e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Akademickie Mistrzostwa Polski LA Łódź

8 medali- przywieźli studenci UMK Toruń, którzy 22.05.2015 roku wystartowali na AMPach organizowanych przez Politechnikę Łódzką na stadionie LA AZS Łódź. UMK Toruń reprezentowała 10 osobowa ekipa w składzie: Anna Błaszkowska, Julia Pliszka, Paulina Makowska, Dagna Wleklińska, Daria Gawłowska, Monika Siecińska, Anna Zaborna, Jadwiga Szewczyk, Krzysztof Gumiela oraz Paweł Pasiński dzięki której, zajęliśmy czołowe miejsca w klasyfikacji medalowej.
Pierwszego dnia Anna Błaszkowska w biegu na 100m rozpoczęła szczęśliwą passę zdobywając srebro w kategorii Uniwersytetów natomiast Jadwiga Szewczyk debiutowała na mistrzostwach z bardzo dobrym czasem 13,26s. Dagna Wleklińska wsparła punktami naszą drużynę startując na dystansie 400 m z czasem 58,17. Kilka godzin później nasz doświadczony dyskobol Paweł Pasiński potwierdził bardzo wysoką formę w rzucie dyskiem z wynikiem 58,01 m dorzucając do naszej puli złoty medal w klasyfikacji generalnej i złoto w kategorii Uni. Wysoką formę potwierdziła Daria Gawłowska, której koronnym dystansem są 3 km z przeszkodami, ale postanowiła wspierać Uniwersytet na nieco krótszym dystansie punktując w klasyfikacji generalnej.
Pierwszy dzień zawodów zakończyła bardzo emocjonująca rywalizacja sztafet 4×100 metrów, którą w składzie (Julia Pliszka, Anna Błaszkowska, Dagna Wleklińska oraz Paulina Makowska) wysrebrzyły nasze dziewczyny pokonując wyżej notowane rywalki  uzyskując znakomity czas 49,46s. Dziewczyny przywiozły srebro w kategorii generalnej oraz srebro w klasyfikacji Uniwersytetów. W sobotę, ostatnim dniu zawodów punkty i medale wywalczyli: Paweł Pasiński w pchnięciu kulą ustanowił nowy rekord Uniwersytetu toruńskiego z wynikiem 13,45 m powiększając pulę naszych medali o brąz w kategorii Uniwersytetów. Anna Zaborna startując w skoku w dal, Monika Siecińska w biegu na 800m oraz Krzysztof Gumiela na dystansie 3km zaliczyli bardzo dobry występ w Łodzi walcząc o punkty dla naszej Uczelni. Rywalizację medalową zamknęły sztafety 4×400 metrów w składzie Paulina Makowska, Julia Pliszka, Ania Błaszkowska i Dagna Wleklińska zdobywając brązowy medal w klasyfikacji generalnej i złoto  kategorii Uniwersytetów z wynikiem 4.03 pobijając zeszłoroczny wynik, co stanowi dobry prognostyk do następnych Akademickich Mistrzostw Polski w 2016 roku. Opiekunką sekcji jest mgr Anna Wiak. Gratulujemy.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy