e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI WE WSPINACZCE SPORTOWEJ(07.04.24)
W dniach 22-24 marca studenci AZS UMK Toruń uczestniczyli w trzydniowych zmaganiach wspinaczkowych w ramach Akademickich Mistrzostw Polski we Wspinaczce Sportowej.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie, organizator tegorocznej imprezy, dołożył wszelkich starań, ciekawie przygotowując każdą konkurencję ( bouldering, trudność i czas). Ponad 300 studentów z całej Polski reprezentowało bardzo wysoki poziom.

Zespół AZS UMK Toruń w klasyfikacji drużynowej mężczyzn wywalczył srebrny medal w typach uczelni (Uni), zaś w klasyfikacji kobiet, nasze studentki znalazły się tuż za podium, zajmując w typach uczelni (Uni) czwarte miejsce.

Indywidualnie najlepiej wypadli :
- w konkurencji bouldering : Weronika Socha, Natalia Niemczyk oraz Karol Pelc, Mateusz Maniewski,
- w konkurencji trudność: Karolina Bieńkowska, Weronika Socha oraz Mateusz Maniewski, Artur Dudzik
- w konkurencji czas: Paulina Woźniak, Weronika Socha oraz Krzysztof Mulski, Mateusz Maniewski.

Na wspólny sukces w klasyfikacji generalnej walczyli również: Nikola Pelo, Ewa Pankowska, Lidia Krause, Katarzyna Knap oraz Wojciech Cybart, Jakub Grelewicz, Michał Kmiecik, Fryderyk Kulczewski, Maciej Grzela.
Opiekunem sekcji jest mgr Izabela Pawłowska.

 

Gratulujemy sukcesów!!

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI WE WSPINACZCE SPORTOWEJ(28.03.23)
Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej, które w dn. 23-26.03.2023 rozgrano w Bytomiu. W tegorocznej edycji mistrzostw wzięło udział 343 zawodników z 42 uczelni. Rywalizację we wspinaczce sportowej po raz pierwszy rozegrano w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom, mieszczącym się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Rozbark”.

Studenci UMK Toruń przez trzy dni zmagali się kolejno z konkurencjami: bouldering, trudność i wspinanie na czas.

Najlepiej zaprezentowali się: Paulina Woźniak zajmując 24.miejsce w konkurencji bouldering, 48. na trudność, 23. w czasówce; Weronika Socha- 35. miejsce w boulderingu, 57. na trudność, 57. na czas; Artur Dudzik- 60.w boulderingu, 34. na trudność, 32. na czas.

 

W składzie naszej reprezentacji startowali również: Ewa Pankowska, Dagmara Zielińska, Zuzanna Witkowska, Kamil Brzuzy, Wojciech Cybart, Michał Kmiecik, Krzysztof Mulski, Jakub Grelewicz, uzyskując życiowe wyniki.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI (04.06.21)
27-30 maja 2021 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce. W dwóch miastach: Katowicach i Gliwicach około 270 studentów z 45 uczelni z całej Polski walczyło w trzech konkurencjach: boulderingu, wspinaczce na trudności i wspinaczce na czas o medale AMP.

BLOKatowice, jak co roku, przygotowało dla zawodników pierwszy dzień zawodów w boulderingu, natomiast po raz pierwszy zmagania we wspinaniu na trudność i czas odbyły się w Arenie Gliwice, której ściana wspinaczkowa mierzy blisko 18 metrów wysokości.

Zespół AZS UMK pod opieką mgr Izabeli Pawłowskiej zaprezentował doskonałą formę wspinaczkową. Nasza faworytka Katarzyna Ekwińska, wzorem ubiegłych lat, sięgnęła po sześć krążków AMP- trzy w klasyfikacji generalnej- srebro w boulderingu, srebro w konkurencji na trudność, brąz w „czasówkach” oraz trzy w typach uczelni- srebra w poszczególnych konkurencjach, fundując sobie osobisty prezent urodzinowy

Do krążków Kasi, zespół żeński UMK, w składzie: Lidia Krakowiak, Nikola Pelo, Katarzyna Rezulak, Zuzanna Witkowska, Dagmara Zielińska, za swoje wysoko punktowane starty dołożył kolejny, brązowy medal AMP w kategorii Uniwersytety w klasyfikacji drużynowej kobiet..

Wśród zespołu męskiego UMK, reprezentowanego przez: Artura Dudzika, Daniela Konrada, Szymona Smolika oraz Pawła Urynowicza, zawody przebiegły nieco pechowo. Pierwszego dnia Szymon Smolik zmagając się z problemami w boulderingu, nabawił się kontuzji barku, która niestety wyeliminowała go całkowicie nie tylko z udziału w zawodach, ale na dłuższy czas, zaś Artur Dudzik w konkurencji na trudność uplasował się tuż za podium, zajmując najmniej lubiane przez sportowców czwarte miejsce w kategorii Uniwersytety.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zespół żeński UMK Toruń uplasował się na 6 pozycji, zaś męski na 21. GRATULUJEMY SUKCESÓW!!!!!!!!

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI(12.04.19)
Tegoroczne AMP we Wspinaczce Sportowej po raz kolejny odbyły się w Katowicach i Sosnowcu.
Drużyna AZS UMK Toruń, w składzie: Katarzyna Ekwińska, Katarzyna Rezulak, Marta Lewandowska, Nicola Pelo oraz Tadeusz Krukar, Artur Dudzik, Jakub Wietrzychowski, Paweł Podlas wraz z opiekunem sekcji mgr Izabelą Pawłowską w dn. 4-7.04.2019 reprezentowali nasz Uniwersytet we wspinaczkowych zmaganiach.
Pierwszy dzień w BLOKatowice najlepsi w Polsce studenci-wspinacze  rywalizowali w boulderingu. Kolejne dwa dni spędzili w Sosnowcu na obiekcie Poziom 450, gdzie odbyła się wspinaczka na trudność, zaś w ostatni dzień „czasówki”.
Katarzyna Ekwińska, najlepsza z naszej ekipy, podczas mistrzostw zdobyła 6 medali ( 4 srebrne i 2 brązowe). Kasia w boulderingu oraz konkurencji na trudność w eliminacjach uplasowała się na drugim miejscu, w finałach, w obu konkurencjach utrzymała swoją pozycję, co dało 2 srebrne medale AMP w klasyfikacji generalnej oraz 2 srebra w kategorii Uniwersytety. W „czasówce” ( za którą srebrna dziewczyna nie przepada

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy