e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Łukasz Pawłowski Londyn

 

W tym miejscu będą pojawiały się relacje własne Łukasza Pawłowskiego naszej jedynej toruńskiej nadziei na medal na tegorocznej Olimpiadzie w Londynie. Marzeniem wszystkich sportowców jest start na najważniejszej imprezie czterolecia. Łukasz właśnie rozpoczął ostatni cykl przygowtowań. Wioślarz AZS UMK Toruń Łukasz Pawłowski ma szansę zapisać piękna kartę w dziejach startów toruńczyków na najważniejszych imprezach rangi światowej. Mieszkańcy Torunia i okolic niewątpliwie będą do końca ściskali kciuki za udane przygotowania oraz sam start, który będzie ukoronowaniem wielomiesięcznego wysilku okupinego mnóstwem wyrzeczeń, rozłąką z rodziną i bliskimi. Cały sportowy Toruń czeka na kolejne informacje.

21.03.12r.
"Serdeczne pozdrowienia dla całego AZS-u, ze słonecznej Portugalii przesyła wioślarz AZS-UMK- Toruń Łukasz Pawlowski . Jestem w trakcie przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Od ponad 2 tygodni przebywam ze swoją czwórką wagi lekkiej w Portugalii. Pogodę mamy piękną , około 15-20'C. powoli przyzwyczajamy się do łódki i wioseł. Na szczęście nie zapomnieliśmy jak się wiosłuje i łódka pływa nam coraz lepiej. Dokuczają nam tylko pęcherze na dłoniach , ale tak dzieje się zawsze na początku sezonu, więc jesteśmy na to odporni.  Pierwszy start w Pucharze Świata mamy już w maju, więc czasu jest niewiele. W sobotę wracam do Torunia, gdzie przez 2 tygodnie będę dalej trenował, po czym wracam z powrotem do Portugalii. Jeszcze raz pozdrawiam! Trzymajcie kciuki za bezproblemowe przygotowania."

10.05.12r.
"Witam serdecznie.  W Belgradzie w dniach 4-6 maja odbył się pierwszy Puchar Świata w Belgradzie. Niestety dla naszej czwórki okazał się on falstartem i kompletnym niewypałem. Zajęliśmy 12 miejsce z dużą stratą do całej stawki. Oczywiście się nie poddajemy !!!  Postaramy się wyciągnąć wnioski z takiego stanu rzeczy, trenujemy i jedziemy dalej z wiarą w końcowy sukces. Obecnie razem z kolegami z osady przebywam w Wałczu i przygotowuję się do drugiego Pucharu Świata, który odbędzie się w dniach 25-27 maja! Tam nasza forma musi być wyższa i co się z tym wiąże łódka powinna  pływać szybciej! Pozdrowienia dla wszystkich od 4-ML! Trzymajcie kciuki :) "

23.05.12
MICHAŁ SŁOMA!!!!!!!!!!! AZS UMK TORUŃ !!!!WOW!
Michał dzisiaj o 17:30 zdobył paszport na Igrzyska Olimpijskie w Londynie!:) Zajął 3 miejsce w regatach kwalifikacyjnych w Lucernie (premiowane 4 miejsca). Jest to pierwszy jedynkarz od 20 lat, czyli od brązowego wystepu Kajetana Broniewskiego w Barcelonie, który będzie reprezentował Polskę w tej prestiżowej konkurencji . GRATULACJE MICHAŚ :) Wielki szacunek, dzięki za emocję, radość na mecie i za to że będzie dwóch reprezentantów Torunia w Londynie. Razem zawsze raźniej :)  Po za Michałem kwalifikacje olimpijskie zdobyły również dwójka bez sternika i czwórka podwójna kobiet. BRAWO BRAWO BRAWO!!! Wioślarstwo zakwalifikowalo do Londynu 7 osad i aż 26 osób. Oprócz lekkoatletów będziemy tam najliczniejszą grupą polskich sportowców.

A co u mnie. Przebywam własnie w Lucernie, gdzie od piątku startuje w Pucharze Świata. Po kompletnie nieudanych pierwszych zawodach, staramy się zachować spokój i robić swoje.. Tym razem powinno być juz troche lepiej. Trzymajcie kciuki za Puchar Świata i przede wszystkim za  Igrzyska Olimpijskie, gdzie wystartuje dwóch zawodników AZS-UMK TORUŃ!!! :)    

Pozdrawiam ! Łukasz Pawłowski!

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy