e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

III liga p.siatkowa kobiet

   

III LIGA PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET(03.03.19)

Już w najbliższą sobotę 20.X.2018 r.  o godz. 12.00 w hali sportowej UCS UMK  nasze siatkarki po 12 letniej przerwie w rozgrywkach 3-cio ligowych ponownie spróbują swoich sił w tej klasie rozgrywkowej. Jest to etap przygotowań zespołu do reprezentowania uczelni w Akademickich Mistrzostwach Polski. Udział  zapowiedziało 7 zespołów. Rozgrywki prowadzone będą systemem  „ mecz –rewanż”. Dwa najlepsze zespoły będą walczyły w półfinale  o 2 ligę.
Aktualnie zespół jest w trakcie zgrywania i budowy.

Aktualny skład: Czajkowska Paulina, Gapińska Zuzanna, Greczan Marta, Jaworska Kinga, Kobrin Olga, Kochanowicz Julia, Kurdej Maria, Paul Natalia, Piepiórka Magdalena, Raźniewska Patrycja, Różalska Angelika, Wiśniewska Ida.
Trenerką ekipy AZS UMK jest mgr Joanna Kaczmarek.


AZS UMK Toruń: Sokół Mogilno 0:3
Nie udała się inauguracja w III lidze siatkówki naszym dziewczętom. Przegrałyśmy mecz z doświadczonym zespołem Sokoła Mogilno 0-3.  KPZPS zaplanował już na 20.X.2018 pierwszy mecz, a nasze studentki dopiero się zjeżdżały po 3 miesiącach wakacji. Skład sie krystalizował i ostatnie zawodniczki zameldowały sie w ostatni wtorek dlatego nie można było oczekiwać z tak wymagającym przeciwnikiem sukcesu. Następny mecz za trzy tygodnie gramy na wyjeździe z zespołem z Tucholi i powinno być już lepiej.

W drugim swoim meczu (10.11.18) siatkarki AZS UMK spotkały się w Tucholi z zespołem Tucholanka Europrojekt Tuchola. Mecz stał na dobrym poziomie,  pod kontrolą naszych dziewcząt. Każda dostała szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Było  dużo  walki w obronie oraz mądrych zagrań na siatce. Na szczególne wyróżnienie w tym meczu zasłużyła Natalia  Paul. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem w stosunku 3-1 

W trzecim swoim meczu  siatkarki AZS UMK  na wyjeździe spotkały się z zespołem Tea Break Solec Kujawski.  Mecz był bardzo zacięty, ale nasze dziewczyny nie ustrzegły się błędów, które zaważyły na wyniku końcowym. Pierwszy set padł łupem zespołu z Solca, następne dwa wygrały  nasze dziewczyny. Niestety kolejne dwa  sety zakończyły się zwycięstwem gospodyń i mecz przegraliśmy  w stosunku  2:3. W przekroju całego meczy na wyróżnienie zasłużyły: Zuzanna Gapińska oraz Maria Kudrej. Następny mecz w ramach trzecioligowej rywalizacji rozegramy 1 grudnia w Chełmnie. Przed nami okres ciężkiej pracy, bo jest nad czym pracować.

W czwartym swoim meczu nasze siatkarki grające w 3 lidze zagrały na wyjeździe z zespołem Amar Profi Auto Culmen Chełmno . Dziewczęta w pełni panowały nad przebiegiem całego meczu. Bardzo dobrą i taktyczną  zagrywką zwłaszcza  w końcówkach drugiego oraz trzeciego seta wykazały się Kinga Jaworska oraz Patrycja Raźniewska oraz Marysia Kudrej. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla AZS UMK!

W dniu 08.12.18r AZS UMK rozegrał mecz na wyjeździe z zespołem TKS iT Budowlani Toruń złożonym z zawodniczek SOS. Jak na derby przystało- atmosfera była gorąca, kibice dopisali . Po raz pierwszy można było nas oglądać Live , o co zadbał Klub Kubica Budowlanych. Gospodynie były lepsze i pomimo naszej determinacji i walki przegraliśmy 0-3. W naszym zespole na szczególne wyróżnienie zasługuje świetna gra zarówno w ataku jak i obronie - Zuzanny Gapińskiej! Gratulacje dla przeciwniczek, a my już w najbliższą sobotę zaczynamy rundę rewanżową.


W sobotę 15.12.18 roku przyszło się nam zmierzyć z liderkami III ligi- zespołem Sokóła Mogilno. Osłabione brakiem naszej przyjmującej- Zuzi Gapinskiej  oraz chorej libero- Olgi Kobrin- mieliśmy jeszcze bardziej utrudnione zadanie.  Mecz i 3 punkty poszły na konto zespołu Sokoła, który był zdecydowanym fasworytem nie tylko w tym meczu ale również najpoważniejszym kandydatem do walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Był to ostatni mecz  na wyjeździe. Już w Nowym  Roku wszystkie mecze zagramy na własnej hali .

Udanie rozpoczęłyśmy Nowy  Rok. W sobotę 19.01.19 roku wmeczu drugiej rundy nasze siatkarki pewnie pokonały zespół Tucholanki Tuchola w stosunku 3:0 . Następny mecz zagramy dopiero 10 lutego br o g 14 również na własnej sali. Teraz przed nami sesja i czas egzaminów.

W dniu 10 lutego nasze siatkarki rozegrały kolejne spotkanie w ramach rozgrywek 3-cio ligowych. Tym razem spotkały się z zespołem MUKS Tie Break Solec Kujawski, z którym w pierwszej rundzie przegrały 2-3. Dziewczyny przystąpiły zdeterminowane wygraniem tego spotkania i to za 3 pkt. Mimo sesji i niepełnego składu na treningach spowodowanych również chorobami, dały radę i pod pełna kontrolą pokonały zespół z Solca 3-1. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, która była kluczem do zwycięstwa w tym meczu. Uzyskane 3 punkty przybliżyły nas do zajęcia 3 miejsca na koniec rozgrywek. Zostały jeszcze dwa spotkania do końca sezonu zasadniczego. Jeden z nich musimy wygrać za trzy pkt i cel będzie zrealizowany.

W dniu 23.02.19 rozegrałyśmy przedostatni mecz z zespołem Culmen Chełmno. Wygrana 3:1 zagwarantowała nam 3 miejsce w tegorocznych rozgrywkach. Jak na debiutancki sezon po 12 latach jest to całkiem dobry wynik. Za tydzień rozegramy ostatni mecz 3 ligi  w tym sezonie z Budowlanymi Toruń, które zajmują drugie miejsce w tabeli. Jednak bez względu na jego wynik układ w tabeli się nie zmieni. Liderem jest ekipa Sokoła Mogilno i razem z Budowlanymi będzie grał w półfinale o 2 ligę.

Zakończyły się rozgrywki 3 ligi w piłce siatkowej kobiet. W ostatnim meczu spotkałyśmy się z zespołem Budowlanych Toruń, które mają zawodniczki z SOS oraz Orlen Ligi. W naszym zespole brakowało dwóch zawodniczek , przyjmującej Kingi Jaworskiej /kontuzja/ i środkowej.  Mecz zakończył się wygraną  gości 3:0, chociaż pierwszy set zapowiadał ostra walkę. Wynik tego  meczu nie miał wpływu na układ w tabeli końcowej tegorocznych rozgrywek. 

Aktualna tabela po wybraniu kategorii seniorki:

www.kpzps.pl/index.php

 

 

 

Sponsorzy

 

 

Copyright © 2009 - 2019 Akademicki Związek Sportowy