e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 13-14.09 Bydgoszcz

Na torze regatowym w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Reprezentanci AZS-u UMK Energi stanęli na podium aż ośmiokrotnie i triumfowali w klasyfikacji zarówno wśród dziewcząt, jak i wśród chłopców. Młodzicy to najmłodsza grupa wiekowa (13-14 lat) uprawniona do startu w zawodach. Rywalizują jednak nie na klasycznym dystansie 2000 m, a na 1500 m. Dodatkowo nie startują w konkurencjach długich wioseł.
Podopieczni Tomasza Radkowskiego i Piotra Chmielewskiego zdominowali bydgoskie zawody.
Wśród dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęły dwie osady. Swoje wyścigi wygrywały bowiem: czwórka podwójna (Dominika Foremska, Klaudia Płatun, Milena Ornowska i Dominika Buczek) i czwórka podwójna ze sterniczką (Dominika Foremska, Klaudia Płatun, Sandra Jasińska, Paulina Kusz i sterniczka Oliwia Ostrowska).
Z kolei z wicemistrzostwa cieszyły się pływające w dwójce podwójnej Urszula Matecka i Dominika Buczek oraz w skiffie Urszula Matecka.
Chłopcy również wywalczyli złoto w czwórce podwójnej (Jakub Pietrzyk, Igor Kędzierski, Szymon Cywiński, Szymon Kempa) i czwórce podwójnej ze sternikiem (Piotr Pietrzykowski, Igor Kędzierski, Jakub Pietrzyk, Szymon Cywiński i sternik Bartosz Komakowski).
Srebrny medal zdobyli z kolei w skiffie Piotr Pietrzykowski oraz prowadzona przez Tomasza Lisewskiego i Łukasza Pawłowskiego osada ósemki podwójnej (Szymon Pawlikowski, Bartłomiej Myszkowski, Mateusz Pawlak, Michał Trześniewski, Damian Cybulski, Miłosz Przybyłowski, Kacper Falkiewicz, Maksymilian Rytko i sternik Bartosz Komakowski.

Sponsorzy

 

 

Copyright © 2009 - 2019 Akademicki Związek Sportowy