e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

wiadomości siatkarskie

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM(23.01.19)

W dniu 23 stycznia 2019r. na obiektach sportowych UCS UMK w Toruniu odbył się I turniej w ramach  Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw.
Udział wzięły reprezentacje 5 uczelni; Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy Bydgoszcz, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Bydgoszcz, Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz  oraz gospodarze- Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń.
Toruńskie siatkarki pokonały bez straty seta po 2:0 WSG Bydgoszcz oraz UTP Bydgoszcz.
Skład reprezentacji UMK Toruń: Berlińska Paulina, Dąbrowska Daria, Dąbrowska Dagmara, Krawczyk Alina, Kukulska Adrianna, Pik Daria, Rafałko Julita, Sokolińska Barbara, Szymczak Aleksandra, Tomczyk Patrycja, Piepiórka Magdalena, Kochanowicz Julia, Gapińska Zuzanna, Kobrin Olga. Trenerką reprezentacji UMK Toruń jest
mgr Joanna Kaczmarek.

Każdy zespół rozegrał po dwa spotkania i kolejność po I turnieju wygląda następująco:
I miejsce         - Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń
II miejsce      - Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz / 1,04/
III miejsce     -  CM UMK oraz UTP /  0,89/
V miejsce      -  UKW

 AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM(12.03.18)
W  dniu 07 marca 2018r zakończyły się AMPiK  piłce siatkowej kobiet. W Mistrzostwach udział  zapowiedziało 5 uczelni – Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium  Medicum  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń.
Rozegrano je systemem  „każdy z każdym” wg tabeli Bergera. Mecze były rozgrywane na obiektach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w  Bydgoszczy w dwóch turniejach.

Trzy pierwsze uczelnie uzyskały awans do ½ finału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 12-15 kwietnia w Toruniu.

Ostateczna klasyfikacja AMPiK

I MIEJSCE – CM UMK
II MIEJSCE – UTP BYDGOSZCZ
III MIEJSCE – UMK TORUŃ
-------------------------------------------------------------------------
IV MIEJSCE – UKW BYDGOSZCZ
V MIEJSCE - WSG BYDGOSZCZ

Nasze siatkarki zagrały w składzie: Kinga Ratajczak (k), Karolina Bogacz, Katarzyna Migdalska (L), Marta Pietrzak, Izabela Bałucka, Aleksandra Dudek, Ida Wiśniewska, Dominika Rygielska, Patrycja Matusiak, Olga Kobrin (L), Natalia Paul, Dominika Dziekońska, Julita Tatałaj, Magdalena Piepiórka.

Trenerem zespołu jest mgr Joanna Kaczmarek.

 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM(15.03.17)
W dniu 13 marca zakończyły się AMPiK w piłce siatkowej kobiet. Udział wzięło 5 uczelni: Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy Bydgoszcz, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz, Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz, Colegium Medicum UMK w Bydgoszczy,Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń.
Tylko 3 z nich uzyskały awans do ½ finałów Akademickich Mistrzostw Polski.
Są to:
I miejsce -Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy Bydgoszcz
II miejsce – Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz
III miejsce – CM Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Toruń
Już za 3 tygodnie (niestety bez udziału naszej drużyny 7-9 kwietnia br) na naszej sali będziemy gościć 15 najlepszych uczelni w siatkówce kobiet z województwa: pomorskiego, zachodnio- pomorskiego, wielkopolskie oraz nasze, które powalczą o awans do finałów AMP.
Zespół UMK wystąpił w składzie: Kinga Ratajczak – k, Patrycja Droszyńska, Ida Wiśniewska, Karolina Bogacz, Magdalena Piepiórka, Natalia Kozłowska, Natalia Bryl-L, Dominika Rygielska, Marta Pietrzak, Karolina Krysiak, Patrycja Komosińska – L. Trenerem zespołu jest mgr Joanna Kaczmarek.

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTZROSTW POLSKI(05.04.16)
Po nieudanym występie na Turnieju Kopernikańskim spowodowanym kontuzjami i chorobami naszych dziewcząt  wyjechałyśmy do Poznania pełne obaw. Okazało się to  nie do końca słuszne. Dziewczyny przystąpiły do meczy z pełną koncentracją i wolą walki.  W grupie eliminacyjnej trafiłyśmy na zespoły: Pomorski   Uniwersytet Medyczny  Szczecin– w składzie których zagrała Libero z Orlen Ligi  oraz 4 dziewczyny z Młodej Ligi Chemika Police.
Mimo to nasze zawodniczki podjęły pasjonująca walkę, która bardzo podobała się kibicom. Przegrana 1:2  (21:25,25:18,14:16) nie przynosi nam wstydu.
Drugi mecz o wejście bezpośrednie do ósemki tych zawodów, zagrałyśmy z zespołem AWFiS Poznań.
Po heroicznym boju, pełnym długich wymian musiałyśmy ponownie uznać wyższość zespołu przeciwnego  przegrywając  mecz w stosunku 1:2 (24:26, 25:18, 19:17) Nasze dziewczyny włożyły bardzo dużo serca w ten mecz. Niestety, zabrakło w końcówkach odrobiny szczęścia.
Tym samym znalazłyśmy się w grupie zespołów walczących o miejsca 9-12. Przegrałyśmy  1:2 (29:31,25:23,14:16) z Politechniką Gdańsk i wygrałyśmy z PWSZ Konin 2:0 oraz z uwagi na brak obsady sędziowskiej nie doszło do meczu pomiędzy naszym zespołem a UKW Bydgoszcz. 
 Klasyfikacja końcowa AMP: 
1. WSPiA Poznań
2. Uniwersytet Gdanski
3. Uniwersytet Szczeciński
4. Politechnika Poznańska
5. AWFiS Gdańsk
6. UAM Poznań
7. AWF Poznań
8. Pomorski Uniwersytet Medyczny
9. Politechnika Gdańsk
10. Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń
11. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz
12. PWSZ Konin
Skład zespołu:
Patrycja Pakulska– kapitan, Dominika Żuchowska, Karolina Keller, Natalia Blonkowska, Patrycja Droszyńska, Paulina Kotłowska , Natalia Bryl- Libero  oraz Weronika Izmajłowicz,  Ewa Gustowska, Donata Lewandowska, Anna Skoracka ,Joanna Borlik, Justyna Wyżykowska, Ewa Aksamit .
Trener drużyny jest mgr Joanna Kaczmarek.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM(29.02.160
Siatkarki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Akademickimi Mistrzyniami Pomorza i Kujaw!
W dniu 29.02.16 oku odniosłyśmy spektakularny sukces ... po dziesięciu latach tytuł Akademickich Mistrzyń Pomorza i Kujaw wrócił do Torunia!
W całych rozgrywkach udział wzięło 5 uczelni: UKW, UTP, CM UMK, WSG oraz jedyny przedstawiciel Torunia– UMK .
W pokonanym polu zostawiłyśmy zespoły UKW, UTP I CM UMK wygrywając z nimi w stosunku 2:0.  Przegrałyśmy z WSG 0:2, w składzie których grały zawodniczki z Orlen Ligi.
Te 3 zwycięstwa zagwarantowały nam I miejsce i tytuł Akademickich Mistrzyń Pomorza i Kujaw w roku akademickim 2015/16 .
Skład zespołu: Patrycja Pakulska, Dominika Żuchowska, Karolina Keller, Monika Gajtkowska, Natalia Blonkowska, Anna Skoracka, Martyna Borowicz, Agata Lewicka oraz Weronika Izmajłowicz, Agata Krystkowiak, Donata Lewandowska, Paulina Kotłowska, Justyna Wyżykowska, Ewa Gustowska, Natalia Bryl.
Trenerką siatkarek jest mgr Joanna Kaczmarek.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM
W dniu 22  stycznia 2016r na obiektach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się I Turniej piłki siatkowej kobiet w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw.
Udział wzięły reprezentacje następujących uczelni:
- Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
- Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
- Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy
- Colegium Medium Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 
- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Mecze odbyły się zgodnie z losowaniem – wg tabeli Bergera. Każda reprezentacja rozegrała po dwa mecze.
Świetnie zaprezentowały się nasze zawodniczki , wygrywając swoje mecze po 2-0.
Skład reprezentacji UMK:
Patrycja Pakulska –k, Dominika Żuchowska, Anna Skoracka, Karolina Keller, Martyna Borowicz, Monika Gajkowska, Agata Lewicka – Libero 1 oraz Agata Krystkowiak, Donata Lewandowska, Ewa Gustowska, Natalia Blonkowska, Weronika Izmajłowicz, Ewa Aksamit, Natalia Bryll – Libero 2 . Trenerem jest mgr Joanna Kaczmarek
Pozostałe spotkania odbędą się na turnieju nr 2 w Bydgoszczy na początku marca. Gospodarzem będzie Wyższa Szkoła Gospodarki.
 

PÓŁFINAŁ AMP W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ(01.06.15)
W dniach 25-29 maj 2015 roku, trzy najlepsze zespoły żeńskie i dwa męskie reprezentowały toruński Uniwersytet Mikołaja Kopernika, na Półfinale A, Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej w Pogorzelicy.
Niestety pogoda nie dopisała, jak na plażowe warunki przystało. Zawodnicy zmagali się z iście marcową, a nie majową aurą, która nie skąpiła silnym, zimnym wiatrem, przelotnym, ale ulewnym deszczem, a słońce  dozowała, jak na lekarstwo.
Pomimo tej nie sprzyjające pogody  pary żeńskie:
UMK 1- M. Wiśniewska/ M. Gajtkowska,
UMK 2- A. Lewicka/ N. Bryl,
UMK 3- M. Gabriel/ O. Kobrin
oraz męskie:
UMK 1- D. Zieliński/ D. Gajewski ,
UMK 2- R. Chojnacki/ K. Krzewiński,
pięły się po szczeblach, obowiązującej w plażówce, „drabinki brazylijskiej” , od samego początku, licząc na jak najlepsze wyniki. Wiśniewska/ Gajtkowska pokonały rywalki z UAM Poznań (2:0), uległy drużynie UG Gdańsk1(0:2) oraz US Szczecin 2 (0:2). Lewicka/ Bryl pokonały zespoły PG Gdańsk (2:0) i WSPiA Poznań (2:1), zaś przegrały spotkania z US Szczecin 1 (0:2) oraz PG Gdańsk 3 (0:2). Gabriel/ Kobrin poniosły porażkę w meczu z PP Poznań (0:2), następnie z PG Gdańsk 3 (0:2). Zieliński/ Gajewski poni

Sponsorzy

Copyright © 2009 - 2019 Akademicki Związek Sportowy