Niemyt 2, Modrzyński 1, Kubik 1, Kowalski, Szabłowski, Kozanecki.
Barmka: Kujawa, Wiśniewski.

Piłkarze ręczni AZS-u UMK Toruń rozegrali w sobotę 14.12.19 roku mecz wyjazdowy w Czersku kończący pierwszą rundę. Emocje związane z walką o 6. miejsce były odczuwalne od początku spotkania, które nasza drużyna rozpoczęła wyśmienicie 4:0. Nerwowa atmosfera pojawiła się w 12. minucie, kiedy to nasz skrzydłowy, Daniel Solecki, po sfaulowaniu przeciwnika został ukarany niebieską kartką. Analogiczna sytuacja powtórzyła się także chwilę później. Nasz drugi skrzydłowy, Artur Poświata, dopuścił się podobnego przewinienia i w 15. minucie ujrzał czerwony kartonik. Nasz zespół bardzo szybko został poważnie osłabiony, ale mimo wszystko tylko 2 razy pozwolił gospodarzom wyjść na prowadzenie na 10:9 i 11:10 w końcówce pierwszej rundy. Schodząc do szatni na przerwę na tablicy widniał wynik 11:11. Druga połowa należała do AZS-u, który cały czas utrzymywał 3,4-punktowe prowadzenie. Podczas meczu obydwu drużynom towarzyszył wysoki poziom nerwów i napięcia, który spowodowany był także kontrowersyjnymi decyzjami pary sędziowskiej. Nie zgadzał się z nimi między innymi nasz trener, Mariusz Łukasiewicz, który także otrzymał żółtą kartkę. Przez 60 minut gry padło łącznie aż 17 kar dwuminutowych. Walka była ostra i zacięta, nasi zawodnicy odnieśli wiele obrażeń, ale poświęcenie opłaciło się. Doskonała gra w obronie oraz świetna dyspozycja naszego bramkarza, Michała Wiśniewskiego, połączona ze skuteczną grą w ataku dała nam kolejne 3 punkty i umocnienie się na 6. miejscu w tabeli oraz powiększeniu przewagi nad pozostałymi zespołami. To było niełatwe, ale niesamowicie cenne zwycięstwo dla coraz silniejszego AZS-u UMK Toruń.

MKS Handball Czersk – AZS UMK Toruń 25:28 (11:11)

Kożanowski 8, Kościński 4, Lejza 3, Szabłowski 3, Niemyt 2, Delicat 2, Modrzyński 2, Poświata 1, Solecki 1, Kowalski, Kubik. Bramka: Wiśniewski.

W minioną niedzielę 01.03.20 w hali UCS toruńscy szczypiorniści rozegrali kolejny mecz w ramach II ligi piłki ręcznej. Przeciwnikiem AZS-u UMK Toruń był MKS Handball Czersk. Walka była bardzo zacięta, przez większość meczu to AZS był na prowadzeniu‚ nawet czterobramkowym. Wynik po pierwszej połowie 17:15 dla Akademików. Druga połowa opierała się na remisie. Niestety pod koniec spotkania to drużyna z Czerska popełniła mniej błędów, dzięki czemu wygrała na wyjeździe 36:34. MVP meczu - Mateusz Kożanowski, zdobywca 15 bramek. 
 

Kożanowski M. 15, Poświata A. 6, Lejza B. 3, Laszkiewicz P. 3, Kościński M. 3, Solecki D. 1, Szabłowski P. 1, Niemyt T. 1, Modrzyński A. 1, Kowalski K., Delicat K., Kubik K.

Bramka: Wiśniewski M., Kujawa M., Kowalski D.

Akademicy wygrali niedzielny(08.03.20) mecz w Toruniu z mocną, trzecią drużyną w tabeli z Tczewa 30:29. Wynik do przerwy 16:15 dla gości.
Całe spotkanie ponownie było bardzo wyrównane. Obie drużyny naprzemiennie wychodziły na jedno, dwubramkowe prowadzenie. Bardzo dobra gra w ataku i w obronie pozwoliła naszej drużynie zdobyć finalnie 3 punkty za zwycięstwo. AZS powrócił na 6. miejsce. MVP po raz kolejny Mateusz Kożanowski, zdobywca 14 bramek (2. miejsce w tabeli strzelców - 130 bramek).

Kożanowski 14, Delicat 5, Laszkiewicz 5, Poświata 4, Niemyt 1, Kościński 1, Lejza, Kowalski.
W bramce: Wiśniewski, Kujawa.
Kolejne ligowe emocje, tym razem derbowe z AZS-em UKW Bydgoszcz, 22 marca godz. 16:00, hala UCS.


Aktualna tabela:
rozgrywki.zprp.pl/

II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ sezon 19/20(24.04.19)
W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn. Przed sezonem doszło do kilku zmian kadrowych. Zespół jest prowadzony przez duet trenerski: Zenon Lewandowski, Łukasz Gościak, zaś kierowniczką drużyny pozostaje Paula Ziomek.

Trzon drużyny stanowią studenci UMK: Paweł Laszkiewicz, Amadeusz Rzymkowski, Patryk Szabłowski, Przemysław Rzymkowski, Karol Delicat, Artur Poświata, Adam Dulny, Krzysztof Wojtacki, Łukasz Kowalski i Bartłomiej Stanisławski. Skład uzupełnia kilku bardziej doświadczonych zawodników takich jak Krzysztof Baczyński, Mateusz Kościński, Adam Modrzyński, Mateusz Szałkowski, Dominik Kowalski czy Kamil Kowalski oraz kilku juniorów.
Wciąż liczymy, że kadra powiększy się w październiku o świeżo upieczonych studentów UMK.
 
Pierwszy mecz nasi szczypiorniści rozegrali w Olsztynie z miejscowym Szczypiorniakiem. Początek meczu był obiecujący. Rozważna gra i skuteczność Patryka Szabłowskiego pozwoliły na utrzymanie remisu 7:7 w 17 minucie. Niestety wraz z upływem czasu we znaki dawały się braki kondycyjne spowodowane głównie typową bolączką drużyn akademickich, czyli późnym rozpoczęciem treningów z powodu wakacji studentów. Bramkarz rywali popisywał się skutecznymi interwencjami, a skrzydłowi uciekali naszym obrońcom i zdobywali bramki z kontrataków.
Mecz zakończył się zwycięstwem Szczypiorniaka Olsztyn 32:20. W toruńskim dobrą grę zaprezentowali oprócz wspomnianego Szabłowskiego (5 bramek) Artur Poświata (3 bramki) i Adam Modrzyński (3 bramki),

Niestety kolejne 3 spotkania zakończyły się porażkami.
22.09.18 na wyjeździe ulegliśmy MKS Henri-Lloyd Brodnica 44:24 (23:14). Tydzień później notujemy wysoką porażkę z KS Tytani Wejcherowo 45:25 (23:5).  Pierwsze spotkanie przed własną publicznością nie przyniosło oczekiwanego zwycięstwa, chociaż trudno było go oczekiwać z faworytem ligi. Wynik mówi sam za siebie : 20:39 (9:20).
Po bardzo trudnym początku ligi mamy nadzieję na odwrócenie sytuacji i w kolejnych meczach liczymy na zwycięstwa.
 

13 października podczas piątej kolejki w drugiej lidze nasi szczypiorniści odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w meczu wyjazdowym w Czersku. Po zaciętej walce AZS pokonał siódmą drużynę tabeli, kończąc spotkanie wynikiem 32:28. Choć w pierwszej połowie meczu przegrywaliśmy nawet trzema bramkami. W tej chwili AZS zajmuje 12. miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę na naszej hali z Jeziorakiem Iława. 

W ostatnim czasie zaszło w naszej drużynie dużo zmian. Po wieloletniej współpracy pożegnał się z nami trener Zenon Lewandowski. Dziękujemy mu bardzo za te 9 lat, które poświęcił dla naszej drużyny. Aktualnie naszym nowym trenerem jest nasz były zawodnik Łukasz Gościak, a podczas ostatniego meczu gościnnie prowadził też nasz zespół trener MKS-u Grudziądz Sylwester Ziółkowski. Obydwu trenerom również należą się podziękowania i gratulacje za wczorajsze zwycięstwo.Ź

Borowiak Czersk - AZS UMK Toruń„ 28:32 (15:13)
Rzymkowski A. 10, Modrzyński A. 6, Kościński M. 5, Szabłowski P. 4, Laszkiewicz P. 2, Solecki D. 2, Rzymkowski P. 2, Kubik K. 1, Paradowski A., Baczyński K.
Bramkarze: Wiliński P., Szałkowski M.

Podczas 7. kolejki w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej mężczyzn AZS UMK Toruń rozegrał derbowe spotkanie z AZS-em UKW Bydgoszcz. Cała szesnastka zawodników wraz z kibicami pojechała do sąsiedniego miasta walczyć o 3 punkty, jednak to gospodarze okazali się być lepsi, wygrywając cały mecz. Spotkanie przez większość czasu było bardzo wyrównane, ale w końcówce meczu AZS UKW odskoczył torunianom na 6 bramek i zakończył mecz wynikiem 28:22.

Nadal nie wiedzie się naszym zawodniklom w rozgrywkach II ligi. Drużyna borykająca się za problemami kadrowymi oraz plagą kontuzji niestety doznaje kolejnych porażek.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2022 Akademicki Związek Sportowy