e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

widomosci z łodzi


AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W ERGOMETRZE (26.03.24)
Na obiekcie sportowym Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Zawody,podczas których wszyscy startują na dystansie 1000m, zgromadziły 218 studentek z 31 uczelni i 314 studentów z 39 szkół wyższych w Polsce.
Reprezentacje kobiet i mężczyzn UMK wystartowały w zawodach w osłabionych składach. Powodem był  brak studentów przebywających na konsultacjach oraz obozach kadry narodowej. Mimo to kobiety poprawiły wyniki ubiegłoroczne. Julia Weiwer (WnoZiGP) w kategorii lekkiej zdobyła srebrny medal uzyskując czas 3:34,5. Wynik ten pozwolił na zdobycie złotego medalu w klasyfikacji uniwersytetów. Drużyna kobiet w punktacji generalnej zajęła 4 miejsce (tak jak w ubiegłorocznych zawodach) jednak w uniwersytetach panie zdobyły srebrny medal (rok temu były na 3 miejscu). Poza Julią punkty dla drużyny zdobyły zawodniczki w kategorii open: Agata Zielepuha-3:31,4(WH) , Adrianna Paszkowska-3:34,0 (WNBiW), Patrycja Domalska-3:38,1 (WFiNS). Reprezentację pań wsparła również swoim startem Marta Kańczewska-3:42,5 (WH). 
Mężczyźni w klasyfikacji generalnej zajęli 8 miejsce (rok temu zdobyli brązowy medal) ale w uniwersytetach wywalczyli srebrny medal tak jak w ubiegłorocznych zawodach.Wśród panów najwięcej punktów (165) za swój start otrzymał Kacper Polański (WNoPiB) płynący w wadze lekkiej. Uzyskał czas 3:08,7 i zajął 15 miejsce. Punkty dla drużyny zdobyli jeszcze:Pawlak Mateusz-3:03,0 (WMiI), z-ca dyr.UCS mgr Górzyński Tomasz-3:05,0, Zyblewski Dominik-3:05,2 (WNoPiB), Kruszkowski Kacper-3:07,4 (WNoPiB) i w wadze lekkiej Antoni Czekała-3:19,5 (WFiNS). Reprezentację mężczyzn uzupełnili:Kruszkowski Mateusz (WnoPiB),Kos Marek (WFiNS) i prof.Antonowicz Dominik (WFiNS).
Wielkie podziękowania należą się trenerom sekcji wioślarskiej klubu AZS UMK w Toruniu za ciągłą pomoc i współpracę.
Trenerką/opiekunką reprezentacji jest mgr Hanna Szewczyk.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W WIOŚLARSTWIE (22.05.23)
UMK Akademickim Wicemistrzem Polski w wioślarstwie
20 maja 2023 r na Torze Regatowym Brdyujście odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. W zawodach wzięli udział reprezentanci 23 uczelni. Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wystartowali we wszystkich sześciu kategoriach.

Najlepszy wynik osiągnęła ósemka kobiet. Panie powtórzyły wynik z ubiegłego roku i ponownie zostały złotymi medalistkami AMP. Płynęły w składzie: Julia Weiwer, Adrianna Paszkowska, Dominika Gałka, Agata Zielepuha, Zofia Borzyszkowska, Katarzyna Malinowska, Patrycja Domalska,  Kornelia Semrau, ster. Martyna Wiśniewska. Srebrne medale, zarówno w klasyfikacji generalnej jak i w Uniwersytetach, wywalczyła nasza najbardziej utytułowana osada dwójki podwójnej kobiet w składzie: Katarzyna Malinowska i Agata Zielepuha. Był to już 5 start tej osady i każdego roku w zawodach zdobywały medale. W jedynce kobiet płynęła Patrycja Domalska, która wywalczyła srebrny medal w uniwersytetach. W dwójce podwójnej wagi lekkiej mężczyzn startowali: Michał Januszewski i Kacper Polański i w uniwersytetach wywalczyli srebrny medal. W tym roku w AMP zadebiutowała ósemka mężczyzn. W gronie 15 osad panowie wywalczyli awans do finału A, w którym zajęli 6 miejsce. W uniwersytetach zdobyli srebrny medal a płynęli w składzie: Michał Groszewski, Michał Januszewski, Karol Krause, Kacper Kruszkowski, Mateusz Pawlak, Kacper Polański, Miłosz Ziemkiewicz, Dominik Zyblewski,ster. Martyna Wiśniewska.

W generalnej klasyfikacji drużynowej reprezentacja UMK zdobyła srebrny medal, przegrywając dwoma punktami z UKW Bydgoszcz. Trzecie miejsce na podium zajęła WSG Bydgoszcz. Również w gronie uniwersytetów zdobyliśmy srebrny medal za UKW a przed Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie.

Zdecydowana większość naszych sportowców to zawodniczki i zawodnicy sekcji wioślarskiej klubu AZS UMK. Wyjątkami są: Patrycja Domalska z klubu Gopło Kruszwica i Miłosz Ziemkiewicz w przeszłości będący zawodnikiem PTW Płock.

Ogromne podziękowania należą się trenerowi AZS UMK p.Szymonowi Wiśniewskiemu za przygotowanie zawodników do startu oraz aktywną obecność podczas zawodów.
Ze stronu UCS opiekunem sekcji jest mgr Hanna Szewczyk.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ.POM(15.05.23)
Dnia 9 maja 2023r w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w ergometrze wioślarskim. Uniwersytet Mikołaja Kopernika reprezentowany był przez 4 studentki,3 studentów i 1 pracownika Uniwersyteckiego Centrum Sportowego. Reprezentacja UMK zwyciężyła w tych zawodach. Drugie miejsce w rywalizacji zajęli studenci Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy a  trzecie reprezentanci Politechniki Bydgoszcz. W wadze lekkiej mężczyzn 1 miejsce zajął Kacper Polański a 3 Antek Czekała. W kolejnym biegu, w wadze open kobiet również zwyciężyła  studentka UMK Dominika Gałka a na 3 miejscu dopłynęła Julia Weiwer. W wadze open mężczyzn nie udało się zdobyć miejsca na podium. Oprócz osób, które zajęły miejsca „na pudle” skład reprezentacji uzupełnili: Adrianna Paszkowska, Marta Kańczewska, Tomasz Górzyński i Wiktor Bursztyn. Ogromne gratulacje dla wszystkich startujących za ogromne zaangażowanie oraz zwycięstwo. Opekunem sekcji jest mgr Hanna Szewczyk.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W WIOŚLARSTWIE(16.04.23)

W dniach 15-16 kwietnia 2023r w Warszawie, na obiektach WojskowejAkademii Technicznej, odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Na starcie stanęli reprezentanci 40 uczelni. Tradycyjnie w tym gronie byli studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dla nas zawody zaczęły się od startów 3 mężczyzn w wadze lekkiej. W gronie 127 startujących zajęli Oni miejsca: Polański Kacper-15, Januszewski Michał-36, Czekała Antoni-71. Następnie na starcie stanęło 127 kobiet w kategorii open. Nasze Panie zajęły miejsca: Kalita Julita-10, Gałka Dominika-13, Zielepuha Agata-16, Malinowska Katarzyna-19, Paszkowska Adrianna-24, Weiwer Julia-27 i Kańczewska Marta-28. Ostatnią startującą była kategoria open mężczyzn. Do rywalizacji przystąpiło 202 studentów. Reprezentujący naszą Uczelnię panowie zajęli miejsca: Streich Oskar-5, Krause Karol-13, Pawlak Mateusz-14, Zyblewski Dominik-54, Groszewski Michał-72. Oskar Streich w typie uczelni-Uniwersytety zdobył brązowy medal. Dużym sukcesem zakończyły się dla studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika klasyfikacje drużynowe. Brązowy medal wśród 40 uczelni zdobyła reprezentacja mężczyzn. W typie uczelni-Uniwersytety zdobyli srebrny medal. W ubiegłym roku panowie zajęli 13 miejsce więc awans o 10 miejsc budzi ogromny szacunek. Panie z naszej uczelni powtórzyły ubiegłoroczny wynik i w klasyfikacji generalnej zajęły 4 miejsce. W typie-Uniwersytety zdobyły brązowy medal. Zawody, już tradycyjnie, były bardzo dobrze zorganizowane. W grupie reprezentantów UMK panowała świetna atmosfera .Podziękowania dla trenerów sekcji wioślarskiej AZS UMK, gdyż 12 z 15 startujących to trenujące zawodniczki i zawodnicy tego klubu. Opiekunem reprezentacji ergometru wioślarskiego jest mgr Hanna Szewczyk.

  

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W WIOŚLARSTWIE (24.05.22)

STUDENTKI I STUDENCI UMK ZŁOTYMI MEDALISTAMI AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W WIOŚLARSTWIE

21 maja 2022r na torze regatowym w Brdyujściu w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Zawody odbywały się przy bardzo niesprzyjających warunkach  atmosferycznych. Na torze hulał wiatr i była duża fala. Wiadomo jednak, że wioślarstwo jest sportem dla „twardzieli” i  o godzinie 10.30 studenci rozpoczęli rywalizację. Ze względu na trudne warunki pogodowe i bardzo zróżnicowany poziom osad, ostatni bieg zawodów wystartował dopiero o godzinie 18.36. Były to 8+ kobiet. Złoty medal zdobyły dziewczyny z naszej uczelni deklasując rywalki. Następna osada (UKW Bydgoszcz) wpłynęła na metę po ponad 8 sekundach. 

W klasyfikacji drużynowej Uniwersytet Mikołaja Kopernika zajął 1 miejsce (82pkt.) wśród 20 biorących udział w zawodach uczelni. Na 2 miejscu znalazła się Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy (76pkt.) i na 3 miejscu Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (75pkt.). Oczywiście w klasyfikacji typów uczelni-Uniwersytety też zdobyliśmy złoty medal. 

 

A oto wyniki uzyskane przez naszych reprezentantów w poszczególnych konkurencjach: 8+ KA- 1 miejsce + 1m w Uniwersytetach (Borzyszkowska Zofia, Domalska Patrycja, Gałka Dominika, Malinowska Katarzyna, Paszkowska Adrianna, Semrau Kornelia, Weiwer Julia, Zielepucha Agata,  sterniczka Marcinkowska Aleksandra), 2xKA – 2 miejsce + 2 miejsce w Uniwersytetach (Malinowska Katarzyna, Zielepuha Agata),  2 xML – 3 miejsce + 2 miejsce w Uniwersytetach (Januszewski Michał, Polański Kacper), 1xKA – 4 miejsce + 3 miejsce w Uniwersytetach (Domalska Patrycja), 1xMA – 8 miejsce + 1 miejsce w Uniwersytetach (Pawlak Mateusz). Jak widać nikt nie wyjechał z zawodów bez medalu. Poza sterniczką Aleksandrą Marcinkowską, wszyscy pozostali członkowie reprezentacji objęci są programem „kariera dwutorowa”. W grupie tej jest jedna zawodniczka z klubu” Gopło Kruszwica” (P.Domalska) a pozostali są członkami klubu „AZS UMK Toruń” i to właśnie trenerom tego klubu należą się ogromne podziękowania za współpracę. Opiekunką reprezentacji UMK jest mgr Hanna Szewczyk.
 
AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W ERGOMETRZE(15.04.22)

10 kwietnia 2022r na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. W imprezie wystartowało 255 kobiet z 42 uczelni i 314 mężczyzn z 37 uczelni w Polsce. W rywalizacji kobiet osiągnięto rewelacyjne wyniki nie notowane od wielu lat. Tym bardziej cieszy,że brązowy medal wywalczyła Julita Kalita (kier.administracja), ubiegłoroczna wicemistrzyni AMP. W typie uczelni-uniwersytety, Julita zajęła II miejsce. W rywalizacji drużynowej reprezentacja kobiet UMK zajęła czwarte miejsce. W klasyfikacji uniwersytetów panie zdobyły brązowy medal a startowały w składzie: Julita Kalita (kier.administracja), Katarzyna Malinowska (kier.archiwistyka i zarządzanie dokumentacją), Adrianna Paszkowska (kier.sport i wellness), Agata Zielepuha (kier.stosunki międzynarodowe), Patrycja Domalska (kier.psychologia), Dominika Gałka (kier.psychologia) i Julia Weiwer (kier.zarządzanie). W konkurencjach męskich na podium stanął Michał Januszewski (kier.prawo) startujący w wadze lekkej. W klasyfikacji generalnej zajął 12 miejsce jednak w Uniwersytetach zdobył srebrny medal. Drużyna mężczyzn w tym roku zajęła 13 miejsce ale wśród Uniwersytetów zdobyła brązowy medal. Panowie startowali w składzie: Michał Januszewski (kier.prawo),Kacper Polański (kier.bezpieczeństwo wewnętrzne), Karol Krause (kier.wychowanie fizyczne i sport), Mateusz Pawlak (kier.informatyka), Michał Błaszak (kier.finanse i rachunkowość) i Miłosz Ziemkiewicz (kier.sport i wellness). Zdecydowana większość studentów reprezentujących Uniwersytet Mikołaja Kopernika to zawodniczki i zawodnicy sekcji wioślarskiej AZS. Ogromne podziękowania należą się trenerom tego klubu, Mariuszowi Szumańskiemu i Szymonowi Wiśniewskiemu za pomoc i współpracę. Opikunką sekcji jest mgr Hanna Szewczyk.

 


AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI (08.05.21)
8 maja 2021r w Warszawie w hali sportowej Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Reprezentacja naszej uczelni wystąpiła w składzie 13 osobowym(7 kobiet i 6 mężczyzn) pod opieką mgr Hanny Szewczyk.

Wszystkie panie startowały w kategorii open. Najlepszy wynik wśród 88 studentek uzyskała Julita Kalita zdobywając srebrny medal z czasem 3:26,50. Zdobywczyni złotego medalu uzyskała czas 3:26,40 a więc minimalnie lepszy od naszej zawodniczki. 8 miejsce w tej rywalizacji zajęła Katarzyna Malinowska((3:31,30).Agata Zielepuha z czasem 3:32,10 była 9 a Patrycja Domalska zajęła miejsce12(3:32,70). Skład naszej reprezentacji dopełniły:  Katarzyna Bacińska, Maja Szajdek i Marta Sienkiewicz zajmując odpowiednio miejsca:33,41 i 42. W klasyfikacji indywidualnej w typie Uniwersytety Julita Kalita zdobyła srebrny medal a Katarzyna Malinowska brązowy. Nasze studentki odniosły ogromny sukces w klasyfikacji drużynowej zdobywając tytuł Akademickich Mistrzyń Polski w ergometrze wioślarskim.Tym samy wygrały również w typie uczelni Uniwersytety. W zawodach brały udział reorezentacje 29 uczelni. Katarzyna Malinowska (kierunek:sport&wellness) i Agata Zielepuha (kierunek: stosunki międzynarodowe) są uczestniczkami programu „kariera dwutorowa”.

Starty naszych panów rozpoczął Michał Januszewski w kategorii wagi lekkiej. Wśród 99 startujących studentów Michał zdobył brązowy medal z czasem 3:02,90.Zwycięzca uzyskał czas 2:59,70 a zdobywca srebrnego medalu 3:00,00. Wynik uzyskany przez Michała pozwolił Mu zdobyć złoty medal w typie uczelni Uniwersytety. Kolejni nasi zawodnicy startowali w kategorii open(151 uczestników). Najlepszym okazał się Karol Krause zajmując 7 miejsce z czasem 2:55,60.W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch naszych studentów. Mateusz Pawlak był 9 z czasem 2:56,60 a 10 miejsce zajął Jakub Jankowski uzyskując czas 2:57,60. Reprezentację naszych panów uzupełnili jeszcze Tomasz Górzyński(z-ca dyr.UCS) i Michał Trześniewski zajmując odpowiednio miejsca 57 i 92. W klasyfikacji drużynowej na 28 uczelni biorących udział w zawodach UMK zajęło 5 miejsce ale już w typie uczelni Uniwersytety dało to srebrny medal. Karol Krause (kierunek:sport&wellness), Mateusz Pawlak (kierunek:informatyka), Jakub Jankowski (kierunek:zarządzanie) i Michał Januszewski (kierunek:prawo) są uczestnikami programu „kariera dwutorowa”.


Większość naszych zawodniczek i zawodników trenuje w AZS UMK Toruń, Gopło Kruszwica i BTW Bydgoszcz. Julita Kalita do zawodów przygotowuje się samodzielnie wg własnego planu treningowego.

Zawody odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zostały przeprowadzone bardzo sprawnie. Swój udział w tym miała również dobra pogoda (mimo zapowiadanego deszczu) ponieważ dekoracje odbywały się na zewnątrz hali sportowej.
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom należą się ogromne gratulacje!

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA(20.05.19)
18 maja 2019r  w Bydgoszczy  odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Naszą uczelnię reprezentowali: Katarzyna Malinowska (sport i wellness),Agata Zielepuha (bezpieczeństwo narodowe) i Michał Januszewski (prawo). Wszyscy objęci są programem „kariera dwutorowa”. Najlepszy wynik uzyskała dwójka podwójna(Kasia i Agata) zdobywając brązowy medal. Wśród uniwersytetów  dziewczyny zdobyły złoty medal. Kasia Malinowska startowała również w jedynkach. Awansowała do finału A,w którym zajęła 6 miejsce. Michał Januszewski startował w jedynkach i w eliminacjach uzyskał awans do finału B,w którym zajął 4 miejsce. Dzięki temu zdobył brązowy medal w typie uniwersytetów. Nasza reprezentacja nie była liczna ale uzyskane wyniki pozwoliły na zdobycie brązowego medalu drużynowo w uniwersytetach. Opiekunką reprezentacji była
mgrHanna Szewczyk.

 

 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ.POM(13.05.18)
11 maja 2018 r. w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w ergometrze wioślarskim. Na przystani RTW Lotto-Bydgostia zameldowały się reprezentacje 4 uczelni: WSG Bydgoszcz, UTP Bydgoszcz, CM UMK w Toruniu i najliczniejsza UMK w Toruniu. Reprezentanci Uniwersytetu zdobyli medale w kategoriach:

Waga lekka kobiet:

  • Angelika Marszałkowska – brązowy medal.

Open kobiet:

  • Agata Zielepuha – złoty medal,
  • Marta Sienkiewicz – srebrny medal,
  • Roksana Król – brązowy medal.

Open mężczyzn:

  • Karol Leszczyński – złoty medal,
  • Tomasz Górzyński – brązowy medal.

W klasyfikacji drużynowej nasze zespoły były bezkonkurencyjne i zwyciężyły w obu kategoriach, kobiet i mężczyzn.

Skład: Dziekońska Monika, Grzesiak Anna, Jankiewicz Weronika, Jasińska Katarzyna, Król Roksana, Kruszyńska Monika, Lewandowska Agata, Sienkiewicz Marta, Zielepuha Agata, Marszałkowska Angelika, Wiśniewska Alicja; Górzyński Tomasz, Leszczyński Karol, Panek Michał. Trener : Hanna Szewczyk

AMPiK WIOŚLARSTWO(21.05.18)
W dniach  18-20.05.2018  reprezentacja naszej uczelni startowała  w  Akademickich  Mistrzostwach  Polski  w  wioślarstwie. Z Bydgoszczy akademicy wrócili z dwoma medalami indywidualnymi.
Startowały dwie nasze osady w jedynkach: Agata  Zielepucha  i  Patryk  Przekopski. Biegi  eliminacyjne  odbywały  się  w  seriach  na  czas  co  było  sporą  loterią  z  powodu  trudnych, zmiennych  warunków  pogodowych. Agata  Zielepucha  zakwalifikowała  się  do  finału  B, w  którym  zajęła  4  miejsce. Dało  to  Jej  10  miejsce  w  klasyfikacji  ogólnej  i  4  w  Uniwersytetach. Patryk  po  eliminacjach  trafił  do  finału  A, w  którym  po  ciekawym  biegu  zajął  3  miejsce  zdobywając  brązowy  medal. W  Uniwersytetach  był  bezkonkurencyjny  i  zdobył  złoty  medal. Opiekunką  tej  skromnej  reprezentacji  była  mgr Hanna  Szewczyk.

AMP W ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM(18.04.18)
W dniach 14-15.04.2018 r. w obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze  wioślarskim. Zakończyły się ogromnym sukcesem reprezentacji Uniwersytetu, która liczyła 14 osób, 6 kobiet i 8 mężczyzn.

W kategorii OPEN mężczyzn indywidulanie srebrny medal wywalczył Mirosław Ziętarski a brązowy Robert Fuchs. W pierwszej 20 zawodników na 184 startujących znalazło się aż pięciu studentów UMK. W kategorii uniwersytetów złoty medal zdobył Mirosław Ziętarski, a srebrny Robert Fuchs. Na czwartym miejscu uplasował się Patryk Przekopski.

W klasyfikacji drużynowej męska reprezentacja UMK okazała się być najlepszą w Polsce i zdobyła oba złote medale w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski oraz w typie uczelni – uniwersytety.

Reprezentacja kobiet nie odniosła spektakularnych wyników indywidualnych jednak każda z zawodniczek poprawiła swoje rekordy życiowe. Najlepszą naszą zawodniczką była Agata Zielepucha zajmując 14 miejsce na 116 startujących. Drużynowo w kategorii OPEN panie zajęły 12 miejsce a wśród uniwersytetów 5. Rok temu były to miejsca odpowiednio:24 i 9.

Męska reprezentacja startowała w składzie: Mirosław Ziętarski, Robert Fuchs, Patryk Przekopski, Karol Leszczyński, Filip Leszczyński, Bartosz Leszczyński, Michał Panek, Tomasz Górzyński (pracownik UCS UMK). Reprezentacja kobiet startowała w składzie: Agata Zielepucha, Roksana Król, Marta Sienkiewicz, Weronika Jankiewicz, Monika Kruszyńska,  Agata Lewandowska. Opiekunką i trenerką sekcji jest mgr Hana Szewczyk.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy