e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

PUCHAR TORUŃSKIEJ LIGI UNIHOKEJA(17.06.24)

Puchar Toruńskiej Ligi Unihokeja zyskał nowego nabywcę. Pierwszy medal w ogóle, i to od razu złoty, powędrował do unihokeistów AZS UMK Toruń! Akademicy porozstawiali po kątach wszystkich rywali, łącznie z drużynami z rozgrywek ligowych. Na ciekawostkę zasługuje fakt, że w drużynie akademików grała jedyna przedstawicielka płci pięknej-Patrycja Szymanek.

Do samego końca nierozstrzygnięta pozostawała kwestia kolejnych miejsc na podium, ale tak się złożyło, że dwie zainteresowane drużyny zamykały turniej bezpośrednim pojedynkiem. Elesta okazała się w nim zdecydowanie lepsza od Avanti. Kolejne miejsca dla Hazardu Toruń, FC Kala-Izolacje oraz Wilków Morskich Trójmiasto.

Wyniki:
AZS Toruń – FC Kala-Izolacje Toruń 1-0
Elesta – Hazard Toruń 7-1
Avanti – Wilki Morskie Trójmiasto 1-0
Elesta – AZS Toruń 1-3
Wilki Morskie Trójmiasto - FC Kala-Izolacje 3-5
Hazard Toruń – Avanti 1-2
Wilki Morskie Trójmiasto – Elesta 1-8
Hazard Toruń – AZS Toruń 0-1
Avanti – FC Kala-Izolacje 4-2
Hazard Toruń - Wilki Morskie Trójmiasto 2-1
FC Kala-Izolacje – Elesta 1-2
AZS Toruń – Avanti 2-0
FC Kala Izolacje – Hazard Toruń 2-3
AZS Toruń – Wilki Morskie Trójmiasto 3-3

Avanti – Elesta 0-3

FINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(03.06.24)
W dniach od 23 do 26 maja obiekt Akademii Gurniczo Hutniczej w Krakowie był areną zmagań unihokeistów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w odmianie Swiss. Była to piąta edycja popularnych AMP w tej widowiskowej grze, w której na boisku rywalizują dwie mieszane drużyny. W tym gronie 16 najlepszych drużyn znalazła się 12 osobowa ekipa unihokeistów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W klasyfikacji końcowej mistrzostw uplasował się na 10 miejscu. W gronie  uniwersytetów zawodniczki i zawodnicy wywalczyli brązowe medale, przegrywając rywalizację z Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Zielonogórskim. Jak dotąd był to trzeci medal akademików w czteroletniej historii startów.

Unihokeiści z Torunia podczas mistrzostw rozegrali 6 spotkań. W pierwszym meczu grupowym wygrali z Politechniką Łódź 6:2. W drugim meczu przegrali po zaciętej walce z Uniwersytetem Warszawskim 4:3. Niespodziewany remis z Politechniką Lublin 5:5 spowodował, że akademicy z Torunia nie wywalczyli awansu do najlepszej ósemki turnieju dzięki gorszemu bilansowi bramkowemu.

W kolejnych dwóch pojedynkach o miejsca 9:12 wygrali z Uniwersytetem Gdańskim 4:5 a w meczu o miejsca 9-10 przegrali z Politechniką Rzeszów 6:1.

W zawodach triumfowała drużyna UEK Kraków, która w finale pokonała Politechnikę Gdańską 10:5.
Drużyna wystąpiła w składzie: Patrycja Szymanek, Julia Jeleń, Wiktoria Manowska, per Rumiński, Adrian Popławski, Jan Walczak, Bartosz Grabara, Jakub Wenker, Mikołaj Topolewski, Łukasz Korzestański, , Dawid Nowasielski, Szymon Guranowski i Szymon Najdzion.
Reprezentację UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski poprowadził trener sekcji unihokeja – mgr Michał Wasielewski.
Serdecznie gratulujemy zawodnikom!

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(13.04.24)
W dniach 5-7 kwietnia br. obiekty Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego były areną zmagańCREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100 unihokeistów podczas Półfinału A Akademickich Mistrzostw Polski w odmianie Swiss.

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zespołów akademickich z terenu Polski północnej. Do rywalizacji w swiss floorball stanęło ostatecznie 16 uczelni. W tym gronie znalazła się 12 osobowa drużyna unihokeistów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W klasyfikacji końcowej zespół uplasował się na drugim miejscu podium przegrywając finał z Politechniką Gdańską 2:7. Unihokeiści z Torunia podczas mistrzostw rozegrali 6 spotkań. W meczach grupowych wygrali z Politechniką Poznańską 4:1, 9:7 z Politechniką Warszawa i SGGW Warszawa 10:4. W ćwierćfinale po zaciętym meczu pokonali Politechnikę Łódzką 7:6. W walce o finał zdecydowanie pokonali Uniwersytet Warszawski 8:6. W meczu finałowym tak jak w roku ubiegłym przegrali z Politechniką Gdańską.

Drugie miejsce w Półfinale Akademickich Mistrzostw Polski można uznać za duży sukces sportowy toruńskiego akademickiego unihokeja. Zawodniczki i zawodnicy zostawili na boisku siłę, pokazali charakter i waleczność. Kapitalnie w toruńskiej bramce bronił kapitan Szymon Guranowski. Wspaniały występ akademików z Torunia dał im przepustkę do finału Akademickich Mistrzostw Polski jaki odbędzie się na początku czerwca w Rzeszowie. Na koniec turnieju organizatorzy uhonorowali najlepsze zawodniczki i zawodników nagrodami indywidualnymi. Najlepszym obrońcą turniej okazał się torunianin , Jakub Wenker.

Drużyna wystąpiła w składzie: Wiktoria Manowska, Patrycja Szymanek, Julia Jeleń, Szymon Guranowski, Bartosz Grabara, Dawid Nowasielski, Łukasz Korzestański, Jakub Wenker, Jan Walczak, Mikołaj Topolewski, Adrian Popławski i Szymon Najdzion.

Reprezentację UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski poprowadził trener sekcji unihokeja – mgr Michał Wasielewski

FINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTWA POLSKI (12.06.23)
W dniach od 8 do 11 czerwca obiekt Politechniki Rzeszowskiej  był areną zmagań unihokeistów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w odmianie Swiss. Była to czwarta edycja popularnych AMP w tej widowiskowej grze, w której na boisku rywalizują dwie mieszane drużyny.
W tym roku w związku z dużą ilością drużyn rozegrano dwa półfinały, które wyłoniły najlepsze 16 drużyn z całej Polski. W tym gronie znalazła się 12 osobowa drużyna unihokeistów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W klasyfikacji końcowej uplasował się na bardzo dobrym 7 miejscu. W gronie  uniwersytetów zawodniczki i zawodnicy wywalczyli srebrne medale, przegrywając rywalizację z UW Warszawa. Jak dotąd był to najlepszy występ w historii starów akademików w tej dyscyplinie.

Unihokeiści z Torunia podczas mistrzostw rozegrali 6 spotkań. W pierwszym meczu grupowym wygrali z Politechniką Warszawa 3:1. W drugim meczu przegrali po zaciętej walce z późniejszym finalistą, Politechniką Gdańsk 1:3. Niespodziewana porażka z Politechniką Lublin 2:3 spowodowała, że akademicy z Torunia wywalczyli awans do najlepszej ósemki turnieju dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.
W kolejnych dwóch pojedynkach o miejsca 5-8 ulegli UEK Kraków 1:5 i gospodarzom Politechnice Rzeszowskiej 3:4, tracąc decydującą bramkę na 7 sekund przed końcem meczu. W meczu o 7 miejsce pokonali Politechnikę Łódź 6:4.

W zawodach triumfowała drużyna AGH Kraków, która w finale pokonała Politechnikę Gdańską 5:2.

Drużyna wystąpiła w składzie: Patrycja Szymanek, Justyna Kucharska,Kaja Wendland, Jan Walczak, Bartosz Grabara, Jakub Wenker, Mikołaj Topolewski, Łukasz Korzestański, Kacper Myler, Dawid Nowasielski, Szymon Guranowski , Bartosz Suski.

Reprezentację UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski poprowadził trener sekcji unihokeja – mgr Michał Wasielewski.
Serdecznie gratulujemy zawodnikom!

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(25.04.23.)
W dniach 21-23 kwietnia br. obiektySzkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w  Warszawie były areną zmagań unihokeistów podczas Półfinału A Akademickich Mistrzostw Polski w odmianie Swiss. 

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zespołów akademickich z terenu Polski północnej. Do rywalizacji w swiss floorball stanęło ostatecznie 16  uczelni. W tym gronie znalazła się 12 osobowa drużyna unihokeistów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

W klasyfikacji końcowej zespół  uplasował się na drugim miejscu podium przegrywając finał z Politechniką Gdańską 1:8.

Unihokeiści z Torunia podczas mistrzostw rozegrali 6 spotkań. W pierwszym meczu grupowym pełnym dramaturgii zremisowali z WAT-em 1:1. W drugim meczu zremisowali  z Politechniką Gdańską 4:4.W kolejnych meczach zwyciężyli z SGH Warszawa 17:3, po rzutach karnych ograli Politechnikę Łódzką 5:4. W walce o finał zdecydowanie pokonali Politechnikę Warszawską  8:5.  

Drugie miejsce w Półfinale Akademickich Mistrzostw Polski można uznać za duży sukces sportowy toruńskiego akademickiego unihokeja. Zawodniczki i zawodnicy zostawili na boisku siłę, pokazali charakter i waleczność. Kapitalnie w toruńskiej bramce bronił kapitan Szymon Guranowski. 

 Wspaniały występ akademików z Torunia dał im przepustkę do finału Akademickich Mistrzostw Polski jaki odbędzie się na początku czerwca w Rzeszowie.

Na koniec turnieju organizatorzy uchonorowali najlepsze zawodnikczki i zawodników nagrodami indywidualnymi.  Najlepszym napastnikiem okazał się torunianin , Łukasz Korzestański.

Drużyna wystąpiła w składzie: Julia Gawdzik, Kaja Wendland, Justyna Kucharska, Łukasz Korzestański, Dawid Nowasielski , Szymon Guranowski , Natalian Dobrzeniecki, Mikołaj Topolewski, Kacper Rumiński, Jan Walczak, Bartosz Grabara, Jakub Wenker. 

 

Reprezentację UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski poprowadził trener sekcji unihokeja – mgr Michał Wasielewski.

 

PUCHAR TORUŃSKIEJ LIGI UNIHOKEJA (27.11.22)

W dniu 26 listopada br. studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wToruniu zadebiutowali w silnie obsadzonym turnieju o Puchar Toruńskiej Ligi Unihokeja. (TLU). Był to turniej, który od latcieszy się dużym zainteresowaniem zawodników i kibiców. Dodajmy, że wzawodach wystartowało 7 drużyn w których składach grali zawodnicyna co dzień startujący w Polskiej Ekstralidze Unihokeja. Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rozegrali 6 meczy odnosząc 1 zwycięstwo, jeden remis i doznając trzech porażek, co w ostatecznymrozrachunku dało VI miejsce w turnieju. Na szczególne wyróżnienie zasługują Panie z akademickiej drużyny unihokeja, które w liczbie trzech rywalizowały na boisku z mężczyznami.
Skład drużyny: Bartosz Grabara (bramkarz), Guranowski Szymon, Rumiński Kacper, Myler Kacper, Dobrzeniecki Natalian, Walczak Jan, Korzestański Łukasz, Suski Bartosz, Gawdzik Julia, Wendland Kaja, Patrycja Szymanek
Trenerem drużyny jest pracownik UCS, mgr Michał Wasielewski.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W UNIHOKEJU (26.04.22)
W dniach 21- 24 kwietnia obiekty Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w  Warszawie były areną zmagań unihokeistów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w odmianie Swiss. Była to trzecia edycja popularnych AMP w tej widowiskowej grze, w której na boisku rywalizują dwie mieszane drużyny.

Tegoroczna impreza cieszyła się rekordowym zainteresowaniem zespołów akademickich z całego kraju. Do rywalizacji w swiss floorball stanęła rekordowa liczba – 30  uczelni. W tym gronie znalazła się 12 osobowa drużyna unihokeistów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.  W klasyfikacji końcowej uplasował się na 13 miejscu. W gronie  uniwersytetów zawodniczki i zawodnicy ukończyli zmagania na 4 miejscu w gronie  uniwersytetów startujących w AMP.

Unihokeiści z Torunia podczas mistrzostw rozegrali 6 spotkań.W pierwszym meczu grupowym wygrali zdecydowanie z gospodarzami SGGW 8:1. W drugim meczu pełnym dramaturgii przegrali z UW Warszawa 4:5 tracąc bramkę na ….1,8 sekundy przed końcem.W kolejnych meczach zwyciężyli z ALK Warszawa 5:0 i przegrali z Wyższą Szkołą Zarządzania z Rzeszowa 3:5.

W kolejnych dwóch pojedynkach o miejsca 13 - 16 znów po zaciętej rywalizacji ulegli Politechnice Rzeszowskiej 4:5 aby na koniec mistrzostw wygrać Gdańskim Uniwersytetem Medycznym 6:3.

Bilans meczów akademików z Torunia to 3 mecze wygrane i 3 przegrane, (bilans bramkowy 29:18). Cieszy fakt, że mecze przegrywane były po zaciętej walce. Na uwagę zasługuje fakt, iż bramkarz UMK Szymon Guranowski ukończył turniej z druga średnią obronionych strzałach (ponad 78% skuteczności w turnieju!).

Drużyna wystąpiła w składzie: Patrycja Szymanek, Justyna Kucharska, Aleksandra Martin Łukasz Korzestański, Dawid Nowasielski , Szymon Guranowski , Grabara Bartosz, Kocieniewski Kamil,Kurlus Miłosz, Myler Kacper, Walczak Jan, Wenker Jakub.

Reprezentację UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski poprowadził trener sekcji unihokeja – mgr Michał Wasielewski.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom!

 

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy