e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Sukces w Pucharze Polski Studentów AZS UMK w Bowlingu w Ostródzie

"Wspaniały i jedyny w swoim rodzaju weekend reprezentacji Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na Pucharze Polski Studentów w Bowlingu w Ostródzie . UMK Toruń podczas całych zawodów stawało 3 razy na podium zdobywając jeden złoty i dwa brązowe medale. Pierwsze miejsce zajął Adam Wójcik w kategorii indywidualnej mężczyzn pobijając przy okazji swój rekord z 3 gier( 725 pkt co daje średnią 241,67). Trzecie miejsce w kategorii indywidualnej kobiet w swoich debiutanckich zawodach zajęła Aleksandra Heymann ustanawiając swój rekord życiowy 151 pkt z jednej gry. W konkurencji drużynowej Mateusz Kapral, Jarosław Rogacki (debiutant) i Adam Wójcik wywalczyli ,,brązowe miejsce" jak to kapitan ekipy wypowiedział po swoim ostatnim rzucie w pojedynku). Co prawda zabrakło truskawki na torcie w postaci medalu w konkurencji par, gdzie Mateusz z Adamem zajęli .... 4 miejsce, ale i tak występ reprezentantów UMK Toruń można uznać za jak najbardziej udany. Blisko podium w kategorii indywidualnej był Mateusz Kapral, który ostatecznie zajął 6 pozycję. Ponadto obiecujące wyniki uzyskali nowi adepci tej dyscypliny, mianowicie 9 miejsce w konkurencji drużynowej zajęli Aleksandra Heymann, Dominik Jakubowi i Jakub Borko a 10-tą pozycję w konkurencji par zajęli Jakub Borko i Jarosław Rogacki. Warto zaznaczyć, że dla czterech osób były to pierwsze zawody bowlingowe w życiu, ale jak zapowiedzieli na pewno nie ostatnie i cała ekipa będzie brać udział w kolejnych edycjach Pucharu. Istotnym aspektem udanego wyjazdu była przyjacielska atmosfera, wspólne spędzanie czasu w hotelu i wzajemne wsparcie podczas grania. Każdy z nas będzie miał wiele miłych i niezapomnianych wspomnień z pobytu na Warmii. Jako przedstawiciel reprezentacji jestem bardzo szczęśliwy, iż z takim zaangażowaniem odbyło się całe przedsięwzięcie. Słowa podziękowania należą się organizatorom, którzy dopilnowali najmniejszych szczegółów, abyśmy mogli cieszyć się grą, mieli co dobrego przegryźć i spać w dogodnych warunkach. Grać w takich zawodach to czysta przyjemność i oby bowling wśród studentów rozwijał się i rozpowszechniał jak najszybciej. Dziękujemy Rektorowi naszej Uczelni za dofinansowanie zakupu koszulek i kosztów dojazdu na turniej i mamy nadzieję, że bowling dołączy do sekcji AZS-u UMK Toruń o co będę się starał z całych sił."
Całą relację wraz ze zdjęciami publikujemy za zgodą i wiedzą autora- Adama Wójcika. Gratulujemy.