e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

wiadomości z boiska

 

PÓŁFINAŁ AKADEMIOCKICH MISTRZOSTW POLSKI(06.05.18)
Szczypiornistki w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski zostały rozlosowane w grupie śmierci. Niestety turniej zakończyły na miejscach 13–17.

W dniach 4-6.05.2018 roku, drużyna piłki ręcznej kobiet brała udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbywały się w Bydgoszczy. Reprezentantki UMK były rozstawione w najsilniejszej grupie w całym półfinale. W każdym z meczy musiały uznać wyższość rywalek, przygrywając odpowiednio z SGGW Warszawa 23:10, Politechniką Łódzką 5:35 oraz z AWF Warszawa 12:29. Ostatecznie drużyna została sklasyfikowana na miejscach 13-17. Dziewczyny zebrały cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Reprezentacja: Brzuzy Paulina, Dulęba Monika, Dymus Martyna, Dziarmaga Daria, Kacprzyk Faustyna, Małek Aneta, Michalak Weronika, Niekludow Weronika, Nowicka Susanne, Orlińska Marta, Pancek Monika, Pańka Julita, Pietrzak Marta, Putz Paulina, Sobótka Daria oraz Sugalska Aleksandra. Trener: mgr Michał Wasielewski.
 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM (13.05.18)
Szczypiornistki AZS UMK Toruń na drugim miejscu w województwie.
W dniu 12.05.2018 roku reprezentacja piłki ręcznej kobiet wzięła udział w corocznej edycji Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw. Po rozegraniu dwóch spotkań nasze studentki uplasowały się na 2. miejscu.

W pierwszym meczu, akademiczki zmierzyły się z reprezentacją Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, niestety przegrywając to spotkanie 11:28. W kolejnym meczu, UMK zmierzyło się z Collegium Medicum, wygrywając aż 24:10. Najlepiej rzucającą w szeregach UMK była Marta Pietrzak (10 bramek).

Skład: Monika Dulęba, Monika Pancek, Daria Dziarmaga, Aleksandra Sugalska, Paulina Putz, Weronika Niekludow, Sussane Nowicka, Daria Sobótka, Paulina Brzuzy, Faustyna Kacprzyk, Julita Pańka, Aneta Małek, Marta Orlińska, Marta Pietrzak, Weronika Michalak, Martyna Dymus. Trener sekcji: mgr Michał Wasielewski

Sponsorzy

Copyright © 2009 - 2019 Akademicki Związek Sportowy