e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Katarzyna Zillmann studentką UMK Toruń

Przygodę z wioślarstwem Katarzyna Zillmann (fot. pierwsza z lewej) rozpoczęła w 2009 w kategoria wiekowej „młodzik”. Przez kolejne dwa lata (2010-2011 rok) startowała jako juniorka młodsza. Rok 2010 zakończył się zdobyciem 2 miejsca (srebrny medal) na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w konkurencji czwórki podwójnej ze sterniczką juniorek młodszych. Od tego momentu rozpoczyna się piękna i jakże szczęśliwa przygoda z wioślarstwem okraszona kolejnymi medalami. W roku 2011 również na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży udało  się zając 3 miejsce i brązowy medal w konkurencji czwórki ze sterniczką juniorek młodszych.
Sezon 2012-2013 był przełomowy w karierze naszej studentki. Rozpoczęła treningi w nowej osadzie: dwójce bez sterniczki. Podczas startu w 2012 roku na Centralnych Regatach Kwalifikacyjnych Juniorów po raz pierwszy zakwalifikowała się  na Mistrzostwa Europy Juniorów.
Najważniejsze zawody międzynarodowe 2012 roku czyli Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbyły się w miejscowości Plovdiv w Bułgarii przyniosły 8 miejsce.
Rok później w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbyły się na Litwie w Trokach po zaciętej walce Kasia zajęła 4 miejsce w konkurencji czwórki bez sterniczki juniorek, a do medalu zabrakło niewiele.
Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w 2014 roku zawodniczka AZS UMK Toruń zdobyła 3 medale zajmując: 1 miejsce (czwórka bez sterniczki), 2 miejsce (dwójka bez sterniczki), 3
miejsce(czwórka podwójna). W tym samym roku zaczęła pływać skiffa (1x) dzięki czemu ponownie została powołana do Młodzieżowej Kadry Narodowej.Pierwsze zawody międzynarodowe odbyły się w Essen, gdzie w konkurencji czwórki podwójnej zajęła 1 miejsce zarówno w pierwszym jak i drugim starcie finałowym, tym samym zdobywając podwójnie złoty medal.
Najważniejszym startem i zarazem największym  sukcesem sportowym Katarzyny Zillmann jak do tej pory były Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (Plovdiv, Bułgaria). Wraz z Olgą Michałkiewicz, Krystyną Lemańczyk i Marta Wieliczko w konkurencji czwórki podwójnej kobiet zajęła 1 miejsce zdobywają Mistrzostwo Świata! Gratulujemy.

 

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy