e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

PUCHAR TORUŃSKIEJ LIGI UNIHOKEJA (27.11.22)

W dniu 26 listopada br. studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wToruniu zadebiutowali w silnie obsadzonym turnieju o Puchar Toruńskiej Ligi Unihokeja. (TLU). Był to turniej, który od latcieszy się dużym zainteresowaniem zawodników i kibiców. Dodajmy, że wzawodach wystartowało 7 drużyn w których składach grali zawodnicyna co dzień startujący w Polskiej Ekstralidze Unihokeja. Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rozegrali 6 meczy odnosząc 1 zwycięstwo, jeden remis i doznając trzech porażek, co w ostatecznymrozrachunku dało VI miejsce w turnieju. Na szczególne wyróżnienie zasługują Panie z akademickiej drużyny unihokeja, które w liczbie trzech rywalizowały na boisku z mężczyznami.
Skład drużyny: Bartosz Grabara (bramkarz), Guranowski Szymon, Rumiński Kacper, Myler Kacper, Dobrzeniecki Natalian, Walczak Jan, Korzestański Łukasz, Suski Bartosz, Gawdzik Julia, Wendland Kaja, Patrycja Szymanek
Trenerem drużyny jest pracownik UCS, mgr Michał Wasielewski.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W UNIHOKEJU (26.04.22)
W dniach 21- 24 kwietnia obiekty Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w  Warszawie były areną zmagań unihokeistów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w odmianie Swiss. Była to trzecia edycja popularnych AMP w tej widowiskowej grze, w której na boisku rywalizują dwie mieszane drużyny.

Tegoroczna impreza cieszyła się rekordowym zainteresowaniem zespołów akademickich z całego kraju. Do rywalizacji w swiss floorball stanęła rekordowa liczba – 30  uczelni. W tym gronie znalazła się 12 osobowa drużyna unihokeistów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.  W klasyfikacji końcowej uplasował się na 13 miejscu. W gronie  uniwersytetów zawodniczki i zawodnicy ukończyli zmagania na 4 miejscu w gronie  uniwersytetów startujących w AMP.

Unihokeiści z Torunia podczas mistrzostw rozegrali 6 spotkań.W pierwszym meczu grupowym wygrali zdecydowanie z gospodarzami SGGW 8:1. W drugim meczu pełnym dramaturgii przegrali z UW Warszawa 4:5 tracąc bramkę na ….1,8 sekundy przed końcem.W kolejnych meczach zwyciężyli z ALK Warszawa 5:0 i przegrali z Wyższą Szkołą Zarządzania z Rzeszowa 3:5.

W kolejnych dwóch pojedynkach o miejsca 13 - 16 znów po zaciętej rywalizacji ulegli Politechnice Rzeszowskiej 4:5 aby na koniec mistrzostw wygrać Gdańskim Uniwersytetem Medycznym 6:3.

Bilans meczów akademików z Torunia to 3 mecze wygrane i 3 przegrane, (bilans bramkowy 29:18). Cieszy fakt, że mecze przegrywane były po zaciętej walce. Na uwagę zasługuje fakt, iż bramkarz UMK Szymon Guranowski ukończył turniej z druga średnią obronionych strzałach (ponad 78% skuteczności w turnieju!).

Drużyna wystąpiła w składzie: Patrycja Szymanek, Justyna Kucharska, Aleksandra Martin Łukasz Korzestański, Dawid Nowasielski , Szymon Guranowski , Grabara Bartosz, Kocieniewski Kamil,Kurlus Miłosz, Myler Kacper, Walczak Jan, Wenker Jakub.

Reprezentację UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski poprowadził trener sekcji unihokeja – mgr Michał Wasielewski.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom!

 

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2023 Akademicki Związek Sportowy