e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

AMPy W Bydgoszczy

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W WIOŚLARSTWIE(18.05.21)

15 maja 2021r na torze regatowym w Brdyujściu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Uczestniczyła w nich 6-osobowa reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pod opieką mgr Hanny Szewczyk.

W sesji przedpołudniowej odbyły się przedbiegi będące kwalifikacją do późniejszych finałów. O awansie do poszczególnych finałów decydowały czasy uzyskane przez zawodniczki i zawodników. Wszystkie biegi odbywały się na dystansie 1000m.Pierwsze na starcie stanęły jedynkarki (10 osad) a wśród nich Katarzyna Malinowska i Patrycja Domalska z UMK. Pierwsza z nich uzyskując czas 4:16,25 awansowała do finału A a druga z czasem 4:17,21 do finału B. Po jedynkach kobiet na starcie stanęli mężczyźni(25 osad).W tej konkurencji wystartowało dwóch studentów z UMK: Mateusz Pawlak i Michał Januszewski. Mateusz z czasem 3:37,98 awansował do finału A a Michał uzyskując czas 3:51,40 wszedł do finału B.W sesji przedpołudniowej na starcie stanęły jeszcze dwie nasze osady w kategorii dwójki podwójnej kobiet(13 osad).Debel w składzie: Katarzyna Malinowska i Agata Zielepuha awansował do finału A z czasem 3:46,20 natomiast dwójka w składzie: Joanna Janeczek i Patrycja Domalska uzyskując czas 3:54,16 weszły do finału B.
Finały rozpoczęli panowie w konkurencji jedynek. Michał Januszewski płynący w finale B do mety dopłynął 4 z czasem 3:48,40.Dało do Jemu 10 miejsce w tej konkurencji. W finale A startował Mateusz Pawlak i po zaciętej walce z czasem 3:31,93 zdobył brązowy medal. Srebrny medalista z AWF Wrocław wyprzedził Mateusza tylko o 0,69s.Po mężczyznach na starcie stanęły kobiety w konkurencji dwójek podwójnych. Płynące w finale B Joanna Janeczek i Patrycja Domalska wygrały swój bieg z czasem 3:51,46 i w konkurencji debli ostatecznie zajęły 7 miejsce. Po Nich do boju ruszyły osady w finale A. Zawodniczki UMK Katarzyna Malinowska i Agata Zielepuha po ciekawym biegu na metę dopłynęły na 3 miejscu zdobywając brązowy medal i uzyskując czas 3:41,28.Kasia i Agata powtórzyły swój wynik sprzed dwóch lat. Po godzinie od startu w dwójce Katarzyna Malinowska znowu zameldowała się na starcie w finale A jedynek. To był już 4 bieg Kasi w tym dniu i niestety nie starczyło sił na walkę o lepsze miejsce niż 6 z czasem 4:28,59.Płynąca w finale B Patrycja Domalska wygrała swój bieg uzyskując czas 4:15,17 i 7 miejsce w końcowej klasyfikacji. 
W klasyfikacji drużynowej reprezentacja UMK zajęła 5 miejsce. W zawodach brało udział 16 uczelni jednak dwie nie zostały sklasyfikowane w punktacji drużynowej ponieważ wystawiły swoje osady tylko w jednej konkurencji. Dwa lata temu  zajęliśmy 12 miejsce więc w tym roku poprawa jest bardzo duża.
Patrycja Domalska (WFiNS) jest zawodniczką klubu Gopło Kruszwica a pozostali studenci (Katarzyna Malinowska- WNBiW, Agata Zielepuha- WNoPiB, Joanna Janeczek i Michał Januszewski- WPiA, Mateusz Pawlak- WMiI)) to zawodnicy klubu AZS UMK Toruń. Wszyscy zawodnicy tego klubu są również uczestnikami programu Kariera Dwutorowa.
 

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2022 Akademicki Związek Sportowy