e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

W dniach 15-17.12.2017 r. do Katowic wybrała się 10-osobowa grupa szachistów AZS UMK Toruń. Reprezentanci uczelni jak i zawodnicy lig regionalnych przez 3 dni rywalizowali w gronie 1100 zawodników z całej Europy (w tym 67 arcymistrzów oraz 63 mistrzów międzynarodowych). Areną zmagań był legendarny Katowicki Spodek, a organizacja zawodów stała na znakomitym poziomie. Z tych bardzo prestiżowych zawodów wracamy ze sporym bagażem doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w kolejnych turniejach. Odnieśliśmy tez mały sukces - z imprezy wracamy z medalem zdobytym przez trenera sekcji Mateusza Brzezińskiego, który w turnieju szachów szybkich zwyciężył w klasyfikacji zawodników z rankingiem poniżej 2200 punktów rankingu ELO (80 miejsce w klasyfikacji ogólnej).

Szczegółowa relacja autorstwa Konrada Marca ukazała się na portalu chillitorun.pl :

http://www.chillitorun.pl/sport/innedyscypliny/otwarte-mistrzostwa-europy-w-szachach-srebro-dla-polski-znakomity-wynik-szachisty-z-umk-torun-relacja/

Z naszej strony bardzo chcielibyśmy złożyć podziękowania Uczelni oraz Akademickiemu Związkowi Sportowemu w Toruniu, bez których wsparcia ten wyjazd nie doszedłby do skutku.

Uczelnię reprezentowaliśmy w składzie:
Damian Śliwicki, Piotr Śnihur, Adam Musiał, Wojciech Mikołajczak, Adrian Wąsiołek, Michał Wydra, Konrad Marzec, Karolina Waszkowska, Aleksandra Staszewska oraz Mateusz Brzeziński.

Szczegółowe wyniki:

Szachy błyskawiczne:
https://chessmanager.com/pl/tournaments/25/results/11

Szachy szybkie:

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy