e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

AMPy w wioślarstwie

 STUDENTKI I STUDENCI UMK ZŁOTYMI MEDALISTAMI AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W WIOŚLARSTWIE

 
21 maja 2022r na torze regatowym w Brdyujściu w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Zawody odbywały się przy bardzo niesprzyjających warunkach  atmosferycznych. Na torze hulał wiatr i była duża fala. Wiadomo jednak, że wioślarstwo jest sportem dla „twardzieli” i  o godzinie 10.30 studenci rozpoczęli rywalizację. Ze względu na trudne warunki pogodowe i bardzo zróżnicowany poziom osad, ostatni bieg zawodów wystartował dopiero o godzinie 18.36. Były to 8+ kobiet. Złoty medal zdobyły dziewczyny z naszej uczelni deklasując rywalki. Następna osada(UKW Bydgoszcz) wpłynęła na metę po ponad 8 sekundach. 
W klasyfikacji drużynowej Uniwersytet Mikołaja Kopernika zajął 1 miejsce(82pkt.) wśród 20 biorących udział w zawodach uczelni. Na 2 miejscu znalazła się Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy(76pkt.) i na 3 miejscu Uniwersytet Kazimierza Wielkiego(75pkt.). Oczywiście w klasyfikacji typów uczelni-Uniwersytety też zdobyliśmy złoty medal. 
A oto wyniki uzyskane przez naszych reprezentantów w poszczególnych konkurencjach: 8+ KA- 1 miejsce + 1m w Uniwersytetach(Borzyszkowska Zofia, Domalska Patrycja, Gałka Dominika, Malinowska Katarzyna, Paszkowska Adrianna, Semrau Kornelia, Weiwer Julia, Zielepucha Agata,  sterniczka Marcinkowska Aleksandra), 2xKA – 2 miejsce + 2 miejsce w Uniwersytetach (Malinowska Katarzyna, Zielepuha Agata),  2 xML – 3 miejsce + 2 miejsce w Uniwersytetach (Januszewski Michał, Polański Kacper), 1xKA – 4 miejsce + 3 miejsce w Uniwersytetach(Domalska Patrycja), 1xMA – 8 miejsce + 1 miejsce w Uniwersytetach(Pawlak Mateusz). Jak widać nikt nie wyjechał z zawodów bez medalu. Poza sterniczką Aleksandrą Marcinkowską, wszyscy pozostali członkowie reprezentacji objęci są programem „kariera dwutorowa”. W grupie tej jest jedna zawodniczka z klubu” Gopło Kruszwica”(P.Domalska) a pozostali są członkami klubu „AZS UMK Toruń” i to właśnie trenerom tego klubu należą się ogromne podziękowania za współpracę. Opiekunką reprezentacji UMK jest mgr Hanna Szewczyk.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy