e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

wiadomości siatkarskie

50 TURNIEJ KOPERNIKAŃSKI (05.04.22)

W dniach 1 - 3 kwietnia 2022 roku na nowych obiektach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego odbył się najstarszy akademicki turniej siatkarski. Po 2 letniej przerwie spowodowanej pandemią 1 kwietnia 2022 roku na obiektach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rozpoczął się 50. już Turniej Kopernikański o Puchary JM Rektora UMK. Turniej Kopernikański jest corocznym świętem akademickiej siatkówki a także okazją do spotkania się jak również doskonalenia umiejętności przed  zbliżającymi się Akademickimi Mistrzostwami Polski.

Na zaproszenie AZS UMK, na obiektach sportowych UCS UMK do grodu Kopenika przybyli goście z Poznania (Uniwersytet Adama Mickiewicza), z Gdańska (Uniwersytet Gdański), z Warszawy (Uniwersytet Warszawski) i z Lublina (Katolicki Uniwersytet Lubelski). Zespoły przez cały weekend walczyły o medale zgodnie z zasadami fair play.

Każdy z zespołów rozegrał 4 mecze, graliśmy  systemem "każdy z każdym"

Na szczególną uwagę zasługują niedzielne mecze naszych zawodniczek pod wodzą trenera Mariusza Soji. Pierwszy niedzielny mecz to gładkie zwycięstwo z Poznaniem gdzie nasze akademiczki od początku dyktowały warunki.

W drugim niedzielnym  meczu zawodniczki z Grodu Kopernika zmierzyły się w meczu akademiczkami z Uniwersytetu Gdańskiego. Był to mecz o złoto, mecz na szczycie z niepokonanymi do tej pory gdańszczankami. Niestety gospodynie po zaciętej walce musiały uznać wyższość zawodniczek z Pomorza oddając set i przegrywając tie-breaka.

Zespół wystąpił w składzie: Izabela Żukowska, Eliza Zilz, Zuzanna Pulikowska, Patrycja Sztuczka, Dominika Zilz, Wiktoria Moczydłowska, Julia Kochanowicz, Anna Krawczyk, Oliwia Zarębska, Karolina Chyłek, Martyna Majewska i Marta Olechnowicz

Trener: Mariusz Soja

MVP: Oliwia Zarębska

Klasyfikacja
1. Uniwersytet Gdański
2. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
3. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
4. Uniwersytet Warszawski
5. Katolicki Uniwersytet Lubelski

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM(12.12.19)
W dniu 21 stycznia odbył się drugi i ostatni turniej w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w piłce siatkowej kobiet, w którym udział wzięły 4 uczelnie. Drugi rok najlepszym zespołem okazały się  siatkarki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W obu turniejach straciły zaledwie jednego seta z zespołem WSG Bydgoszcz opartego na 6 siatkarkach drużyny LSK - Pałacu Bydgoszcz w tym 3 reprezentantki Polski, które niedawno walczyły o Igrzyska Olimpijskie w Tokio.
Trenerem zespołu  AZS UMK jest mgr Joanna Kaczmarek .
Skład Mistrzyń AMPIK w piłce siatkowej kobiet: Joker Świecie -Adrianna Kukulska, Patrycja Tomczyk, Oriana Miechowicz, Aleksandra Żurawska. Budowlani Toruń - Daria Dąbrowska, Iwona Zuzel, Paulina Berlinska, Karolina Ogorek, Aleksandra Szymczak, Weronika Gierszewska, Julia Klisiak. AZS UMK- Magdalena Piepiorka, Alina Krawczyk ,Oliwia Zarębska, Kinga Ratajczak i Patrycja Raźniewska .

Klasyfikacja końcowa, po dwóch turniejach :
I miejsce     Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń- 17 pkt
II miejsce        Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy- 9 pkt
III miejsce   Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy- 8 pkt
IV miejsce     Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy- 2 pkt

W dniu 10 grudnia 2019r ,na obiektach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w Toruniu,  odbył się I Turniej w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w piłce siatkowej kobiet.
Gospodynie UMK Toruń pokonały kolejno: WSG 2:0 (25:10,25:23), UTP 2:0 (25:10,25:13) i CM UMK 2:0 (25:14,25:15)
Do turnieju zgłosiły się 4 uczelnie, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”:
I miejsce    Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń- 9 pkt
II miejsce       Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy- 6 pkt
III miejsce    Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy- 2 pkt
IV miejsce    Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz- 1 pkt
Nasz zespół  kontrolował przebieg każdego meczu , co zaowocowało wysoką wygraną w każdym secie. Nadmienić należy, że zespół grał dwiema szóstkami, które wymieniały się co set. Taka szeroka kadra rokuje dobre wyniki na Akademickich Mistrzostwach Polski.
Reprezentacja UMK wystąpiła w składzie:
 Magdalena Piepiórka, Adrianna Kukulska, Ormiana Miechowicz, Daria Dąbrowska, Iwona Zuzel, Paulina Berlińska, Karolina Ogórek, Aleksandra Żurawska, Alina Krawczyk, Aleksandra Szymczak, Weronika Gierszewska, Kinga Ratajczak, Oliwia Zarębska, Julia Klisiak. Opiekunem jest mgr Joanna Kaczmarek.
Drugi i ostatni  turniej odbędzie się w styczniu 2020r i wyłoni Akademickiego Mistrza Pomorza i Kujaw w piłce siatkowej kobiet.

MISTRZOSTWA UMK W PIŁCE PLAŻOWEJ KOBIET I MĘŻCZYZN(10.06.19)
Zakończył się pierwszy turniej w ramach Plaży Gotyku 2019 - Mistrzostwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika kobiet i mężczyzn .Wśród pań - I miejsce zajęła para Magdalena Piepiórka / Alina Krawczyk , II miejsce zajęły Paulina Berlinska/ Olga Kobrin a trzecie miejsce Natalia Paul/Dominika Dziekońska. Wśród panów - I miejsce przypadło parze Michał Szabłowicz/ Borys Suhak , drugie miejsce Marcin Matulis/Michał Potempa oraz trzecie miejsce dla absolwentów - Kacper Krzewinski/Michał Rowicki. Gratulujemy! Nad sprawnym przebiegiem imprezy czwali mgr Joanna Kaczmarek i mgr Michał Tyburski.


PÓŁFINAŁ AMP W PIŁCE PLAŻOWEJ SZCZECIN (23.05.19)
Kolejne sukcesy naszych siatkarek!
Po historycznym  awansie  do Finałów AMP i zdobyciu srebrnego medalu w typach i czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej na hali przyszedł czas na siatkówkę plażową.
W dniach 26-28.05 br nasze dwie pary zagrały w półfinale AMP, który odbył się w Szczecinie.
Są to – Adrianna Kukulska/Patrycja Tomczyk oraz Magdalena Piepiórka/Alina Krawczyk
Wystartowały 24 pary, które zostały rozlosowane na odprawie technicznej wg systemu „brazylijskiego”.
Pierwsza para w pokonanym polu zostawiła pary z  Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Szczecińskiego 1. Po tych meczach kontuzji mięsni brzucha uległa nasza przyjmująca – Adrianna Kukulska, ale grały dalej. Niestety przegrały nastepny mecz z doświadczoną parą z  Uniwersytetu Gdańskiego 1 oraz z AWF Poznań po walce 2-1  a potem wygrały z PUM Szczecin i ostatecznie zajęły miejsce 7, co dało awans do Finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Gdyni w dniach 13-16 czerwca br. Życzymy zdrowia naszej Adzie, aby mogła pokazać całą swoją moc w finałach !
Druga nasza para w pierwszej turze miała wolny los, potem przegrały z Uniwersytetem Gdańskim 2, następnie wygrały w rewanżu z etapu wojewódzkiego z parą , która u nas wygrała, Uniwersytetem Technologiczno Przyrodniczym, z Uniwersytetem Szczecińskim 3 i w meczu  o awans do finałow AMP uległy parze z AWF Poznań 1. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscu 9-12.
Awans  naszej pierwszej pary do finałów AMP w siatkówce plażowej to wielki sukces!
Kolejny finał AMP dla UMK piłka siatkowa. Brawo dziewczyny!
Trenerem sekcji jest mgr Joanna Kaczmarek

FINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(15.05.19)
W grupie D, do której dolosowano toruńskie siatkarki w finale AMP, zespół wygrał kolejno z: Uniwersytetem Gdańskim 2-0, Akademią Finansów i Biznesu Vistula Warszawa 2-0, Uniwersytetem Ekonomiczny Poznań 2-0..
Ostatnią przeszkodę w awansie do strefy medalowej pokonały w imponującej walce  doświadczony zespół Akademii Wychowania Fizycznego z Warszawy 2-1. Po tym meczu wszyscy zgodnie uznali nasze dziewczyny za rewelację finałów AMP.
 
W półfinale przyszło nam się zmierzyć z zespołem broniącym tytułu mistrzowskiego – Uniwersytetem Opolskim, składającym się w całości z zawodniczek grających  cały sezon w tym składzie w rozgrywkach I ligi, w której zajął V miejsce. W minionym sezonie ani zespól Budowlanych Toruń, ani Jokera Świecie nie znalazł  sposobu na wygranie z nimi  meczu. Prowadzone przez włoską parę szkoleniowców, w tym z Nicolą Vettorim, który dwa lata temu prowadził Budowlanych Toruń w LSK. Opole przygotowywało się na specjalnym obozie, aby obronić tytuł Mistrzyń AMP.
Nie wstyd było przegrać z takim zespołem 3-0.
Mecz o brązowy medal był rywalizacją z kolejną ekipą grająca w I lidze a część zawodniczek wcześniej w LSK – Karpaty Krosno – który w finale reprezentował  Państwową Wyższą Szkołę Krosno. Przegrywamy podobnie, jak  poprzedni mecz 3-0. Te zespoły były jeszcze w tym roku poza naszym zasięgiem.
W siatkarskim Rzeszowie osiągnęłyśmy bardzo duży sukces sportowy i  uznanie studenckiego środowiska siatkarskiego. Najlepszą przyjmującą Akademickich Mistrzostw Polski  została nasza studentka –Adrianna Kukulska!
W klasyfikacji Typów Uczelni siatkarki UMK zdobyły  SREBRNY MEDAL  oraz  w klasyfikacji generalnej Szkól Wyższych zajęły IV   miejsce w Polsce!
Tak więc rzeczywistość przerosła marzenia!   Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Uniwersyteckie Centrum Sportowe  stworzył w tym roku dobre warunki dla siatkówki i to przyniosło bardzo dobre efekty. Zrobimy wszystko, aby nie był to jednorazowy sukces!
Dziewczęta wystąpiły w składzie; Magdalena Piepiórka, Barbara Sokolińska, Adrianna Kukulska, Patrycja Tomczyk, Daria Dąbrowska, Julita Rafałko, Dagmara Dąbrowska, Daria Pik, Paulina Berlińska, Alina Krawczyk,  Julia Kochanowicz, Aleksandra Żurawska, Olga Kobrin, Aleksandra Szymczak – trener Joanna Kaczmarek

 W sobotę 18 maja br na boiskach X LO w Toruniu ,rozegrany został turniej w siatkówce plażowej w ramach AMPiK.
Do udziału zgłosiło się 5 uczelni;
- Uniwersytet  Mikołaja Kopernika w Toruniu
- Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz
- Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy Bydgoszcz
- Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Bydgoszcz
- Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco; (awans do półfinałów 5 pierwszych par)
I miejsce – Wiktoria Ceglarska/Magdalena Lewandowska –UTP Bydgoszcz
II miejsce – Monika Fedusio/Kinga Różyńska – WSG Bydgoszcz
III miejsce – Patrycja Tomczyk /Adrianna Kukulska – UMK Toruń
IV miejsce – Magdalena Piepiórka /Alina Krawczyk – UMK Toruń
V miejsce -  Dominika Spyt/Natalia Małachowska – CM UMK Bydgoszcz
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
VI miejsce  - Agata Trybuła / Pola Nowacka – WSG Bydgoszcz
VII-VIII miejsce – Julia  Dąbek/ Emilia Pokora – UTP Bydgoszcz
                          Magdalena Gaca / Magdalena Dziedzic – CM UMK Bydgoszcz
IX-X miejsce – Aleksandra Jabłońska/Aleksandra Tońska – UTP Bydgoszcz
                          Ismena Granis/ Julia Wiśniewska – UTP Bydgoszcz
*) Pomimo zgaszenia się do zawodów , nie stawiły się zawodniczki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz
Trenerką naszych zawodniczek jest mgr Joanna Kaczmarek.

 

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(20.05.19)

Nasze siatkarki w dniach 10-13 kwietnia brały udział w Akademickich Mistrzostwach Polski -  półfinał A , które rozgrywane były na obiektach Politechniki Poznańskiej.
Jechaliśmy tam z założeniem znalezienia się wśród 4 zespołów, które zdobędą awans do Finałów Akademickich Mistrzostw Polski -cel został zrealizowany z nawiązką!
Wygrałyśmy mecze grupowe z zespołami Akademii Morskiej Szczecin oraz Uniwersytetem Ekonomicznym zajmując pierwsze miejsce. Czekało nas trudne zadanie - przed nami ciężki mecz - z Uniwersytetem Szczecińskim. Kto wygrywa jest wśród 4 uczelni awansujących do  Finałów  AMP!
Pierwszy set ciężko szło , graliśmy na przewagi i ostatecznie przegrywamy go 24-26. W następnym secie nastąpiło przebudzenie i cały set pod kontrolą 25-15 dla nas. Trzeci set to walka z jednej i drugiej strony, ale wygrywamy 15-13 i awansujemy do finałów!
Radość ogromna, tym bardziej, że jeszcze w historii sekcji reprezentacja halowa nigdy nie grała w finałach AMP.
Jednak apetyty urosły i już w następnym dniu ogrywamy Uniwersytet Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Gdański , tym samym zajmując I miejsce w półfinale A.
Wielkie emocje towarzyszyły całemu zespołowi, radość i wzruszenie ogromne !
Wybrano MVP całego półfinału - Barbarę Sokolińską z naszego zespołu! Brawo Basia!

Na tym etapie nie ma słabych zespołów. Wszystkie reprezentacje korzystają z zawodniczek ligowych, będących studentkami danych uczelni. U nas również tak było.
Wielkie podziękowania dla trenerów klubowych z Budowlanych Toruń, Joker Mekro Świecie, WTS Bank Włocławek oraz AZS UMK .
Dziękujemy za współpracę!
Teraz przed nami okres przygotowania do Finałow AMP, które odbędą się 09-12 maja w Rzeszowie.

Skład naszych finalistek:
Magdalena Piepiórka- kapitan, Barbara Sokolińska, Daria Dąbrowska, Julita Rafałko, Julia Kochanowicz, Paulina Berlińska, Daria Pik, Patrycja Tomczyk, Adrianna Kukulska, Dagmara Dąbrowska, Aleksandra Żurawska -libero, Alina Krawczyk, Aleksandra Szymczak, Olga Kobrin- libero. Trenerem reprezentacji jest mgr Joanna Kaczmarek.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM(28.02.19)
W dniu 23 stycznia 2019r. na obiektach sportowych UCS UMK w Toruniu odbył się I turniej w ramach  Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw.
Udział wzięły reprezentacje 5 uczelni; Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy Bydgoszcz, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Bydgoszcz, Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz  oraz gospodarze- Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń.
Toruńskie siatkarki pokonały bez straty seta po 2:0 WSG Bydgoszcz oraz UTP Bydgoszcz.
Skład reprezentacji UMK Toruń: Berlińska Paulina, Dąbrowska Daria, Dąbrowska Dagmara, Krawczyk Alina, Kukulska Adrianna, Pik Daria, Rafałko Julita, Sokolińska Barbara, Szymczak Aleksandra, Tomczyk Patrycja, Piepiórka Magdalena, Kochanowicz Julia, Gapińska Zuzanna, Kobrin Olga. Trenerką reprezentacji UMK Toruń jest
mgr Joanna Kaczmarek.
Każdy zespół rozegrał po dwa spotkania i kolejność po I turnieju wygląda następująco:
I miejsce         - Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń
II miejsce      - Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz / 1,04/
III miejsce     -  CM UMK oraz UTP /  0,89/
V miejsce      -  UKW

W dniu 27 lutego  2019 r na obiektach sportowych UCS UMK w Toruniu odbył się II i ostatni turniej w ramach  Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w piłce siatkowej kobiet .
Udział wzięły reprezentacje 5 uczelni; Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy Bydgoszcz, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Bydgoszcz, Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz  oraz gospodarze -Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń.
Grano systemem „każdy z każdym”. Zdecydowanym zwycięzcą okazał się zespól Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Toruń, który nie stracił nawet seta w całym turnieju. Zespól stanowił monolit, gdzie każda z dziewcząt miała okazję wnieść duży wkład w ostateczne zwycięstwo reprezentacji UMK.
Zespół reprezentowały zawodniczki klubów I ligowych oraz z III – ligowego AZS UMK;
1.Budowlani Toruń ; Barbara Sokolińska, Dagmara Dąbrowska, Paulina Berlińska, Julita Rafałko, Alina Krawczyk, Aleksandra Szymczak 
2.Joker Świecie: Aleksandra Żurawska, Patrycja Tomczyk, Daria Dąbrowska, Adrianna Kukulska
3.AZS UMK; Magdalena Piepiórka, Julia Kochanowicz, Zuzanna Gapińska
Opiekunem reprezentacji jest mgr Joanna Kaczmarek
Ostateczna kolejność po dwóch turniejach:
I miejsce - Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń
II miejsce - Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz
III miejsce - Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy Bydgoszcz
IV miejsce - CM UMK Bydgoszcz
V miejsce - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy