e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

UMK Toruń najlepszym Uniwersytetem w jeździectwie

W dn.30.05-02.06.2019r w Radzionkowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie z udziałem 5-cio osobowej reprezentacji UMK Toruń w składzie:

Michalina Matuszak  -  ujeżdżenie amator
Paulina Zalewska       - skoki profi  i  ujeżdżenie amator
Tomasz Olszewski     - skoki profi  i  ujeżdżenie amator
Filip Rasiewicz           - ujeżdżenie amator
Michał Tomczuk         - ujeżdżenie amator

Studenci nasi wypadli bardzo dobrze choć niektórzy startowali ze zmiennym szczęściem.

Najbardziej „pechowo” wystartował Tomasz Olszewski w konkurencji skoki skoki profi mając 1 zrzutkę w pierwszym nawrocie i w zasadzie pozbawiając się szans na medal w klasyfikacji generalnej. Pozostałe 2 nawroty przejechał na „czysto” ale wystarczyło to „tylko”na 7 miejsce w klasyfikacji generalnej i na 1 miejsce w klasyfikacji w typach uczelni.
Paulina Zalewska startująca też w konkurencji skoki profi na koniu po kontuzji, który dopiero dochodzi do pełnej dyspozycji zajęła 28 miejsce na 38 startujących, zdobywając sporo punktów do  punktacji drużynowej.
Znakomicie spisali się też nasi studenci startujący w konkurencji ujeżdżenie amator. Michalina Matuszak i Filip Rasiewicz w klasyfikacji generalnej zajęli odpowiednio 6  i 7 miejsce na 65 startujących i 2 i 3 miejsce w klasyfikacji w typach uczelni. Michał Tomczuk wypadł nieco gorzej zajmując 40 miejsce ale po części usprawiedliwia go temperament konia na którym startował.

Paulina Zalewska i Tomasz Olszewski również startowali w konkurencji ujeżdżene amator, ale na koniach skokowych, więc nie mieli większych szans w walce z typowymi ujeżdżeniowcami. Pomimo to Tomasz Olszewski pojechał na tyle dobrze, że po zsumowaniu wyników ze skoków i ujeżdżenia zajął 3 miejsce w kombinacji w klasyfikacji w typach uczelni.

Odzwierciedleniem udanego startu jest zajęcie przez naszych studentów 4 miejsca drużynowo w klasyfikacji generalnej na 28 sklasyfikowanych uczelni / startowali studenci z 46 uczelni/, oraz 1 miejsca w typach uczelni - startowały ekipy z 9 uniwersytetów.
 Jest to duży sukces całej drużyny za co należą się wielkie gratulacje i podziękowania dlawszystkich zawodników. Opiekunem ekipy był mgr Marek Szczecki. 

 

 

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy