e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH(21.06.21)

Trzynastoosobowa ekipa biegaczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rywalizowała w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Zawody odbyły się w dniach 11 - 12 czerwca 2021 roku w Supraślu i wzięło w nich udział blisko 500 studentów – sportowców z 57 uczelni z całego kraju.

Niestabilna nawierzchnia, zakręty, podbiegi , zbiegi , zmiany rytmu biegu to tylko niektóre z cech charakterystycznych dla biegów przełajowych, które mają grono entuzjastów. Zawody zostały rozegrane na szlakach rekreacyjno–sportowych Puszczy Knyszyńskiej, położonej na skraju Supraśla.  To właśnie w tym miejscu odbywają się między innymi biegi narciarskie, np. Bieg Hubala oraz inne imprezy związane z narciarstwem biegowym. Główna pętla o układzie zamkniętym, na której rywalizowali zawodnicy miała dystans 1500 m i przebiegała przez polanę startową. Dzięki temu została stworzona możliwość obserwowania walki biegaczy.

W biegu kobiet na dystansie 3 km najlepsze (16 miejsce) wśród startujących zawodniczek UMK zajęła Klaudyna Kubińska. Na dystansie dwa razy dłuższym 54 lokatę wywalczyła Paulina Żuchowska. Reprezentanci naszego uniwersytetu rywalizowali w biegu mężczyzn na dystansie 4,5 km oraz 9 km. W pierwszym z nich wysoki wynik uzyskał Patryk Prowancki (49 lokata), a w drugim – Mikołaj Zięba (19 miejsce) . W klasyfikacji typów uniwersytetów kobiety uplasowały się na bardzo dobrym 5 miejscu w kraju, ich koledzy – 6. W klasyfikacji OPEN,  kobiety 12 lokata , mężczyźni 17.

Po zmaganiach indywidualnych do startu stanęły sztafety mieszane które w liczbie 22 rywalizowały w formule 4 x 1500 m. Toruńskie sztafety uplasowały się na 12 i 18 miejscu. 

Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych zorganizowali: Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej oraz Klub Środowiskowy AZS Województwa Podlaskiego. Patronat nad sportowym wydarzeniem objęli między innymi: Burmistrz Supraśla, Marszałek Województwa Podlaskiego, Rektor Politechniki Białostockiej.

Reprezentację UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski poprowadził trener sekcji biegów przełajowych – mgr Michał Wasielewski.

Zawodnicy UMK biorący udział w AMP  w Supraślu:

Kobiety
1.Żuchowska Paulina 
2.Bacińska Katarzyna
3.Kubińska Klaudyna
4.Szymczak Agnieszka
5.Moskalik Wiktoria 
6.Płaczkowska Marta

MEŻCZYŹNI
1.Zięba Mikołaj 
2.Kunz Mieczysław 
3.Dąbrowski Paweł 
4.Wasielewski Michał 
5.Skrzyński Szymon 
6.Rudera Piotr 
7.Prowancki Patryk 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI LEKKA ATLETYKA(07.06.21)
20-23.05.2021 roku w Bielsko-Białej odbyła się największa impreza z cykluAkademickich Mistrzostw Polskich w Lekkiej Atletyce.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika wystąpił w składzie: Borzewska Zuzanna, Kaczmarek Magdalena, Kamila Skrzypnik, Brzeziński Adrian, Chmara Sebastian,Dąbrowski Paweł, Jankowski Kacper, Rudnik Kacper, Szpejna Paweł, Zięba Mikołaj.
Reprezentacja UMK wystartowała w biegach na 100, 200, 400, 400 ppł, 800, 1500, 3000 metrów, w skoku w dal, trójskoku, skoku o tyczce.

Srebrny medal w biegu na dystansie 100m oraz złoty medal na dystansie200m zdobył Adrian Brzeziński. 

Złoty medal w skoku o tyczce wywalczył Sebastian Chmara.

Srebrny medal w trójskoku zdobył nasz debiutant w AMPach Kacper Rudnik oraz srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów.

Drugiego dnia zawodów w sesji popołudniowej Paweł Dąbrowski i Mikołaj Zięba zaliczyli fenomenalny start na dystansie 3km

Nasze wspaniałe dziewczyny, które stawiały pierwsze kroki na Mistrzostwach w składzie Kamila Skrzypnik w biegu 400 ppł zwyciężyła wswojej serii a w okólnej klasyfikacji zajęła świetną lokatę natomiast

Zuzanna Borzewska zakwalifikowała się do ścisłego finału na dystansie 100m z rekordem życiowym 11:99s.

Magdalena Kaczmarek oraz Paweł Szpejna dzięki swojej determinacji i powspaniałej walce punktowali w swoich konkurencjach.

Bardzo dziękujemy za udział i zaciętą walkę o każdy punkt dla swojej Uczelni. Opiekunem ekipy była mgr Anna Wiak.

I MISTRZOSTWA UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU W BIEGACH ULICZNO-PRZEŁAJOWYCH(12.10.20)
Podczas tegorocznej edycji biegów "Run Toruń - Biegaj ze zdrowiem 2020" wyłoniono najlepszych studentów i pracowników UMK w Toruniu na dystansie 5 i 10 km. Uniwersytet reprezentowało 27 biegaczek i biegaczy. Łączna liczba startujących zawodników przekroczyła 500 osób.
Biegacze rywalizowali na trasie biegowej (ścieżce rowerowej) na trasie Toruń - Przysiek przy bardzo wysokiej temperaturze.
W biegu na dystansie 5 km wśród pracowników UMK zwyciężył Mieczysław Kunz, pracownik Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, który wyprzedził Michała Wasielewskiego z Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

W klasyfikacji mistrzostw UMK, na dłuższym 10-kilometrowym dystansie, tryumfował Piotr Kasprzyk, pracownik Wydziału Sztuk Pięknych. Drugą lokatę wywalczył Piotr Rudera z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych a trzeci był Mieczysław Kunza.

Najlepszą kobietą w biegu ma 10 km, w klasyfikacji mistrzostw UMK, okazała się Stefany Cardenas z Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, która wyprzedziła Dorotę Wojdyłło, na co dzień pracującą w administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

 

29. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI W PÓŁMARATONIE(12.10.20)
Z bardzo dobrej strony pokazał się Mikołaj Zięba (MKL Toruń)- student Uniwersytetu Mkiłaja Kopernika w Toruniu.
Po zmianie organizatora mistrzostw przygotowania do ich przeprowadzenia trwały w Bydgoszczy zaledwie 18 dni. Uczestnicy biegu stanęli na starcie w piątek o ósmej rano, aby – ze względów bezpieczeństwa – rywalizować bez udziału kibiców i spacerowiczów. 10 zawodniczek i 17 zawodników czterokrotnie pokonywali pętlę o długości 5 km 274 m 38 cm.

W biegu mężczyzn po pierwszym okrążeniu czołówkę stanowiło siedmiu biegaczy, po drugim – pięciu, a po przyspieszeniu na 13. kilometrze samotnym liderem został Adam Nowicki. Na mecie jego przewaga wyniosła 32 sekundy.  Drugie miejsce niespodziewanie zajął Głogowski, do niedawna czołowy polski triathlonista, czasem 1:05:30 o ponad dwie minuty poprawił rekord życiowy. O cztery sekundy wyprzedził Damiana Kabata, który ponownie zdobył brąz w MP w półmaratonie (poprzednio w 2012). W biegu znakomite ósme miejsce wywalczył Mikołaj Zięba, który na co dzień jest zawodnikiem MKL-u Toruń i sekcji lekkiej atletyki AZS UMK Toruń.
Mikołaj ustanowił swój rekord życiowy z czasem  01:13:34 min. Serdecznie gratulujemy.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI LEKKA ATLETYKA(27.05.19)

23-26.05.2019 roku na stadionie Lekkoatletycznym AZS Łódź, przy ul. Lumumby odbyła się największa impreza z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski.
W tym roku w programie zawodów zadebiutowały nowe konkurencje takie jak trójskok kobiet, skok o tyczce czy bieg przez płotki oraz AMP połączono z Mistrzostwami Polski AZS.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika wystąpił w składzie:Kaczmarek Magdalena, Moś Katarzyna, Godlewska Paulina, Pokaczajło Julia. Brzeziński Adrian, Chmara Sebastian, Dąbrowski Paweł, Grzybek Paweł, Lewandowski Adam, Roman Filip, Słowik Mateusz, Syski Marcin, Zięba Mikołaj.
Reprezentacja Umk wystartowała w biegach na 100,200,400,800,1500,3000metrów oraz dwóch sztafetach, skoku w dal, pchnięciu kulom, skoku o tyczce, rzucie dyskiem i rzucie młotem.
Złoty medal w biegu na 200m zdobył Adrian Brzeziński w klasyfikacji Generalnej, Uniwersytetów i Open pobijając swój rekord życiowy. Srebrny medal po ciężkiej walce zdobył Adam Lewandowski na dystansie 100m w klasyfikacji UNI.
Nasz złoty medalista Adrian Brzeziński zdobył srebrny medal na dystansie 100m w klasyfikacji generalnej.
Drugiego dnia zawodów medal wywalczył Marcin Syski w UNI oraz świetnym biegiem na 3km zadebiutował Paweł Dąbrowski i Mikołaj Zięba.
W sesji popołudniowej wywalczył srebrny medal pobijając swój rekord życiowy debiutant na AMP`ach Sebastian Chmara.
Nasze wspaniałe dziewczyny, które stawiały pierwsze kroki na mistrzostwach w składzie Magda, Julia oraz Paulina dzięki swojej determinacji i po wspaniałej walce punktowały w swoich konkurencjach.
Ostatniego dnia zawodów srebrny medal w kategorii UNI w rzucie dyskiem "dorzuciła" Katarzyna Moś.
Nasze wspaniałe sztafety zdobyły pkt bez miejsca medalowego ale sztafeta 4/400m, która debiutowała na zawodach z silnym składem osobowym zdobyła "prawie " medal.
Bardzo dziękuję za udział i zaciętą walkę o każdy pkt dla swojej Uczelni.
Opiekun Anna Wiak

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
Niestabilna nawierzchnia, zmiany rytmu biegu, zakręty, podbiegi i kałuże - biegi przełajowe mają swoją specyfikę i spore grono entuzjastów. Sześciuset z nich wystartowało w sobotę (13 kwietnia) w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Supraślu. W zawodach tych rywalizowała także 10 osobowa ekipa biegaczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zawody zostały rozegrane na szlakach rekreacyjno-sportowych Uroczyska Glinki. To znana część Puszczy Knyszyńskiej, położona na skraju Supraśla, na której odbywają się biegi narciarskie (np. Bieg Hubala) oraz imprezy związane z narciarstwem biegowym.
W sobotę odbyła się rywalizacje kobiet na 3 i 6 kilometrów oraz rywalizacja mężczyzn na 4,5 oraz 9 kilometrów.
Patronat nad Mistrzostwami objęli m.in.: Burmistrz Supraśla, Marszałek Województwa Podlaskiego, Rektor Politechniki Białostockiej.
W biegu na dystansie 3 km kobiet wystartowało 209 zawodniczek. Miejsca zawodniczek UMK Toruń.
85 miejsce – Joanna Żuchowska (UMK Toruń)
99 miejsce – Klaudia Laskowska (UMK Toruń)
131 miejsce – Zuzanna Akimowicz (UMK Toruń)
151 miejsce – Faustyna Kacprzyk (UMK Toruń)

W biegu mężczyzn na dystansie 4,5 km wystartowało 147 zawodników.
35 lokatę wywalczył Mikołaj Zięba

W biegu na dystansie 9 km mężczyzn uczestniczyło 127 zawodników.
26 miejsce – Przemysław Szpeciński (UMK Toruń)
36 miejsce – Krzysztof Mulawa (UMK Toruń)

40 miejsce – Damian Chojnicki (UMK Toruń)
66 miejsce – Paweł Dąbrowski (UMK Toruń)
76 miejsce – Michał Panek (UMK Toruń)

W klasyfikacji generalnej mężczyzn reprezentanci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika uplasowali się na 13 miejscu w Polsce, a ich koleżanki były 40.
W klasyfikacji typów uczeni (uniwersytetów) mężczyźni tak jak w roku ubiegłym uplasowali się na bardzo dobrym choć pechowym 4 miejscu w kraju. Do medalu zabrakło tylko 27 punktów…
Reprezentację Uniwersytetu podczas Akademickich Mistrzostw Polski poprowadził Michał Wasielewski - trener sekcji biegów przełajowych.
 

AKADEMICKIE  MISTRZOSTWA POMORZA I KUJAW W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
W dniu 29 marca 2019 roku w Bydgoszczy w lasku nieopodal CWZS Zawisza odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w biegach przełajowych. Impreza ta wróciła do kalendarza po trzyletniej przerwie. W zawodach indywidualnych i drużynowych wystartowały trzy uczelnie wyższe: Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika z Torunia. Kobiety miały do pokonania dystans 2 km. Mężczyźni rywalizowali na dystansie 4 km.
W biegu kobiet na IV miejscu finiszowała studentka z Torunia - Joanna Żuchowska, VI była Klaudia Laskowska, a na X miejscu zawody ukończyła Faustyna Kacprzyk.
W biegu mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się biegacze z AZS UMK Toruń. Zajęli pierwsze cztery miejsca! Najlepszy okazał się Mikołaj Zięba. Drugi na linii mety zameldował się Przemysław Szczeciński a jako trzeci finiszował Damian Chojnicki. Tuż za podium uplasował się Krzysztof Mulawa. Dodatkowo VII miejsce wywalczył inny torunianin Paweł Dąbrowski a X miejsce zajął Michał Panek.
Dzięki wspaniałemu występowi nasza uczelnia zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej, pokonując UTP i WSG. GRATULACJE!
Już za dwa tygodnie wszyscy zawodnicy wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Supraślu. Ściskamy mocno kciuki! Opiekunem sekcji jest mgr Michał Wasielewski.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH(26.03.18)
Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych odbyły się 24 marca w Siemianowicach Śląskich . Naszą Uczelnię reprezentowało 10 zawodników;
Kaźmierski Kacper, Gumiela Krzysztof, Chojnicki Damian, Zięba Mikołaj, Panek Michał, Mulawa Krzysztof, Szpeciński Przemysław oraz Sokołowska Marta, Janusz Sara i Maciejewska Marta.
W generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn Uniwersytet Mikołaja Kopernika zajął 12 miejsce na 42 sklasyfikowane Uczelnie, natomiast w typach uczelni Panowie zajęli 4 miejsce. Nasze ambitne dziewczyny w klasyfikacji drużynowej w typach uczelni zajęły 10 miejsce.
Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.
Opiekunem sekcji jest mgr Anna Wiak.

 ŁÓDŹ 2015
8 medali- przywieźli studenci UMK Toruń, którzy 22.05.2015 roku wystartowali na AMPach organizowanych przez Politechnikę Łódzką na stadionie LA AZS Łódź. UMK Toruń reprezentowała 10 osobowa ekipa w składzie: Anna Błaszkowska, Julia Pliszka, Paulina Makowska, Dagna Wleklińska, Daria Gawłowska, Monika Siecińska, Anna Zaborna, Jadwiga Szewczyk, Krzysztof Gumiela oraz Paweł Pasiński dzięki której, zajęliśmy czołowe miejsca w klasyfikacji medalowej.
Pierwszego dnia Anna Błaszkowska w biegu na 100m rozpoczęła szczęśliwą passę zdobywając srebro w kategorii Uniwersytetów natomiast Jadwiga Szewczyk debiutowała na mistrzostwach z bardzo dobrym czasem 13,26s. Dagna Wleklińska wsparła punktami naszą drużynę startując na dystansie 400 m z czasem 58,17. Kilka godzin później nasz doświadczony dyskobol Paweł Pasiński potwierdził bardzo wysoką formę w rzucie dyskiem z wynikiem 58,01 m dorzucając do naszej puli złoty medal w klasyfikacji generalnej i złoto w kategorii Uni. Wysoką formę potwierdziła Daria Gawłowska, której koronnym dystansem są 3 km z przeszkodami, ale postanowiła wspierać Uniwersytet na nieco krótszym dystansie punktując w klasyfikacji generalnej.
Pierwszy dzień zawodów zakończyła bardzo emocjonująca rywalizacja sztafet 4×100 metrów, którą w składzie (Julia Pliszka, Anna Błaszkowska, Dagna Wleklińska oraz Paulina Makowska) wysrebrzyły nasze dziewczyny pokonując wyżej notowane rywalki  uzyskując znakomity czas 49,46s. Dziewczyny przywiozły srebro w kategorii generalnej oraz srebro w klasyfikacji Uniwersytetów. W sobotę, ostatnim dniu zawodów punkty i medale wywalczyli: Paweł Pasiński w pchnięciu kulą ustanowił nowy rekord Uniwersytetu toruńskiego z wynikiem 13,45 m powiększając pulę naszych medali o brąz w kategorii Uniwersytetów. Anna Zaborna startując w skoku w dal, Monika Siecińska w biegu na 800m oraz Krzysztof Gumiela na dystansie 3km zaliczyli bardzo dobry występ w Łodzi walcząc o punkty dla naszej Uczelni. Rywalizację medalową zamknęły sztafety 4×400 metrów w składzie Paulina Makowska, Julia Pliszka, Ania Błaszkowska i Dagna Wleklińska zdobywając brązowy medal w klasyfikacji generalnej i złoto  kategorii Uniwersytetów z wynikiem 4.03 pobijając zeszłoroczny wynik, co stanowi dobry prognostyk do następnych Akademickich Mistrzostw Polski w 2016 roku. Opiekunką sekcji jest mgr Anna Wiak. Gratulujemy.

AKADEMICKIE  MISTRZOSTWA POMORZA I KUJAW W LEKKIEJ ATLETYCE(08.05.05)
Na stadionie CWKS Zawisza w Bydgoszczy 8 maja 2015 roku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Lekkiej Atletyce. UMK Toruń reprezentowały:
-sztafeta; Julia Pliszka, Anna Błaszkowska, Dagna Wleklińska oraz Paulina Makowska.
-bieg na 100m; Anna Błaszkowska, Justyna Gutmańska.
-skok w dal; Julia Pliszka.
 Rywalizacja kobiet rozpoczęła się biegiem na 100 metrów gdzie zacięta walka toczyła się do samej mety i ostatecznie Anna Błaszkowska zdobyła srebrny medal, natomiast Justyna Gutmańska zajęła 9 miejsce .W konkurencjach technicznych nasza studentka Julia Pliszka stanęła na podium zdobywając srebrny medal skacząc w dal na odległość 4,68 metrów.
Najlepiej zaprezentowała się sztafeta deklasując pozostałe rywalki zdobywając złoty medali uzyskując znakomity wynik 50,60 s.
Sportowa rywalizacja dla naszych studentek zakończyła się wielkim sukcesem. Trenerką naszej ekipy jest mgr Anna Wiak.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE(03.06.14)
Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski, Białystok 31.05-2.06.2014, zakończyły się niewątpliwym sukcesem Naszych Lekkoatletów.  Do największych osiągnięć należy zaliczyć fenomenalny występ Pawła Pasińskiego w rzucie dyskiem. Zawodnik ten uzyskał wynik 56.70m dający tym samym 1 miejsce w kategoriach UNI, jak i 2 miejsce w ogólnej klasyfikacji rzutu dyskiem. Z medalem wróciła również Dagna Wleklińska, która wynikiem 58.28 uplasowała się na 3 miejscu w klasyfikacji UNI. Do równie udanego startu należy doliczyć występ sztafety 4x400m kobiet w składzie:* Paulina Makowska, Julia Pliszka, Anna Błaszkowska, Dagna Wleklińska. Dziewczęta uzyskały wynik 4:10.36, zdobywając tym samym brązowy medal w kategorii UNI oraz pobijają zeszłoroczny wynik o 7 sekund. Również sztafeta 4x100m w tym samym składzie pokazała się z jak najlepszej strony uzyskując 7 miejsce w ogólnej klasyfikacji jak i 5 miejsce w kategorii UNI. Należy zwrócić uwagę również na indywidualne osiągnięcia Naszych Lekkoatletów jak 8 miejsce w kategoriach UNI - Pauliny Makowskiej na dystansie 100m osiągającej wynik 13.20 jak i 9 miejsce w kategorii UNI Pawła Kokockiego na dystansie 3000m. Również Julia Pliszka, w swoim debiutanckim starcie w skoku w dal, uzyskała 17 msc w kategorii UNI, a Anna Błaszkowska na dystansie 100m 14 msc w kategorii UNI. Tegoroczny występ Lekkoatletów z UMK Toruń, należy zaliczyć niewątpliwie do jednego z najbardziej udanych wyjazdów. Choć sekcja jest stosunkowo mała, należy zwrócić uwagę na siłę jaka w niej drzemie. Od roku akademickiego 2013/14 sekcją opiekuje się mgr Anna Wiak.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH(09.04.14)
Po raz szósty Politechnika Łódzka gościła w swoim mieście biegaczy z całego kraju na Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 5 kwietnia 2014 roku na stałej trasie w Parku im. 3-ego Maja (Park Baden Powella). W tym roku warunki były korzystniejsze w porównaniu do zimowej aury z poprzedniej edycji mistrzostw. Jednakże podczas rozgrywania zawodów mocno wiało, co nie sprzyjało osiąganiu wysokich rezultatów sportowych. Na starcie stanęło w sumie 573 zawodników i zawodniczek. Rywalizacja toczyła się na dwóch dystansach dla obu płci, panie miały do wyboru dystans 3 km i 6 km, natomiast panowie 4,5 km i 9 km. Uniwersytet Mikołaja Kopernika reprezentowało dwóch studentów. Ubiegłoroczna brązowa medalistka w AMP w biegach przełajowych – Andżelika Dzięgiel, wybierając dystans dłuży, w tym roku otarła się o medal zajmując wysokie 5-te miejsce open (na 108 sklasyfikowanych zawodniczek) i pechową 4-tą pozycję w klasyfikacji uniwersytetów. Gdyby wybór padł na dystans trzy-kilometrowy studentka zajęłaby wówczas pierwsze miejsce, gdyż cała krajowa, akademicka czołówka wystartowała na 6-cio kilometrowej trasie. Drugi reprezentant UMK – Paweł Kokocki na dystansie 9 km zajął 66 miejsce open, co dało 13-tą pozycję w klasyfikacji uniwersytetów.

AKADEMICKIE  MISTRZOSTWA  POLSKI W LEKKIEJ  ATLETYCE - Łódź, 6-8.06.2013
Bieżący rok akademicki sekcja lekkoatletyczna zakończyła na stadionie LA AZS Łódź, gdzie 9 osobowa reprezentacja KU AZS UMK wystartowała ostatecznie w 8 z planowanych 10 konkurencjach kobiet oraz 2 konkurencjach mężczyzn.
Punktowane wyniki uzyskało 5 zawodniczek, najwięcej debiutująca w barwach UMK
Dagna Wleklińska zajmując w biegu na 400m 5 miejsce  ( 57.63) i na dystansie 200m ( 25.66) 9 miejsce w kat.UNI. Należy dodać, że obydwa wyniki są nowymi rekordami UMK! Julia Pliszka w rzucie dyskiem i Renata Tokarska w oszczepie zajęły 13 i 12 miejsce w swoich konkurencjach w kat.UNI. Największą nadzieją naszej reprezentacji był start w sztafecie 4x400m kobiet, ale kontuzje 3 uczestniczek w okresie przedstartowym uniemożliwiły im pełne przygotowanie i podium okazało się zbyt wysokie. Po dobrym biegu na trudnym pierwszym torze sztafeta UMK w kolejności: Anna Błaszkowska,Julia Pliszka,Andżelika Dzięgiel
i Dagna Wleklińska poprawiła wynik z Torunia i z czasem 4:17.07 zajęła 7 miejsce w UNI i potwierdziła mistrzostwo województwa z AMPiK,wyprzedzając sztafety UKW i UTP z Bydgoszczy. Poziom mistrzostw był bardzo wysoki i Marcie Bloch, Agnieszce Żabińskiej oraz Pawłowi Kokockiemu  nie udało się zająć punktowanych miejsc - konieczne były "życiówki". Natomiast Mateusz Goleniewski, pełniący zarazem funkcję fotoreportera oraz masażysty startował na 800m
i wynikiem 2:03.25  tak jak J.Pliszka zajął 13 miejsce w UNI.
Startując w kilka osób nie ma możliwości zajęcia wysokiego miejsca drużynowo,
ale uzyskane 127 pkt dały nam 34 miejsce generalnie i 12 w kat.UNI- kobiety
a co najcenniejsze, to 36 punktów do klasyfikacji szkół wyższych.
Łącznie sekcja lekkoatletyczna w bieżącym roku zdobyła dla Uczelni 121 pkt
do współzawodnictwa szkół wyższych, o 10 więcej niż w roku ubiegłym. Ekipę do startów przygotowywała mgr Zofia Wnuczyńska.
 

AKADEMICKIE  MISTRZOSTWA POMORZA I KUJAW W LEKKIEJ ATLETYCE Toruń, 19.05.2013
W słoneczne niedzielne przedpołudnie na Stadionie Miejskim im .Grzegorza  Duneckiego odbyły się zawody lekkoatletyczne z udziałem pięciu szkół wyższych z naszego regionu. W kategorii kobiet  przeprowadzono 12 konkurencji a mężczyźni startowali w 14 konkurencjach biegowych i technicznych , więc zrealizowany został pełny program Mistrzostw. Reprezentacja KU AZS UMK  liczyła 7 kobiet i 3 mężczyzn, w tym dwóch poza konkursem i uczestniczyła łącznie w 11 konkurencjach. Najlepsze wyniki osiągnęli: w skoku wzwyż Marta Wiśniewska  151cm ( nowy rekord UMK) i Anna Błaszkowska 148 cm (2 i 3 miejsce) a najwyższe miejsca zdobyły : potrójne zwycięstwo Andżelika Dzięgiel w biegach na dyst. 800 i 1500m oraz w sztafecie 4x400m, Karolina  Śnieżewska  była druga na 400m ( debiut na dystansie) i Agnieszka Żabińska - trzecia na 800m. W sztafecie 4x400 kolejno biegły: Ania Błaszkowska, Julia Pliszka, Andżelika Dzięgiel i Dagna Wleklińska.
Paweł Kokocki w biegu na 3000m w silnej konkurencji był czwarty z czasem 9:37.18 a zwyciężył mistrz  AMP Krzysztof Gosiewski z UKW.  Z powodu niedoleczonych kontuzji zrezygnowaliśmy ze sprintów ale i wyniki nie były jeszcze na najwyższym poziomie. Na notatkę zasługuje nasz gość Aleksey Shchukin, który jako uczestnik studiów podyplomowych niestety nie może reprezentować UMK, a wystartował PK osiągając świetne wyniki : pchnięcie kulą 7.26 kg-13.80m , rzut dyskiem - 43.81m i rzut oszczepem- 48.08 m.
Punktacja drużynowa kobiet - Puchar Prezydenta Miasta Torunia
1. KU AZS Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy   172  pkt
2. KU AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy                    161  pkt   
3. KU AZS Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu                             122  pkt
4. KU AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku             19  pkt
Punktacja drużynowa mężczyzn – Puchar Prezydenta Miasta Torunia
1. KU AZS Uniwersytetu  Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy     266  pkt
2. KU AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy                     250  pkt    
3. KU AZS Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu                                           10  pkt
4. KU AZS  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu                                 9  pkt
W dniach 6-8 czerwca w Łodzi odbędą się AMP – y w lekkoatletyce a te zawody były jednym z elementów przygotowania się do najważniejszej imprezy akademickiej w Polsce. Ekipy prowadzi mgr Zofia Wnuczyńska.

AMP W BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH ŁÓDŻ 2013 (08.04.13)
ZNAKOMITA PASSA ANDŻELIKI DZIĘGIEL !!!
W sobotę 6 kwietnia po raz kolejny na terenie Parku 3 Maja w Łodzi odbyły się AMP-y w przełajach. W śniegu i błocie na czterech dystansach ścigało się 246 studentek z 45 szkół wyższych i 310 studentów reprezentujących  50 uczelni z całej Polski. Tradycyjnie liczniej  obsadzone były  krótsze biegi, czyli 3 km kobiet i 4.5 km  dla mężczyzn.
Reprezentacja UMK w składzie: Andżelika Dzięgiel - 6 km, Agnieszka Żabińska - 6km Karolina Śnieżewska- 6 km,  Julia Pliszka – 3 km, Kinga Górska-3 km i Aleksandra Prejs-3 km  pobiegły „na piątkę „ czyli zajęły wysokie, V miejsce na 12 startujących w Kategorii Uniwersytety i 14 miejsce Generalnie. Nasza  najlepsza zawodniczka, Andżelika Dzięgiel pobiegła rewelacyjnie i pokonała swój dystans na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal  AMP oraz srebrny medal w kategorii Uniwersytety. Niespełna dwa tygodnie wcześniej, 24 marca w Warszawie Andżelika startowała w 22 Mistrzostwach Polski Kobiet w Półmaratonie i z osiągniętym w tym biegu nowym rekordem życiowym 1:19:28 ( lepszym o 2 min 40 s ) zajęła VII miejsce Generalnie K i  I miejsce w kat. studentów- kobiety w Polsce! W Łodzi Mistrzostwo Polski Kobiet zdobyła  drużyna  AWF Kraków, zaś w kat. UNI wyprzedziły nas: UMCS Lublin ( 2 gen), UWM Olsztyn(4 gen), Uniwersytet Gdański(5 gen), UAM Poznań (9gen).
W kategorii mężczyzn z różnych przyczyn wystąpiliśmy w okrojonym, trzyosobowym składzie. Na dystansie 4.5 km startowali: Łukasz Łukaszewski oraz Radosław Malarski a na 9 km pobiegł Paweł Kokocki, który ukończył bieg na 46 miejscu generalnie (startowało 139) i zajął  5 miejsce w kat. Uniwersytety .W klasyfikacji drużynowej mężczyzn zdobyte punkty dały nam 41 miejsce generalnie i 13 w Kat. UNI. Do klasyfikacji drużynowej  liczą  się  najlepsze wyniki 3  reprezentantów danej Uczelni. Mistrzostwo Polski Uniwersytetów w kat. mężczyzn zdobył  UWM Olsztyn przed  UMCS Lublin i Uniwersytetem Warszawskim. Akademickim Mistrzem Polski została Politechnika  Lubelska, drugie i trzecie miejsce AWF  i AGH Kraków. Do startów naszych biegaczy przygotowywała mgr Zofia Wuczyńska.

 

BIEGI PRZEŁAJOWE - BYDGOSZCZ 2013 (28.03.13)
W sobotę 23 marca w zimowej scenerii odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw  w biegach przełajowych. Naszą Uczelnię  reprezentowało 12 biegaczy, w tym pięć kobiet. Zawody rozgrywane są na dystansach 1800m dla kobiet i 3600m mężczyzn, klasyfikacja indywidualno-drużynowa w obu kategoriach (K i M). Obie ekipy do startu przygotowywała mgr Zofia Wnuczyńska.
Drużyna żeńska UMK w składzie: Kinga Górska, Dagna Wleklińska, Magda Nowak, Karolina Śnieżewska i Ola Prejs ukończyły bieg  na wysokich pozycjach, Kinga Górska III miejsce indywidualnie i uplasowały się na drugim miejscu.
Mężczyżni wystąpili w siedmioosobowym składzie: Paweł Kokocki, Mateusz Goleniewski, Łukasz Łukaszewski, Radosław Malarski, Marcin Bober, Dawid Sztuwe oraz Piotr Olesiak i dzięki wyrównanemu, dobremu biegowi także zajęli 2 miejsce drużynowo.
Klasyfikacja drużynowa kobiet
1. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz
2. Uniwersytet Mikołaja Kopernika - Toruń
3. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy - Bydgoszcz
4. Colegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Bydgoszcz

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn
1. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz
2. Uniwersytet Mikołaja Kopernika - Toruń
3. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy - Bydgoszcz
4. Wyższa Szkoła Bankowa - Toruń
W sobotę 6 kwietnia w Łodzi odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w tej samej dyscyplinie, lecz na dłuższych dystansach.

REWELACYJNE WYNIKI REPREZENTANTÓW AZS UMK TORUŃ W AKADEMICKIM PUCHARZE POLSKI W PÓŁMARATONIE!(24.09.12)
9 września w Pile odbył się XXII Półmaraton Philipsa. Najszybciej asfaltową trasę w mieście nad Gwdą pokonał Kenijczyk Boniface Nduwa, a uczynił to w czasie 1:03:31. Najszybszą kobietą tego dnia była zawodniczka z Białorusi Maryna Damantsevich (1:14:12). Doskonale spisali się także reprezentanci AZS UMK Toruń  Andżelika Dzięgiel i Paweł Kokocki. Andżelika dystans 21.097 km przebiegła w czasie 1:22:07, co jest jej aktualnym rekordem życiowym. W klasyfikacji generalnej zajęła wysokie szóste miejsce. Na podkreślenie zasługuje fakt, że szybciej pobiegły tylko dwie Polki. Pilski bieg był jednocześnie Akademickim Pucharem Polski w Półmaratonie. W tej klasyfikacji bezkonkurencyjna okazała się Andżelika, która wróciła do Grodu Kopernika w glorii najszybszej studentki w kraju. Natomiast Paweł Kokocki pobiegł w czasie 1:18:31, co dało mu 37. lokatę w klasyfikacji generalnej oraz wysokie szóste miejsce w Akademickim Pucharze Polski.  

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE(29.05.12)
W dniach 18-19 maja na pięknym Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbyły się AMP
w lekkoatletyce, które zgromadziły ponad 1000 zawodniczek i zawodników reprezentujących 90 szkół wyższych z całego kraju. W sportowej rywalizacji uczestniczyli także studenci UMK w skromnej liczbie 8 osób, w tym dwie kobiety. Andżelika Dzięgiel w najdłuższym dla pań biegu na 1500m uzyskała czas 4:49,92 i zajęła 15 miejsce generalnie i 9 w kategorii Uniwersytetów. Debiutująca w sporcie akademickim Anna Błaszkowska startowała w dwóch konkurencjach: bieg na 200m - 26,95s oraz w skoku w dal - 4.72m zajmując odpowiednio 19 i 7 miejsce w biegu, w dal była 31, 14 w kat.UNI.
Sześcioosobowa reprezentacja męska w składzie: Paweł Andruszkiewicz, Paweł Celep,
Grzegorz Dolecki, Paweł Kokocki, Mariusz Kowalski i Bartosz Sołtysiuk pomyślnie wystartowali w wymaganych 7 konkurencjach ( 6 ind. i sztafecie 4x400m ) zdobywając punkty do współzawodnictwa sportowego uczelni. Najwyżej sklasyfikowani w kat. UNI zostali: Paweł Kokocki na 3000m- 9 , Mariusz Kowalski na1500m - 10,  G.Dolecki na 100m - 14 miejsce. Niestety, brakuje nam zawodników w konkurencjach technicznych, w których łatwiej zdobyć punkty do współzawodnictwa.
W kategorii kobiet zwyciężyła Politechnika Łódzka przed SGGW i UKW, czwarty był UMCS, czyli przewodzą uniwersytety; wśród mężczyzn podobnie - 1 miejsce Politechnika Białostocka i kolejno UKW i UMCS a następny - Uniwersytet Łódzki. UMK zajął 11 miejsce w swojej kategorii. Czekamy na przybycie i ujawnienie się lekkoatletów oraz warunki do treningu, aby w przyszłości walczyć o wyższe lokaty. Sportowców UMK do zawodów przygotowywała mgr Zofia Wnuczyńska.
Organizatorem Mistrzostw był Akademicki Związek Sportowy Toruń, Organizacja Środowiskowa woj. kujawsko-pomorskiego.
 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - ŁÓDŹ 2012 (03.04.12)
W sobotę 31 marca, w ekstremalnych warunkach pogodowych (ziąb, wiatr, deszcz, śnieg i grad i błoto) na terenie łódzkiego Parku 3 Maja odbyły się AMP w Biegach Przełajowych.W zawodach ścigało się 331 śmiałków z 56 szkół wyższych oraz 275 nieustraszonych studentek reprezentujących 51 uczelni. Od ubiegłego roku Mistrzostwa odbywają się na dystansach: 3 km i 6 km dla kobiet oraz 4,5 km i 9 km mężczyzn.Reprezentacja UMK w tym sezonie wystąpiła w 10 osobowym składzie, czyli 2 drużyny bez rezerw (współzawodnictwo indywidualno-drużynowe).
Zespół żeński: Andżelika Dzięgiel- 6 km,Kinga Mikowska- 6 km, Magdalena Nowak- 3km, Magdalena Obst- 3 km i Agnieszka Żabińska- 6 km.
Mężczyżni: Mateusz Goleniewski- 4.5 km,Piotr Kamiński- 4.5 km, Paweł Kokocki- 9 km, Mariusz Kowalski- 9 km i Dawid Sztuwe- 4.5 km.
W pierwszym biegu startowało 170 zawodniczek, wśród nich dwie nasze reprezentantki. Dobry wynik uzyskała M.Nowak, ukończywszy wyścig na 70 pozycji generalnie i 20 w kat. Uniwersytetów.
Na długim dystansie tradycyjnie najlepiej pobiegła ubiegłoroczna medalistka A.Dzięgiel, ale ból stopy trochę jej przeszkadzał i ostatecznie zajęła 11 miejsce Gen. oraz 5 w kat.UNI. Dobrze również należy ocenić tegoroczny start A.Zabińskiej i K.Mikowskiej, które zajęły 22 i 26 pozycję wśród rywalek z uniwersytetów. W biegu na 6 km startowało 105 zawodniczek.Wśród Uniwersytetów zostaliśmy jako drużyna sklasyfikowani na IX miejscu.
We współzawodnictwie mężczyzn również znacznie liczniej obsadzony był bieg na krótszym dystansie, więc trzej nasi reprezentanci ścigali się w grupie 211 rywali.Najszybszym z naszych zawodników okazał się P.Kamiński, 64 na mecie, 15-ty w UNI przed M.Goleniewskim, 19 w kat. Uniwersytety. W biegu na 9 km znakomicie pobiegł Mariusz Kowalski, który ukończył wyścig na 24 miejscu i był drugi w swojej kategorii.Drugi z naszych reprezentantów na tym dystansie, P.Kokocki startował po niedawnych kontuzjach i uzyskal wynik gorszy od ubiegłorocznego,zajmując 57 miejsce generalnie i 11 w kat.UNI.
Po podsumowaniu wyników z obu biegów okazało się, że student UMK Mariusz Kowalski zdobył brązowy medal AMP w kategorii Uniwersytety. Podobnie jak koleżanki z ekipy studenci UMK zostali sklasyfikowani na IX miejscu w typie uczelni.
Obie nasze ekip przygotowuje mgr Zofia Wnuczyńska. Gratulacje.

AKDEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH(05.04.11)
W dniach 1 i 2 kwietnia na terenie Parku 3 Maja w Łodzi odbyły się AMP w Biegach Przełajowych, zorganizowane przez KU AZS Politechniki Łódzkiej. Po raz pierwszy zawody zostały przeprowadzone na czterech nowych dystansach. Reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika liczyła 13 osób.
3000 m kobiet :                 4500 m  mężczyzn:
Magdalena OBST             Patryk  KALINOWSKI
Aleksandra PREJS            Jakub  LEJMAN
Agnieszka ŻABIŃSKA

6000 m kobiet:                  9000 m mężczyzn:
Andżelika  DZIĘGIEL          Arkadiusz   BERNACKI
Kinga  MIKOWSKA              Arkadiusz  BOCHENEK
Alina  PODBIELSKA             Paweł  KOKOCKI
                                           Mariusz  KOWALSKI
                                           Jacek  MAJEWSKI
W  kategorii  kobiet  uczestniczyły zawodniczki z 43 szkół wyższych, w tym na krótszym dystansie startowało 181 zawodniczek, zaś w biegu na 6 km– 81 studentek. Najlepszy wynik osiągnęła Andżelika Dzięgiel, zdobywając brązowy medal w Kategorii Uniwersytetów. W klasyfikacji generalnej AMP zajęła VII miejsce. Drużyna kobiet zdobyła łącznie 525 pkt i zajęła X miejsce w kategorii Uniwersytetów oraz 25 w klasyfikacji generalnej Mistrzostw.
Warto zaznaczyć, że w AMP nasza reprezentacja wyprzedziła mistrzynie Pomorza i Kujaw – drużynę UTP. Mistrzem Polski Uniwersytetów został U.Gdański z dorobkiem 834 pkt., drugi był U. Warsz.-818 pkt. a trzecie miejsce zajął UJ-764 pkt. 
W klasyfikacji generalnej AMP zwyciężył Uniw. Przyr.- Hum. Siedlce przed AWF Kraków i SGGW- W-wa. We współzawodnictwie mężczyzn startowało 307 studentów z 48 uczelni. Rozkład ilościowy na dystanse był bardziej równomierny niż u kobiet. W biegu na 4.5 km startowało 183, zaś  na 9 km- 124 biegaczy. Wśród  reprezentantów UMK najlepszy rezultat osiągnął student I roku  Paweł Kokocki, zajmując 10 miejsce w kat. Uniwersytetów i 39 w klas. generalnej. Docenić też należy determinację Mariusza Kowalskiego, który zmagając się z kontuzją i osłabiony przebytą grypą dobiegł jako 15 w kat. Uniwersytetów. (51w kl.gen). W klasyfikacji drużynowej męska reprezentacja UMK zgromadziła 558 pkt i uplasowała się na IX miejscu w typie uczelni oraz  29 AMP. W kat. Uniwersytetów wygrał UKW- 770 pkt. przed UW- 710 i UMCS- 644pkt.
Akademickim Mistrzem Polski została AGH przed AWF Kraków i Ak.im.J.Długosza w Częstochowie. Reprezentację przygotowała mgr Zofia Wnuczyńska .       
 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM W PRZEŁAJACH (27.03.12)
W sobotę 17 marca 2012 na terenie UTP w Bydgoszczy odbyły się zawody w biegach przełajowych. Przy wyjątkowo pięknej pogodzie, na dystansach 1800m dla kobiet i dwukrotnie dłuższym mężczyzn ścigali się studenci z trzech uczelni naszego regionu. Do reprezentacji UMK powołani zostali : Andżelika Dzięgiel, Kinga Mikowska, Magdalena Nowak, Magdalena Obst, Aleksandra Prejs i Agnieszka Żabińska oraz Paweł Celep, Mateusz Goleniewski, Piotr Kamiński, Paweł Kokocki i Mariusz Kowalski.
W kategorii kobiet ponownie w pięknym stylu zwyciężyła Andżelika Dzięgiel
a cała drużyna po dobrym biegu zajęła II miejsce za UKW pokonując zdecydowanie reprezentację UTP. W biegu mężczyzn reprezentant UMK Mariusz Kowalski był drugi na mecie, pozostali również zajęli wysokie miejsca, lecz z powodu choroby jednego z zawodników zabrakło kilku punktów do drugiego miejsca drużynowo.
Zwyciężył zespół UKW przed UTP. Niestety pozostałe uczelnie regionu nie startują w tej dyscyplinie.
Naszych biegaczy przygotowuje
mgr Zofia Wnuczyńska.

 

 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ.- POM(31.03.11)
W dniu 26 marca 2011 reprezentacja KU AZS UMK  uczestniczyła w Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w Biegach Przełajowych. Organizatorem zawodów był  Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy, a rozegrały się na terenach UTP w Fordonie. Biegi odbyły się na dwóch dystansach: 1800 m dla kobiet oraz 3600 m dla mężczyzn.
Żeńska reprezentacja naszej Uczelni wystąpiła w następującym  składzie: Andżelika  DZIĘGIEL, Kinga MIKOWSKA, Magdalena OBST, Aleksandra  PREJS, Agnieszka ŻABIŃSKA.
W  biegu kobiet startowały 23 studentki, zwyciężyła nasza  zawodniczka Andżelika DZIĘGIEL, pokonując trasę biegu  w czasie  6 min. 06 sek.
W kategorii mężczyzn w barwach UMK startowali: Arkadiusz BERNACKI, Arkadiusz BOCHENEK, Patryk KALINOWSKI, Mariusz KOWALSKI,Jakub LEJMAN,Jacek MAJEWSKI.
Zwyciężył  reprezentant gospodarzy, Adrian SOBKOWSKI  z czasem 10: 59 min., bieg ukończyło 20 zawodników, dwóch zeszło z trasy z powodu kontuzji. Najwyżej sklasyfikowany reprezentant naszej Uczelni, Mariusz KOWALSKI przebiegł dystans  3800 m w 11:18 min.i zajął 5 miejsce.
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA KOBIET:
1. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Bydgoszcz- 88 pkt.
2. Uniwersytet Kazimierza  Wielkiego, Bydgoszcz- 79 pkt.
3. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu- 56 pkt.
KLASYFIKACJA  DRUŻYNOWA MĘŻCZYZN:
1. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Bydgoszcz- 75 pkt.
2. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz- 69 pkt.
3. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu- 40 pkt.
Za tydzień, 2 kwietnia wystartujemy na AMP w Łodzi na dłuższych, bardziej odpowiednich dystansach i mamy nadzieję – w pełni sił oraz kompletnym składzie.
Opiekunem Sekcji LA jest mgr Zofia Wnuczyńska.
 
GRZEGORZ KALINOWSKI AKADEMICKIM MISTRZEM POLSKI (07.06.10)
W dniach 28-29 maja 2010 roku na stadionie AWF w Warszawie odbyły się AMP w lekkoatletyce.Intel(R) JPEG Library, version [2.0.14.46] Naszą uczelnię reprezentowało 4 zawodników i 1 zawodniczka. Z powodu kontuzji odniesionej 2 tygodnie temu nie mógł wystartować nasz najbardziej utytułowany skoczek wzwyż Mistrz Polski Piotr Śleboda. Mimo to dzięki wysiłkowi 3 lekkoatletów, studentów pierwszego roku oraz udziałowi w trybie awaryjnym siatkarza zdobyliśmy 2 medale oraz punkty w klasyfikacji drużynowej. Najlepszy zawodnik- Grzegorz Kalinowski (na zdjęciu na najwyższym stopniu podium) w biegu na 1500m z wynikiem 3:55,18 zdobył złoty medal, zaś na dystansie 800m (1:53,67) srebrny medal w kategorii Uniwersytetów. Bardzo dobre punktowane wyniki osiągnęli także Grzegorz Dolecki w biegach na 100 i 200 metrów (11,42s i 23,03s) oraz Mariusz Kowalski na dystansie 1500m (4:08,79) i 3000m (9:10,88). Skład ekipy uzupełnił Michał Rowicki. Karolina Kotowicz w skoku w dal uzyskała wynik poniżej swoich możliwości- 4,58m (rekord życiowy 5,55). W każdej konkurencji Mistrzostw startowało ponad 100 zawodniczek i zawodników. Opiekunem i trenerem toruńskich lekkoatletów- studentów jest mgr Zofia Wnuczyńska.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2021 Akademicki Związek Sportowy