e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

 AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W UNIHOKEJU (26.04.22)
W dniach 21- 24 kwietnia obiekty Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w  Warszawie były areną zmagań unihokeistów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w odmianie Swiss. Była to trzecia edycja popularnych AMP w tej widowiskowej grze, w której na boisku rywalizują dwie mieszane drużyny.

Tegoroczna impreza cieszyła się rekordowym zainteresowaniem zespołów akademickich z całego kraju. Do rywalizacji w swiss floorball stanęła rekordowa liczba – 30  uczelni. W tym gronie znalazła się 12 osobowa drużyna unihokeistów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.  W klasyfikacji końcowej uplasował się na 13 miejscu. W gronie  uniwersytetów zawodniczki i zawodnicy ukończyli zmagania na 4 miejscu w gronie  uniwersytetów startujących w AMP.

Unihokeiści z Torunia podczas mistrzostw rozegrali 6 spotkań.W pierwszym meczu grupowym wygrali zdecydowanie z gospodarzami SGGW 8:1. W drugim meczu pełnym dramaturgii przegrali z UW Warszawa 4:5 tracąc bramkę na ….1,8 sekundy przed końcem.W kolejnych meczach zwyciężyli z ALK Warszawa 5:0 i przegrali z Wyższą Szkołą Zarządzania z Rzeszowa 3:5.

W kolejnych dwóch pojedynkach o miejsca 13 - 16 znów po zaciętej rywalizacji ulegli Politechnice Rzeszowskiej 4:5 aby na koniec mistrzostw wygrać Gdańskim Uniwersytetem Medycznym 6:3.

Bilans meczów akademików z Torunia to 3 mecze wygrane i 3 przegrane, (bilans bramkowy 29:18). Cieszy fakt, że mecze przegrywane były po zaciętej walce. Na uwagę zasługuje fakt, iż bramkarz UMK Szymon Guranowski ukończył turniej z druga średnią obronionych strzałach (ponad 78% skuteczności w turnieju!).

Drużyna wystąpiła w składzie: Patrycja Szymanek, Justyna Kucharska, Aleksandra Martin Łukasz Korzestański, Dawid Nowasielski , Szymon Guranowski , Grabara Bartosz, Kocieniewski Kamil,Kurlus Miłosz, Myler Kacper, Walczak Jan, Wenker Jakub.

Reprezentację UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski poprowadził trener sekcji unihokeja – mgr Michał Wasielewski.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom!

 

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2022 Akademicki Związek Sportowy