e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

51 Turniej Kopernikański

W dniach 31-02.04.2023 na halach UCS  1 (mężczyźni) i UCS 2 (kobiety) odbędzie się kolejna  51 edycja Turnieju o Puchary JM Rektora UMK w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Jest to najstarszy akademicki turniej w Polsce. Udział w naszym turnieju niezawodnie, podobnie jak  od lat, potwierdziły 4 ekipy uniwersyteckie z Polski (z UG Gdańsk, UAM Poznań, UW Warszawa i KUL Lublin). Po wielu latach przerwy, z okazji 550 rocznicy urodzin patrona naszej Uczelni Mikołaja Kopernika, na hali pojawią się również zawodniczki i zawodnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa. Stawkę uzupełnią  gospodarze z UMK Toruń.

Zostanie rozegranych 30 spotkań systemem „każdy z każdym”. W czasie zawodów zostaną wybrani najlepsi zawodnicy poszczególnych ekip, jak również MVP Turnieju zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Członkowie najlepszych drużyn  otrzymają drobne upominki od sponsorów.
Fundatorami nagród będą: J. M. Rektor UMK, Dyrekcja UCS, NSZZ "Solidarność" na UMK, Związek Nauczycielstwa Polskiego na UMK, Prezes AZS- UMK Toruń, Torimpex Trade, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych Bella.
Turniejowi głównemu towarzyszyć będzie Turniej Masters mężczyzn (7 ekip) oraz kobiet (2 ekipy). Dedykowany jest on byłym studentom, absolwentom zaprzyjaźnionych uczelni, którzy brali udział w naszym wydarzeniu w okresie trwania swoich studiów.
Uroczyste rozpoczęcie zawodów będzie miało miejsce na hali UCS 1 w sobotę o godzinie 12.00.
Zakończenie planowane jest około godziny 13.00 w niedzielę również na hali UCS 1.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy