e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

wiadomości siatkarskie

PÓŁFINAŁ A AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI

W dniach 19-21.04.24 odbyły się nasze zmagania w Półfinałach Akademickich Mistrzostwach Polski. W fazie grupowej mieliśmy do pokonania 3 inne drużyny: Uniwersytet Szczeciński, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Naszym pierwszym przeciwnikiem byla ekipa z AWFPoz, która pramatrami czy zgraniem sprawiała wrażenie lidera. Niestety mecz nie ułożył się po naszej myśli i musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. Warunkiem naszej dalszej walki o miejsce w finale było zwycięstwo w kolejnych dwóch meczach w fazie grupowej.Mecz z US był jednym z ciekawszych i najlepszych w naszym wykonaniu. Od początku do końca budowaliśmy przewagę dobrymi akcjami i pomimo chwili słabości w drugim secie, wróciliśmy do dobrego grania i zgarnęliśmy zwycięstwo, które zbliżyło nas do ćwierćfinału. Myślę, że warto wyróżnić Radosława Orzechowskiego za bardzo dobrą grę i poprowadzenie drużyny do zwycięstwa.Następnego dnia do realizacji kolejnego celu został nam do rozegrania mecz z uep który ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0 oraz ostatnim, niezbędnym zwycięstwem w grupie na naszym koncie.W taki sposób dostaliśmy się do ćwierćfinału, a naszym przeciwnikiem okazał się PP. W tym momencie, nasza dobra passa się skończyła, przeciwnik postawił poprzeczkę bardzo wysoko a swoim doświadczeniem i parametrami zdominował cały mecz. Brak zgrania oraz zmęczenie dało się nam we znaki i niestety pożegnaliśmy się z rozgrywkami finałowymi. W taki sposób zakończyliśmy sezon ligowy oraz akademicki na hali. Mało pozytywnym akcentem, ale się nie poddajemy i za rok ponownie powalczymy o realizację celów. Dziękujemy bardzo kibicom za wspieranie nas w tym sezonie, pomimo wielu niedogodności staraliśmy się dostarczać wam emocji do ostatniego gwizdka.
Trenerem drużyny AZS UMK jest mgr Michał Tyburski.

52 TURNIEJ KOPERNIKAŃSKI (08.04.24)

52 Turniej o Puchary JM Rektora UMK w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, który odbył się w dniach 05-07.04 2024, przeszedł do historii. Wzięło w nim udział 12 drużyn (6 męskich i 6 żeńskich)  z:  Uniwersytetu Warszawskiego(UW), Uniwersytetu Gdańskiego ekipa kobiet (UG), Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ekipa mężczyzn (KUL), Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków (UJ), Uniwersytetu Adama Mickiewicza z Poznania (UAM), Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy oraz dwie ekipy gospodarzy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Torunia. Rozegrano 30 meczy (15 kobiet i 15 mężczyzn).

Rewelacyjny występ mają za sobą studenci AZS UMK. Odnieśli 5 przekonywujących zwycięstw z: KUL Lublin 2:0 (25:22,25:12), UW Warszawa 2:0 (25:21,27:25), UAM Poznań 2:1, UJ Kraków 2:0 (25:18,25:22) oraz drugą drużyną UMK 2:0 (25:22,25:12).

W turnieju mężczyzn kolejność była następująca:

1. UMK Toruń 10pkt
2. UAM Poznań 8 pkt
3. KUL Lublin 8 pkt
4. UMK II 7 pkt
5. UJ Kraków 7 pkt
6. UW Warszawa 5 pkt

W drużynie UMK I zagrali: Maciej Piasecki, Dawid Jankowski, Mateusz Ryżykowski, Jakub Dobrolubow, Paweł Gac, Ilia Rozit, Radosław Sobociński i Krystian Kuczkowski.

W UMK II wystąpili: Maciej Zarzycki, Adrian Falgowski, Adrian Czyż, Adam Starybrat, Dominik Ziętera, Michał Potempa, Aleksander Angowski i Mateusz Boniecki.

Trenerem naszych ekip był mgr Michał Tyburski. 

Nasze siatkarki AZS UMK przystąpiły osłabione brakiem 4 podstawowych zawodniczek, które w tym samym czasie rozgrywały turniej barażowy o II ligę. Walczyły na tyle ile było to możliwe ale musiały uznać wyższość: UAM Poznań 1:2 (22:25,25:18,13:15), UW Warszawa 0:2 (15:25,24:26), UG Gdańsk 0:2 (12:25,15:25), WSG Bydgoszcz 0:2 (15:25,15:25) oraz UJ Kraków 0:2 (20:25,20:25)

W turnieju kobiet ostateczna kolejność była następująca:

1. UJ Kraków 10 pkt
2. UG Gdańsk 9 pkt UAM Poznań
3. UW Warszawa 8 pkt
4. WSG Bydgoszcz 7 pkt
5. UAM Poznań 6 pkt
6. UMK Toruń 5 pkt

Organizatorzy wybrali najlepszych zawodników poszczególnych ekipach:

UG Gdańsk:  Jagoda Nagórska
WSG Bydgoszcz: Justyna Bąk
UW Warszawa: Emilia Klimczuk i Mikołaj Włodarczyk
UAM Poznań: Aleksandra Szabela i Michał Malczewski
KUL Lublin: Szymon Mańkowski
UJ Kraków: Daria Kopeć i Filip Warmusz
UMK Toruń: Agata Stankiewicz i Jakub Dobrolubow UMK I i Adrian Czyż UMK II

Toruńskich akademików spod znaku AZS UMK prowadzili doskonali trenerzy Mariusz Soja i Michał Tyburski.

Najlepszą zawodniczką (MVP) 52 Turnieju Kopernikańskiego została Kornelia Kłopecka (UJ) a zawodnikiem Radosław Sobociński ( UMK).

Fundatorami nagród byli: J. M. Rektor UMK, Dyrekcja UCS, NSZZ "Solidarność" na UMK, Związek Nauczycielstwa Polskiego na UMK, Prezes AZS- UMK Toruń, Torimpex Trade, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych Bella.

Turniejowi głównemu towarzyszył Turniej Masters mężczyzn. Dedykowany był on byłym studentom, absolwentom zaprzyjaźnionych uczelni, którzy brali udział w naszym wydarzeniu w okresie trwania swoich studiów.

Jest to najstarszy turniej akademicki w Polsce. Zakończył ogromnym sukcesem organizacyjnym, co znalazło swój oddźwięk w komentarzach na zakończenie zawodów. Dołożymy wszelkich starań, by kolejna edycja była równie udana.

 

50. TURNIEJ KOPERNIKAŃSKI (04.04.22( Relacja własna sekcji)

1 kwietnia 2022 roku rozpoczął się 50. już Turniej Kopernikański o Puchary JM Rektora UMK – święto akademickiej siatkówki oraz doskonała okazja na sprawdzenie formy Akademików przed zbliżającymi się Akademickimi Mistrzostwami Polski.

Na zaproszenie gospodarzy, na obiektach sportowych naszej uczelni stawiły się drużyny siatkarzy i siatkarek z uczelni Uniwersytetu Gdańskiego, Warszawskiego, Poznańskiego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wszystkie drużyny przez cały weekend w atmosferze sportowej oraz przyjaznej rywalizacji dokładały wszelkich starań o walce o medale. 

Reprezentacja AZS UMK do rozgrywek przystąpiła drugiego dnia rozgrywek i od początku pokazała doświadczenie zebrane przez długi sezon ligowy. Skład Akademików, który w całości składa się ze studentów, bez problemu zakończył drugi dzień rozgrywek bez straty seta. Ostatni mecz Torunian odbył się w niedzielny poranek i okazał się jedynie formalnością. Kolejne zwycięstwo trzy do zera zapewniło pierwsze miejsce dla gospodarzy turnieju. 

Podczas ceremonii wręczenia nagród, nagrodę MVP drużyny otrzymał przyjmujący Radosław Orzechowski a najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany Maciej Piasecki – rozgrywający AZS UMK. Trenerem drużyny  AZS UMK jest Michał Tyburski.

Zwycięską drużynę tworzyli:#1 Radosław Sobociński (Libero), #3 Krystian Kuczkowski, #4 Michał Potempa, #5 Maciej Piasecki, #6 Radosław Orzechowski, #11 Michał Szabłowicz (Kapitan), #13 Marcel Liszewski, #16 Michał Ambroziak, #23 Dawid Jankowski, #25 Adrian Scigocki, #31 Michał Osiecki, #34 Adrian Czyż, #36 Wiktor Pleta , #40 Szymon Laskowski (Libero).
Tabela końcowa:
1. UMK Toruń 12 pkt
2. UG Gdańsk 10 pkt
3. UAM Poznań 5 pkt
4. KUL Lublin 5 pkt
5. UW Warszawa 5 pkt

 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI (10.05.21)
W dniach 7-9 maja drużyna AZS UMK Toruń rozegrała turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu. Oto wyniki wszystkich spotkań.

Mecze grupowe:
UMK Toruń 0:2 Politechnika Poznańska
Uniwersytet Morski w Gdyni 0:2 UMK Toruń
UMK Toruń 1:2 AWFiS Gdańsk

Faza pucharowa
UMK Toruń 2:0 ZUT Szczecin
UMK Toruń 2:0 WSG Bydgoszcz

W całym turnieju Akademikom przypadło 9 miejsce, co jest najlepszą lokatą drużyn z naszego województwa. Faza grupowa może pozostawiać pewien niedosyt. Pierwszy mecz był debiutem dla większości naszego młodego składu. Potrzeba było czasu na przyzwyczajenie się do klimatu turnieju w czym przeciwnicy z Poznania byli bardziej doświadczeni. Po pierwszej porażce przyszedł czas na mecz z Gdynią, który wedle przewidywań okazał się formalnością. Szybkie zwycięstwo pozwoliło poprawić morale drużyny. Następnego dnia przyszedł czas na ostatni mecz grupowy z AWFiS. Było to spotkanie stojące na wysokim poziomie gry i walki. Oba składy walczyły zaciekle o każdy punkt a na boisku nie brakowało serca do gry. O przebiegu spotkania mogą świadczyć wyniki drugiego i trzeciego seta 26:24 i 13:15. Po spotkaniu obie drużyny pogratulowały sobie zaangażowania i przyjaznej rozgrywki.

Mecze o miejsca były dobrą prezentacją całosezonowych treningów naszej drużyny. Szansę gry dostali wszyscy zawodnicy UMK, niezależnie od tego kto był na boisku, wynik utrzymywał się po stronie UMK.

Brak awansu do finału oznacza zakończenie sezonu halowego dla AZS UMK. Sezon ten był jednym z najdłuższych w ostatnich latach. Przypomnijmy, że to w tym roku siatkarze zapisali się w historii akademickiego sportu utrzymując się, po bardzo ciężkich rozgrywkach, w II. Lidze Siatkówki.

Zawodnicy oraz sztab trenerski wyrażają głęboką nadzieję, że już w następnym sezonie będą mogli spokojnie i bez przerw rozgrywać mecze w swoich rozgrywkach.

Tymczasem kilku zawodników przenosi się na piasek aby reprezentować UMK na boiskach plażowych.
Trenerem naszych siatkarzy jest
mgr Michał Tyburski.

W ekipie UMK wystąpili: Paweł Alelsandrowicz, Maciej Piasecki, Samuel Wróbel, Jakub Rylski, Piotr Lewandowski, Bartosz Zawierucha, Krystian Kuczkowski, Adrian Scigocki, Radosław Orzechowski, Szymon Laskowski, Piotr Juruś, Radosław Sobociński, Michał Szabłowicz (kapitan), Wojciech Górniak (asystent).

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM W P. SIATKOWEJ(08.03.21)
W poniedziałek 8 marca w Bydgoszczy  drużyna AZS UMK Toruń rozpoczęła rywalizację w tegorocznych zmaganiach Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce. 
W rozgrywkach wzięły udział 3 drużyny akademickie: UMK, UKW i WSG.                                                   

Na pierwszy ogień akademicy z Torunia musieli zmierzyć się z studentami z bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, żaden z zespołów nie mógł zdobyć znaczącej przewagi. Jednak  w późniejszej części seta bardzo dobrze funkcjonowała u nas zagrywka co pozwoliło zrobić kilkupunktową przewagę i wygrać  końcówkę seta do 19. W drugim secie nasi akademicy od początku kontrolowali sytuację, popełniali mało błędów, zrobili kilkupunktową przewagę i dowieźli ją do końca spotkania wygrywając set 25:20, a cały mecz 2:0

 Kolejny mecz Torunianie zagrali z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy. Początkowa faza meczu była punkt za punkt, a nawet nasz zespół zdołał wyjść na 3 punktowe prowadzenie, jednak nasze błędy w drugiej części seta i świetna zagrywka oponenta sprawiła, że przegraliśmy go 25:21.

W drugim secie akademicy z Torunia ruszyli z zdwojoną siłą, aby doprowadzić do tie-breka. Zagrywka funkcjonowała wyśmienicie, lewe i prawe skrzydło również, a także dobrze wyglądała sytuacja na bloku, dzięki czemu ten set mogliśmy zaliczyć do udanych wygrywając go 25:17.   

Losy zwycięstwa musiał rozstrzygnąć tie-break. Bydgoszczanie rozpoczęli go fenomenalnie schodząc na przerwę techniczną z wynikiem 8:1. Jednak za bardzo się rozluźnili i przewaga topniała w znaczący sposób, dzięki kąśliwym zagrywkom Michała Szabłowicza i w ten sposób było już po 11. W ostatniej akcji meczu niewiarygodnym blokiem popisał się Radek Orzechowski, dzięki czemu wygraliśmy całe spotkanie 2:1 i awansowaliśmy do półfinałów AMP 2021 z pierwszego miejsca.                                                                                                                     

Półfinały rozpoczną się już 11 kwietnia w Poznaniu, a zakończą się 14 kwietnia. Bądźcie z nami , liczymy na wasze wsparcie.

Wyniki:
UMK - UKW 2:0
WSG - UKW 2:1
WSG - UMK 1:2

Klasyfikacja generalna:
1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika
2. Wyższa Szkoła Gospodarki
3. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM W P. SIATKOWEJ(27.01.20)
Awans w dobrym stylu! IITurniej
W środę (22.01) odbył się drugi turniej Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw, który rozstrzygał sprawę awansu do półfinałów głównych rozgrywek. Siatkarze AZS mieli już dogodną sytuację po pierwszym turnieju, jednak Torunianie nie chcieli patrzeć na tabele i mierzyki w pełną pulę punktową.
Od początku zadanie nie było łatwe. Pierwszym przeciwnikiem był wymagający Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy. Podczas poprzednich zmagań ciężko było dobrze wejść w mecz Akademikom. Tym razem UMK wrzuciło najwyższy bieg od samego początku. Po początkowych problemach i utrzymywaniu się wyrównanego wyniku, udało się wygrać seta i w kolejnym zdominować przeciwnika i przejść do kolejnego spotkania.
Następnym przeciwnkiem była Wyższa Szkoła Gospodarki. Spotkanie to było okazją dla drugiego składu, który również zaprezentował dobry poziom, bawiąc się siatkówką  i bez straty seta dołożył kolejne zwycięstwo.
Przyszedł czas na wyrównanie rachunków z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, który odebrał zwycięstwo podczas pierwszego turnieju. Siatkarze UMK od samego początku weszli w mecz z nastawieniem na walkę i chęć wyjścia z własnej hali z 3 zwycięstwem. Rezultatem była rewelacyjna gra w obronie i asekuracji, mocny ataku, agresywna zagrywce.
Wszystkie te ułamki spowodowały dużą przewagę punktową w każdym secie. Bilans 3-0 na własnej hali stał się faktem, siatkarze UMK w świetnym stylu obronili swój teren i zdobyli zasłużony awans.

 
I Turniej
Reprezentacja Uniwersytetu rozpoczyna przygotowania do występu w półfnałach w Poznaniu, gdzie celem jest powtórka historii poprzedniego seoznu, czyli awans na finały rozgrywek.

Dobra zaliczka przed kolejnym turniejem!
O 8:00 rano, w środę, rozpoczeła się podróż siatkarzy AZS UMK do Bydgoszczy, gdzie na hali CEFKiS UKW rozpoczynała się długa droga o awans do pófinałów AMP.
Pierwszym przeciwnikiem Torunian był Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy, który pozwolił odpowiednio rozpędzić maszyny Akademików tego dnia. Po początkowych problemach z ustabilizowaniem gry, UMK zaczęło grać „swoje” co pozwoliło, po utracie pierwszego seta, wygrać dwa kolejne. 
Kolejnym przeciwnikiem była Wyższa Szkoła Gospodarki. Niektórzy mogliby nazwać ten mecz „spacerkiem” jednak siatkarze AZS nie chcieli nikogo lekceważyć. Starannie i metodycznie punktowali oponentów pozwalając sobie na kilka bardzo widowskowych rozegrań. Bez straty seta reprezentancji uczelni czekali na najtrudniejszy mecz.
Przyszedł czas zmierzyć się z gospodarzami, Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, który do tej pory nie oddał jednego seta w turnieju. To oznaczało jedno, walkę. To właśnie do UKW w większości należała incjatywa w pierwszej partii. UMK regularnie doprowadzała do remisu jednak Bydgoszczanie potrafili odskoczyć. W drugiej części to Toruń wypracował sobie 4-5 punktową przewagę. Jednak w ostatniej fazie seta przewaga zaczęła topnieć. Kilka błedów własnych, niezdecydowana gra w kontrze odebrały Akademikom szansę na tie-breaka.
 Mimo porażki w ostatnim meczu, siatkarze UMK zadowoloni są ze zdobyczy puntowej. W porównaniu do porzedniego, historycznego sezonu udało się wywalczyć o wiele więcej w pierszym etapie rozgrywek. Nikt nie mówi o sukcesie. Drużyna chce dokończyć pracę podczas drugiego turnieju AMPiK w Toruniu.
Trenerem ekipy jest mgr Michał Tyburski.

PÓŁFINAŁ AMP W PIŁCE PLAŻOWEJ(23.05.19

Turniej półfinałowy był rozgrywany w mieście Szczecin, w ciekawym miejscu jakim jest wyspa grodzka po środku rzeki Odra. Cały obiekt składał się z 5 boisk – 3 przeznaczonych dla rozgrywek żeńskich i 2 przeznaczonych dla rozgrywek męskich. Turniej liczył  24 najlepsze pary z makroregionu A, który składał się z uczelni znajdujących się w województwie zachodnio-pomorskim, pomorskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Z poszczególnych województw w kategorii męskiej awansowało kolejno : 4 pary z województwa zachodnio-pomorskiego, 6 par z województwa pomorskiego, 11 par z wielkopolskiego oraz 3 pary z województwa kujawsko-pomorskiego w tym 2 pary reprezentujące UMK – Borys Suhak/Michał Szabłowicz oraz Marcin Matulis /Michał Potempa.
Pierwszy dzień turnieju, rozpoczął się od wczesnego śniadania ze względów rozpoczęcia turnieju o godzinie 9:30. Już na samym początku reprezentanci UMK, nie mieli czasu na oswojenie się z piaskiem, pogodą jak i zobaczeniem jak funkcjonują inne pary na boisku. Duet Matulis/Potempa rozgrywał mecz oznaczony numerem 6. Na samym starcie reprezentanci UMK mieli po przeciwnej stronie siatki pretendentów do uzyskania przepustki na finały. Pomimo to zespół UMK Toruń 2, walczył do samego końca z szansą na rozstrzygnięcie spotkania na własną korzyść, prowadząc w tie-break’u 8:5. Jednak szczęście jak i lepsza dyspozycja drużyny przeciwnej sprawiła, że mecz zakończył się wynikiem 1:2 w setach i 14:16 w decydującym secie. Po przegranym meczu drużyna UMK Toruń 2, spadła do drabinki przegranych, gdzie czekał na nich przeciwnik z Poznania. Przed rozpoczęciem drugiego meczu turniejowego zespołu UMK2, swój debiut na tego typu zawodach miała para Szabłowicz/Suhak. Rozstawienie w drabince, dzięki zajęciu pierwszego miejsca w województwie dało automatyczny awans do następnej rundy, co później miało przełożenie na 4 godzinnie czekanie na mecz. Pierwszym rywalem zespołu UMK Toruń 1 była para z AWF’u Poznań. Przeciwnicy już wcześniej rozegrali mecz co dawało im przewagę pod względem oswojenia się z obiektem na którym był rozgrywany turniej. Mecz numer 16 rozpoczął się od wysokiej wygranej drużyny z AWF’u Poznań – 8:15. W drugim secie UMK Toruń 1, wrócił do swojej gry i wygrał set numer 2, stosunkiem 15:12. Tie-break został rozstrzygnięty na korzyść zespołu UMK po błędnej grze przeciwników i mecz zakończył się wynikiem 2:1 w setach dla UMK. Na następny mecz, który był meczem premiowanym do awansu na Akademickie Finały Mistrzostw Polski, para Szabłowicz/Suhak musiała poczekać aż 12 meczy w trakcie, których bój o najlepszą ósemkę turnieju toczyli koledzy Matulis/Potempa. Po przejściu na drabinkę przegranych, nie było mowy o jakimkolwiek niepowodzeniu. Zdeterminowani i podrażnieni przegraną w swoim pierwszym meczu, duet UMK Toruń 2 podejmowali parę z Uniwersytetu Przyrodniczego Poznań. Sposób gry. jakim dysponowali przeciwnicy odpowiadał naszym graczom. Bardzo szybko zaadaptowali się do panujących warunków i tym samym odpowiadali przeciwnikom co dało w rezultacie wynik 2:0 na korzyść UMK Toruń 2. Po spokojnym i kontrolowanym meczu, przyszedł czas na duet Szabłowicz/Suhak. W meczu premiowanym awansem na Akademickie Finały Mistrzostw Polski, podejmowali zespół z Politechniki Poznańskiej, który jednocześnie był mistrzem we własnym województwie. Skoncentrowani i rządni sukcesu w postaci awansu, reprezentanci UMK wyszli na boisko. Pierwszy set jednak szybko zweryfikował ich aktualną dyspozycje, co skutkowało przegraniem seta 12:21. Po błędnej i niedokładnej grze, nie zwieszali głów i wiedzieli, że ten mecz jest na spokojnie do wygrania. Eliminując własne błędy jak i wykonując zaplanowaną taktykę wygrali drugą partię i doprowadzili do tie-break’a. Duet Szabłowicz/Suhak byli już tylko set od upragnionego awansu na finały. Mając świadomość jakim stylem gra zespół z Politechniki Poznańskiej, kontrolowali przebieg spotkania zagrywką aż do uzyskania 15 punktu. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla UMK Toruń 1. Po pozytywnym rezultacie meczu, czas przyszedł na postawienie kropki nad „i”  duetu Matulis/Potempa. Do awansu brakowało im 2 wygranych meczy po wyeliminowaniu UPrz z Poznania. O awans na miejsca 9-12 musieli wywalczyć sobie z kolejnym zespołem z Politechniki Gdańskiej, który był również stawiany w roli pretendenta do uzyskania awansu. Mecz mógł mieć miano istnego „rollercoastera”. Duet Matulis/Potempa wspięli się na wyżyny swoich umiejętności aby odnieść sukces. Spotkanie obfitowało w spektakularne obrony jak i bloki po jednej i drugiej stronie. Mecz przebiegał w wyrównanej walce .Finalnie jednak, dobra dyspozycja naszych reprezentantów, nie dała pozytywnego rezultatu meczu i musieli uznać wyższość rywali w tamtym momencie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0:2 dla Politechniki Gdańskiej i straceniem szansy na awans. W walce o wyższe miejsca na ½ AMP pozostałą para Szabłowicz/Suhak. Po dokonaniu zamierzonego celu, przystąpili pod koniec pierwszego dnia do meczu o wejście do najlepszej 4 turnieju. Naprzeciwko siebie mieli duet z AWF’u Poznań  - Jaroszczak/Nowak. Czując już lekkie zmęczenie oraz mając świadomość awansu, nie odpuścili grając z przeciwnikiem na wyrównanym poziomie. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 (19:21 i 20:22:) dla duetu Jaroszczak/Nowak. Nadal widniała  szansza na ugranie wyższego miejsca, gdyż UMK Toruń 1 spadło na drabinkę przegranych, gdzie drugiego dnia zawodów czekali na zwycięzcę meczu UTP Bydgoszcz – PP Poznań 1. Mecz numer 41, duet Szabłowicz/Suhak podejmowali zwycięzcę wyżej wspomnianego meczu, PP Poznań 1. Był to 4 mecz naszych reprezentantów i 4 mecz z przedstawicielami uczelni z Poznania. Od samego początku AZS Toruń 1 grał spokojnie i konsekwentnie co zaowocowało łatwą wygraną w pierwszym secie. W drugim secie zespół przeciwny podwyższył poprzeczkę własnego poziomu gry jak i zmienił taktykę czego konsekwencją było przegranie drugiej jak i trzeciej odsłony meczu. Wynik meczu zakończył się stosunkiem 1:2 w setach. Para Szabłowicz/Suhak musiała zadowolić się uzyskaniem 5 miejsca na turnieju jak i awansem do Akademickich Finałów Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.
Relacja-Borys Suhak

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM W P. PLAŻOWEJ(20.05.19)

KOLEJNOŚĆ PO ROZEGRANIU TURNIEJU 18.05.2019 TORUŃ
1.UMK TORUŃ
MICHAŁ SZABŁOWICZ
BORYS SUHAK
2.UTP BYDGOSZCZ
BŁAŻEJ PŁOMIŃSKI
ŁUKASZ OLEJNICZAK
3.UMK TORUŃ
MARCIN MATULIS
MICHAŁ POTEMPA
4.UTP BYDGOSZCZ
NORBERT JASIECKI
MATEUSZ LIPIŃSKI 
(awans 3 zespołów)
Organizatorem turnieju męskiego był Michał Tyburski.

TURNIEJ ĆWIERĆFINAŁOWY O WEJSCIE DO II LIGI(10.04.19)
W sobotę 06.04.19 roku siatkarze UMK przyjechali do Turku, aby rozegrać dwa mecze w ramach ćwierćfinałowego turnieju barażowego o II ligę. Pierwszy mecz z MDK Warszawa zakończył się wynikiem 3:0 dla Torunian. Zwycięstwo nad młodszym i posiadającym lepsze warunki fizyczne zespołem było wynikiem agresywnej zagrywki, bardzo dobrej gry w obronie i przemyślanym zagraniom w ataku, które znacznie obniżyły morale warszawskiej ekipy.
W niedzielę AZS rozgrał mecz z gospodarzem, klubem UKS Piątka Turek, który decydował o pierwszym miejscu w grupie turniejowej. Niestety Akademicy ulegli 1:3 siatkarzom „Piątki”, którzy posiadali większe doświadczenie w tego typu rozgrywkach i wspierani byli przez liczną grupę kibiców. Mimo porażki zaplanowany cel jakim był awans do półfinałów stał się faktem. Trenerem akademików AZS UMK jest mgr Michał Tyburski.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM(04.03.19)
Zwycięski drugi turniej AMPiK zagwarantował drużynie AZS UMK awans do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się na koniec marca w Toruniu!
W piątek (1.03) drużyna Akademików rozegrała ciężki drugi turniej AMPiK, decydujący o awansie do dalszych części rozgrywek. Siatkarze UMK nie byli faworytami. Grając bez wsparcia zawodników występujących w profesjonalnych ligach, nie posiadając przewagi jeśli chodzi o warunki fizyczne i dogodnej sytuacji punktowej, nasza drużyna musiała dać z siebie wszystko i wygrać wszystkie 3 mecze.
Dzięki ogromnej determinacji, skutecznym założeniom i wygrywaniu kluczowych momentów w każdym meczu, niemożliwe stało się faktem - AZS UMK wygrywa rozgrywki awansując z pierwszego miejsca.
Wyniki turnieju:
UKW - UMK: 0:2 (24:26;20:25)
WSG - UMK: 1:2 (20:25;29:27;8:15)
UMK - UTP: 2:1 (24:26;26:24;17:15)
Zespół AZS UMK czekają teraz dwa mecze w lidze ALS oraz Turniej Kopernikański odbywający się od 8 do 10 marca na Hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM(08.03.18)W piątek 2 marca w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego odbył się drugi turniej w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw, będących eliminacjami do rozgrywek na szczeblu centralnym. W pierwszym turnieju, który odbył się 22 stycznia w hali Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, nasi siatkarze rozegrali dwa spotkania. Pokonali wówczas Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy 2:1 i ulegli Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego 0:2. W Toruniu w ostatnim spotkaniu siatkarze naszej uczelni po bardzo dobrym meczu w ich wykonaniu pokonali Wyższą Szkołę Gospodarki 2:0, która wcześniej zwyciężyła w dwóch swoich meczach.

W tabeli końcowej drużyna UMK zajęła trzecie miejsce, tuż za UKW i WSG. Druga z tych uczelni zajęła wyższą pozycję dzięki lepszemu bilansowi małych punktów, jednak należy dodać, że w turnieju w Toruniu właśnie w zespole WSG zagrał zawodnik zrzeszony w Polskim Związku Piłki Siatkowej, lecz zarazem zawieszony za stosowanie dopingu. Z uwagi na to musimy poczekać na oficjalne potwierdzenie wyników i ewentualne zgłoszenie do gry w półfinale AMP, który zaplanowano na 11-14 kwietnia w Poznaniu. W związku z tą sprawą należy oczekiwać jedynego sprawiedliwego werdyktu równoznacznego z zachowaniem zasad fair play i ducha sportu.

 

Skład UMK: Rafał Chojnacki, Mateusz Ciemielewski, Adam Głowacki, Wojciech Górniak, Tomasz Janiszewski, Kacper Klejna, Paweł Kozłowski, Marcin Matulis, Bartosz Nowacki, Michał Nowicki, Jakub Orzeł, Dawid Pawłowski, Hubert Sulwiński, Dominik Zieliński. Trenerem zespołu jest mgr Michał Tyburski.

 

Wyniki:

Turniej w Bydgoszczy:

WSG - UKW 2:1 (25:20, 22:25, 15:11)

UTP - UMK 1:2 (16:25, 25:17, 8:15)

UKW - UMK 2:0 (25:17, 26:24)

Turniej w Toruniu:

WSG - UTP 2:0 (25:16, 25:15)

UTP - UKW 0:2 (19:25, 21:25)

UMK - WSG 2:0 (25:21, 26:24)

 

Kolejność końcowa:

1. UKW

2. WSG

3. UMK

4. UTP

 

Siatkarze nie mają chwili wytchnienia i już w dniach 9-11 marca zagrają w 48. Turnieju Kopernikańskim. W tych corocznych prestiżowych zmaganiach, które odbędą się na hali UCS, obok UMK zagra pięć innych uczelni: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytet Warszawski.

 

Autonomiczna Liga Siatkówki(07.02.18))

W tym roku po raz pierwszy w historii nasi siatkarze startują w rozgrywkach Autonomicznej Ligi Siatkówki. Celem jest awans do I ligi tych rozgrywek. Dnia 15 października odbył się pierwszy mecz w ramach II ligi ALS. Drużyna AZS Toruń wygrała na wyjeździe z SBS Bydgoszcz 3:0. Akademicy zagrali bardzo dobre spotkanie. Mimo dużych rotacji w składzie podczas setów, nie miało to wpływu na jakość gry drużyny. Liga ma za zadanie przygotować skład akademicki do AMPiK i AMP, które rozpoczną się w styczniu 2018 roku Skład: Paweł Kozłowski, Dawid Pawłowski, Rafał Chojnacki, Jakub Orzeł, Kacper Klejna, Łukasz Woś, Hubert Sulwiński Adam Głowacki, Wojciech Miller, Wojciech Górniak, Wojciech Amtmański, Fryderyk Markiewicz, trener Michał Tyburski. Kolejny mecz odbędzie się 20 października w Koronowie z drużyną Spartakus Koronowo.

Siatkarze naszej uczelni w piątek 20 października w drugim meczu Autonomicznej Ligi Siatkówki wybrali się do Koronowa na mecz z tamtejszym KS Spartakusem. Zarówno gospodarze, jak i AZS UMK Toruń pierwsze swoje spotkania wygrali bez straty seta, dlatego mecz dla jednej z drużyn był szansą na podtrzymanie zwycięskiej passy. Udało się to AZS-owi, który wygrał 3:1 (25:17, 26:24, 21:25, 29:27) i objął prowadzenie w tabeli rozgrywek II Ligi. Spotkanie rozpoczęło się od dobrej pierwszej partii i nieco nerwowej, ale zwycięskiej drugiej. W trzecim secie do głosu doszedł KS Spartakus, który wygrał do 21. AZS UMK powróciło na właściwe tory w czwartej odsłonie, choć w końcówce znów w szeregi drużyny Michała Tyburskiego wkradła się nerwowość i miejscowi mieli szansę wyrównać stan meczu. Dzięki dobrej grze w bloku udało się ostatecznie postawić kropkę nad i zdobyć trzy punkty. Skład: Paweł Kozłowski, Paweł Pomorski, Jakub Orzeł, Wojciech Górniak, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Dawid Pawłowski, Patryk Myśliński, Rafał Chojnacki, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Tomasz Janiszewski, Fryderyk Markiewicz. 

W trzecim spotkaniu Autonomicznej Ligi Siatkówki w dniu 09.11.17 siatkarze AZS UMK Toruń pokonali Max Maksymilanowo 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:19) i kontynuują passę zwycięstw. Pomimo korzystnego rezultatu nie był to jednak najlepszy występ w wykonaniu naszych siatkarzy, którzy po raz pierwszy w tym sezonie grali na własnym boisku. Spotkanie powinno zostać rozstrzygnięte bez straty seta, jednak nierówna postawa, szczególnie w trzeciej partii, sprawiła, że rywale zdołali doprowadzić do stanu 1:2. Na szczęście skuteczniejsza gra w czwartym secie pozwoliła wygrać cały mecz i zainkasować trzy punkty do tabeli. W niej AZS UMK zajmuje drugie miejsce. Przed drużyną Michała Tyburskiego wciąż ogrom pracy nad poprawą wszystkich elementów siatkarskiego abecadła.

Skład: Paweł Kozłowski, Paweł Pomorski, Jakub Orzeł, Wojciech Górniak, Wojciech Amtmański, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Dawid Pawłowski, Rafał Chojnacki, Adam Górniak, Łukasz Woś, Tomasz Janiszewski, Fryderyk Markiewicz.

W czwartym meczu Autonomicznej Ligi Siatkówki w dniu 14.11.17 siatkarze AZS UMK Toruń wygrali na wyjeździe z Drużyną A 3:0 (23:25, 10:25, 11:25) co przedłużyło passę zwycięstw. Największym problemem meczu, było dobre jego rozpoczęcie. Pierwszy set w wykonaniu toruńskiej drużyny nie należał do najlepszych. W grze brakowało przekonania i ograniczenia błędów własnych, co przełożyło się na zacięty wynik pierwszej partii. W dwóch kolejnych setach AZS znacznie poprawił swoją grę w obronie i skuteczność zagrywki. Pozwoliło to na wypracowanie dużej przewagi punktowej i pełną kontrolę meczu.

Skład: Paweł Kozłowski, Dawid Pawłowski, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Wojciech Amtmański, Jakub Orzeł, Wojciech Górniak, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Tomasz Janiszewski Paweł Pomorski.

3 pkt zdobyte w tym meczu utrzymują UMK na drugim miejscu w tabeli, w której nadal prowadzi drużyna Austenit - Stale Nierdzewni Bydgoszcz, która przegrała o jednego seta mniej.

Zaległe spotkanie wyjazdowe w dniu 18.11.17 AZS UMK Toruń - Hi-Tec Koronowo było piątym meczem w Autonomicznej Lidze Siatkówki dla studenckiej drużyny z Torunia. Mecz zakończył się pozytywnym rezultatem 3:0 (24:26, 21:25, 13:25) dla Torunian. Problemy kadrowe oraz brak odpowiedniego zaangażowania ze strony AZS sprawiły duże problemy w pierwszym secie meczu. Na szczęście drużyna Michała Tyburskiego przebudziła się pod koniec pierwszej partii i zdołała odrobić straty punktowe i wygrać seta. W kolejnych częściach spotkania drużyna z Koronowa stawiała trudne warunki gry, z którymi jednak zawodnicy UMK poradzili sobie odpowiednią grą w obronie, dobrą zagrywką, dokładnym rozegraniem oraz realizacja taktycznych założeń w bloku i ataku.

Skład: Fryderyk Markiewicz, Dawid Pawłowski, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Wojciech Amtmański, Jakub Orzeł, Wojciech Górniak, Adam Górniak, Łukasz Woś, Wojciech Miller.

 

AZS UMK Toruń dwoma zwycięstwami nad drużynami z Koronowa zakończył występy w 2017 roku. Akademicy w ostatnim tygodniu przed świętami najpierw pokonali KS Spartakusa, a następnie zespół Hi-Tec. W obu przypadkach nasi siatkarze wygrali po 3:0. Co ważne, duża rotacja w składzie pozwoliła na ogranie się wszystkim zawodnikom i dalsze doskonalenie schematów gry. W jednym i drugim meczu tylko w jednym secie koronowskie drużyny potrafiły mocniej napsuć krwi, ale ostatecznie udawało się szybko powrócić na właściwe tory, co w efekcie przełożyło się na dwie pewne wygrane. Przygotowania do gier międzyuczelnianych, które zbliżają się z każdym tygodniem, idą więc zgodnie z planem.

Dzięki tym zwycięstwom AZS UMK umocnił się na prowadzeniu w rozgrywkach II ligi Autonomicznej Ligi Siatkówki. W dziewięciu dotychczasowych spotkaniach nasi studenci zdobyli komplet 27 punktów. Nad drugim w tabeli zespołem Austenit - Stale Nierdzewni Bydgoszcz (rozegrany jeden mecz mniej), mają 9 oczek" przewagi. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze trzy konfrontacje. Najbliższą, 12 stycznia, zaplanowano w Osielsku, gdzie przeciwnikiem będzie Max Maksymilanowo.

Spotkanie wyjazdowe Austenit-Stale Nierdzewni Bydgoszcz - AZS Toruń było ostatnim meczem w Autonomicznej Lidze przed rozpoczęciem play-off. Niestety mecz zakończył się porażką 3:0 (28:26, 25:23,25:22). Poza brakami kadrowymi spowodowanymi kontuzjami, zabrakło zimnej krwi w końcówkach setów. Bilans pierwszych dwóch rund to 10 zwycięstw i 2 porażki. Obecnie AZS Toruń jest na pierwszym miejscu, które premiuje awansem do 1 ligi. Runda play-off będzie składała się z 10 kolejek. Punkty z ostatnich 12 kolejek zostaną podzielone na pół. Awans do 1 ligi uzyskają dwa najlepsze zespoły. Rozpoczęcie rundy planowane jest na koniec lutego. Terminarz podamy w późniejszym terminie.

Skład AZS UMK w ostatnich meczach: Wojciech Górniak, Jakub Orzeł, Paweł Kozłowski, Adam Głowacki, Kacper Klejna, Dawid Pawłowski, Wojciech Amtmański, Rafał Chojnacki, Adam Górniak, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Bartosz Burny, Tomasz Janiszewski, Dariusz Gondek. Trenerem liderów ALS jest mgr Michał Tyburski.

Tabela po 12 kolejkach

 

Nazwa

Punkty

Mecze

Wygr

Przegr

Sety W

Sety P

 

AZS Toruń

31

12

10

2

32

10

 

Austenit-Stale Nierdzewni Bydgoszcz

27

12

9

3

28

10

 

Max Maksymilanowo

19

12

6

6

26

24

 

KS Spartakus Koronowo

14

12

5

7

21

25

 

KS Koronowo/Hi-Tec

13

12

4

8

15

27

 

SBS Bydgoszcz

11

11

4

7

16

25

 

Drużyna „A” Bydgoszcz

8

11

3

8

12

29

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(04.0417)

Udany występ na turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu (31.03.-02.04.) zanotowali siatkarze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Nasza reprezentacja zajęła wysokie VI miejsce, ulegając tylko piątce faworytów, którzy co roku aspirują do wysokich miejsc i dysponują składami, składającymi się w większości z zawodników ligowych.

Reprezentacja UMK trafiła do trzyzespołowej grupy, z której do najlepszej ósemki awansowały dwie. Najważniejszym meczem była więc inauguracyjna potyczka, w której rywalem był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Nasi siatkarze podnieśli się po przegranej w pierwszej partii i wygrali kolejne dwie. Wielkich emocji dostarczył tie-break, w którym udało się zwyciężyć na przewagi 18:16, broniąc chwilę wcześniej piłkę meczową. Kluczem do sukcesu okazała się skuteczna gra w obronie, świetna współpraca i wyeliminowanie do minimum błędów własnych. Drużyna niewątpliwa pokazała w tym spotkaniu charakter i zasłużenie triumfowała.

W drugim meczu grupowym obyło się bez sensacji. Bardzo silny i mający w swoich szeregach zawodników ligowych Uniwersytet Szczeciński pokonał UMK 2:0. Wobec porażki UE ze szczecinianami w takim samym stosunku udało się wyjść z grupy.

Naszą uczelnię od awansu do finałów AMP dzielił, więc jeden mecz. Politechnika Poznańska okazała się jednak zbyt silna, ale pomimo przegranej 0:2 zespół UMK pokazał się z dobrej strony, grając przez półtora seta jak równy z równym z drużyną, która w poprzednim roku zdobyła brązowy medal w całych mistrzostwach Polski, a złoty wśród uczelni technicznych. Blisko wygranej było szczególnie w pierwszym secie, w którym wynik brzmiał 25:23 dla PP.

Porażka ta oznaczała, że siatkarzom z Torunia pozostała walka o miejsca V-VIII. Pierwszym rywalem w tej fazie turnieju był AWFiS Poznań. Reprezentacja UMK po udanym meczu triumfowała pewnie 2:0 i powtórzyła sukces sprzed dwóch lat, kiedy także uplasowała się w najlepszej szóstce półfinałów AMP. W meczu o V miejsce przeciwnikiem była Politechnika Gdańska. Nasz zespół mógł pokusić się nawet o zwycięstwo, ale w decydujących momentach górę wzięło doświadczenie gdańszczan, którzy wygrali dwa razy do 21.

Zajęcie VI miejsca to z pewnością satysfakcjonujący wynik i dobry prognostyk na przyszłość. Drużyna wykorzystała swój potencjał i zebrała pozytywne opinie z trybun poznańskiej hali. Udało się należycie spożytkować miesiące przygotowań, podczas których rozegrano wiele meczów sparingowych, rywalizowano na turnieju w Suszu, a także corocznym Turnieju Kopernikańskim. Po drodze budujący wynik osiągnięto podczas AMPiK w Bydgoszczy. W Poznaniu znakomita atmosfera, walka do ostatnich piłek i realizacja planów taktycznych okazały się kluczem do zajęcia wysokiej i zadowalającej lokaty.

Wyniki:
Faza grupowa:
UMK – Uniwersytet Ekonomiczny Poznań 2:1
UMK – Uniwersytet Szczeciński 0:2
Ćwierćfinał:
UMK – Politechnika Poznańska 0:2
O miejsca 5-8:
UMK – AWFiS Poznań 2:0
UMK – Politechnika Gdańska 0:2

Klasyfikacja końcowa 1/2 AMP:
1. Uniwersytet Gdański
2. Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań
3. Uniwersytet Szczeciński
4. Politechnika Poznańska
5. Politechnika Gdańska
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń
7. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Szczecin
8. Akademia Wychowania Fizycznego Poznań
9. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz
10. Uniwersytet Ekonomiczny Poznań
11. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańsk
12. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Konin
13.Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Kalisz

Reprezentacja UMK: Wojciech Amtmański, Bartosz Burny, Rafał Chojnacki, Adam Głowacki, Dariusz Gondek, Wojciech Górniak, Tomasz Janiszewski, Łukasz Karbowniczek, Marcin Matulis, Jakub Orzeł, Kamil Oszek, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Dominik Zieliński. Trenerem jest mgr Michał Tyburski.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM(28.03.17)
W dniu 27 lutego 2017 roku w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbył się turniej w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w piłce siatkowej mężczyzn. Do rozgrywek zgłosiły się cztery uczelnie z naszego województwa: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i Wyższa Szkoła Gospodarki.
Po nieudanym występie przed rokiem, reprezentanci naszej uczelni zamierzali tym razem wypaść znacznie lepiej i wywalczyć miejsce premiowane awansem do turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski. Drużyna UMK nie rozpoczęła jednak bydgoskich zmagań najlepiej, ulegając 1:2 UTP. Dwa kolejne mecze rozstrzygnęła jednak na swoją korzyść. Najpierw pokonała 2:1 WSG, gdzie trzon zespołu stanowią zawodnicy na co dzień grający na parkietach Plus Ligi. W spotkaniu decydującym o awansie UMK pokonało 2:1 UKW. Dzięki temu nasza reprezentacja wraz z tym ostatnim zespołem wywalczyła promocję do gry w rozgrywkach centralnych, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia w Poznaniu.
Tegoroczne AMPiK okazały się szalenie wyrównane i emocjonujące. Ze wszystkich sześciu rozegranych spotkań aż pięć rozstrzygało się w tie-breaku. Wyniki:
UTP – UMK 2:1
WSG – UKW 1:2
UTP – UKW 0:2
UMK – WSG 2:1
UKW – UMK 1:2
WSG – UTP 2:1
Skład reprezentacji UMK: Wojciech Amtmański, Rafał Chojnacki, Damian Gajewski, Adam Głowacki, Dariusz Gondek, Wojciech Górniak, Tomasz Janiszewski, Łukasz Karbowniczek, Marcin Matulis, Kuba Orzeł, Hubert Sulwiński, Łukasz Woś, Dominik Zieliński. Trenerem jest mgr Michał Tyburski.
Jednym z etapów przygotowań do zmagań w Poznaniu będzie XLVII Turniej Kopernikański. Odbędzie się on w dniach 3-5 marca 2017 r. na obiekcie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM(25.01.16)
Dnia  25  stycznia 2016r na obiekcie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, odbył się turniej w piłkę siatkową mężczyzn w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw.
Udział wzięły reprezentacje następujących uczelni:
- Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
- Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
- Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy
- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Reprezentanci uczelni jechali na turniej z aspiracjami na awans do turnieju półfinałowego, który odbędzie się w Poznaniu. Niestety boisko szybko zweryfikowało te plany. Reprezentacja UMK, przegrała wszystkie swoje mecze w stosunku 0-2 i straciła szanse na awans.  Jest to niemiła niespodzianka, ponieważ nasi reprezentanci pierwszy raz od 3 lat nie wywalczyli awansu do półfinałów.
Skład reprezentacji UMK:
Dominik Zieliński, Rafał Chojnacki, Kuba Orzeł, Patryk Myśliński, Patryk Doliński, Paweł Domżalski, Tomasz Janiszewski, Adam Głowacki, Łukasz Karbowniczek, Bartłomiej Bielecki, Przemysław Knopek, Borys Suhak. Trener – Michał Tyburski.

PÓŁFINAŁ AMP W PIŁCE SIATKOWEJ- POZNAŃ(2404.15)
W dniach 16-19 kwietnia reprezentacja UMK w piłce siatkowej mężczyzn udała się na półfinał Akademickich Mistrzostw Polski do Poznania. Po losowaniu, w którym trafiliśmy na finalistów poprzednich Mistrzostw Polski, byliśmy skazywani na miejsce poza 8. Jednak po ambitnej grze udało się osiągnąć najlepszy wynik od kilkunastu lat. Fazę grupową rozpoczęliśmy od meczu z gospodarzem i faworytem tego półfinału UAM Poznań. Ulegliśmy 0-2 (20:25, 17:25). Kolejny mecz graliśmy z Uniwersytetem Gdańskim i był on decydujący o wyjściu z grupy. Po bardzo dobrej grze, UMK wygrało 2-0 (25:20, 31:29). W ćwierćfinale trafiliśmy na zespół Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy , który jest złożony w większości z zawodników z Plus Ligi. Musieliśmy uznać wyższość tego zespołu ulegając 0-2(21:25,19:25). Pozostała nam gra o miejsca 5-8. W meczu o prawo gry o 5 miejsce wygraliśmy z AWF Poznań 2-0 (25:16, 25:18). W naszym ostatnim spotkaniu na tych mistrzostwach po walce przegraliśmy z Uniwersytetem Szczecińskim 0-2 (21:25, 28:30), co ostatecznie uplasowało nas na 6 pozycji. Poprawiliśmy o jedno miejsce nasz wynik z zeszłego roku, co dobrze rokuje na przyszłość.
Skład: Dawid Pawłowski. Rafał Chojnacki, Damian Gajewski, Dominik Zieliński, Kacper Krzewiński, Michał Nowicki, Bartek Bielecki, Mateusz Wiśniewski, Patryk Doliński, Adam Głowacki, Patryk Myśliński,  Kuba Orzeł. Trenerem naszych siatkarzy jest mgr Michał Tyburski.
Ostateczna klasyfikacja:
1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
2. Politechnika Poznańska
3. Politechnika Gdańska
4. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
5. Uniwersytet Szczeciński
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
7. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
8. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
Miejsca 9-12
Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy w Bydgoszczy
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
Uniwersytet Gdański
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Miejsce 13
Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu

PÓŁFINAŁ AMP W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ- POGORZELICA(03.06.14)
Reprezentacja UMK w siatkówce plażowej mężczyzn w składzie UMK I -Rowicki Michał/ Łapiak Dawid  oraz Gajewski Damian/Zieliński Dominik w dniach 30 maj - 01 czerwca 2014r udała się na Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski do Pogorzelicy. Nie poszczęściło się w losowaniu parze Łapiak/Rowicki. Już w pierwszym meczu przyszło im zmierzyć się z parą grająca regularnie w Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej- Radojewski/Radzikowski z UAM Poznań- Mistrzom Wielkopolski. Przegrana 2:0 nie była zaskoczeniem. W drugim meczu spotkali się z parą z UKW - Wołoszuk/Wysokiński. Po zaciętej walce przegrali 1:2 i tym samym odpadli z dalszych gier. Ostatecznie zajęli miejsca 17-23. Zdecydowanie więcej szczęścia w losowaniu miała nasza druga para, która w pierwszym meczu spotkała się z 7 zespołem Wielkopolskim UPR i wygrała zdecydowanie 2:0. W drugim meczu spotkali się z pierwszą parą UAM Poznań i przegrali 0:2. To spowodowało, że spadli na prawą stronę i musieli zagrać więcej meczy , nie mogąc jednocześnie pozwolić sobie na kolejna porażkę. Kolejne spotkanie z PWSZ Konin 2 to wygrana 2:0 i awans do kolejnej rundy. Ponownie spotkali się z zespołem PWSZ ale nr 1.Kolejna wygrana 2:0 i cały czas szansa na awans do 8 Mistrzostw i tym samym do finału AMP. Trzeba było wygrać mecz z ZUT Szczecin 1 - zawodnikami Morza Szczecin. Ta przeszkoda niestety nie została pokonana i przegrana 0:2- ale ambitna postawa naszej młodej pary została zauważona przez innych zawodników i trenerów. W efekcie końcowym nasza reprezentacyjna para zajęła IX miejsce w klasyfikacji ogólnej i IV miejsce wśród Uniwersytetów. Do mistrzostw nasze pary przygotowywała mgr Joanna Kaczmarek.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ(18.0514)
W dniu 18.V.2014r nasza męska reprezentacja w siatkówce plażowej uczestniczyła w finale wojewódzkim Akademickich Mistrzostw Polski Pomorza i Kujaw.Organizatorem była Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz. Turniej rozgrywany był na obiektach KS Gwiazda Bydgoszcz.
Do turnieju zgłosiły się następujące uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Technologiczno- Przyrodniczy Bydgoszcz, CM UMK w Bydgoszczy , Wyższa Szkoła Gospodarki oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń.
Łącznie wystartowało 16 par, które zostały rozlosowane wg systemu "brazylijskiego"
Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie :
UMK I Michał Rowicki- Dawid Łapiak
UMK II Dominik Zieliński - Damian Gajewski
UMK III Kacper Krzewiński - Patryk Myśliński
Ostatecznie wszystkie 3 pary awansowały do 8 turniejowej. Najdalej awansowała para Rowicki Michał i Łapiak Dawid - zajmując ostatecznie III miejsce i zdobywając tym samym brązowy medal.
Następne dwie pary zajęły kolejno 5 i 6 miejsce.
Zaznaczyć należy, że w pierwszej 6 turnieju były 3 nasze pary ! Po jednej tylko  (z 3 zgłoszonych z każdej uczelni) z WSG, CM UMK, UKW. Teraz czekamy na informację o ilości awansujących par do półfinałów AMP, które odbędą 30.V-01.VI br w Pogorzelicy. Drużyny prowadzi i przygotowuje mgr Joanna Kaczmarek.

MIĘDZYWYDZIAŁOWE MISTRZOSTWA UMK(13.05.14)
Wydział Prawa i Administracji obronił tytuł Mistrza UMK !
Zakończyły się IX Międzywydziałowe Mistrzostwa UMK w piłce siatkowej mężczyzn pod Patronatem prorektora d/s Studenckich i Polityki Kadrowej prof. dr hab. Andrzeja Sokali. Tytuł Mistrza UMK po raz drugi wywalczyła reprezentacja Wydziału Prawa i Administracji! Drugie miejsce zajął zespół Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Trzecie przypadło w udziale Wydziałowi Politologii i Studiów Międzynarodowych. Ponadto zostali wybrani najlepsi zawodnicy Mistrzostw:
Najlepszym rozgrywającym - Patryk Doliński z WPiA
Najlepszym atakującym - Rafał Chojnacki z WPiSM
MVP Mistrzostw wybrano Adama Głowackiego z WPiA
Wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy! Jak co roku nad całą imprezą czuwała opiekunka sekcji piłki siatkowej mężczyzn mgr Joanna Kaczmarek.

NOWOROCZNY TURNIEJ SIATKARSKI(07.01.14)
W dniu 6 stycznia odbył się Turniej Noworoczny, którego organizatorem był AZS UMK - piłka siatkowa mężczyzn, rozgrywany na obiektach UCS UMK. Do udziału zaproszono: Dragon Byczyna, CeDeKa Świecie, KS TiM Choroszcza, KS Chełmża oraz dwa zespoły gospodarzy. Turniej rozgrywano najpierw w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym" .
Następnie wg zajętych miejsc w grupach rozegrano mecze o miejsce 1A - 1B, 2A-2B, 3A-3B.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy