e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
W TORUNIU

Akademickie Mistrzostwa Europy Łódź 2022

Medale naszych szachistek na Akademickich Mistrzostwach Europy!

Szachy szybkie:
Reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w składzie Alicja Śliwicka oraz Monika Rykała wywalczyły srebrne medale w Drużynowych Akademickich Mistrzostwach Europy podczas rozgrywanych w Łodzi European Universities Games. W turnieju rozegranym tempem szachów szybkich nasze zawodniczki nie przegrały żadnego meczu a dzięki zwycięstwom w 5 meczach oraz czterem remisom, zagwarantowały sobie srebrne medale.

W turnieju zwyciężyły Węgierki, reprezentujące Hungarian University of Sports Science, a trzecie miejsce wywalczyły szachistki z West University of Timisoara.
Dodatkowo, grająca świetne zawody Alicja Śliwicka wywalczyła 8 pkt z 9 partii, dzięki czemu zdobyła złoty medal na pierwszej szachownicy.

Szachy Błyskawiczne:
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Drużynowym Akademickim Mistrzem Europy, Alicja Śliwicka Akademicką Mistrzynią Europy w szachach błyskawicznych!
Po bardzo dobrym występie w turnieju szachów szybkich, nasza kobieca drużyna w składzie Alicja Śliwicka oraz Monika Rykała ponownie pokazała się z bardzo dobrej strony zwyciężając w klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych, rozgrywanych w Łodzi w ramach European Universities Games 2022 ! Nasze zawodniczki zdobyły łącznie 13 punktów wyprzedzając aż o 3 punkty Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Hungarian University of Sports Science, który wygrał dzień wcześniej rywalizację w szachach szybkich.

W klasyfikacji indywidualnej konkurentki zdeklasowała Alicja Śliwicka, która zdobyła aż 8,5 pkt z 9 partii, czym zapewniła sobie złoty medal na rundę przez końcem zawodów. Drugie miejsce zajęła Vanagaite Giedrez reprezentująca Lithuanian University of Health Sciences a na najniższym stopniu podium stanęła Tomasi, Elise z ECAM School of Engineering Lyon. Monika Rykała po dobrym początku zawodów niestety zgubiła punkty w ostatnich rundach i zajęła ostatecznie 12 miejsce z dorobkiem 4,5 pkt

Podsumowując, nasze zawodniczki zaprezentowały się bardzo dobrze, przywożąc z Akademickich Mistrzostw Europy aż 3 medale:
Drużynowe Akademickie Mistrzostwo Europy w szachach błyskawicznych
Indywidualne Mistrzostwo Europy w szachach błyskawicznych
Drużynowe Akademickie Wicemistrzostwo Europy w szachach szybkich oraz dodatkowo złoty medal Alicji Śliwickiej na 1. szachownicy w turnieju szachów szybkich.
Dzięki tym zdobyczom, w tym momencie Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji medalowej całej imprezy.

Naszym reprezentantkom jeszcze raz składamy wielkie gratulacje za to historyczne osiągnięcie!

Podczas zawodów obowiązki sędziego rundowego sprawował trener sekcji AZS UMK Toruń Mateusz Brzeziński.