e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Mistrzostwa Świata Seniorów 24-31.08.2014r

Brązowy medal wioślarza AZS UMK Energa Toruń.
Robert Fuchs  (ósemka ze sternikiem mężczyzn)  i Mirosław Ziętarski (czwórka podwójna mężczyzn) zostali powołani na Mistrzostwa Świata, które odbywały się w Amsterdamie 24-13.08.2014r.
Polska ósemka po wielu, wielu latach wreszcie wywalczyła upragniony medal wioślarskich Mistrzostw Świata!!! GRATULACJE!!! To co nie udało się Sławkowi Kruszkowskiemu, Michałowi Stawowskiemu udało się Robertowi Fuchsowi. Po przepieknym biegu nasza ósema przypłynęła na trzecim miejscu i teraz grzeje się w blasku brązu.
W  ósemce  wiosłowali-Piotr Juszczak (jakiś czas temu AZS UMK ENERGA),Mikołaj Burda (urodzony w Toruniu-tak więc po części nasz),Michał Szpakowski (wychowanek AZS UMK ENERGA, absolwent SMS Toruń), Krystian Aranowski (wychowanek AZS UMK ENERGA ,absolwent SMS Toruń), Robert Fuchs, Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Mateusz Wilanowski (Wisła Grudziądz), Zbigniew Schodowski (kiedyś AZS UMK ENERGA Toruń, absolwent SMS Toruń) i Daniel Trojanowski ( wychowanek AZS UMK ENERGA i absolwent SMS Toruń).
Mirek Ziętarski i jego czwórka podwójna pewnie awansowała do półfinału. W półfinale nie tak wyobrażaliśmy sobie start Mirka i jego osady, na 500 m przed metą zajmowali 3 miejsce premiowane awansem do finału, na mecie okazało się, że do 3 miejsca stracili 0,32 sek. Ostatecznie nasz zawodnik zajął 10 miejsce czyli 4 miejsce w finale B.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy