e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

INTEGRACYJNE MISTRZOSTWA POLSKI AZS W PŁYWANIU(22.06.21)

W dniach 18-20.06.2021 w Poznaniu odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Pływaniu.Termy Maltańskie skupiły pływaków z różnymi niepełnosprawnościami z całej Polski. Zawodnicy startowali na dystansach 25, 50 i 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem: grzbietowym, klasycznym, motylkowym oraz w sztafetach. Gościem specjalnym był Krzysztof Paterka, paraolimpijczyk, reprezentant Polski Igrzysk Paraolimpijskich w 2012 r w Londynie, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata.

Natalia Krymow, studentka I roku Psychologii UMK Toruń reprezentowała naszą uczelnię, startując na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem klasycznym uzyskując pierwsze lokaty, a tym samym zdobywając dwa złote medale Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Pływaniu w swojej klasie.

Przypomnijmy, iż tydzień wcześniej w Lublinie Natalia wraz z zawodnikami sekcji pływackiej AZS UMK, trenującej pod skrzydłami mgr Izabeli Pawłowskiej, startowała w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu.
GRATULUJEMY !!!!

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI(14.06.21) 
W miniony weekend 10-12.06.2021, Aqua Lublin gościł na swojej pływalni zawodników, którzy walczyli o medale Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu.

W tym trudnym okresie, przy ograniczonym dostępie do obiektów sportowych zespół AZS UMK w składzie: Natalia Budzyńska, Natalia Krymow, Dominika Szewczyk, Marta Wąwoźna oraz Michał Budzyński, Jakub Gerc, Filip Kowalkowski, Krzysztof Mostowski, Piotr Niedzielski, pod opieką mgr Izabeli Pawłowskiej wystartował w pływackich zmaganiach. Dla naszych studentów był to pierwszy i jedyny sprawdzian formy po całorocznych przygotowaniach. Niestety na tle uczelni nie odnieśliśmy znaczących sukcesów, aczkolwiek każdy zawodnik AZS UMK dokładał wszelkich starań, by godnie reprezentować uniwersytet i dążyć do poprawy swoich rekordów życiowych. Trenerką ekipy jest mgr Izabela Pawłowska.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI(08.04.19)
Dobiegły końca AMP w Pływaniu. Zawodnicy AZS UMK Toruń, w składzie: Zuzanna Akimowicz, Ulyana Kunets, Justyna Otremba, Izabela Pertek, Marta Wąwoźna, Daria Ziółkowska oraz Filip Kowalkowski, Krzysztof Mostowski, Krzysztof Niemczyk, Jakub Nita, Michał Porwat, Dmitry Pushkarou i Marcin Świderski przez dwa dni od 4-6.04.2019 w Lublinie wraz z innymi studentami z całej Polski, w liczbie ponad 800 zawodników walczyła o życiowe rekordy w 10 konkurencjach indywidualnych i 2 konkurencjach sztafetowych.
W toruńskiej ekipie najlepszy wynik uzyskały Zuzanna Akimowicz i Justyna Otremba. Obie Panie zakwalifikowały się do finału B. Zuzanna Akimowicz na dystansie 50 m st. grzbietowym, zaś Justyna Otremba na 50 m st. klasycznym. Akimowicz uzyskała 18 wynik wśród wszystkich grzbiecistek AMP, a tym samym 6 m-ce w kat. Uniwersytety, Justyna Otremba była 19-ta wśród żabkarek AMP i uplasowała się tuż za podium, na 4 m-cu w kat. Uniwersytety.
Toruńskim studentom przez czas trwania mistrzostw pomocą i dobrą radą służył trener mgr Marek Szczecki. Serdecznie dziękujemy :). Na codzień sekcję prowadzi mgr Izabela Pawłowska, która ze względu na pokrywające się terminy zawodów AMP musiała wraz ze wspinaczami walczyć o medale w Katowicach.


AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ-POM(26.03.18)
20 marca 2018 r studenci pływackiej sekcji AZS UMK Toruń uczestniczyli w Akademickich Mistrzostwach
Pomorza i Kujaw w Pływaniu, organizowanych na Pływalni CEKFiS UKW Bydgoszcz przez Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Do startu stanęło łącznie 15 zawodniczek i zawodników naszego uniwersytetu.  Ostatecznie w rankingu medalowym UMK Toruń zdobył 14 medali i uplasował się na 2.miejscu za UKW Bydgoszcz (17 medali) i przed: UTP Bydgoszcz (13), WSG Bydgoszcz (10), CM UMK Bydgoszcz (5).

 Złote medale naszych reprezentantów:
50m dowolny- ZIÓŁKOWSKA  Daria  31.16                                                                                       100m dowolny- ZIÓŁKOWSKA Daria  1:09.04                                                                                    100m grzbietowy –AKIMOWICZ  Zuzanna  1:14.30                                                                          sztafeta  kobiet  4 x 50m zmienny – AKIMOWICZ Zuzanna, PANKOWSKA Katarzyna, OTREMBA Justyna, ZIÓŁKOWSKA Daria   2:19.68

Srebrne medale naszych reprezentantów:

50m grzbietowy –WENDLAND Philipp  28.81                                                                                    sztafeta mężczyzn  4 x 50m dowolny – ŚWIDERSKI Marcin, KOLBA Radosław, KOWALKOWSKI  Filip, OLSZEWSKI Karol 1:58.26                                                                         sztafeta mężczyzn  4 x 50m zmienny - WENDLAND Philipp, NIEMCZYK Krzysztof, KAŻMIERCZAK Miłosz, MOSTOWSKI Krzysztof   1:58.29
50m dowolny – PARTYKA Joanna - 34.69 
50m grzbietowy –AKIMOWICZ   Zuzanna - 33.82 
50m klasyczny – OTREMBA  Justyna  37.07 
100m klasyczny – PANKOWSKA  Katarzyna  1:31.57        
100m zmienny – OTREMBA  Justyna  1:13.07

Brązowe medale naszych reprezentantów:

100m klasyczny – NIEMCZYK  Krzysztof  1:14.13
100m zmienny –WENDLAND  Philipp  1:03.85

Wszyscy reprezentanci zaliczyli bardzo dobre starty, godnie reprezentując Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Najbardziej emocjonujące jak zawsze okazały się wyścigi sztafet. Bezkonkurencyjna okazała się nasza żeńska sztafeta na dystansie 4x50 m stylem zmiennym, wygrywając z dużą przewagą ponad 13 sekund przed UKW Bydgoszcz i UTP Bydgoszcz J

Panowie wręcz „wyrwali” srebrny medal  ekipie UTP Bydgoszcz, na dystansie 4x50 m stylem dowolnym, dopływając na metę z przewagą  48 setnych sekundy !!!!! Jeszcze większe emocje czekały nas kibiców podczas sztafet męskich na dystansie 4x50 m stylem zmiennym, kiedy to zespół UMK dopłynął na drugim miejscy na 10 setnych sekundy przed UTP Bydgoszcz.
Obie ekipy do startu przgotowywała mgr Izabela Pawłowska. Gratulujemy.

AKEDEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ-POM(27.04.16)
W dniu 20.04.odbyły się AMPiK w pływaniu , których organizatorem była nasza uczelnia.Zawody odbyły się na basenie UCS przy ul.Św.Józefa. Tym razem nasi studenci wypadli bardzo dobrze, zwyciężając w klasyfikacji drużynowej kobiet, a mężczyźni zajęli drugie miejsce. Pływacy nasi zdobyli wiele
medali w tym sporo złotych. Wśród kobiet należy wyróżnić Wiśniewską Annę, Olszową Aleksandrę. Pankowską Katarzynę i Ziomkowską Agatę, ale wszystkie pływaczki wypadły bardzo dobrze. Wśród mężczyzn do jednych z najlepszych należeli Wojciechowski Filip, Swinarski Rafał i Prochowski Michał, ale pozostali również popłynęli bardzo dobrze zajmując najlepsze miejsce drużynowo od wielu lat.
Obu drużynom należą się wielkie gratulacje. Trenerami są mgr Marek Szczecki i mgr Izabela Pawłowska.

AKEDEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI(27.04.16)
W dniach 8-10.04.2016r. w Poznaniu odbyły się AMP w pływaniu, w których uczestniczyła
reprezentacja UMK kobiet i mężczyzn. Zawody stały na b.wysokim poziomie- startowało między innymi kilkoro reprezentantów kraju. Nasi studenci wypadli na ich tle na miarę swoich możliwości-nikt nie awansował do finału A ani B, ale kilkoro zajęło punktowane miejsca.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2023 Akademicki Związek Sportowy