e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

widomosci z łodzi

 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W WIOŚLARSTWIE (24.05.22)

STUDENTKI I STUDENCI UMK ZŁOTYMI MEDALISTAMI AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W WIOŚLARSTWIE

21 maja 2022r na torze regatowym w Brdyujściu w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Zawody odbywały się przy bardzo niesprzyjających warunkach  atmosferycznych. Na torze hulał wiatr i była duża fala. Wiadomo jednak, że wioślarstwo jest sportem dla „twardzieli” i  o godzinie 10.30 studenci rozpoczęli rywalizację. Ze względu na trudne warunki pogodowe i bardzo zróżnicowany poziom osad, ostatni bieg zawodów wystartował dopiero o godzinie 18.36. Były to 8+ kobiet. Złoty medal zdobyły dziewczyny z naszej uczelni deklasując rywalki. Następna osada (UKW Bydgoszcz) wpłynęła na metę po ponad 8 sekundach. 

W klasyfikacji drużynowej Uniwersytet Mikołaja Kopernika zajął 1 miejsce (82pkt.) wśród 20 biorących udział w zawodach uczelni. Na 2 miejscu znalazła się Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy (76pkt.) i na 3 miejscu Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (75pkt.). Oczywiście w klasyfikacji typów uczelni-Uniwersytety też zdobyliśmy złoty medal. 

 

A oto wyniki uzyskane przez naszych reprezentantów w poszczególnych konkurencjach: 8+ KA- 1 miejsce + 1m w Uniwersytetach (Borzyszkowska Zofia, Domalska Patrycja, Gałka Dominika, Malinowska Katarzyna, Paszkowska Adrianna, Semrau Kornelia, Weiwer Julia, Zielepucha Agata,  sterniczka Marcinkowska Aleksandra), 2xKA – 2 miejsce + 2 miejsce w Uniwersytetach (Malinowska Katarzyna, Zielepuha Agata),  2 xML – 3 miejsce + 2 miejsce w Uniwersytetach (Januszewski Michał, Polański Kacper), 1xKA – 4 miejsce + 3 miejsce w Uniwersytetach (Domalska Patrycja), 1xMA – 8 miejsce + 1 miejsce w Uniwersytetach (Pawlak Mateusz). Jak widać nikt nie wyjechał z zawodów bez medalu. Poza sterniczką Aleksandrą Marcinkowską, wszyscy pozostali członkowie reprezentacji objęci są programem „kariera dwutorowa”. W grupie tej jest jedna zawodniczka z klubu” Gopło Kruszwica” (P.Domalska) a pozostali są członkami klubu „AZS UMK Toruń” i to właśnie trenerom tego klubu należą się ogromne podziękowania za współpracę. Opiekunką reprezentacji UMK jest mgr Hanna Szewczyk.
 
AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W ERGOMETRZE(15.04.22)

10 kwietnia 2022r na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. W imprezie wystartowało 255 kobiet z 42 uczelni i 314 mężczyzn z 37 uczelni w Polsce. W rywalizacji kobiet osiągnięto rewelacyjne wyniki nie notowane od wielu lat. Tym bardziej cieszy,że brązowy medal wywalczyła Julita Kalita (kier.administracja), ubiegłoroczna wicemistrzyni AMP. W typie uczelni-uniwersytety, Julita zajęła II miejsce. W rywalizacji drużynowej reprezentacja kobiet UMK zajęła czwarte miejsce. W klasyfikacji uniwersytetów panie zdobyły brązowy medal a startowały w składzie: Julita Kalita (kier.administracja), Katarzyna Malinowska (kier.archiwistyka i zarządzanie dokumentacją), Adrianna Paszkowska (kier.sport i wellness), Agata Zielepuha (kier.stosunki międzynarodowe), Patrycja Domalska (kier.psychologia), Dominika Gałka (kier.psychologia) i Julia Weiwer (kier.zarządzanie). W konkurencjach męskich na podium stanął Michał Januszewski (kier.prawo) startujący w wadze lekkej. W klasyfikacji generalnej zajął 12 miejsce jednak w Uniwersytetach zdobył srebrny medal. Drużyna mężczyzn w tym roku zajęła 13 miejsce ale wśród Uniwersytetów zdobyła brązowy medal. Panowie startowali w składzie: Michał Januszewski (kier.prawo),Kacper Polański (kier.bezpieczeństwo wewnętrzne), Karol Krause (kier.wychowanie fizyczne i sport), Mateusz Pawlak (kier.informatyka), Michał Błaszak (kier.finanse i rachunkowość) i Miłosz Ziemkiewicz (kier.sport i wellness). Zdecydowana większość studentów reprezentujących Uniwersytet Mikołaja Kopernika to zawodniczki i zawodnicy sekcji wioślarskiej AZS. Ogromne podziękowania należą się trenerom tego klubu, Mariuszowi Szumańskiemu i Szymonowi Wiśniewskiemu za pomoc i współpracę. Opikunką sekcji jest mgr Hanna Szewczyk.

 


AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI (08.05.21)
8 maja 2021r w Warszawie w hali sportowej Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Reprezentacja naszej uczelni wystąpiła w składzie 13 osobowym(7 kobiet i 6 mężczyzn) pod opieką mgr Hanny Szewczyk.

Wszystkie panie startowały w kategorii open. Najlepszy wynik wśród 88 studentek uzyskała Julita Kalita zdobywając srebrny medal z czasem 3:26,50. Zdobywczyni złotego medalu uzyskała czas 3:26,40 a więc minimalnie lepszy od naszej zawodniczki. 8 miejsce w tej rywalizacji zajęła Katarzyna Malinowska((3:31,30).Agata Zielepuha z czasem 3:32,10 była 9 a Patrycja Domalska zajęła miejsce12(3:32,70). Skład naszej reprezentacji dopełniły:  Katarzyna Bacińska, Maja Szajdek i Marta Sienkiewicz zajmując odpowiednio miejsca:33,41 i 42. W klasyfikacji indywidualnej w typie Uniwersytety Julita Kalita zdobyła srebrny medal a Katarzyna Malinowska brązowy. Nasze studentki odniosły ogromny sukces w klasyfikacji drużynowej zdobywając tytuł Akademickich Mistrzyń Polski w ergometrze wioślarskim.Tym samy wygrały również w typie uczelni Uniwersytety. W zawodach brały udział reorezentacje 29 uczelni. Katarzyna Malinowska (kierunek:sport&wellness) i Agata Zielepuha (kierunek: stosunki międzynarodowe) są uczestniczkami programu „kariera dwutorowa”.

Starty naszych panów rozpoczął Michał Januszewski w kategorii wagi lekkiej. Wśród 99 startujących studentów Michał zdobył brązowy medal z czasem 3:02,90.Zwycięzca uzyskał czas 2:59,70 a zdobywca srebrnego medalu 3:00,00. Wynik uzyskany przez Michała pozwolił Mu zdobyć złoty medal w typie uczelni Uniwersytety. Kolejni nasi zawodnicy startowali w kategorii open(151 uczestników). Najlepszym okazał się Karol Krause zajmując 7 miejsce z czasem 2:55,60.W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch naszych studentów. Mateusz Pawlak był 9 z czasem 2:56,60 a 10 miejsce zajął Jakub Jankowski uzyskując czas 2:57,60. Reprezentację naszych panów uzupełnili jeszcze Tomasz Górzyński(z-ca dyr.UCS) i Michał Trześniewski zajmując odpowiednio miejsca 57 i 92. W klasyfikacji drużynowej na 28 uczelni biorących udział w zawodach UMK zajęło 5 miejsce ale już w typie uczelni Uniwersytety dało to srebrny medal. Karol Krause (kierunek:sport&wellness), Mateusz Pawlak (kierunek:informatyka), Jakub Jankowski (kierunek:zarządzanie) i Michał Januszewski (kierunek:prawo) są uczestnikami programu „kariera dwutorowa”.


Większość naszych zawodniczek i zawodników trenuje w AZS UMK Toruń, Gopło Kruszwica i BTW Bydgoszcz. Julita Kalita do zawodów przygotowuje się samodzielnie wg własnego planu treningowego.

Zawody odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zostały przeprowadzone bardzo sprawnie. Swój udział w tym miała również dobra pogoda (mimo zapowiadanego deszczu) ponieważ dekoracje odbywały się na zewnątrz hali sportowej.
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom należą się ogromne gratulacje!

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA(20.05.19)
18 maja 2019r  w Bydgoszczy  odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Naszą uczelnię reprezentowali: Katarzyna Malinowska (sport i wellness),Agata Zielepuha (bezpieczeństwo narodowe) i Michał Januszewski (prawo). Wszyscy objęci są programem „kariera dwutorowa”. Najlepszy wynik uzyskała dwójka podwójna(Kasia i Agata) zdobywając brązowy medal. Wśród uniwersytetów  dziewczyny zdobyły złoty medal. Kasia Malinowska startowała również w jedynkach. Awansowała do finału A,w którym zajęła 6 miejsce. Michał Januszewski startował w jedynkach i w eliminacjach uzyskał awans do finału B,w którym zajął 4 miejsce. Dzięki temu zdobył brązowy medal w typie uniwersytetów. Nasza reprezentacja nie była liczna ale uzyskane wyniki pozwoliły na zdobycie brązowego medalu drużynowo w uniwersytetach. Opiekunką reprezentacji była
mgrHanna Szewczyk.

 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ.POM(13.05.18)
11 maja 2018 r. w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w ergometrze wioślarskim. Na przystani RTW Lotto-Bydgostia zameldowały się reprezentacje 4 uczelni: WSG Bydgoszcz, UTP Bydgoszcz, CM UMK w Toruniu i najliczniejsza UMK w Toruniu. Reprezentanci Uniwersytetu zdobyli medale w kategoriach:

Waga lekka kobiet:

  • Angelika Marszałkowska – brązowy medal.

Open kobiet:

  • Agata Zielepuha – złoty medal,
  • Marta Sienkiewicz – srebrny medal,
  • Roksana Król – brązowy medal.

Open mężczyzn:

  • Karol Leszczyński – złoty medal,
  • Tomasz Górzyński – brązowy medal.

W klasyfikacji drużynowej nasze zespoły były bezkonkurencyjne i zwyciężyły w obu kategoriach, kobiet i mężczyzn.

Skład: Dziekońska Monika, Grzesiak Anna, Jankiewicz Weronika, Jasińska Katarzyna, Król Roksana, Kruszyńska Monika, Lewandowska Agata, Sienkiewicz Marta, Zielepuha Agata, Marszałkowska Angelika, Wiśniewska Alicja; Górzyński Tomasz, Leszczyński Karol, Panek Michał. Trener : Hanna Szewczyk

AMPiK WIOŚLARSTWO(21.05.18)
W dniach  18-20.05.2018  reprezentacja naszej uczelni startowała  w  Akademickich  Mistrzostwach  Polski  w  wioślarstwie. Z Bydgoszczy akademicy wrócili z dwoma medalami indywidualnymi.
Startowały dwie nasze osady w jedynkach: Agata  Zielepucha  i  Patryk  Przekopski. Biegi  eliminacyjne  odbywały  się  w  seriach  na  czas  co  było  sporą  loterią  z  powodu  trudnych, zmiennych  warunków  pogodowych. Agata  Zielepucha  zakwalifikowała  się  do  finału  B, w  którym  zajęła  4  miejsce. Dało  to  Jej  10  miejsce  w  klasyfikacji  ogólnej  i  4  w  Uniwersytetach. Patryk  po  eliminacjach  trafił  do  finału  A, w  którym  po  ciekawym  biegu  zajął  3  miejsce  zdobywając  brązowy  medal. W  Uniwersytetach  był  bezkonkurencyjny  i  zdobył  złoty  medal. Opiekunką  tej  skromnej  reprezentacji  była  mgr Hanna  Szewczyk.

AMP W ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM(18.04.18)
W dniach 14-15.04.2018 r. w obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze  wioślarskim. Zakończyły się ogromnym sukcesem reprezentacji Uniwersytetu, która liczyła 14 osób, 6 kobiet i 8 mężczyzn.

W kategorii OPEN mężczyzn indywidulanie srebrny medal wywalczył Mirosław Ziętarski a brązowy Robert Fuchs. W pierwszej 20 zawodników na 184 startujących znalazło się aż pięciu studentów UMK. W kategorii uniwersytetów złoty medal zdobył Mirosław Ziętarski, a srebrny Robert Fuchs. Na czwartym miejscu uplasował się Patryk Przekopski.

W klasyfikacji drużynowej męska reprezentacja UMK okazała się być najlepszą w Polsce i zdobyła oba złote medale w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski oraz w typie uczelni – uniwersytety.

Reprezentacja kobiet nie odniosła spektakularnych wyników indywidualnych jednak każda z zawodniczek poprawiła swoje rekordy życiowe. Najlepszą naszą zawodniczką była Agata Zielepucha zajmując 14 miejsce na 116 startujących. Drużynowo w kategorii OPEN panie zajęły 12 miejsce a wśród uniwersytetów 5. Rok temu były to miejsca odpowiednio:24 i 9.

Męska reprezentacja startowała w składzie: Mirosław Ziętarski, Robert Fuchs, Patryk Przekopski, Karol Leszczyński, Filip Leszczyński, Bartosz Leszczyński, Michał Panek, Tomasz Górzyński (pracownik UCS UMK). Reprezentacja kobiet startowała w składzie: Agata Zielepucha, Roksana Król, Marta Sienkiewicz, Weronika Jankiewicz, Monika Kruszyńska,  Agata Lewandowska. Opiekunką i trenerką sekcji jest mgr Hana Szewczyk.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2023 Akademicki Związek Sportowy