e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

AMPy debiut Unihokeja

 

W dniach 13- 16 czerwca obiekty Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w  Warszawie były areną zmagań unihokeistów podczas Akademickich Mistrzostw Polski. W odmianie Swiss. Była to dopiero druga edycja popularnych AMP w tej widowiskowej grze, w której na boisku rywalizują dwie mieszane drużyny. Pomimo pandemii koronawirusa  tegoroczna impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zespołów akademickich z całego kraju. Do rywalizacji w swiss floorball stanęły ostatecznie 22 uczelnie. W tym gronie znalazła się 12 osobowa drużyna unihokeistów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.  Zespół który tak naprawdę powstał miesiąc  przed mistrzostwami sprawił na zawodach nie lada sensację. W klasyfikacji końcowej uplasował się na bardzo dobrym 8 miejscu. W gronie  uniwersytetów zawodniczki i zawodnicy wywalczyli brązowe krążki, przegrywając rywalizację z UW Warszawa i Uniwersytetem Zielonogórskim.  

Unihokeiści z Torunia podczas mistrzostw rozegrali 6 spotkań. W pierwszym meczu grupowym pełnym dramaturgii zremisowali z Uniwersytetem Poznańskim 6:6. W drugim meczu przegrali z UW Warszawa 1:6. W kolejnych meczach zwyciężyli z Politechniką Łódzką 5:4 i przegrali z Politechniką Gdańską 1:8. W kolejnych dwóch pojedynkach o miejsca 5-8 ulegli ubiegłorocznym medalistom UP w  Sanoku i Uniwersytetowi z Zielonej Góry.  Debiut w zawodach tej rangi można uznać za duży sukces sportowy toruńskiego akademickiego unihokeja. Zawodniczki i zawodnicy zostawili na boisku zdrowie, pokazali charakter i waleczność.  Z każdym kolejnym meczem drużyna prowadzona przez Michała Wasielewskiego zdobywała doświadczenie i pewność siebie. 
W zawodach triumfowała drużyna AWF Poznań, która w finale pokonała Akademię Górniczo –Hutniczą w Krakowie 13:8.
Drużyna wystąpiła w składzie: Patrycja Szymanek, Julita Kalita, Dagmara Zielińska, Stefania Świątek, Justyna Kucharska, Łukasz Korzestański, Jakub Lewandowski, Dawid Nowasielski , Jakub Szypliński, Szymon Guranowski , Szymon Niedlich i Kacper Boczulak. 
Trener: Michał Wasielewski

 

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy