e-mail: azs@umk.pl :: tel. (056) 611-45-81 :: tel./fax: 654-28-80

wiadomości siatkarskie

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM(12.03.18)

W  dniu 07 marca 2018r zakończyły się AMPiK  piłce siatkowej kobiet. W Mistrzostwach udział  zapowiedziało 5 uczelni – Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium  Medicum  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń.
Rozegrano je systemem  „każdy z każdym” wg tabeli Bergera. Mecze były rozgrywane na obiektach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w  Bydgoszczy w dwóch turniejach.

Trzy pierwsze uczelnie uzyskały awans do ½ finału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 12-15 kwietnia w Toruniu.

Ostateczna klasyfikacja AMPiK

I MIEJSCE – CM UMK
II MIEJSCE – UTP BYDGOSZCZ
III MIEJSCE – UMK TORUŃ
-------------------------------------------------------------------------
IV MIEJSCE – UKW BYDGOSZCZ
V MIEJSCE - WSG BYDGOSZCZ

Nasze siatkarki zagrały w składzie: Kinga Ratajczak (k), Karolina Bogacz, Katarzyna Migdalska (L), Marta Pietrzak, Izabela Bałucka, Aleksandra Dudek, Ida Wiśniewska, Dominika Rygielska, Patrycja Matusiak, Olga Kobrin (L), Natalia Paul, Dominika Dziekońska, Julita Tatałaj, Magdalena Piepiórka.

Trenerem zespołu jest mgr Joanna Kaczmarek.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM(15.03.17)
W dniu 13 marca zakończyły się AMPiK w piłce siatkowej kobiet. Udział wzięło 5 uczelni: Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy Bydgoszcz, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz, Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz, Colegium Medicum UMK w Bydgoszczy,Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń.
Tylko 3 z nich uzyskały awans do ½ finałów Akademickich Mistrzostw Polski.
Są to:
I miejsce -Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy Bydgoszcz
II miejsce – Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz
III miejsce – CM Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Toruń
Już za 3 tygodnie (niestety bez udziału naszej drużyny 7-9 kwietnia br) na naszej sali będziemy gościć 15 najlepszych uczelni w siatkówce kobiet z województwa: pomorskiego, zachodnio- pomorskiego, wielkopolskie oraz nasze, które powalczą o awans do finałów AMP.
Zespół UMK wystąpił w składzie: Kinga Ratajczak – k, Patrycja Droszyńska, Ida Wiśniewska, Karolina Bogacz, Magdalena Piepiórka, Natalia Kozłowska, Natalia Bryl-L, Dominika Rygielska, Marta Pietrzak, Karolina Krysiak, Patrycja Komosińska – L. Trenerem zespołu jest mgr Joanna Kaczmarek.

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTZROSTW POLSKI(05.04.16)
Po nieudanym występie na Turnieju Kopernikańskim spowodowanym kontuzjami i chorobami naszych dziewcząt  wyjechałyśmy do Poznania pełne obaw. Okazało się to  nie do końca słuszne. Dziewczyny przystąpiły do meczy z pełną koncentracją i wolą walki.  W grupie eliminacyjnej trafiłyśmy na zespoły: Pomorski   Uniwersytet Medyczny  Szczecin– w składzie których zagrała Libero z Orlen Ligi  oraz 4 dziewczyny z Młodej Ligi Chemika Police.
Mimo to nasze zawodniczki podjęły pasjonująca walkę, która bardzo podobała się kibicom. Przegrana 1:2  (21:25,25:18,14:16) nie przynosi nam wstydu.
Drugi mecz o wejście bezpośrednie do ósemki tych zawodów, zagrałyśmy z zespołem AWFiS Poznań.
Po heroicznym boju, pełnym długich wymian musiałyśmy ponownie uznać wyższość zespołu przeciwnego  przegrywając  mecz w stosunku 1:2 (24:26, 25:18, 19:17) Nasze dziewczyny włożyły bardzo dużo serca w ten mecz. Niestety, zabrakło w końcówkach odrobiny szczęścia.
Tym samym znalazłyśmy się w grupie zespołów walczących o miejsca 9-12. Przegrałyśmy  1:2 (29:31,25:23,14:16) z Politechniką Gdańsk i wygrałyśmy z PWSZ Konin 2:0 oraz z uwagi na brak obsady sędziowskiej nie doszło do meczu pomiędzy naszym zespołem a UKW Bydgoszcz. 
 Klasyfikacja końcowa AMP: 
1. WSPiA Poznań
2. Uniwersytet Gdanski
3. Uniwersytet Szczeciński
4. Politechnika Poznańska
5. AWFiS Gdańsk
6. UAM Poznań
7. AWF Poznań
8. Pomorski Uniwersytet Medyczny
9. Politechnika Gdańsk
10. Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń
11. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz
12. PWSZ Konin
Skład zespołu:
Patrycja Pakulska– kapitan, Dominika Żuchowska, Karolina Keller, Natalia Blonkowska, Patrycja Droszyńska, Paulina Kotłowska , Natalia Bryl- Libero  oraz Weronika Izmajłowicz,  Ewa Gustowska, Donata Lewandowska, Anna Skoracka ,Joanna Borlik, Justyna Wyżykowska, Ewa Aksamit .
Trener drużyny jest mgr Joanna Kaczmarek.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM(29.02.160
Siatkarki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Akademickimi Mistrzyniami Pomorza i Kujaw!
W dniu 29.02.16 oku odniosłyśmy spektakularny sukces ... po dziesięciu latach tytuł Akademickich Mistrzyń Pomorza i Kujaw wrócił do Torunia!
W całych rozgrywkach udział wzięło 5 uczelni: UKW, UTP, CM UMK, WSG oraz jedyny przedstawiciel Torunia– UMK .
W pokonanym polu zostawiłyśmy zespoły UKW, UTP I CM UMK wygrywając z nimi w stosunku 2:0.  Przegrałyśmy z WSG 0:2, w składzie których grały zawodniczki z Orlen Ligi.
Te 3 zwycięstwa zagwarantowały nam I miejsce i tytuł Akademickich Mistrzyń Pomorza i Kujaw w roku akademickim 2015/16 .
Skład zespołu: Patrycja Pakulska, Dominika Żuchowska, Karolina Keller, Monika Gajtkowska, Natalia Blonkowska, Anna Skoracka, Martyna Borowicz, Agata Lewicka oraz Weronika Izmajłowicz, Agata Krystkowiak, Donata Lewandowska, Paulina Kotłowska, Justyna Wyżykowska, Ewa Gustowska, Natalia Bryl.
Trenerką siatkarek jest mgr Joanna Kaczmarek.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ- POM
W dniu 22  stycznia 2016r na obiektach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się I Turniej piłki siatkowej kobiet w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw.
Udział wzięły reprezentacje następujących uczelni:
- Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
- Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
- Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy
- Colegium Medium Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 
- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Mecze odbyły się zgodnie z losowaniem – wg tabeli Bergera. Każda reprezentacja rozegrała po dwa mecze.
Świetnie zaprezentowały się nasze zawodniczki , wygrywając swoje mecze po 2-0.
Skład reprezentacji UMK:
Patrycja Pakulska –k, Dominika Żuchowska, Anna Skoracka, Karolina Keller, Martyna Borowicz, Monika Gajkowska, Agata Lewicka – Libero 1 oraz Agata Krystkowiak, Donata Lewandowska, Ewa Gustowska, Natalia Blonkowska, Weronika Izmajłowicz, Ewa Aksamit, Natalia Bryll – Libero 2 . Trenerem jest mgr Joanna Kaczmarek
Pozostałe spotkania odbędą się na turnieju nr 2 w Bydgoszczy na początku marca. Gospodarzem będzie Wyższa Szkoła Gospodarki.
 

PÓŁFINAŁ AMP W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ(01.06.15)
W dniach 25-29 maj 2015 roku, trzy najlepsze zespoły żeńskie i dwa męskie reprezentowały toruński Uniwersytet Mikołaja Kopernika, na Półfinale A, Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej w Pogorzelicy.
Niestety pogoda nie dopisała, jak na plażowe warunki przystało. Zawodnicy zmagali się z iście marcową, a nie majową aurą, która nie skąpiła silnym, zimnym wiatrem, przelotnym, ale ulewnym deszczem, a słońce  dozowała, jak na lekarstwo.
Pomimo tej nie sprzyjające pogody  pary żeńskie:
UMK 1- M. Wiśniewska/ M. Gajtkowska,
UMK 2- A. Lewicka/ N. Bryl,
UMK 3- M. Gabriel/ O. Kobrin
oraz męskie:
UMK 1- D. Zieliński/ D. Gajewski ,
UMK 2- R. Chojnacki/ K. Krzewiński,
pięły się po szczeblach, obowiązującej w plażówce, „drabinki brazylijskiej” , od samego początku, licząc na jak najlepsze wyniki. Wiśniewska/ Gajtkowska pokonały rywalki z UAM Poznań (2:0), uległy drużynie UG Gdańsk1(0:2) oraz US Szczecin 2 (0:2). Lewicka/ Bryl pokonały zespoły PG Gdańsk (2:0) i WSPiA Poznań (2:1), zaś przegrały spotkania z US Szczecin 1 (0:2) oraz PG Gdańsk 3 (0:2). Gabriel/ Kobrin poniosły porażkę w meczu z PP Poznań (0:2), następnie z PG Gdańsk 3 (0:2). Zieliński/ Gajewski ponieśli porażki z rywalami z UG Gdańsk 2 oraz PWSz Kalisz.
Chojnacki/ Krzewiński podobnie, jak klubowi koledzy nie podołali rywalom z AWF Poznań i UG Gdańsk 1.
Każdy kolejny mecz przebiegał w coraz trudniejszych warunkach pogodowych, choć nie tłumaczą one porażek. Nie ulega wątpliwości, że liczyliśmy bardzo na awans do finału w Gdyni. Zabrakło naprawdę niewiele, albowiem pierwsza ósemka, dawała awans do udziału w Finale AMP. Pary żeńskie: UMK 1-Wiśniewska/ Gajtkowska i UMK 2- Lewicka/ Bryl zajęły ostatecznie 9. miejsce, UMK 3- miejsce 13. Pary męskie: UMK 1- 13. miejsce, zaś UMK 2- 17 miejsce.
Opiekę nad zawodnikami sprawują: mgr I. Pawłowska, mgr J Kaczmarek i mgr M. Tyburski

PIŁKA PLAŻOWA KOBIET(21.05.15)
20 maja 2015 roku na boiska do siatkówki plażowej Klubu Sportowego Gwiazda Bydgoszcz, zawitały żeńskie drużyny uczelni wyższych naszego województwa, w ramach rozgrywek  Akademickich Mistrzostw  Pomorza i Kujaw w Siatkówce Plażowej Kobiet. Do walki o awans do półfinałów stanęło 17 drużyn. Turniej rozegrano w strugach deszczu, przy dość niskiej temperaturze, systemem „brazylijskim”.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika reprezentowały trzy pary- dwie: M. Gajtkowska/M. Wiśniewska, O. Kobrin/M. Gabriel z sekcji piłki siatkowej kobiet UMK pod opieką mgr Izabeli Pawłowskiej oraz jedna para N. Bryl/J. Lewicka z grupy dydaktycznej mgr J. Kaczmarek.
Wszystkie trzy pary świetnie spisały się w rozgrywkach. Najwięcej meczy rozegrała para Gajkowska/ Wiśniewska,- aż siedem, albowiem w pierwszym meczu z drużyną WSG Bydgoszcz przegrały i zmuszone były piąć się po szczeblach „brazylijskiej drabinki”, chcąc osiągnąć sukces. Każdy kolejny mecz był coraz lepszy, każdy kolejny wygrany. Dziewczęta w piątym starciu ponownie spotkały się z wcześniej przegraną parą z WSG, mając okazję rewanżu, w którym pokazały, że początkowa porażka była tylko chwilą słabości. Tym razem nasze dziewczęta łatwo wygrały 21:18, awansując do czwórki. W kolejnym spotkaniu Gajkowska/ Wiśniewska musiały rozegrać „bratobójczy” mecz z parą Bryl/ Lewicka. Silniejsze okazały się Gajkowska / Wiśniewska, wygrywając 21:16 i zapewniając sobie mecz finałowy, w którym zagrały z drugą parą WSG. Walka o tytuł najlepszej pary do ostatniej chwili była bardzo emocjonująca. Dziewczęta walczyły punkt za punkt. Ostatecznie WSG okazała się parą zwycięską. Gajkowska/Wiśniewska zajęły  II miejsce w turnieju, ustępując WSG wynikiem 21:23.
Zaraz za parą Gajkowska/ Wiśniewska uplasowały się N. Bryl/J. Lewicka, które po trzech wygranych wcześniej meczach i jednej wspomnianej porażce w meczu „bratobójczym”, spotkały się z zespołem CM UMK Bydgoszcz, walcząc o III miejsce. Dziewczęta nie ustąpiły medyczkom, wygrywając 21:19.
Trzecia nasza para Kobrin/ Gabriel początkowo wydawałoby się miały najwięcej szczęścia, ponieważ już  w losowaniu trafiły na „wolny los”, następnie łatwo wygrały w spotkaniu z UTP Bydgoszcz 21:18, aż nastąpił przestój. Dziewczęta uległy w kolejnych dwóch spotkaniach- najpierw przegrywając z Bryl/ Lewicką, a następnie z WSG Bydgoszcz. Drużyna Korin/ Gabriel uplasowały się w przedziale miejsc 5-8.
Gratulujemy naszym reprezentantkom, albowiem wszystkie pary awansowały do Półfinału AMP.

PÓŁFINAŁ AMP(26.04.15)
Żeńska Drużyna Piłki Siatkowej Kobiet UMK Toruń, w dniach 9-12.04.2015, pod opieką mgr Izabeli Pawłowskiej, uczestniczyła w półfinale A, Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet, organizowanych przez Politechnikę Gdańsk.
Po dwukrotnym losowaniu, wynikającym z zaskakującego wycofania się w półfinałowych rozgrywkach  zespołu WSG Bydgoszcz, uczelnia UMK Toruń znalazła się w grupie z dobrze znanymi sobie zespołami z corocznych Turniejów Kopernikańskich, a mianowicie z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetem Gdańskim. Niestety tym razem nie poszło tak jak podczas tegorocznego Turnieju Kopernikańskiego, w którym dziewczęta UMK pokonały oba zespoły. Tym razem zarówno UG, jak i UAM okazał się mocniejszym zespołem, a team UMK ustąpił zwycięstwa w obu meczach w tiebreaku. Taki rozwój sytuacji nie pozwolił na dalszy udział w rozgrywkach i ostatecznie reprezentacja naszego uniwersytetu uplasowała się w przedziale miejsc 9-12. Dziewczętom na otarcie łez pozostał jedynie długi spacer pięknymi, słonecznymi plażami Morza Bałtyckiego i myśl o przygotowaniach do udziału w Siatkówce Plażowej.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ.KUJ-POM(23.03.15)
9 marca zakończyły się turnieje w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Piłce Siatkowej Kobiet, które miały na celu wyłonić najlepsze drużyny szkół wyższych, do udziału w Półfinałach AMP w Gdańsku, w dn. 09-12. 04 2015. Spotkania eliminacyjne AMPiK odbyły się w Bydgoszczy na deskach hali sportowej WSG Bydgoszcz. Turnieje zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, a do udziału przystąpiły zespoły: UKW Bydgoszcz, WSG Bydgoszcz, UTP Bydgoszcz, UMK Toruń, CM UMK Toruń (udział w turnieju odwołała w tym roku drużyna WSB Toruń). Drużyna żeńska UMK Toruń wystąpiła w składzie: M. Wiśniewska, M. Gajkowska, M. Borowicz, O. Kobrin, E. Gustowska, P. Pakulska, N. Blonkowska, O. Dudkowska. A. Ziemba, P. Rojek. Pod opieką mgr Izabeli Pawłowskiej, w pierwszym turnieju UMK przegrał 0:2 po zaciętej walce z najsilniejszym zespołem regionu- WSG Bydgoszcz ( 24:26, 21:25) i wygrał łatwo 2:0 z UTP Bydgoszcz (25:17, 25:9).
II turniej odbył się bezpośrednio po trzydniowym XLV Turnieju Kopernikańskim o Puchar JM Rektora UMK Toruń, a więc dziewczęta nieco zmęczone sportowymi zmaganiami, stanęły do walki z drużyną UKW Bydgoszcz, wygrywając mecz 2:0 (25:23, 25:23), a także z CM UMK Bydgoszcz,. W tym meczu przegrały 1:2 nie tylko z przeciwnikiem, ale również ze zmęczeniem.
W całym spotkaniu drużyna UMK Toruń uplasowała się na II miejscu, otrzymując zielone światło do udziału w półfinale AMP, za drużyną WSG Bydgoszcz. Kolejne miejsca zajęły: CM UMK Toruń, UKW Bydgoszcz, UTP Bydgoszcz.

PÓŁFINAŁ A, AMP W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ POGORZELICA 31.05-02.06.2013
Zawodniczki żeńskiej drużyny piłki siatkowej AZS UMK Toruń JOANNA SOBCZAK/MARTA WIŚNIEWSKA reprezentowały naszą uczelnię w Akademickich Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej, Półfinał A, który odbył się na nadmorskich plażach Pogorzelicy w woj. zachodniopomorskim.
Dziewczęta dwa dni zmagały się z wietrzną pogodą i rywalkami o awans do Finałów AMP w Siatkówce Plażowej. Sobota rozpoczęła się szczęśliwie dla naszej pary, albowiem wylosowała ona wolny los, kolejne dwa mecze wygrały, zaś na zakończenie dnia przegrały w meczu o półfinał. W ostatnim dniu rozgrywek nasze zawodniczki stanęły do walki o czwarte miejsce, niestety przegrywając mecz z rywalkami. Uplasowały się ostatecznie na pozycji 5-6, awansując do Finału AMP w Siatkówce Plażowej, który odbędzie się w nadchodzący weekend na gdyńskich plażach.

PLAŻA GOTYKU TORUŃ 2013 Z UDZIAŁEM ZAWODNICZEK AZS UMK TORUŃ
22 MAJA 2013 r, w ramach imprezy Plaża Gotyku, zostały rozegrane Mistrzostwa UMK w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn.
Wśród kobiet znalazły się chętne do gry trzy pary:
1. Joanna Sobczak/Marta Wiśniewska
2. Paula Kotłowska/Natalia Blonkowska
3. Zofia Tomicka/Aldona Matuszewska

Wszystkie mecze rozegrane wśród Pań kończyły się wynikiem 21:7!
J.Sobczak/M.Wiśniewska-Z.Tomicka?A.Matuszewska   21:7
Z.Tomicka/A.Matuszewska-P.Kotłowska/N.Blonkowska 21:7
J.Sobczak/M.Wiśniewska-p.Kotłowska/N.Blonkowska  21:7

Klasyfikacja końcowa:
I m-ce   J.Sobczak/M.Wiśniewska
II m-ce  Z.Tomicka/A.Matuszewska
III m-ce P.Kotłowska/N.Blonkowska

24 MAJA 2013 r odbyły się eliminacje Pucharu Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet. Reprezentantka naszej uczelni, zawodniczka zespołu AZS UMK Toruń Piłki Siatkowej Kobiet, prowadzonej przez mgr Izabelę Pawłowską, JOANNA SOBCZAK, wraz ze swoją koleżanką Sandrą Cabańską (WSB Toruń) stanęły do rozgrywek wśród najbardziej utytułowanych zawodniczek Polski. Joanna Sobczak wraz z partnerką przeszły eliminacje, awansując do finału. W Finale Pucharu Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet, który miał miejsce 25 maja 2013r., dziewczęta zajęły wysoką lokatę- miejsca 5-6.
27 MAJA 2013 r w Otwartych Akademickich Mistrzostw woj.kuj.-pom. w Siatkówce Plażowej Kobiet reprezentantki naszej uczelni J.SOBCZAK/M.WIŚNIEWSKA wygrały w turnieju.

PÓLFINAŁ AMP W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET POZNAŃ 19-21.04.2013(25.05.13)
W Półfinale AMP w Siatkówce Kobiet, drużyna AZS UMK Toruń, pod opieką mgr Izabeli Pawłowskiej  w grupie eliminacyjnej spotkała się z zespołami Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu oraz Uniwersytetem Przyrodniczym z Poznania- organizatorem imprezy.
Niestety pierwszy mecz z WSPiA Poznań dziewczęta UMK Toruń przegrały 0:2, natomiast w drugim meczu walczyły z UP Poznań, wygrywając 2:1. Niestety ilość małych punktów ( różnica 0,36 pkt) zadecydowała,iż nasze dziewczęta nie weszły do ścisłej ósemki turnieju, zdobywając w swojej grupie III miejsce. Wszystkie kolejne mecze rozgrywane przez naszą drużynę przynosiły wyłącznie sukcesy! Zawodniczki UMK Toruń do końca turnieju nie poniosły ani jednej porażki. W końcowym rezultacie drużyna UMK Toruń uplasowała się na IX miejscu. Pozostaje wielki żal, iż jedna przegrana w całej imprezie przekreśliła walkę o finał AMP w Siatkówce Kobiet. Zespół AZS UMK nie powiedział ostatniego słowa i wierzy, iż w  kolejnym roku będzie walczył o jak największe sukcesy.


AMPiK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ KOBIET(22.05.13)
Reprezentacja AZS UMK Toruń, wystawiła dwie pary, do rozgrywek organizowanych przez WSB Toruń 17 maja 2013 roku, na boiskach do siatkówki plażowej:
1. Joanna Sobczak/Marta Wiśniewska
2. Anna Błaszkowska/Zofia Tomicka
W turnieju udział wzięło 12 par z pięciu uczelni woj. kujawsko-pomorskiego:
1. UMK Toruń (2 zespoły)
2. WSB Toruń (2 zespoły)
3. UTP Bydgoszcz (3 zespoły)
4. UKW Bydgoszcz (3 zespoły)
5. CM UMK Bydgoszcz (2 zespoły)

Pierwszy zespół naszej reprezentacji: Joanna Sobczak/Marta Wiśniewska, w całym turnieju przegrały tylko jeden mecz, zapewniając sobie mistrzostwo w AMPiK w Siatkówce Plażowej Kobiet i jednocześnie zdobywając awans do Półfinału A, AMP w Siatkówce Plażowej, który odbędzie się 31.05-02.06.br w Pogorzelicy.
Drugi zespół: Anna Błaszkowska/Zofia Tomicka wypadł nieco gorzej, zajmując XI miejsce. Oba zespoły prowadzi mgr Izabela Pawłowska.
Klasyfikacja końcowa:
1.  UMK M.WIŚNIEWSKA/J.SOBCZAK
2.  WSB P.KOWALSKA/S.CABAŃSKA
3.  WSB R.BRZUSKA/P.SŁONECKA
4.  CM UMK M.OSAJCA/J.MICHALEWSKA
5.  UTP M.TARGOWSKA/P.KOWALCZYK
6.  UKW M.NOWAK/M.KONKEL
7.  CM UMK M.RYMKIEWICZ/K.BUDNERSKA
8.  UKW P.DĘBICKA/M.MACIEJEWSKA
9.  UTP GOLASIŃSKA/OZIMIŃSKA
10. UKW GAPIŃSKA/WYROBEK
11. UMK A.BŁASZKOWSKA/Z.TOMICKA
12. UTP WOJTYSIAK/SZEWCZYKOWSKA

 

 

II TURNIEJ AMPiK w Piłce Siatkowej Kobiet
W ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w piłce siatkowej kobiet, 28 II 2013 roku, w Bydgoszczy na hali sportowej Wyższej Szkoły Bankowej, odbył się II turniej rozgrywek o awans do półfinału AMP w Piłce Siatkowej Kobiet.
W rozgrywkach zespół żeński Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w składzie: A.Sikorska, M.Wiśniewska, J.Sobczak,N.Blonkowska, N.Gibczyńska, P.Kotłowska,D.Mackiewicz, A.Radzikowska, E.Mołoń, P.Pakulska, rozegrał dwa mecze: z Collegium Medicum UMK Bydgoszcz, wygrywając 1:2 (25:23, 19:25, 10:15) oraz z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, przegrywając 0:2 (19:25, 22:25).
W związku z tym, iż zespół Wyższej Szkoły Bankowej z Torunia nie stawił się na II turniej, został on sklasyfikowany na ostatnim miejscu, a wyniki zostały anulowane. Taki przebieg sytuacji zmienił diametralnie wyniki rozgrywek.
Ostatecznie w klasyfikacji końcowej żeńska drużyna AZS UMK Piłki Siatkowej, pod opieką mgr Izabeli Pawłowskiej uplasowała się na II miejscu, co dało dziewczętom awans do półfinału AMP w Piłce Siatkowej Kobiet, organizowanych w Poznaniu.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA :
I m-ce UKW Bydgoszcz
II m-ce UMK Toruń
III m-ce WSG Bydgoszcz
IV m-ce CM UMK Bydgoszcz
V m-ce UTP Bydgoszcz
VI m-ce WSB Toruń

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POMORZA i KUJAW W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET(17.01.13)
Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy była organizatorem I turnieju Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Piłce Siatkowej Kobiet, który odbył się 16 stycznia 2013 roku. Stawką w dwóch turniejach jest awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Kobiet w Poznaniu. Do rozgrywek przystąpiło 6 zespołów z regionu: Collegium Medicum UMK, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wyższa Szkoła Bankowa z Torunia,Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy. Siatkarki AZS UMK Toruń, pod opieką mgr Izabeli Pawłowskiej, zagrały w pierwszym turnieju trzy mecze, z zespołami: WSG Bydgoszcz, UTP Bydgoszcz i WSG Toruń, w których odniosły dwie porażki i jedno zwycięstwo:
WSG - UMK    2:0 (25:16 ; 25:15)
UTP - UMK    0:2 (16:25 ; 12:25)
WSB - UMK    2:0 (25:18 ; 25:16)
Należy nadmienić, że w dwóch przegranych meczach siatkarki uległy zespołom, w których studentki są zawodniczkami klubów ekstraligowych i pierwszoligowych.
Po I turnieju AZS UMK plasuje się na Vmiejscu mając rozegrane już mecze z faworytami WSG i WSB. Mamy nadzieję poprawić pozycję, albowiem do półfinału AMP awansują trzy najlepsze zespoły z regionu.
W kolejnym, II turnieju, planowanym w drugiej połowie lutego br., siatkarki AZS UMK będą musiały zmierzyć się z drużyną CM UMK oraz UKW.
Kolejność po I turnieju:
1.WSG      6    (6:1)
 2.WSB      5    (5:2)
 3.CM        5    (4:3)
 4.UKW     4    (3:4)
 5.UMK     4    (2:4)
 6.UTP       3

FINAŁ AMP W PIŁCE PLAŻOWEJ, GDAŃSK BRZEŻNO 25-27.05.2012 R.
Finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce plażowej organizowany przez Uniwersytet Gdański, odbył się w dniach 25-27 maj 2012 roku, na nadmorskiej plaży w Gdańsku Brzeżno. W finale reprezentowała nas jedyna para AZS UMK Toruń Aneta Kamińska - Monika Kozianowska, trenująca pod opieką mgr Izabeli Pawłowskiej. Reprezentantki naszej uczelni zagrały w sumie cztery spotkania. Pierwsze, z parą UŚ Katowice ( P.Giemza, W. Staszak-Staszków ), w którym to studentki UMK wygrały 2:0 (15:12,15:11), drugie ze srebrnymi medalistkami Półfinału A w Pogorzelicy, z Akademii Morskiej w Gdyni ( P. Frankowska, Ż. Rzepnikowska ) zakończone sukcesem naszych dziewcząt z wynikiem 2:1 (12:15,15:11,16:14). Trzeci mecz Kamińska- Kozianowska zagrały z reprezentantkami WSFiZ Białystok ( P. Gajewska, M. Saad ). Należy nadnienić, iż obie przeciwniczki są reprezentantkami Polski piłki siatkowej, a P. Gajewska brązową medalistką AMP Europy w piłce plażowej z 2010 roku. Dziewczęta AZS UMK miały świadomość przegranej, ale postawiły sobie za cel ugrać jak największą ilość punktów na swoje konto. Mecz ten zakończył się przegraną dla UMK z wynikiem 0:2 (16:21,11:21). W kolejnym spotkaniu z parą SGGW Warszawa ( M. Nowicka, A. Wyciechowska ), studentki UMK również przegrały 2:0, co nie pozwoliło na znalezienie się w ósemce finałowej. Udział naszej pary w Finale AMP w piłce plażowej, pozwolił na zajęcie przez nasze siatkarki miejsca w przedziale 9-12, zdobycie 14 miejsca w klasyfikacji drużynowej oraz brązowego medalu w kategorii Uniwersytetów ( za Uniwersytetem Łódzkim i UMCS Lublin ).

PÓŁFINAŁ A AMP W PIŁCE PLAŻOWEJ, POGORZELICA 18-20.05.2012
Do półfinału A, Akademickich Mistrzostw Polski w piłce plażowej ,które odbyły się w Pogorzelicy w dniach 18-20 maj 2012 roku awansowała jedna para żeńska AZS UMK Toruń: Aneta Kamińska - Monika Kozianowska, będących na co dzień zawodniczkami Sekcji Żeńskiej Piłki Siatkowej Kobiet AZS UMK TORUŃ, prowadzonej przez mgr Izabelę Pawłowska. Nasze reprezentantki wychodząc z II miejsca z turnieju AMP Pomorza i Kujaw, na półfinale zagrały pierwszy mecz z zespołem WSPiA z Poznania, w którym to Torunianki wygrały 21:15. Kolejne spotkanie z parą reprezentantek Uniwersytetu Szczecińskiego zakończyło się następnym sukcesem naszych dziewcząt 21:17.
W trzecim spotkaniu para UMK trafiła na wymagającego rywala z Akademii Morskiej w Gdyni, ponosząc porażkę 11:21. Ostatni mecz z parą z Uniwersytetu Gdańskiego, również nie przyniósł sukcesu dziewczętom AZS UMK. Przegrana naszej pary 16:21 w tym spotkaniu, odebrała  reprezentantkom UMK możliwość walki w pierwszej czwórce o medale Półfinału A w Pogorzelicy. Ostatecznie, para A. Kamińska - M. Kozianowska, zajęła miejsca 5-6, co dało awans do finału AMP w piłce plażowej w Gdańsku.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ- POM W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ(14.05.12)
W dniu 12 maja br. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w siatkówce plażowej kobiet. Do turnieju zgłosiło się 11 par z 5 uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy z Bydgoszczy, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika,  Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wyższa Szkoła Bankowa z Torunia
Klasyfikacja końcowa mistrzostw:
I miejsce WSB Toruń - Sandra Cabańska- Marta Januszewska
II miejsce UMK Toruń -Aneta Kamińska- Monika Kozianowska 
III miejsce CM UMK III-  Natalia Leśniewska- Aleksandra Sikorska
IV miejsce CM UMK II -   Kamila Budnerska- Anna Wiśniewska 
V miejsce CM UMK I -Magdalena Masłowska- Monika Osajca     
VI miejsce UTP II Bydgoszcz- Monika Wenerska- Małgorzata Targowska
VII miejsce UTP I Bydgoszcz- Sabina Rożek- Romualda Jaworska
VIII miejsce UKW II Bydgoszcz- Beata Bukolt- Małgorzata Pezala
IX - XI  UKW I  Polańczyk,Maciejewska,UKW III  Skopowska,Wyrobek,UTP III Raczyńska,Kasprzyk

PÓŁFINAŁ A AMP POZNAŃ(05.05.12)
W dn. 19-22.04.2012 roku, AZS Klub Uczelniany Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu jako organizator Półfinału A, Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet, gościł na swoich obiektach 15 żeńskich drużyn, w tym AZS UMK Toruń.
Toruńskie siatkarki AZS UMK zagrały w osłabionym składzie, w związku z tym, iż nasze studentki są jednocześnie zawodniczkami Budowlanych Budlex Toruń, które w tym samym czasie rozgrywały II rundę play- off, walcząc o pierwsze miejsce z AZS PW Warszawa.
Dziewczęta AZS UMK Toruń w składzie: N. Gibczyńska, M. Kozianowska, A. Próchniak, P. Pakulska, D. Żuchowska, Radzikowska, A. Kamińska, w swojej grupie rozegrały dwa mecze z poznańskimi zespołami: Uniwersytetem Adama Mickiewicza oraz Wyższą Szkołą Pedagogiki i Administracji. Niestety w obu spotkaniach torunianki poniosły porażkę (2:0), co dało trzecie miejsce w grupie. W kolejnych meczach zawodniczki UMK zwyciężyły z gospodarzem imprezy - Uniwersytetem Przyrodniczym z Poznania (2:1) oraz z Akademią Morską z Gdyni (2:0). Ostatecznie żeńska drużyna AZS UMK Toruń, pod opieką mgr Izabeli Pawłowskiej uplasowała się na miejscu dziewiątym.
  KOLEJNOŚĆ STARTUJĄCYCH UCZELNI :
1. AWFiS GDAŃSK
2. AKADEMIA POMORSKA SŁUPSK
3. WSG BYDGOSZCZ
4. UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI
5. POLITECHNIKA POZNAŃSKA
6. UAM POZNAŃ
7. ZUT SZCZECIN
8. WSPiA POZNAŃ
9. UMK TORUŃ
10.AM GDYNIA
11.UP POZNAŃ
12.UNIWERSYTET GDAŃSKI
13.AWF POZNAŃ
14.POLITECHNIKA POZNAŃSKA
15.PWSZ LESZNO

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POMORZA i KUJAW W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET
Po dwóch turniejach AMPiK w piłce siatkowej kobiet, które odbyły się:
I - 09 grudnia 2011 r. w Toruniu oraz II- 30 stycznia 2012 r. w Bydgoszczy
zespół żeński AZS UMK Toruń, w składzie: M. Wiśniewska, P. Pakulska, M. Kozianowska, A. Radzikowska, P. Kotłowska, A. Próchniak, D. Żuchowska, A. Sikorska, A. Kamińska, pod opieką mgr I. Pawłowskiej, uplasował się na drugim miejscu, za drużyną WSG z Bydgoszczy, a przed CM UMK Bydgoszcz. Dziewczęta w I Turnieju zagrały dwa mecze z zespołami z Bydgoszczy: UTP oraz CM UMK, wygrywając w obu spotkaniach. W II Turnieju siatkarki AZS UMK Toruń nie ustąpiły w meczu z WSB Toruń i UKW Bydgoszcz, lecz w spotkaniu z drużyną WSG Bydgoszcz przegrały w tibreaku.
Siatkarki zapewniły sobie awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dn.19-22 kwietnia 2012r. w Poznaniu.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ- POM W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET (18.12.11)
Komunikat końcowy po I Turnieju Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw.
Siatkówka Kobiet, rok akademicki 2011/12
Termin: 09.12.2011 r.
Miejsce: Sala sportowa SWFiS UMK Toruń
Zespoły akademickie biorące udział w turnieju:
UMK Toruń, WSB Toruń, WSG Bydgoszcz, UTP Bydgoszcz, UKW Bydgoszcz. CM UMK Bydgoszcz
Wyniki I turnieju po rozlosowaniu grup:
GRUPA A:                                GRUPA B:
WSG - UKW     2:0 (25:12,25:22)         UMK - UTP    2:0 (25:21,25:15)
UKW - WSB     0:2 (19:25,24:26)         UTP - CM UMK 0:2 (22:25,13:25)
WSB - WSG     0:2 (25:19,26:24)         UMK - CM UMK 2:1 (21:25,25:20,15:11)
Miejsca w GRUPIE A:               Miejsca w GRUPIE B:
I    WSG Bydgoszcz                    I   UMK Toruń
II   WSB Toruń                            II  CM UMK Bydgoszcz
III  UKW Bydgoszcz                  III UTP Bydgoszcz
Mecz o V miejsce UTP -UKW 1:2 (25:15,21:25,14:15)
Do II Turnieju awansowały zespoły: UMK Toruń, WSG Bydgoszcz, WSB Toruń, CM UMK Toruń.
Organizatorem II Turnieju jest WSG Bydgoszcz, który odbędzie się w terminie 15-30.01.2012 r. System rozgrywek w II turnieju "każdy z każdym" w/g tabeli Bergera. Mecze w II turnieju, po losowaniu zaczynają: WSG- UMK, WSB- CM UMK. Ekipę UMK prowadziła mgr Izabela Pawłowska.
 

FINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET (17.05.11)
Drużyna dziewcząt AZS UMK Toruń wystąpiła pod opieką mgr Izabeli Pawłowskiej, w składzie:
Aneta Kamińska, Ewelina Korenik, Joanna Kryszczak, Monika Kozianowska, Adriana Próchniak, Aleksandra Radzikowska, Agnieszka Sikorska, Agnieszka Szczepańska, Anna Tyburska, Marta Wiśniewska, Monika Wolska, Dominika Żuchowska. Dziewczęta w swojej grupie zagrały  w pierwszej kolejności mecz z Uniwersytetem Łódzkim, który przyniósł zaraz na początku przegraną dla naszego zespołu. Mając świadomość porażki, zespół zmobilizował siły na kolejne mecze, tak, aby nie utracić dalszego awansu. W następnym meczu z Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic łatwo pokonałyśmy przeciwniczki. Bardzo zacięty i emocjonujący mecz zawodniczki AZS UMK zagrały z najmocniejszym zespołem w grupie - Uniwersytetem Rzeszowskim, który to nie miał do tej pory żadnej porażki. Torunianki pokazały swą potęgę, wygrywając z Rzeszowem 2:1. Niestety pierwsza porażka nie pozwoliła małymi punktami na awans do ścisłej ósemki. Rozczarowanie i ogromny żal- do siebie, czy losu? Nadmieńmy, iż Uniwersytet Rzeszowski walczył o pierwsze miejsce w turnieju, przegrywając we wszystkich spotkaniach tylko z mistrzem- Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie i z UMK Toruń!!!
Kolejne spotkania: przegrane z Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy  i zwycięskie z Uniwersytetem Warszawskim, dały ostatecznie naszej drużynie brązowy medal wśród Uniwersytetów, za Uniwersytetem Rzeszowskim i Łódzkim oraz XI miejsce w klasyfikacji ogólnej AMP.
Choć cieszymy się z sukcesu, to z pewnością dziewczęta AZS UMK Toruń liczyły na więcej. Finałom AMP mówimy do zobaczenia za rok!

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJ.- POM. W PIŁCE PLAŻOWEJ KOBIET (17.05.11)
14 maja 2011roku na boiskach Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu, został rozegrany turniej w ramach Akademickich Mistrzostw woj. kujawsko-pomorskiego w Piłce Plażowej Kobiet. AZS UMK reprezentowały trzy pary:
UMK 1 Monika Kozianowska - Adriana Próchniak
UMK 2 Aneta Kamińska - Dominika Żuchowska
UMK 3 Monika Wolska - Agnieszka Szczepańska
Zespoły UMK 1 i UMK 2 wypadły bardzo dobrze, spotykając się w końcowym etapie w walce o III miejsce. Drużyna Kozianowska- Próchniak pokonała swoje koleżanki Kamińska-Żuchowska 21:16. Oba zespoły zapewniły sobie awans do półfinałów w Gdańsku, który odbędzie się w terminie 27-29 maja. Nieco słabiej wypadły dziewczęta UMK 3 Wolska-Szczepańska plasując się na miejscu VII.

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(19.04.11)
W dniach 15-17.04.2011 na poznańskiej hali Uniwersytetu Przyrodniczego, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce kobiet- półfinał A. W turnieju udział wzięło 16 drużyn z woj. pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko- pomorskiego, wielkopolskiego, w tym zespół AZS UMK Toruń, w składzie: Aleksandra Radzikowska, Monika Kozianowska, Agnieszka Sikorska, Marta Wiśniewska, Agnieszka Szczepańska, Dominika Żuchowska, Ewelina Korenik, Anna Tyburska, Aneta Kamińska, Monika Wolska, Joanna Kryszczak, Adriana Próchniak wraz z opiekunem sekcji mgr Izabelą Pawłowską. Po losowaniu, zespół AZS UMK Toruń znalazł się w grupie C, razem z drużynami: ZUT Szczecin, PWSZ Piła, UAM Poznań. Pierwszego dnia dziewczęta pokonały w swojej grupie ZUT Szczecin (2:0) i PWSZ Piła (2:0). Ostatni mecz dnia z UAM Poznań , pomimo zaciętej walki (1:2) przyniósł ostatecznie porażkę. AZS UMK Toruń wyszedł z grupy na II miejscu. W drugim dniu poznańskich półfinałów, nasza drużyna wyciągając wnioski z poprzednich spotkań, nie pozwoliła rywalkom na utratę awansu do ścisłej czołówki półfinałów, pokonując z łatwością zespoły: Uniwersytetu Gdańskiego (2:0) i Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (2:0). Wygrana pozwoliła stanąć do walki o III miejsce w ostatnim dniu z drużyną AWF Poznań. Do samego końca dziewczęta pokazały swoją moc, wygrywając mecz (2:0), plasując się na podium i tym samym zapewniając sobie awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w Krakowie w dniach 06-08.05.2011r.
Zespoły awansujące do finału AMP w piłce siatkowej kobiet w Krakowie, po półfinale A :
I   m-ce UAM Poznań
II  m-ce Akademia Pomorska Słupsk
III m-ce UMK toruń
IV  m-ce AWF Poznań

I TURNIEJ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA KUJ-POM(15.03.11)
W dniu 11.03.11r. w Bydgoszczy odbył się I Turniej eliminacyjny do AMP w pice siatkowej kobiet. W zawodach wystartowało 6 ekip z naszego województwa. W grupie A znalazły się: WSG, UMK i UTP. W grupie B WSB, UKW i CM UMK. Siatkarki UMK pierwszy mecz rozegrały z WSG Bydgoszcz. Po I  wygranym secie, kilka drobnych błędów i brak szczęścia w kolejnym secie doprowadziło do remisu. Tie- break zadecydował jednak o zwycięstwie przeciwniczek 1:2 (25:17,19:25,11:15). W meczu z UTP dziewczęta poradziły sobie doskonale, łatwo wygrywając 2:0 (25:15,25:16). Grupie zajęliśmy II miejsce. W grupie B zwyciężył UKW przed CM UMK i WSB. System rozgrywek zadecydował, że naszym studentkom pozostał mecz z CM UMK o III miejsce w turnieju. Również ten pojedynek wygraliśmy 2:1 (25:19,20:25,15:12). W meczu o I miejsce WSG pokonała UKW 2:0.
Drugi ostatni turniej zostanie rozegrany 18.03.11 r. od godz.9.30 na obiektach SWFiS UMK Toruń i zadecyduje o awansie tylko 2 najlepszych ekip do Półfinału Akademickich Mistrzostw Polski. W barwach UMK zagrały: Radzikowska, Kozianowska, Próchniak, Sikorska, Wiśniewska, Kryszczak, Tyburska, Żuchowska, Kamińska, Wolska i Korenik. Siatkarki prowadzi mgr Izabela Pawłowska.

Copyright © 2009 - 2018 Akademicki Związek Sportowy