e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

II Otwarte Mistrzostwa UMK w badmintonie

Druga edycja Otwartych Mistrzostw UMK w badmintonie podobnie jak i I zakończyła się sukcesem organizacyjnym jak i sportowym. W dniu 21.04.18 w hali UCS zjawiło się 35 zawodników i zawodniczek z całego kraju wśród nich mocna ekipa sekcji AZS UMK. W najsilniejszej grupie A mężczyzn zawodnicy grali systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu 10 spotkań najlepszym badmintonistą podobnie jak rok temu został Paweł Marcinkowski ale na podium tuż za nim zameldowali się badmintoniści UMK Norbert Kamieński i Bartosz Urbański.
W kategorii kobiet Open bezkonkurencyjna okazała się studentka UMK Ewelina Laskowska wygrywając wszystkie pojedynki bez straty nawet seta.
Najliczniej obsadzona była grupa B męska ponieważ zgłosiło się do niej 25 zawodników. Po eliminacjach grupowych, zostały rozegrane mecze systemem pucharowym a do ćwierćfinałów awansowali wszyscy gracze sekcji prowadzonej przez mgr Piotra Dobrolubow. Niestety 3 mecze półfinałowe okazały się niezbyt szczęśliwe dla Pawła Klonka i Bartosza Kubiaka, którzy po grze na przewagi musieli uznać wyższość przeciwników w stosunku setów 1:2. Ostatecznie kat. B wygrał Piotr Stankowski, II miejsce zajął Cezary Jaks a III miejsce przypadło byłemu studentowi Michałowi Rowickiemu.
Wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale. Nad sprawnym i wzorowym przebiegiem imprezy pieczę sprawowali wszyscy członkowie sekcji badmintona AZS UMK za co bardzo dziękujemy. Już za rok w ostatni weekend maja odbędzie się kolejna- III edycja.

 

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy