e-mail: azs@umk.pl :: tel. (056) 611-45-81 :: tel./fax: 654-28-80

Toruńska Liga Szóstek Piłkarskich(21.11.17)

Kolejny sezon zapoczątkowali futsalowcy AZS UMK w I lidze TLSP. Ekipa prowadzona jest od lat przez trenera mgr Wojciech Barczaka a barw UMK w tym roku bronić będą:
Bramkarze: Mateusz Cisewski, Jakub Matczak, Karol Wojciechowski,
Zawodnicy pola: Maciej Ardanowski, Wojciech Białobrzeski, Marek Burak, Krystian Czarnecki, Tomasz Dąbrowski, Andrzej Doniec, Bartłomiej Fajfer, Adrian Gadomski, Adam Kaźmierczak, Michał Kosecki, Maciej Lis, Kamil Mikulak, Łukasz Osiński, Mateusz Rościszewski, Błażej Wach, Szymon Zmudziński

15 października w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego zawodnicy AZS UMK rozpoczęli rozgrywki ligowego w Toruńskiej Lidze Szóstek Piłkarskich. W pierwszym meczu przeciwnikiem podopiecznych Wojciecha Barczaka był zespół Budlexu. Nasi zawodnicy od początku spotkania kontrolowali boiskowe wydarzenie co pozwoliło im rozpocząć sezon od zwycięstwa 4:2. Bramki strzelali: Maciej Ardanowski x3 i Adrian Gadomski.

W drugiej kolejce mierzyliśmy się z Reiter Sofa4you.com. Był to bardzo interesujący mecz, w którym sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pomimo dobrej gry w ofensywie, która przełożyła się na zdobycie 4 bramek (strzelcy: Bartłomiej Fajfer, Adam Kaźmierczak, Michał Kosecki, Mateusz Rościszewski) przegrywamy ten mecz 4:5.

W kolejnym spotkaniu naszym przeciwnikiem był zespół Wygrywaj albo Giń. Chcąc zrehabilitować się za porażkę z poprzedniej kolejki, nasi zawodnicy chcieli od początku spotkania narzucić wysokie tempo gry. Plan ten udało się zrealizować w 100% co pozwoliło odnieść przekonywujące zwycięstwo. Po bramkach Adriana Gadomskiego, Macieja Ardanowskiego, Mateusza Rościszewskiego i dwóch bramkach Adama Kaźmierczaka wygrywamy 5:2.

W IV kolejce graliśmy spotkanie z drużyną Brajan Team. Po wygranej w poprzednim meczu nasza drużyna była zmotywowana by zacząć budować serię zwycięstw. To przełożyło się na przewagę naszego zespołu na początku meczu i objęcia prowadzanie po bramce Michała Koseckiego. Niestety brak koncentracji sprawił, że w ostatnich minutach obu połów straciliśmy bramki dające remis, a później prowadzenie naszym przeciwnikom, którzy nie oddali go już do końca spotkania. Ostatecznie przegrywamy więc 2:1.

W kolejnym spotkaniu naszym przeciwnikiem był zespół EM3DACH. Początek spotkanie był bardzo wyrównany. Pod koniec pierwszej połowy po strzale Adama Kaźmierczaka z rzutu wolnego objęliśmy prowadzenie. W drugiej połowie nasz zespół grał co raz pewniej co przełożyło się na wynik spotkania. Dwie bramki strzelił Adrian Gadomski, a po jednej strzelili Kamil Mikulak, Maciej Ardanowski, Mateusz Rościszewski i kolejną bramkę dołożył Adam Kaźmierczak, tym samym kompletując dublet w tym meczu. Niestety brak koncentracji przełożył się na straconą bramkę w końcówce spotkanie, a mecz zakończył się naszym zwycięstwem 7:1. Warte podkreślenie jest fakt, iż nasz bramkarz Jakub Matczak obronił w tym meczu rzut karny.

W VI kolejce Toruńskiej Ligi Szóstek Piłkarskich drużyna AZS UMK mierzyła się z drużyną Ortus-Medu. Niestety było to bardzo słabe spotkanie w wykonaniu naszego zespołu i od samego początku meczu zarysowała się przewaga naszych przeciwników. Zawodnicy Ortus-Medu szybko objęli prowadzenie, na które naszej drużynie udało się jeszcze odpowiedzieć doprowadzając do remisu. Niestety na nic się to zdało, gdyż mecz cały czas był pod kontrolą przeciwników, którzy zdeklasowali nas w każdym aspekcie gry. Ostatecznie przegrywamy 7:2, prezentując poziom, który nie przystoi drużynie przygotowującej się do gry w II lidze futsalu. Bramki dla naszego zespołu zdobył Maciej Ardanowski i Bartłomiej Fajfer.

-18

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(14.02.17)
W dniach 2-5 luty 2017 roku w Toruniu odbyły się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Nasza drużyna prowadzona przez mgr Wojciecha Barczaka w wyniku losowania trafiła do grupy C, gdzie mierzyła się kolejno z PWSZ Konin, UE Poznań oraz AWF Poznań. W pierwszym meczu z drużyną z Konina niestety przegraliśmy aż 5:0, pomimo kilku doskonałych okazji do strzelenia chociażby honorowej bramki. To automatycznie postawiło nas w bardzo trudnej sytuacji. W drugim meczu liczyło się dla nas tylko zwycięstwo. Mecz jednak nie rozpoczął się po naszej myśli. Szybko stracona bramka na 1:0 podziałała na nas mobilizująco i jeszcze przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie 2:1. W drugiej połowie podwyższyliśmy nasze prowadzenie i nasz przeciwnik zaczął grać z wycofanym bramkarzem. Niestety gra w przewadze opłaciła się naszym rywalom i zdołali oni najpierw zdobyć bramkę kontaktową, a na niecała minutę przed końcem meczu doprowadzić do remisu. Ten wynik oraz wysoka porażka w pierwszym meczu sprawiło, że musieliśmy liczyć na innych lub wygrać różnicą przynajmniej 5 bramek z drużyną AWF Poznań. Niestety i tym razem stare powiedzenie: umiesz liczyć licz na siebie sprawdziło się w stu procentach. Drużyna PWSZ Konin będąc pewną pierwszego miejsca przegrała 4:2 z UE Poznań, a to sprawiło, że musieliśmy pokonać AWF różnicą 5 bramek aby myśleć o wyjściu z grupy. Mecz ten udało nam się wygrać tylko 1:0 i pozostała nam już tylko gra o miejsca 9-13. Najpierw pokonaliśmy UP Poznań 3:0, a następnie w meczu o 9 miejsce mierzyliśmy się z WSB Toruń. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2, więc do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się gracze WSB wygrywają 3:2. Tak więc pomimo ambitnych planów turniej kończymy dopiero na 10 miejscu.

I LIGA TORUŃSKICH SZÓSEK PIŁKARSKICH(20.02.17)

Kolejny sezon zapoczątkowali futsalowcy AZS UMK w I lidze TLSP. Ekipa prowadzona jest od lat przez trenera mgr Wojciech Barczaka a barw UMK w tym roku bronić będą: Mateusz Cisewski WPiA – bramkarz, Jakub Matczak WNEiZ – bramkarz, Bartłomiej Fajfer WPiA, Wiktor Borowczak WF, Adrian Gadomski WNoZ, Andrzej Doniec WPiA, Michał Kosecki WPiA, Mateusz Rościszewski WPiA, Bartosz Świderski WFAiIS, Maciej Ardanowski WPiA, Błażej Wach WPiSM, Łukasz Osiński Prawo WPiA, Kamil Mikulak WNEiZ, Bartosz Szprenglewski WNEiZ, Łukasz Cięgotura WPiSM, Maciej Lis WPiA.
16.10.2016 o godzinie 14:00 zawodnicy AZS UMK Toruń rozpoczęli kolejny sezon w I lidze Toruńskiej Ligi Szóstek Piłkarskich. W pierwszej kolejce drużyna zmierzyła się, podobnie jak w poprzednim sezonie, z HITOR-em. Nasza ekipa wygrała 6:2 a bramki w tym meczu zdobyli: Bartłomiej Fajfer x2, Adrian Gadomski, Mateusz Rościszewski, Łukasz Osiński i Kamil Mikulak. Sezon rozpoczęliśmy więc od pewnego zwycięstwa.
W drugiej kolejce naszym przeciwnikiem był TAF. Pomimo iż nasi przeciwnicy przystąpili do meczu tylko z jednym rezerwowym zawodnikiem, to jednak spotkanie to od początku nie układało się po naszej myśli. Słaba gra spowodowała, że na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1. Po przerwie obraz meczu niewiele się zmienił, jednak nasi przeciwnicy coraz bardziej opadali z sił. Dzięki temu udało nam się zdobyć dwie bramki (obie strzelił Maciej Lis) i ostatecznie wygrać 2:1.

W trzeciej kolejce (30.10.16) graliśmy z drużyną Budlexu. Mimo iż przeciwnik w tym meczu grał bez zmian, to jednak nie było to dla naszej drużyny łatwe spotkanie. Udało się jednak strzelić przeciwnikom cztery bramki, tracąc tylko jedną. Cieszyć mogą dwie bramki ze stałych fragmentów gry, a martwić słabsza gra w końcówce meczu. Ostatecznie wygrywamy jednak 4:1 (bramki: Bartłomiej Fajfer, Andrzej Doniec, Mateusz Rościszewski i Michał Kosecki) i po trzech kolejkach mamy komplet punktów.

W następnym meczu (06.11.16) naszym przeciwnikiem był Euro-Drób II. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, jednak na przerwę schodziliśmy przegrywając 1-0. Druga połowa to dużo lepsza gra naszej drużyny. Szybko doprowadziliśmy do wyrównania po dobrej akcji wykończonej przez Wiktora Borowczaka, a później dorzuciliśmy jeszcze dwie bramki, które strzelali Andrzej Doniec i Adrian Gadomski. W kolejnym meczu jednak dużo słabiej zagraliśmy w końcówce spotkania. Nasi przeciwnicy doprowadzili do remisu i gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, na kilkanaście sekund przed końcem meczu straciliśmy czwartą bramkę. Ostatecznie więc przegrywamy 4:3 i odnosimy pierwszą porażkę w tym sezonie.

W drużynie pojawili się nowi zawodnicyNowi zawodnicy: Mateusz Nowak WPISM; Tomasz Dąbrowski WNEiZ

W piątej serii gier naszym przeciwnikiem był zespół PHU Batory. Bardzo chcieliśmy zmazać plamę z poprzedniej kolejki, jednak już na samym początku straciliśmy bramkę na 1:0. Wraz z upływającym czasem zaczynaliśmy grać coraz lepiej, czego efektem były 2 bramki zdobyte przez Mateusza Nowaka i Bartka Świderskiego. Niestety brak konsekwencji w grze obronnej sprawił, że na przerwę schodziliśmy przegrywając 3:2. Druga połowa to nieskuteczne próby doprowadzenia do remisu oraz groźne kontry naszych rywali. Po jednej z nich straciliśmy 4 bramkę, która bardzo skomplikowała naszą sytuację. W końcówce meczu udało się nam zdobyć kontaktową bramkę (strzelcem Maciej Lis), jednak na wyrównanie nie starczyło nam już czasu. Przegrywamy więc drugie spotkanie z rzędu.

W kolejnym spotkaniu graliśmy z drużyną USM Czernikowo. Bardzo zależało nam, aby przełamać się po ostatnich porażkach, więc od początku meczu staraliśmy się kontrolować przebieg spotkania. Udało nam się to bardzo dobrze. Pomimo, iż na naszą pierwszą bramkę przeciwnicy zdołali odpowiedź trafieniem wyrównującym, to jednak później nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia. Na nasze 4 bramki odpowiedzieli tylko jedną. Wygrywamy, więc 5:2 (bramki: Andrzej Doniec, Bartosz Świderski, Michał Kosecki, Adrian Gadomski i Mateusz Rościszewski) i dopisujemy sobie kolejne 3 punkty.

W siódmej kolejce naszym przeciwnikiem był zespół 12 WOG, a mecz rozgrywany był o nietypowej porze t.j. we wtorek 29 listopada o 20:30. Spotkanie rozpoczęliśmy od prowadzenia 1:0 po bramce Bartosza Świderskiego. Jednak w dalszej części meczu, pomimo dobrej i ambitnej gry z naszej strony, to nasi przeciwnicy kontrolowali przebieg spotkania. Przed przerwą straciliśmy 2 bramki, a w drugiej połowie 3 i ostatecznie przegrywamy 5:1.

W kolejnym meczu naszym przeciwnikiem była drużyna EM3DACH. Od początku spotkania staraliśmy się narzucić swój styl gry, jednak nie do końca nam się to udawało. Mimo to szybko wyszliśmy na dwu bramkowe prowadzenie po golach Mateusza Rościszewskiego i Michała Koseckiego. W dalszej części meczu nasi przeciwnicy zdobyli bramkę kontaktową, jednak nasz zespół bardzo szybko odpowiedział kolejna bramką. Po indywidualnej akcji bramkę strzelił Wiktor Borowczak i na przerwę schodziliśmy prowadząc 3:1. W drugiej połowie nadal nasza gra była daleka od ideału. Udało nam się zdobyć jeszcze 2 bramki (strzelcy: po raz drugi Mateusz Rościszewski i Błażej Wach), nie tracąc przy tym ani jednej. Wygrywamy 5:1 i cały czas trzymamy się blisko czołówki ligi.

W dziewiątej kolejce graliśmy z drużyną REITER. Niestety bardzo słabo rozpoczęliśmy ten mecz i już po kilku minutach przegrywaliśmy 3:0. Od początku meczu musieliśmy więc gonić wynik. Mimo iż udało nam się złapać kontakt z przeciwnikiem, doprowadzając do stanu 4:3, to jednak ostatecznie przegraliśmy to spotkanie 7:4. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Michał Kosecki x2, Łukasz Osiński i Kamil Mikulak. Tym meczem zakończyliśmy pierwszą rundę sezonu, znajdując się na 4 pozycji w ligowej tabeli. Teraz naszych zawodników czeka dłuższa przerwa. Następne spotkanie zagramy dopiero 15.01.2017 roku.

Rundę rewanżową rozpoczęliśmy od meczu z Hitorem. Od samego początku narzuciliśmy swoje tempo gry, co przyczyniło się do całkowitej dominacji w pierwszej połowie meczu, którą wygraliśmy 4:0 (bramki: Błażej Wach, Michał Kosecki, Adrian Gadomski, bramka sam.). Druga połowa była już dużo słabsza w naszym wykonaniu. Mimo to udało nam się zdobyć jeszcze 2 bramki (Maciej Lis i Andrzej Doniec). Nasi przeciwnicy zdobyli jeszcze bramkę honorową i mecz zakończył się naszym pewnym zwycięstwem 6:1.

W następnej kolejce naszym przeciwnikiem był TAF. Spotkanie to było pokazem naszej dobrej, konsekwentnej i skutecznej gry. Wynik cały czas był pod naszą kontrolą i ostatecznie zwyciężyliśmy 7:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Tomasz Dąbrowski x3, Bartosz Świderski, Mateusz Nowak, Michał Kosecki i Mateusz Rościszewski.

W 12 kolejce mierzyliśmy się z zespołem Budlexu. Mecz ten od samego początku był bardzo wyrównany. Mimo to udało nam się zdobyć bramkę na 1:0. Niestety nie nacieszyliśmy się tym prowadzeniem zbyt długo, gdyż nasi przeciwnicy szybko wyrównali. Stracona bramka podziałała na nas jednak mobilizująca i na przerwę schodziliśmy prowadząc 2:1. W drugiej połowie udało nam się podwyższyć wynik i spokojnie kontrolować przebieg meczu. Wysokie prowadzenia uśpiło jednak naszą czujność i w końcówce pozwalaliśmy przeciwnikom na zbyt wiele. Pomimo to wygrywamy 6:4 (bramki zdobyli: Bartosz Świderski x4, Michał Kosecki, Adrian Gadomski) i jesteśmy coraz bliżej miejsc premiujących do gry w barażu o ekstraklasę.

Naszym następnym przeciwnikiem był Euro-Drób II, nasz bezpośredni rywal w walce o miejsca premiowane grą w barażu o awans do ekstraklasy. Od początku meczu staraliśmy się grać mądrze w defensywie, szukając przy tym swoich szans w grze z kontrataku. Przyniosło to zamierzone skutki, gdyż po bramkach Tomasza Dąbrowskiego i Bartosza Świderskiego uzyskaliśmy dwubramkowe prowadzenie. Poza tym tego dnia świetnie, w naszej bramce, dysponowany był Jakub Matczak. Mimo to nasi przeciwnicy zdobyli bramkę kontaktową, a następnie na kilka sekund przed końcem meczu doprowadzili do remisu. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 2:2, co oznacza dla nas stratę bardzo ważnych punktów.

W następnym meczu graliśmy z drużyną PHU Batory, kolejnym bezpośrednim rywalem w walce o grę w barażu o ekstraklasę. Mecz od samego początku był wyrównany, a obie drużyny przede wszystkim nie chciały stracić bramki. Jednak po naszym prostym błędzie to nasi przeciwnicy obieli prowadzenie. Na naszą odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Zaraz po rozpoczęciu wyrównaliśmy po bramce Tomasza Dąbrowskiego. W drugiej połowie zarysowała się nasza przewaga, jednak mimo kilku świetnych okazji nie zdołaliśmy zdobyć bramki i mecz zakończył się remisem 1:1.