e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

wiadomości- tenis stołowy

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI  (16.03.22)
W dniach 04-06.03.2022 roku w Poznaniu odbył się półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn, którym uczestniczyła reprezentacja naszej uczelni. W grupie eliminacyjnej nasze dziewczęta wygrały kolejno z: Uniwersytetem Szczecińskim 3:1, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową Leszno 3:0 oraz Politechniką Wrocław 3:0. Przy skróconym systemie rozgrywek (covid ) przegrana 1;3 z Uniwersytetem Ekonomicznym z Wrocławia wyeliminowała nasz zespół z walki o finał. W grach o piąte miejsce nasze studentki pokonały: Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań 3:0 oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz 3:1 czym zagwarantowały sobie awans do finałów mistrzostw.

Zespół męski zajął siódme miejsce uzyskując następujące wyniki: 3:0 z Uniwersytetem Przyrodniczy Poznań, 0:3 z Politechniką Gdańsk, 3:0 z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową Leszno, 0:3 z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańsk, 1:3 z Uniwersytetem Szczecińskim i 3:2 z Politechniką Poznań. Naszą uczelnię reprezentowali: Julia Rękas, Agata Wycichowska, Milena Dyjas, siostry Alicja i Natalia Grzebieluchy, Paweł Jarzębowski, Piotr Bardon, Kamil Karczewski, Stanisław Juszkiewicz, Tomasz Malicki. W imprezie udział wzięło 17 zespołów żeńskich oraz 15 męskich. Trenerem obu ekip jest mgr Wojciech Grześkiewicz.

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI  (28.05.21)
W dniach 24-26.05.2021 roku w Gdańsku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn. Nasze studentki uplasowały się na ósmym miejscu (12 startujących uczelni), natomiast studenci zajęli szóstą pozycję (10 startujących uczelni). Naszą uczelnię reprezentowali; Agata Wycichowska, Dominika Wolińska, Oliwia Hołubowicz, Agnieszka Oleszczak, Bolesław Radko, Piotr Bardon, Stanisław Juszkiewicz, Kamil Karczewski. Reprezentację naszej uczelni prowadził Wojciech Grześkiewicz.

FINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI (25.04.18)
W dniach 13/15.04.2018 roku, Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego był gospodarzem finałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn. Nasz męski zespół rozpoczął rywalizację w tej imprezie dwoma zwycięstwami nad Uniwersytetem Ekonomicznym z Wrocławia 3:1 oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy 3:1. W trzecim pojedynku nasi studenci ulegli reprezentacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Zamościa 3:0 ( srebrny medalista mistrzostw ). Mimo przegranej zapewniliśmy sobie awans do gier ćwierćfinałowych. Następnym naszym rywalem byli tenisiści z Politechniki Gdańsk,którzy pokonali naszą ekipę 3:1 ( brązowy medalista mistrzostw ). W takiej sytuacji pozostała nam walka o miejsca 5-8.Po przegranej 3:0 z Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy walczyliśmy o miejsce 7 z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z Nysy, którą pokonaliśmy 3:0. Mistrzostwo zdobyła Politechnika Rzeszowska przed Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Zamościu i Politechniką Gdańską. W klasyfikacji typów uczelni nasza reprezentacja zdobyła złoty medal. Naszą uczelnię reprezentowali: Daniel Węderlich,Kacper Makowski i Wojciech Gronowski. Trenerem był mgr Wojciech Grześkiewicz.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI- FINAŁ
Uniwersytet z Warszawy w dniach 30.03.-02.04.2017 roku zorganizował finały Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym, w których brał udział nasz kobiecy zespół. W zespołach naszych przeciwniczek znalazły się zawodniczki występujące w zespołach ekstraklasy oraz reprezentantki kraju. W fazie grupowejnasze panie swój pierwszy mecz przegrały z reprezentacją Akademii Jana Długosza z Częstochowy (3:0). W Drugim meczu pokonały dziewczyny z Politechniki z Lodzi (3:2). Trzeci mecz z Akademią Górniczo Hutniczą z Krakowa zaczęliśmy bardzo dobrze i prowadziliśmy już dwa do zera (wygrana dawała nam awans do ośmiu najlepszych drużyn zawodów). Niestety - przerwanie gier na czas uroczystego otwarcia mistrzostw zdekoncentrowało nasze zawodniczki i po wznowieniu gier szczęście uśmiechnęło się do przeciwniczek,które wygrały kolejne trzy partie i cały mecz 3:2. Naszym dziewczynom pozostało walczyć on miejsca 9-12. W grze o miejsce dziewiąte ulegliśmy dziewczętom z Uniwersytetu Gdańskiego (2:3). Turniej zakończyliśmy na dwunastym miejscu przegrywając 2:3 ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy. Mistrzostwa wygrał zespół Uniwersytetu Warszawa przed Akademią Jana Długosz z Częstochowy oraz Akademią Leona Kozmińskiego z Warszawy.
Naszą uczelnię reprezentowały: Monika Derkowska, Martyna Urbaniak oraz Ania Zawitowska, która przez czas trwania turnieju zmagała się z chorobą. Trenerem drużyny jest mgr Wojciech Grześkiewicz.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI(05.04.17)
Gospodarzem mistrzostw ( 17-19.03.2017r. ) był Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Do rywalizacji o premiowane miejsca uprawniające do startu w finałach przystąpiło dwanaście zespołów kobiecych i piętnaście męskich. Nasi studenci w eliminacjach grupowych pierwszy mecz przegrali z reprezentacją Uniwersytetu Adama Mickiewicza 1:3. W następnych grach pokonali po 3:0 Uniwersytet Szczeciński oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową z Leszna zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale imprezy. W walce o półfinał nasz zespół uległ wynikiem 2:3 Wyższej Szkole Bankowej z Torunia tym samym zmuszając nas do gier o miejsca 5-8.Po przegranej 2:3 z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym ze Szczecina.
Ostatecznie nasz zespół zajął 7 miejsce pokonując 3:2 Uniwersytet Adama Mickiewicza z Poznania. Start naszych studentek zakończył się awansem do finału mistrzostw . W fazie grupowej zespół zajął drugie miejsce pokonując Politechnikę Poznań 3:0 i przegrywając 3:0 z Politechniką Gdańsk. W kolejnej fazie turnieju dziewczęta pokonały zespół Akademii Wychowania Fizycznego z Poznania 3:2 tym samym zapewniając sobie miejsce w grach półfinałowych. Niestety przegrane dwa kolejne mecze z Uniwersytetem Gdańsk i Uniwersytetem Adama Mickiewicz Poznań skutkowały
zajęciem czwartego miejsca. Skład naszych zespołów był identyczny jak w Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw. Klasyfikacja końcowa półfinałów.
 Kobiety: 1- Uniwersytet Gdańsk, 2- Politechnika Gdańsk, 3- Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań. Mężczyźni: 1- Politechnika Gdańsk, 2- Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańsk, 3- Wyższa Szkoła Bankowa Toruń.
Trenerem obu ekip jest mgr Wojciech Grześkiewicz.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM(14.02.17)
W dniu 27 stycznia w sali tenisowej przy ulicy Gagarina 35 odbyły się zawody w tenisie stołowym, które wyłoniły mistrzów naszego akademickiego środowiska. Do imprezy przystąpiło pięć studenckich zespołów męskich i cztery żeńskie. Nasi mężczyźni w osłabionym składzie zajęli piąte (ostatnie) miejsce przegrywając swoje spotkania. Przegraliśmy kolejno z: Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu 0:3 ( która zajęła 1 miejsce w mistrzostwach ),z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy 2:3 ( 2 miejsce ), Wyższą Szkołą Gospodarki z Bydgoszczy 2:3 ( 3 miejsce ) i Uniwersytetem Techniczno Przyrodniczym Bydgoszcz 1:3 ( 4 miejsce ).
Naszą uczelnię reprezentowali: Górski Mikołaj, Juszkiewicz Stanisław, Kuźniacki Jeremi,Radko Bolesław oraz Rybka Mateusz.
Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się w mistrzostwach nasze dziewczęta, które zajęły 2 miejsce ulegając studentkom z Uniwersytetu Kazimierz Wielkiego 2:3 ( zwycięzca mistrzostw ). Pokonały natomiast: Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy 3:0 ( 3 miejsce ) oraz Wyższą Szkołę Gospodarki 3:0 ( 4 miejsce ).
Uczelnię reprezentowały: Pałucka Daria, Urbaniak Martyna oraz Zawitowska Anna.
Opiekunem i trenerem zespołu był mgr Wojciech Grześkiewicz.

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(16.04.14)
Tenisistki stołowe w finale. W dniach 27-29.03.2014 roku Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu był organizatorem Półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym kobiet i mężczyzn. Znakomicie zaprezentowały się nasze studentki awansując z pierwszego miejsca do finału mistrzostw, które odbędą się pod koniec kwietnia w Gdańsku. Nasze dziewczęta wygrały swoje wszystkie mecze odprawiając z kwitkiem następujące uczelnie: Uniwersytet przyrodniczy Poznań 3:0,Uniwersytet Ekonomiczny Poznań 3:0,uniwersytet Szczeciński 3:0,Państwową Wyższą Szkołę Zawodową Leszno
3:0,Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Poznań 3:1 oraz Politechnikę Gdańsk 3:2.
Naszą uczelnię reprezentowały: Pałucka Daria, Derkowska Monika, Korthals Aleksandra, Nadrowska Magdalena oraz Kaczmarek Beata.
Trenerem zespołu kobiet jest Grześkiewicz Wojciech.

AKDEMICJIE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA(29.01.14)
W dniu 24.01.2014r. w Bydgoszczy odbyły się Drużynowe Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn. W turnieju wzięły udział reprezentacje pięciu uczelni z naszego regionu. W śród żeńskich zespołów znakomicie zaprezentowały się nasze studentki, które bez straty seta wygrały mistrzostwa. Świetnie wypadł również nasz zespół mężczyzn, który po emocjonujących meczach zajął drugie miejsce ulegając gospodarzom zawodów Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszcz. W imprezie wystąpiły również ekipy Uniwersytetu Kazimierz Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego z Bydgoszczy oraz Wyższej Szkoły Bankowej z Torunia. Naszą uczelnię reprezentowali: Pałucka Daria, Dębska Joanna, Kaczmarek Beata Korthals Aleksandra, Nadrowska Magdalena,Lichocki Piotr, Domański Amadeusz, Górski Mikołaj, Komorowski Michał, Wierzbowski Damian. Zespoły prowadzili- kobiety W. Grześkiewicz, M. Deręgowski- mężczyzn.

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA UMK(17.01.14)
W dniu 03.12.2013r. rozpoczęły się indywidualne Mistrzostwa UMK w tenisie stołowym. Do imprezy zgłosiło się 40-tu tenisistów ( studentek, studentów i pracowników uczelni ). W eliminacyjnych czterech dziesięcioosobowych grupach rozegrano 180 spotkań, z których wyłoniono 8 finalistów. Mecze eliminacyjne rozgrywane były systemem "każdy z każdym". W finale rozgrywanym w dniu 14.01.2014r. rozegrano 28 spotkań.
             Klasyfikacja końcowa mistrzostw
                 1  Korthals Aleksandra - studentka
                 2  Gierek   Dominik    - student
                 3  Nadrowska Magdalena - studentka
                 4  Matczak Małgorzata  - pracownik
                 5  Rybicki Sławomir    - pracownik
                 6  Dębska Joanna       - studentka
                 7  Błaszczak Jarosław  - student
                 8  Bielecki Bogdan     - pracownik
             Klasyfikacja kobiet
                 1  Korthals Aleksandra
                 2  Nadrowska Magdalena
                 3  Dębska Joanna
                 4  Matczak Małgorzata
              Klasyfikacja mężczyzn
                 1  Gierek Dominik
                 2  Błaszczak Jarosław
                 3  Rybicki Sławomir
                 4  Bielicki Bogdan
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali okolicznościowe puchary,medale oraz nagrody rzeczowe w postaci profesjonalnego sprzętu do gry w tenis stołowego. Mistrzostwa zorganizowały sekcje tenisa stołowego kobiet i mężczyzn i ich trenerzy- Maciej Deręgowski i Wojciech Grześkiewicz.

TENIS STOŁOWY KOBIET- II LIGA(15.05.30)
Reprezentacja UMK tenisa stołowego na sezon sportowy 2013/14r.
1. Pałucka Daria - kapitan zespołu
2. Korthals Aleksandra
3. Derkowsa Monika
4. Wcisło Sylwia
5. Nadrowska Magdalena
6. Kaczmarek Beata
7. Dębska Joanna
8. Bobrowska Irena
9. Doba Andżelika
Drużynę od wielu lat prowadzi mgr Wojciech Grześkiewicz.
Już we wrześniu swoje mecze ligowe rozegrały nasze tenisistki stołowe.
W pierwszym meczu (07.09.2013r.) dziewczyny pokonały zespół UZTS Barcin wynikiem 8:6.Następny mecz nasze zawodniczki rozgrywały w Sopocie (14.09.2013r.) z zespołem Skoczka Sopot, który wygrały wynikiem 8:5. Absencja Moniki Derkowskiej w trzecim meczu zdecydowanie wpłynęła na porażkę 3:8 naszego zespołu z drużyną Luks Chełmno (21.09.2013r.). Takim samym wynikiem 3:8 zakończyło się spotkanie z ekipą MRKS (26.10.2013r.) z Gdańska.

W kolejnym meczu (rozgrywanym w dniu 23.11.13r.) nasz zespół wynikiem 8:4 pokonał rywalki ze Startu Lubraniec. W ostatnim meczu rundy pierwszej (14.12.2013r.) nasze studentki udowodniły swoją wyższość nad zespołem IKTS Inowrocław pokonując go wynikiem 8:3.
                  SKUTECZNOŚĆ ZAWODNICZEK PO I RUNDZIE
         Imię i nazwisko        Ilość gier       Ilość wygranych

       1 Derkowska Monika          9                  6
       2 Pałucka Daria                  16                 11
       3 Korthals Aleksandra       15                 11
       4 Wcisło Sylwia                    3                  0
       5 Nadrowska Magdalena      8                  3
       6 Bobrowska Irena                5                  4
       7 Kaczmarek Beata              3                  0
       8 Łontkowska Beata              1                  0
       9 Dębska Joanna                    0                  0
18 stycznia 2014 roku nasze studentki rozpoczęły rozgrywki rundy rewanżowej.Zgodnie z przewidywaniami gładko pokonały zespół gospodyń UZTS Barcin 8:2. W dniu 22.02.2014r.w Toruniu tenisistki były mało gościnne dla przeciwniczek z klubu Skoczek Sopot, z którymi wygrały spotkanie 8:1. Absencja 2 podstawowych zawodniczek była przyczyną wysokiej przegranej w Chełmie (08.03.2014r.) z zespołem Luks II w stosunku 1:8. W czwartym meczu rundy rozgrywanym dnia 15.03.2014r. w Toruniu nasze dziewczyny pokonały 8:5 ekipę MRKS Gdańsk. Kolejny mecz ( przełożony ze względu na start naszej reprezentacji w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu) po dramatycznej walce ze Startem Lubraniec zakończył się wygraną 8:6. Ostatnie spotkanie ligowe ( 26.04.2014r.)
rozgrywane z zespołem IKTS Inowrocław zakończyło się naszą wygraną 8:3. Ostatecznie nasz zespół uplasował się na II miejscu II ligi. Biorąc pod uwagę fakt, iż trzy zawodniczki( Daria Pałucka, Ola Korthals i Sylwia Wcisło ) kończą studia i brakiem możliwości wzmocnienia kadrowego drużyny, start w rozgrywkach ligowych w przyszłym sezonie stoi pod znakiem zapytania.

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI (22.03.12)
W dniach 16-18.03.2012r. w Gdańsku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski- Półfinał A,w tenisie stołowym kobiet. Znakomicie zaprezentowały się studentki naszej uczelni, które w rywalizacji z 16 reprezentacjami szkół wyższych zajęły 3 miejsce. W drodze na podium pokonały kolejno następujące ekipy: Uniwersytet Ekonomiczno Przyrodniczy z Poznania 3:1,Wyższą Szkołę Gospodarki z Bydgoszczy 3:1, Uniwersytet Medyczny z Poznania 3:1 oraz zespół Politechniki Gdańskiej 3:2. Na drodze o wyższy stopień podium stanęła drużyna Uniwersytetu Gdańskiego, która pokonała nasze dziewczyny wynikiem 3:2.Uczelnię reprezentowały: Monika Derkowska, Mariola Dolna, Daria Pałucka oraz Sylwia Wcisło. Trenerem zespołu jest Wojciech Grześkiewicz. Tym wspaniałym wynikiem nasza reprezentacja zapewniła sobie udział w kwietniowym finale tej imprezy. Do finału z I miejsca awansował Uniwersytet Gdańsk, z II Uniwersytet Poznań i z IV Politechnika Gdańsk.

TENIS STOŁOWY KOBIET- II LIGA (15.01.14)
Nasze tenisistki już w czasie wakacji rozpoczęły rozgrywki ligowe. Do składu prowadzonego przez mgr Wojciecha Grześkiewicza dołączyły: Magdalena Nadrowska oraz Łontkowska Anna. Pozostałe zawodniczki to: Monika Derkowska, Daria Pałucka, Aleksandra Korthals, Sylwia Wcisło, Beata Kaczmarek, Karolina Gawrych, Joanna Dębska i Irena Bobrowska. Ze względu na zakończenie studiów odeszła z ekipy Mariola Dolna. Mimo braku możliwości przygotowania do sezonu dziewczęta do przedostatniej kolejki nie przegrały ani jednego spotkania (4 wygrane i 3 remisy)tym samym awansując do  grona 6 zespołów, które będą ubiegały się o awans do I ligi.
1. 22.09.12 MRKS Gdańsk: AZS UMK 6:8
2. 13.10.12 AZS UMK: Skoczek Sopot 8:2
3. 14.10.12 Kusy Laskowice: AZS UMK 7:7
4. 20.10.12 AZS UMK: LUKS Chełmno 7:7
5. 27.10.12. IKTS Noteć Inowrocław: AZS UMK 7:7
6. 10.11.12 AZS UMK: UZTS Barcin 8:3
7. 18.11.12 Start :Lubraniec: AZS UMK 2:8
8. 01.12.12 AZS UMK: Simex Straszyn

Po 3 najlepsze zespoły z województw: Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Pomorskiego i Kujawsko- Pomorskiego rywalizować będą o awans do I ligi. Awansuje tylko jeden zespół.
 1. 05.01.13 UKS TS Oborniki Wlp: AZS UMK 4:8
 2. 12.01.13 AZS UMK- UKS Sucha Koszalińska 8:5
 3. 09.02.13 Stella Gniezno- AZS UMK 8:2
 4. 23.02.13 AZS UMK- IKTS Inowrocław 0:8
 5. 26.02.13 AZS UMK- Stella Gniezno 2:8
 6. 02.03.13 UKS Sucha Koszalińska- AZS UMK 4:8
 7. 09.03.13 AZS UMK- UKS TS Oborniki 7:7
 8. 17.03.13 UKS Simex Straszyn- AZS UMK

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(29.03.11)
W dniach 25-27 marca 2011 roku w Poznaniu odbyły się Półfinały Akademickich Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn, w którym świetnie spisały się nasze studentki prowadzone przez mgr Wojciecha Grześkiewicza. Studentki UMK turniej rozpoczęły od łatwych zwycięstw po 3:0 z Uniwersytetem Przyrodniczym i Uniwersytetem Ekonomicznym z Poznania, awansując tym samym do następnej fazy rozgrywek. W kolejnym etapie po bardzo zaciętym pojedynku pokonaliśmy Wyższą Szkołę Gospodarki Bydgoszcz 3:2 oraz ponownie Uniwersytet Ekonomiczny Poznań 3:0. Awans do najlepszej czwórki oznaczał automatycznie kwalifikacje do Finału AMP. Na drodze do I miejsca stanęła ekipa Uniwersytetu Gdańskiego, z którym przegraliśmy po pasjonującym pojedynku 2:3. Taki wynik spowodował, że tenisistki AZS UMK mogły przystąpić do spotkania o III miejsce w poznańskim turnieju z Uniwersytetem Szczecińskim pokonując go 3:2. Uczelnie naszą reprezentowały: Pałucka Daria, Gabrych Karolina, Wcisło Sylwia, Dolna Mariola i Kaczmarek Beata.
W Poznaniu wystartowała mocno osłabiona kadrowo w ostatniej chwili ekipa mężczyzn zajmując ostatecznie XI miejsce.
W dniach 01-03.04.2011 r. w Krakowie nasze panie będą walczyły o jak najwyższe miejsce w gronie 16 najlepszych drużyn w kraju.

PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W TENISIE STOŁOWYM KOBIET.
W dniach 11-13.12.09 w Poznaniu został rozegrany półfinał strefy A na którym świetnie spisały się nasze zawodniczki prowadzone przez mgr Wojciecha Grześkiewicza. W grupie eliminacyjnej odnieśliśmy dwa dość gładkie zwycięstwa z Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Przyrodniczym Poznań po 3:1. W 1/4 finału pokonaliśmy Uniwersytet Szczeciński również 3:1. W meczu półfinałowym doszło do kolejnej potyczki w ostatnim czasie z WSG Bydgoszcz i po raz drugi lepsze okazały się rywalki 2:3. Mecz o III miejsce to popisowa gra toruńskiej ekipy i zwycięstwo nad Uniwersytetem Ekonomicznym Poznań 3:1. Barw UMK na tych zawodach broniły: Korthals Aleksandra, Pałucka Daria, Gabrych Karolina, Kaczmarek Beata, Dębska Joanna i Dolna Mariola.
Ostateczna kolejność dająca awans do najlepszej 16 akademickich drużyn w kraju:
1. Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz
2. Uniwersytet Gdański
3. Uniwersytet M. Kopernika Toruń
4. Uniwersytet Ekonomiczny Poznań

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy