e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI(10.04.24)
Judocy naszej Uczelni wystąpili w Akademickich Mistrzostwach Polski,  które w tym roku odbyły się 7 kwietnia w Gdańsku.

 

Cała drużyna zasługuje na wielkie brawa ponieważ wszyscy walczyli bardzo ambitnie. Nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku Kindze Siedlich, która na poprzednich Mistrzostwach cieszyła się  z brązowego medalu. W tym roku uplasowała się na wysokim piątym miejscu. Bardzo dobrze zaprezentowali się panowie, którzy  z Gdańska przywieźli złoty i srebrny medal w klasyfikacji typów uczelni. Mistrzem Polski Uniwersytetów został Oleksa Sprynshyy w kategorii 81 kilogramów,  a Wicemistrzem Bartosz Wiwatowski w wadze do 73 kg. W zawodach wzięli również udział Andrei Parfionau - 73 kg., który zwyciężył dwa swoje pojedynki. Dzielnie walczyli również Sylwia Iwaniuk w kat. 63 kg, Jakub Kmita w 90 kg. oraz Justyna Małacha w wadze do 57 kg.
Trenerem AZS UMK jest mgr Roman Wiwatowski.
 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ- POM. (13.05.23)
W dniu 11 maja w Bydgoszczy na obiektach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w judo. Bardzo dobrze spisała się w tych zawodach reprezentacja UMK która drużynowo zajęła I miejsce. Wszyscy startujący w tej imprezie wrócili z medalami.

Wśród kobiet Mistrzyniami Województwa i Kujaw zostały:
Kinga Siedlich w kat.52 kg, Justyna Markiewicz w kat.57 kg oraz Sylwia Iwaniuk w kat.63 kg.

Natomiast mężczyźni przywieźli z Bydgoszczy 5 medali:
złote- Szymon Śmiegel w kat.66 kg, Andrei Parfionau w kat.73 kg oraz Oleksa Sprynskyy kat.81 kg
srebrne- Kamil Sołtys kat.66 kg oraz Jakub Kmita kat.90 kg.

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy. Trenerem sekcji jest mgr Roman Wiwatowski.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI(10.04.22)
Szymon Śmiegel ponownie Akademickim V-ce Mistrzem Polski.
W dniach 1-3.04.2022r. w Pile odbyły się Akademickie MistrzostwaPolski w Judo. Udany występ zanotowali judocy UMK. W kategorii wagowej do 60 kg Szymon po wygraniu dwóch walk przed czasem z Szymonem Górką z Politechniki Warszawskiej i Hubertem Pieczyńskim z Uniwersytetu Opolskiego awansował do finału, w którym przegrał z zawodnikiem AWF Poznań Dzmitry Zalianko. Bardzo szkoda tego  przegranego finału, w którym prowadził wysoko na punkty i w końcówce zagapił się i przegrał przez duszenie. Dobry występ zanotował Marcin Rakowiecki w wadze do 73 kg. Medalista AMP sprzed trzech lat. Marcin wrócił do Judo po dwóch latach przerwy w treningach. Mimo to wygrał dwie walki przed czasem. W kolejnej przegrał i odpadł z turnieju. W wadze do 73 kg startowało 44 zawodników. W innych wagach wygranie 2 walk gwarantowało zdobycie medalu. W wadze do 81 kg. debiutował Mikołaj Kamiński. Pierwszą walkę wygrał przed czasem z Trybukholskim Yeeuheni z Politechniki Wrocław. Kolejną przegrał z późniejszym mistrzem AMP i odpadł z turnieju. Oprócz mężczyzn startowały jeszcze kobiety. Kinga Siedlich (48 kg.), Justyna Markiewicz (57 kg.) i Nika Stachwiuk (70kg.). Wszystkie zawodniczki startowały po raz pierwszy w tak silnie obsadzonym turnieju. Miały bardzo pechowe losowanie ponieważ wszystkie poprzegrywały walki z późniejszymi medalistkami AMP. Zdobyły jednak doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłym roku. Drużynowo zespół UMK zajął 3 miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów. Trenerem drużyny jest mgr Zbigniew Wojtowicz.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI(23.05.21)
Szymon Śmiegiel V-ce Mistrzem AMP w Judo w wadze do 60 kg.
W dniach 21-23.05.2021 odbyły się w Pile Akademickie MistrzostwaPolski w Judo Kobiet i Mężczyzn. Wystartowała w nich 5 osobowa ekipa UMK. Najlepiej wypadł w nich student I roku Wellness i Sport Szymon Śmiegiel. Po wygraniu 3 walk przed czasem wszedł do finału, w który przegrał z kolegą z reprezentacji Polski P. Tylkiem po wyrównanej walce decyzją sędziów. Kolejni nasi reprezentanci mieli bardzo złe losowanie. Kamil Sołtys w wadze do 66 kg. pierwszą walkę przegrał z późniejszym V-ce Mistrzem J. Biedrzyckim z AWF Gdańsk. Walkę repasażową z K. Batko przegrał przez błędną decyzję sędziów. Wygrana w tej walce dałaby mu szanse walki o medal AMP. Kamil ćwiczy Judo dopiero 3 lata i występ można zaliczyć do udanych. Podobny los spotkał Tomasza Grzegrzółkę w wadze do 81 kg. Najpierw przegrał walkę z późniejszym brązowym medalistą Ł. Popkiem z UW warszawa. Walkę repasażową przegrał z A. Seroczyńskim z Politechniki Warszawa. Dwie dziewczyny, które reprezentowały naszą uczelnie Kinga Siedlich -52 kg. i Nika Stachwiuk -70 kg.  debiutowały w tak dużej imprezie. Kinga przegrała walkę z późniejszą Mistrzynią K Wiszniewską z Piły, a następnie z późniejszą brązową medalistką A. Myśliwiec i zajęła V miejsce w AMP. Ciekawa była walka z K. Wiszniewska, która jest Akademicką V-ce Mistrzynią Europy. Kinga bardzo długo stawiała spory opór znacznie wyżej notowanej przeciwniczce za co należą się słowa pochwały. Podobnie Nika Stachwiuk w wadze do 70 kg. Pierwszą walkę przegrała z późniejszą V-ce Mistrzynią M. Jarkowską z Uniwersytetu Łódzkiego, a drugą z późniejszą brązową medalistką A. Kaletą i zajęła V miejsce. Drużynowo odnotowaliśmy spory sukces bo zdobyliśmy III miejsce drużynowo w Klasyfikacji Uniwersytetów.
Trenerem ekipy jest mgr Zbigniew Wojtowicz.

COPERNICADA JUDO(15.05.19)
14.05.2019r. w sali "Sztuk Walki" przy ul. Gagarina 35 odbyła się kolejna edycja Copernicady "Judo w parterze". W zawodach wystartowało 14 zawodników i 7 zawodniczek reprezentujących 8 wydziałów UMK. Bardzo cieszy, że startowało wielu debiutantów, którzy stoczyli bardzo dobre walki. W tym roku wystartowało mniej zawodników niż w ubiegłym, ale poziom walk był wyższy. Z roku na rok wzrasta liczba startujących kobiet. Walki kobiet były pasjonujące i to one otrzymywały najwięcej oklasków od licznie zebranej publiczności.

Wyniki mężczyzn:

Kat. wag. 65 kg.
1.Kamil Sołtys - Wydz. F.A.i I Stos.
2.Andrzej Insadowski Wydz.Filolog.
3.Krystian Kolczyński

Kat. wag. 73 kg.
1.Rafał Kaczorkiewicz - Wydz. Mat.i Inf.
2.Michał Hryb         -Wydz NEiZ
3.Kamil Narewski      - Wydz. NEiZ

KAT.WAG. 81 KG.
1. Konrad Delwo - Wydz. FiA
2.Marcin Janowicz - Wydz.FiA
3.Hubert Kołakowski - Wydz.Filolog.
4.Karol Grabowski  - Wydz F A i Inf. Stos.
5.Jan Dąbrowski   - Wydz.Pol.i St. M

Kat. wag. 95 kg.
1.Wiktor Pieńkowski - Wydz.Filolog.
2.Oskar Masłowski   - Wydz.NEiZ
3. Michał Żebrowski - Wydz.FiA
4. Tomasz Socik  - Wydz.FiA

Wyniki kobiet.

Kat wag 55 kg. parter
1. Kinga Siedlich - Wydz. Filolog.
2.Ana Kowalczewska - Wydz. B i OŚ
3. Emilia Kaczmarska - Wydz.B i OŚ

Kat. wag 55 kg. stójka
1. Weronika Konicka - Wydz. MiI
2. Kinga Siedlich   - Wydz. Filolog.

Kat. wag. 65 kg.
1.Zuzanna Rybacka - Wydz. Hist.
2.Michalina Jankowska - Wydz. BiOŚ
3. Laura Kalinowska  - Wydz,BiOŚ

Klasyfikacja wydziałów:
1.Wydział Fizyki,Astronomii i Informatyki Stosowanej - 17 pkt.
2.Wydział Filologiczny  - 13 pkt.
3.Wydział Biologii i Ochrony Środowiska - 8 pkt.
4.Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania 6 pkt.
5.Wydział Matematyki i Informatyki - 5 pkt.
6.Wydział Nauk Historycznych - 4 pkt
7.Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych - 1 pkt
Nad całością imprezy czuwał trener Zbigniew Wojtowicz.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI(16.04.19)
W dniach 12-14.04.2019r.odbyły się w Pile AMP w Judo. Wystartowała w nich ekipa UMK w składzie: Kobiety- Anna Załęczna (turystyka i rekreacja), Zuzanna Rybacka (filologia skandynawska) i Kinga Siedlich (filologia germańska), oraz mężczyźni: Kamil Sołtys (autumatyka i robotyka), Rafał Kaczorkiewicz (informatyka), Marcin Rakowiecki (studia doktoranckie chemia), Konrad Delwo (informatyka stosowana) i Kajetan Pyszka (ekonomia). Największe sukcesy odnieśli Anna Załęczna i Marcin Rakowiecki.Ania wygrała 4 walki przed czasem i bezapelacyjnie zajęła I miejsce w wadze +78 kg.w klasyfikacji gen. AMP. Marcin Rakowiecki wcześniej jako stedent reprezentował naszą uczelnie, ale bez większych sukcesów. Teraz jako student studiów doktoranckich walczył świetnie. Wygrał 3 walki przed czasem i zdobył złoty medal AMP w klasyfikacji uniwersytetów. Po przerwie wrócił do uprawiania Judo Kajetan Pyszka. Tym razem start mu nie wyszedł, ale jak potrenuje trochę dłużej to będzie w przyszłości silnym punktem naszej drużyny.Pozostali nasi reprezentanci debiutowali w tak silnych zawodach. Konrad Delwo nawet prowadził walkę wysoko na punkty, ale brak doświadczenia spowodował, że nie utrzymał prowadzenia do końca walki. Opiekunem sekcji jest mgr Zbigniew Wojtowicz.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI(11.04.17)
Daniel Moskal Mistrzem, Anna Załęczna i Eliza Mioducka V-ce Mistrzyniami Akademickich Mistrzostw Polski.
W dniach 7-9 04. 2017r. odbyły się w Łodzi Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo.Bardzo dobrze zaprezentowali się judocy UMK. Indywidualnie największy sukces odniósł student III roku Historii Wojskowości - Daniel Moskal,który po wygraniu 4 walk przed czasem został Akademickim Mistrzem Polski. Wysoki poziom potwierdziły Anna Załęczna studentka II roku Turystyki i Rekreacji oraz Eliza Mioducka studentka III roku pedagogiki specjalnej. Obydwie zdobyły srebrne medale AMP.
Drużynowo zespół męski w skład którego weszli: Maciej Ryczkowski, Rafał Kaczorkiewicz, Rafał Sobieralski, Marcin Gólczyński oraz Daniel Moskal zajął III miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów. Wszyscy ci zawodnicy, oprócz Daniela uprawianie Judo rozpoczęli na studiach. Trudno więc wymagać od nich zdobywania medali w tak trudnej dyscyplinie sportu. Walczyli bardzo ambitnie i swoją postawą przyczynili się do zdobycia medalu drużynowo. Najlepszy z tej grupy zawodników Maciej Ryczkowski jest Adiunktem na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Do startu w zawodach wrócił po 2 letniej przerwie. Jeszcze lepiej zaprezentowała się drużyna kobiet, która zajęła III miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów i V w kl. generalnej AMP. Anna Załęczna i Eliza Mioducka przez eliminacje przeszły jak burza, wygrywając swoje walki przed czasem. Na poważniejsze przeszkody natrafiły w walkach finałowych. Anna Załęczna przegrała dopiero w dogrywce z Paulą Kułagą medalistką Europejskich Igrzysk Studenckich a Eliza z reprezentantką Polski Barbarą Białas. W zespole żeńskim wystąpiła jeszcze Anna Gąsiorowska, która startowała po przerwie spowodowanej kontuzją. Walkę, która dałaby jej medal przegrała dopiero w dogrywce. Jeśli chodzi o najbliższe plany startowe to czekają nas jeszcze majowe Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw. Natomiast troje naszych najlepszych reprezentantów wystartuje w lipcu w Akademickich Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w miejscowości Coimbra w Portugalii. Zawodnicy nasi z roku na rok podnoszą swój poziom, co daje nam spore szanse medalowe. Trenerem sekcji jest mgr Zbigniew Wojtowicz.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI(19.04.16)
W dniach 15-17 kwietnia odbyły się w Białymstoku Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Kolejny udany występ odnotowali reprezentanci UMK.Drużynowo kobiety zajęły III miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów. Najlepiej w zespole wypadła Eliza Mioducka, która powtórzyła sukces z ubiegłego roku i zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej AMP i srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów. Duży sukces odniosła Natalia Mirosław, która po pokonaniu dwóch silnych przeciwniczek zajęła VII miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyła srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów. Udanie zadebiutowały Anna i Marta Gąsiorowskie, które w swoich walkach zmusiły znacznie wyżej notowane przeciwniczki do maksymalnego wysiłku. Tym razem nie odniosły większych sukcesów ale przyczyniły się do zdobycia brązowego medalu drużynowo. Sukces kobiet jest tym cenniejszy , że zespół był osłabiony brakiem Anny Załęcznej, która na dniach będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy Seniorek. Drużyna męska zajęła IV miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów. Liderem zespołu był oczywiście Daniel Moskal, który zdobył brązowy medal w klasyfikacji generalnej AMP i złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów.Medal w AMP jest już drugim sukcesem tegorocznym Daniela, który na początku roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów i wiążemy z nim nadzieje na sukcesy międzynarodowe. Pozostali członkowie zespołu męskiego to: Rafał Sobieralski, Rafał Kaczorkiewicz, Jakub Szarecki, Michał Makowski i Krzysztof Kołowrocki. Wszyscy debiutowali w tak poważnych zawodach i jechali po naukę. Zaprezentowali się bardzo dobrze i wynieśli sporo doświadczenia z trudnego turnieju. Jakub Szarecki w wadze do 60 kg. oraz Krzysztof Kołowrocki w kategorii wagowej do 90 kg. zdobyli srebrne medale w klasyfikacji Uniwersytetów.Tegoroczny turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Startowało w nim wielu reprezentantów Polski, a także Ukrainy i Białorusi, Którzy studiują na polskich uczelniach i mają prawo startu w AMP. Trenerm naszych zawodniczek i zawodników jest mgr Zbigniew Wojtowicz.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ- POM.(28.05.15)
Komunikat końcowy Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Judo K i M Toruń 21. 05. 2015r.
W zawodach, które stały na dobrym poziomie udział wzięło 20 zawodników i 5 zawodniczek z UMK
Toruń i UTP Bydgoszcz. Niestety tym razem zabrakło ekipy UKW Bydgoszcz. Nie zawiedli jak zwykle
judocy UTP, którzy w tym roku stawili nam zacięty opór i klasyfikację drużynową przegrali z nami
zaledwie różnicą kilku punktów. Zawody zorganizował i przeprowadził mgr Zbigniew Wojtowicz.
Wyniki indywidualne:
Kategoria wagowa 60 kg.
1. Jakub Szarecki UMK 3pkt.
2. Kamil Poźniak UMK 0 pkt.
Kategoria wagowa 66 kg.
1. Rafał Kaczorkiewicz UMK 5pkt.
2. Maciej Pańczyk UMK 3pkt.
3. Bartosz NiewiadomskiUTP 2pkt.
4. Daniel Gradowski UTP 0pkt.
Kategoria wagowa 73kg.
1. Rafał Sobieralski UMK 4 pkt.
2. Jakub Kierlo UTP 2 pkt.
3. Adrian Dobrowolski UTP 0 pkt.
Kategoria wagowa 81 kg.
1. Bartosz Meckien UTP 5 pkt.
2. Paweł Mańka UTP 3 pkt.
3. Jacek Jędrzejczyk UTP 2 pkt.
4. Arkadiusz Sobociński UMK 0 pkt.
Kategoria wagowa 90 kg.
1. Franc Lukaszewicz UMK 4 pkt.
2. Marek Zieliński UMK 2 pkt.
3. Krzysztof Kołowrocki UMK 0 pkt.
Kategoria wagowa 100 kg.
1. Michał Makowski UMK 3 pkt.
2. Damian Szymański UTP 0 pkt.
Kategoria wagowa + 100 kg.
Karol Tomaszewski UTP 2 pkt.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył UMK 24 pkt. przed UTP 16 pkt.
Rozegrano również turniej kobiet.
Kategoria wagowa 57 kg:
1. Marta Gąsiorowska umk
2. Anna Gąsiorowska UMK

Kategoria wagowa 63 kg.
1. Dominika Figurska UMK
2. Zuzanna Rybacka UMK
Kategoria wagowa 78 kg.

1. Marta Kowalska UMK

FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W JUDO(26.03.15)
W dniach 20-22 03.2015r. odbyły się w Bytomiu Akademickie Mistrzostwa Polski w JUDO Kobiet i Mężczyzn.Duży sukces odniosła drużyna Kobiet zajmując III miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów oraz V miejsce w klasyfikacji generalnej AMP. Drużyna kobiet wystąpiła w następującym składzie: Anna Załęczna, Eliza Mioducka, Michalina Paciorek, Marta Kowalska, Marta Weltrowska i Natalia Mirosław. Anna Załęczna po wygraniu kilku walk w efektownym stylu doszła do finału. Walkę finałową przegrała z reprezentantką gospodarzy Beatą Pacut i zdobyła srebrny medal AMP. Wielkim hartem ducha wykazała się Eliza Mioducka, która po przegraniu walki eliminacyjnej, musiała toczyć ciężkie walki repasażowe. Mimo przeciwności dała sobie radę i najważniejszą walkę o brązowy medal AMP wygrała przed czasem. Na trochę więcej liczyliśmy ze strony Michaliny Paciorek, ubiegłorocznej medalistki AMP. Przed zawodami niestety rozchorowała się i po przebyciu choroby nie była w stanie utrzymać wagi i musiała wystartować kategorię wagową wyżej, a tam były znacznie cięższe rywalki. Pozostałe nasze zawodniczki debiutowały w imprezie jechały głównie po naukę. Walczyły jednak bardzo ambitnie i zdobyte przez nie punkty również złożyły się na ostateczny sukces drużyny. Dobrze wypadli również mężczyźni. Drużynowo zajęli V miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów. Mężczyźni startowali w następującym składzie : Daniel Moskal, Michał Makowski, Franc Lukaszewicz, Uladislau Tarasevich, Marcin Gólczyński i Marek Zieliński. W ekipie męskiej największy sukces odnotował Daniel Moskal. Po przegraniu walki eliminacyjnej musiał toczyć ciężkie walki repasażowe. Z walki na walkę walczył coraz lepiej i w doskonałym stylu zapewnił sobie brązowy medal AMP.Kolejny brązowy medal, tym razem w klasyfikacji Uniwersytetów zdobył Uladislau Tarasevich. Jego trochę słabszy występ, niż można było się spodziewać, spowodowany był kontuzją kolana i przebytą w związku z nią operacją. Półtoraroczna przerwa zatrzymała jego szybki rozwój, jaki miał miejsce przed kontuzją. Myślę, że dopiero w przyszłorocznych mistrzostwach będzie w swojej najlepszej dyspozycji. Pozostali zawodnicy byli debiutantami i na dodatek trafili w losowaniu na bardzo silnych przeciwników. Myślę, że w tych zawodach zdobyli dużo doświadczenia. Perspektywy drużyny są dobre. Większość to studenci niższych lat.T roje zawodników, którzy wzmocnili nasz zespół , tj. Anna Załęczna, Daniel Moskal i Eliza Mioducka w tym roku rozpoczęli studia. Są oni wychowankami toruńskich klubów Judo: TKSJ i Kodokan, które od lat prowadzą bardzo dobre szkolenie młodzieży.Relację przygotował trener naszych judoków mgr Zbigniew Wojtowicz.

MISTRZOSTWA UMK W JUDO KOBIET I MĘŻCZYZN(02.12.14)
Pod koniec listopada sekcja Judo pod kierownictwem mgr Zbigniewa Wojtowicza tradycyjnie zorganizowała Mistrzostwa UMK w Judo Kobiet i Mężczyzn. Z powodu kontuzji nie mogło wystartować  kilkoro czołowych zawodników i zawodniczek między innymi : Uladislau Tarasevich , Światosław Makarow , Dominika Figurska i Marta Weltrowska. Mimo to zawody stały na dobrym poziomie , a kilka walk było doskonałych. Po raz pierwszy  zaprezentował się publiczności UMK student pierwszego roku  historii wojskowości DANIEL Moskal  aktualny V-ce Mistrz Polski Juniorów. Przed turniejem odbył się pokaz Nage- no- kata , czyli tradycyjnych form rzutów w wykonaniu Mariusza Piekarka i Marcina Zandeckiego. Był to dla nich sprawdzian  przed czekającym ich egzaminem na stopień mistrzowski  I DAN. Z powodu braku przeciwniczki w kategorii ciężkiej  nie mogła zaprezentować się publiczności Anna Załęczna aktualna  V-ce Mistrzyni Polski Seniorek. Wyniki poszczególnych kategorii wagowych :
Kobiety kat. Lekka
1.Michalina Paciorek
2.Natalia Mirosław
Mężczyżni :
66 kg.   
1. Jakub Szarecki
2.Kamil Poźniak
3.Aleksander Goździej
73 kg.   
1. Rafał Sobieralski
81 kg.   
1. Leszek Hałajdziak
2. Mateusz Kopera
 3. Filip Zembło
90 kg.    
1. Marcin Gólczyński
 2. Marek Zieliński
100 kg.  
1. Daniel Moskal
2. Tomasz Gliński
+100 kg 
1. Michał Makowski
2. Patryk Bojańczyk
3. Łukasz Adamiak
 

AKDEMICKIE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA(27.05.14)
W dniu 22.05. 2014r. w  „Sali sportów walki „  przy ul. Gagarina 35 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Judo. W zawodach wystartowało 30 zawodników. Po kilkuletniej przerwie udział wzięły również kobiety. Obok doświadczonych zawodników  jak  Bartosz Komorowski , Marek Zieliński i Marcin Gólczyński  , walczyli debiutanci. Największą niespodziankę sprawił  Jakub Szarecki, który  w swoim pierwszym życiowym starcie wygrał kategorię wagową do 60 kg . Natomiast Michał Makowski  wygrał kat . wagową  + 100 kg.  Świetnie zaprezentował się również wracający po kontuzji barku  Światosław Makarow wygrywając wagę  do 90 kg. Kolejni debiutanci  Rafał Sobieralski , Franc  Lukashevitz  i  Maciej Sztando wygrali po jednej walce i zajęli punktowane miejsca . Najlepiej zadebiutowała jednak Marta Weltrowska , która wygrała walkę z medalistką  Mistrzostw Polski Uniwersytetów  Michaliną Paciorek i zajęła  pierwsze miejsce w wadze do 57 kg.
Wyniki zawodów :
Kat. Wag. 60 kg
1.Jakub Szarecki– UMK
2.Kamil  Pożniak- UMK
3.Dawid Bajerski- UTP Bydgoszcz

Kat. Wag. 66 kg:
1.Kamil   Stęczny- UTP  Bydgoszcz
2.Paweł  Głębocki– UMK

Kat. Wag . 73 kg:
1.Bartosz Komorowski- UMK
2.Łukasz Bieluń- UKW Bydgoszcz
3.Artur Drążek- UKW Bydgoszcz

Kat. Wag. 81 kg :
1.Bartosz Meckien – UTP Bydgoszcz
2.Jacek Jędrzejczyk- UTP Bydgoszcz
3.Marcin Gólczyński- UMK

Kat. Wag. 90 kg.
1.Światosław Makarow– UMK
2.Marek  Zieliński- UMK
3.Damian Szymański- UTP Bydgoszcz

Kat. Wag. 100 kg.
1.Karol  Tomaszewski- UTP Bydgoszcz
2. Bogumił Tokaj- UKW Bydgoszcz

Kat. Wag. + 100 kg.
1.Michał Makowski- UMK
2.Maciej Sztando- UMK

Kobiety
Kat. Wag. 57 kg.
1.Marta  Weltrowska– UMK
2.Michalina Paciorek- UMK
3.Katarzyna  Amrozy- UMK

Wyniki drużynowe :
1.UMK Toruń-  39 pkt.
2.UTP Bydgoszcz-  18 pkt.
3.UKW Bydgoszcz-  9 pkt.
Zawodników spod znaku UMK przez cały sezon przygotowywał mgr Zbigniew Wojtowicz.

FINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W JUDO(26.03.14)
W dniach 21-23 marca odbyły się w Bytomiu Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo Kobiet i Mężczyzn. Tradycyjnie wzięła w nich udział ekipa UMK. Tym razem nasza reprezentacja została powiększona o trzyosobową grupę kobiet. Po paru latach przerwy w startach kobiety powróciły na matę w wielkim stylu. Malwina Woch po wygraniu 3 walk przed czasem zdobyła brązowy medal AMP w wadze do 63 kg. Walkę o finał przegrała decyzją sędziów. Przeciwniczka Malwiny z tej walki Monika Świątkiewicz z UW wygrała tę kategorię wagową. Świetnie spisały się debiutantki Dominika Figurska i Michalina Paciorek. Dominika po wygraniu 2 walk przed czasem i przegraniu walki przez karę za pasywność zajęła 7 miejsce w AMP. Oprócz klasyfikacji ogólnej AMP była prowadzona klasyfikacja typów uczelni. W klasyfikacji Uniwersytetów Michalina Paciorek zdobyła brązowy medal w wadze do 57 kg. Malwina Woch zdobyła srebrny medal a Dominika Figurska była piąta. Mamy nadzieję, że doskonały występ kobiet spowoduje odrodzenie żeńskiego Judo na UMK i wrócimy do czasów gdy zdobywaliśmy medale w klasyfikacji drużynowej. Dobrze zaprezentowali się mężczyżni. Zespół składał się z czterech zawodników. Trzech z nich to debiutanci; Paweł Wiśniewski,Marek Zieliński i Tomasz Gliński. Przegrali swoje walki ze znacznie silniejszymi przeciwnikami. Jednak walczyli ambitnie i mamy nadzieję, że doświadczenie wyniesione z tego turnieju zaowocuje w przyszłości. Dobrze zaprezentował się nasz najbardziej doświadczony zawodnik Bartosz Komorowski. Kategoria wagowa do 66 kg. roiła się od aktualnych i byłych reprezentantów Polski i bardzo trudno było coś osiągnąć. Tym cenniejszy jest sukces Bartka, który po wygraniu 2 walk zdobył srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów. Trenerem naszych "wojowników" jest mgr Zbigniew Wojtowicz.

MISTRZOSTWA UMK (28.11.13)
W sali"sztuk walki"przy ul. Gagarina odbyły się 28 XI 2013 Mistrzostwa UMK w Judo. Udział wzięło w nich 20 zawodników i 2 zawodniczki.Jak na pierwszy turniej w nowym roku akademickim, poziom był wysoki. Zapewnili go przede wszystkim dwaj medaliści z ostatnich Akademickich Mistrzostw Polski Bartosz Kowalski i Bartosz Komorowski. Doskonale zaprezentował się również wracający po dłuższej przerwie  poświęconej na studia doktoranckie - Maciej Ryczkowski, który wygrał wszystkie swoje walki przed czasem. Bardzo dobre występy odnotowali debiutanci: Szymon Surma, Przemek Kotlarczyk, Michał Lewandowski, Franc Łukaszewicz i Marcin Gólczyński. Mimo tego, że nie wygrali swoich kategorii wagowych, można być zadowolonym z ich postawy , bo walczyli ambitnie i mądrze taktycznie , co dobrze rokuje na przyszłość. Wreszcie doczekaliśmy się zawodników w kategorii wagowej powyżej 100 kg. Kategorię ciężką wygrał Michał Makowski, który startował w ubiegłym roku, ale debiutanci Maciej Sztando i Maciej Wożniak postawili mu duży opór. Brak nam walczących kobiet. Aktualnie mamy w sekcji Judo 3 zawodniczki, które mogą z powodzeniem startować w zawodach. Są to : Malwina Woch, Michalina Paciorek i Dominika Figurska. Dominika rozchorowała się i nie mogła wystartować. Malwina i Michalina ze względu na różnicę wagową stoczyły tylko walkę pokazową.Judo trenuje jeszcze kilka kobiet, które mogły by już próbować walki w zawodach, ale muszą nabrać jeszcze pewności siebie.
Nad całością imprezy oraz przygotowaniem zawodników czuwał trener Zbigniew Wojtowicz.
Wyniki:
 Kat. wag. 73 kg.
       1. Bartosz Komorowski
       2. Bartosz Kowalski
       3. Szymon Surma
 Kat. wag.81 kg.
       1. Maciej Ryczkowski
       2. Mateusz Kopera
       3. Franc Lukashevich
 Kat. wag. 85 kg.
       1. Łukasz Lisewski
       2. Marek Zieliński
       3. Marcin Gólczyński
 Kat. wag. 90 kg.
       1. Tomasz Gliński
       2. Krzysztof Kołowrocki
 Kat. wag. 100 kg.
       1. Michał Makowski
       2. Maciej Sztando
       3. Maciej Wożniak

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ- POM W JUDO(05.06.13)
Komunikat końcowy Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw
w Judo Mężczyzn 23.05.2013
Kat. 66 kg 1. Bartosz Komorowski - UMK – 5 pkt
           2. Kamil Stęczny - UTP – 3 pkt
           3. Kamil Poźniak - UMK – 2 pkt
           4. Dawid Bajerski - UTP – 0 pkt
Kat. 73 kg 1. Bartosz Kowalski - UMK – 6 pkt
           2. Łukasz Bieluń - UKW – 4 pkt
           3. Piotr Wojciechowski - UMK – 3 pkt
           4. Adrian Dobrowolski - UTP – 2 pkt
           5. Łukasz Rutkowski - UKW – 0 pkt
Kat. 81 kg 1. Uladislau Tarasevich - UMK – 9 pkt
           2. Bartosz Meckin - UTP - 7 pkt
           3. Leszek Hałajdziak - UMK – 6 pkt
           4. Marcin Gulczyński - UMK – 5 pkt
           5. Światosław Makarov - UMK – 3,5 pkt
           6. Paweł Wiśniewski - UMK – 3,5 pkt
Kat. 90 kg 1. Piotr Lorenc - UMK – 6 pkt
           2. Tomasz Gliński - UMK – 4 pkt
           3. Marek Zieliński - UMK – 3 pkt
           4. Krzysztof Kołowrocki - UMK – 2 pkt
           5. Łukasz Szostkiewicz - UTP – 0 pkt
Kat. 100 kg 1. Karol Tomaszewski - UTP – 5 pkt
            2. Michał Sosnowski - UTP – 3 pkt
            3. Michał Makowski - UMK – 2 pkt
            4. Błażej Wyrostkiewicz - UKW – 0 pkt
Ogółem startowało 26 zawodników.
Drużynowo
1. UMK – 60 pkt
2. UTP – 20 pkt
3. UKW – 4 pkt
Ekipę do startów przygotowywal mgr Zbigniew Wojtowicz.
FINAŁ AMP  W JUDO MĘŻCZYZN (22.04.13)
W dniach 19-20.04.13r. w Białymstoku reprezentanci UMK rozpoczęli walkę o medale. Bartosz Komorowski przegrał pierwszą walkę z rozstawionym z nr 1 Jackiem Malczewskim z Opola. Wygrał pojedynek repasażowy z Arkadiuszem Giłowejno  z AWF Warszawa. Niestety po przegranej z Maciejem Zacheją z AWF Warszawa zajął IX miejsce.
Bartosz Kowalski po wygraniu z D. Koprakiem z Poznania przegrał kolejną walkę z Wojciechem Waliszkiem z Łodzi oraz z Michałem Woźniakiem i zajął również IX miejsce. Uladislaw Tarasevich był bliski dokonania wielkiej niespodzianki prawie przez cała walkę prowadził z Łukaszem Kordyaszem z Warszawy , byłym medalistą AMP lecz nie wytrzymał końcówki walki i upadł na ippon. Ostatecznie zajął miejsca IX-XVI. W klasyfikacji Uniwersytetów Bartosz Kowalski zajął II miejsce, Bartosz Komorowski III miejsce a Uladislaw Tarasevich  IV miejsce. Drużynowo w klasyfikacji typów uczelni uplasowaliśmy się na VI pozycji. Ekipę prowadził mgr Zbigniew Wojtowicz.
 

PÓŁFINAŁ A ZACHÓD W JUDO MĘŻCZYZN (12.03.13)
W dniach 8-10.03.2013r. odbyły się w Gdańsku eliminacje strefowe AMP w Judo mężczyzn. UMK reprezentowało 4 zawodników przygotowywanych przez mgr Zbigniewa Wojtowicza. Bartosz Kowalski i Bartosz Komorowski startowali w wadze do 66 kg, a Uladislau Tarasevich i Świertosław Makarow w wadze do 81 kg. B. Kowalski po wygraniu 3 walk dotarł do ścisłego finału i zajął II miejsce. B. Komorowski wygrał 2 walki i zajął III miejsce. U. Tarasevich wygrał 2 pojedynki i zakończył zmagania na VII miejscu. Nie powiodło się natomiast Makarowowi , który po przegraniu walki eliminacyjnej odpadł z turnieju. Trzej pierwsi judocy awansowali do finału AMP.

 

JUDO TOWARZSKO(28.02.11)

W połowie stycznia 2011 roku gościła w Toruniu drużyna judoków z Niemiec reprezentująca Uniwersytet z Hilderhaim. Sekcja judo UMK zorganizowała turniej drużynowy. Każdy zespół składał się z 7 zawodników w 7 kategoriach wagowych. W barwach UMK wystąpili: Bartosz Komorowski(do 60kg), Bartosz Kowalski(do 66kg), Maciej Ryczkowski(do73kg), Tomasz Gliński(do 81kg), Mariusz Piekarek(do 90kg). W dwóch najcięższych wagach gościnnie wystąpili reprezetanci UKW Bydgoszcz do 100 kg- Karol Tomaszewski i powyżej 100 kg Artur Pujszo. Turniej odbył się systemem mecz i rewanż. W całym meczu zanotowaliśmy idealny remis 8:8 (70:70 w małych punktach). O zwycięstwie gości zadecydowała walka dodatkowa, w której Maciej Ryczkowski przegrał z Rene Bartelem. Naszą ekipę do zawodów przygotowywał mgr Zbigniew Wojtowicz. Wizyta naszych zachodnich sąsiadów przebiegała w sympatycznej atmosferze i miejmy nadzieję zaowocuje w przyszłości kolejnymi kontaktami.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy