e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

z toru wioślarskiego

REGATY OLYMPIC HOPES
Ośmioro naszych reprezentantów walczyło w Kruszwicy na regatach "Olympic Hopes”. Najlepiej wypadła męska 4- w składzie Mikołaj Kowalski, Adrian Adamski, Kacper Tymuła i Jakub Biegniewski, którzy wywalczyli brązowy medal.

IV na mecie zameldowały się Zofia Przedmojska i Aleksandra Miazgowska, które mimo długiego finiszu nie zdołały dogonić Austriaczek przegrywając brąz o sekundę.

Również na IV miejscu zakończyła osada 4x z naszymi dziewczynami: Julią Graczkowską oraz Joanną Bajerską (KTW Kalisz/SMS Toruń) wraz z Zofią Pietrzak (PTW Płock) i Barbarą Głód (UKS Milenium Wrocław).

 

Cała reprezentacja wywalczyła 3 brązowe medale. Miejmy nadzieje, ze nauka nie pójdzie w las. Teraz także nasi najmłodsi reprezentanci, będąc czołówką krajową mogli na własnej skórze przekonać się, iż rywalizacja międzynarodowa to jednak inna liga i trzeba od siebie wymagać jeszcze więcej, aby moc skutecznie rywalizować na świecie. Gratulujemy i życzymy abyście biało czerwony trykot mieli okazję ubierać jak najczęściej.

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW (04-05.06.22)
W miniony weekend 04-05.06.22 na poznańskiej Malcie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Dla niektórych startujących okazały się one wyjątkowo szczęśliwymi. Seniorzy AZS UMK Toruń z Poznania przywieźli 7 medali: 2 złote, 4 srebra i 1 brąz 

1 miejsce w kategorii czwórki bez sterniczki
D. Gałka, K. Malinowska, A. Paszkowska, J. Wiwer

1 miejsce w kategorii  ósemki kobiet
K. Semrau, Z. Borzyszkowska, A. Zielepuha, D. Rękas, K. Malinowska, D. Gałka, A. Paszkowska, J. Weiwer, T. Skurzyński

2 miejsce w kategorii dwójki bez sternika wagi lekkiej 
K. Polański, M. Chełkowski

2 miejsce w kategorii dwójki bez sterniczki
K. Semrau, Z. Borzyszkowska

2 miejsce w kategorii jedynki kobiet
K. Zillmann

2 miejsce w kategorii jedynki mężczyzn 
M. Ziętarski 

3 miejsce w kategorii czwórki podwójnej mężczyzn wagi lekkiej
M. Chełkowski, M. Januszewski, R. Krymski, K. Polański

Klub AZS UMK w klasyfikacji kobiet, mężczyzn i generalnej zajął wysokie 4 miejsce.

PRACOWITY MAJ NASZYCH WIOŚLARZY(01.06.22)
Powoli odzyskujemy równowagę po Pucharze Świata w Belgradzie. MIrosław Ziętarski, wraz z partnerem Fabianem Barańskim (WTW Włocławek) popłynęli fantastyczny bieg w konkurencji 2x. Zajęli drugie miejsce, a utytułowanych braci  Martina i Valenta Sinikoviców zmusili do wejścia na kosmiczny level aby wydrzeć naszej dwójce zwycięstwo. 

Debiut nowego składu 4x kobiet z Kasią na pokładzie nie do końca się udał. Uspokajamy jednak wszystkich, gdyż to dopiero początek sezonu, a doświadczenie trenera Jakuba Urbana oraz już takich "rutyniarek" jak Kasia, Marta czy Joanna daje przypuszczenia graniczące z pewnością, że wszystko wróci na właściwe tory. 

W cieniu startu pierwszej reprezentacji o swój biało czerwony debiut walczyli w Kruszwicy Juniorzy młodsi. Dziesięcioro podopiecznych trenera Szymona Wiśniewskiego stanęło w kwalifikacjach do regat Olympic Hopes. Eliminacje skutecznie udało się ukończyć ósemce z nich, a do pełni szczęścia zabrakło zaledwie 0.10s. Już w najbliższy piątek z orzełkiem na piersi zadebiutują: 
2- KJM Zofia Przedmojska, Aleksandra Miazgowska 
4x KJM w składzie z Julią Graczkowską oraz Joasią Bajerską (KTW Kalisz/SMS Toruń)
4- MJM : Mikołaj Kowalski, Adrian Adamski, Kacper Tymuła, Jakub Biegniewski.

O dużym pechu mogą mówić Marta Paczesna i Maja Żuralska. Z 4 biegów nie wyszedł im jeden, niestety ten najbardziej istotny. Wraz z koleżankami (Zosia i Aleksandra) musiały uznać wyższość osady Gdańsko- Bydgoskiej, ustępując im na linii mety zaledwie o 0,10s. 
Ośmioro z nich to uczniowie toruńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. 

W tym samym czasie pozostali nasi zawodnicy rywalizowali z rówieśnikami w biegach kontrolnych:
4x+ KJM 2 miejsce : N. Karpińska, N. Norkowska, K. Runowska, K. Tokarz, st. J. Wachnicka
1x KJ: 4m Amelia Pawłowska
1x MJ, 4 miejsce Krzysztof Tomczuk, 6 miejsce Martin Weichhaus, 15 miejsce - Igor Osiński
2- MJ: 4 miejsce C. Bajeński, M. Kardas, 8 miejsce J. Wielgus, R. Zapałowski
4x+ CH: 1m. W. Kopczyński, K. Kijewski, A. Wawrzyniuk, K. Becmer, st. N. Kurek
4x+ CH: 3m A. Szmajda, P. Szymczyk, A. Wesołowski, B. Leżała, st. N. Domalewska
4x DZ: 2 m. N. Kalinowska, R. Figurska, A. Podlaszewska, O. Bartoszyńska
2x KJ: 15m G. Dąbrowska, P. Kurzeja
4x MJ/MJM: 1m. K. Tomczuk, K. Dylewski, Sz. Raś, J. Krawczyk
4x MJ/MJM: 2m Z. Pietrzak, T. Barański, I. Paciorkowski, K. Mirowski
1x CH: 1m. Alan Zapałowski
4x+ DZ: 2m R. Figurska, O. Bartoszyńska, Z. Galicz, N. Domalewska, st. A. Podlaszewska
2x MJ/MJM: 13 m. T. Barański, I. Paciorkowski
4x KJ/KJM: 4m. J. Wachnicka, N. Lewandowska, H. Stalkowska, N. Norkowska
4xKJ/KJM: 5m. G. Dąbrowska, P. Kurzeja, N. Karpińska, Z. Przygoda
8+ MJ/MJM: 1m. M. weichhaus, I. Osiński, R. Zapałowski, J. Wielgus, C. Bajeński, M. Kardas, M. Kozłowski, A. Wachnicki, st. M. Wiśniewska

Już w najbliższy weekend emocji nam nie zabraknie. Seniorzy w Poznaniu powalczą o medale Mistrzostw Polski, a wspomniana ósemka w Zawodach: Międzynarodowe Regaty Wioślarskie Grupy Wyszehradzkiej "Olympic Hopes" w Kruszwicy. 

MIĘDZYNARODOWE REGATY JUNIORÓW(14.05.22)

W dniach 7-8.05 w Monachium odbyły się regaty międzynarodowe Juniorów w wioślarstwie. Na podstawie uzyskanych wyników Trener Kadry Juniorów ustalił skład reprezentacji na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w włoskim Varese w dniach 21-22.05. Rekordowo liczne grono będą stanowić zawodnicy AZS UMK Toruń. Z 24 osobowej Reprezentacji aż 9 osób to zawodnicy toruńskiego klubu, a przy tym Uczniowie toruńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Po wielu latach Polskę w kategorii juniorów reprezentować będzie kobieca ósemka. To najbardziej widowiskowa a zarazem prestiżowa konkurencja wioślarska, a trzon tej osady stanowić będą: Aleksandra Barańska, Julia Hakobyan, Wiktoria Lewandowska, Weronika Lipertowicz, Nikola Wyrzykowska, KInga Stałęga, na sterze Martyna Wiśniewska. Załogę wspartą dwoma zawodniczkami Lotto Bydgostia prowadzić będzie toruńska Trener Agnieszka Robaszkiewicz. Również toruński Trener Tomasz Radkowski poprowadzi w reprezentacji osadę, czwórkę bez sternika, której podstawowymi zawodnikami są Mateusz Kozłowski i Arkadiusz Wachnicki. W sztabie szkoleniowym znalazł się także Łukasz Pawłowski, pierwszy toruński medalista olimpijski, od zawsze związany z AZS UMK. Liczymy na dobre wyniki na włoskich wodach

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2022 Akademicki Związek Sportowy