e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Boks olimpijski

W dniach 27-30.09.2017 w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Polski Akademickich Związków Sportowych w boksie olimpijskim kobiet i mężczyzn. Współudział w organizacji zawodów miał Marek Matela, który anonsuje pojedynki bokserskie w telewizji Polsat. Wśród uczestników krajowego championatu pojawiły się nazwiska czołowych zawodników polskiego boksu olimpijskiego.
 W kategorii wagowej do 69kg wystartował student I roku Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika- Mikołaj Tobera. W pojedynku półfinałowym zmierzył się z Maksymilianem Gibało, który ma na swoim koncie wiele medali Mistrzostw Polski i około 110 stoczonych pojedynków. Reprezentant UMK odniósł pewne zwycięstwo na punkty. W walce finałowej przeciwnikiem Mikołaja był Damian Falecki z klubu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Falecki stoczył do tej pory ok. 130 walk i zdobywał medale Mistrzostw Polski różnych kategorii wiekowych. Po zaciętej walce sędziowie jednogłośnie wskazali na zwycięstwo Mikołaja Tobery. Tym samym student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski w boksie olimpijskim na rok 2017. 

W tych samych zawodach drugi rok z rzędu Aneta Rygielska wywalczyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski! Aneta, startująca w wadze olimpijskiej do 60 kg, w walce finałowej spotkała się z zawodniczą trenującą na co dzień w klubie Tiger Łomża - Eweliną Dębkowską.  Zawodniczka Łomży już w pierwszej rundzie została poddana przez sędziego ringowego. Po ciosie na korpus musiała uznać wyższość Anety Rygielskiej reprezentującą AZS UMK Toruń. 

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy