e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

XLI Turniej Kopernikański

XLI TURNIEJ KOPERNIKAŃSKI (08.03.11)
W dniach 04-06 marca 2011 roku na obiektach sportowych UMK przy ulicy Gagarina 35 odbył się XLI Turniej Siatkarski o Puchary Rektora UMK Kobiet i Mężczyzn. Do zawodów zaprosiliśmy po 5 ekip z zaprzyjaźnionych uniwersytetów z całej Polski. W sobotę uroczystego otwarcia zawodów dokonał  Prorektor ds. studentów Prof. dr hab. Witold Wojdyło. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Prezes Organizacji Środowiskowej AZS Prof. dr hab. Stanisław Łęgowski, Prezes AZS UMK dr Janusz Szatkowski, kierownictwo SWFiS oraz sympatycy akademickiej piłki siatkowej.
W XLI Turnieju kopernikańskim żeńska drużyna AZS UMK Toruń odniosła spektakularne zwycięstwo, pokonując wszystkie zaproszone drużyny. Przez szereg lat dziewczęta nie mogły się przebić na sam szczyt, choć najczęściej plasowały się w pierwszej trójce. Rok 2011 okazał się szczęśliwy i nie oddając ani jednego seta przeciwnikom wygrały ten prestiżowy turniej. Nie ukrywamy, że szeregi naszej drużyny wzmocniły studentki grające w toruńskim zespole II ligowym "Budowlani" i "Sokół" Mogilno. „Stara gwardia” doskonale współpracowała z nowymi nabytkami, tworząc silny zespół. Najskuteczniejszą zawodniczką AZS UMK okazała się Agnieszka Sikorska. Mamy nadzieję, że ten sukces będzie zapowiedzią kolejnych udanych startów tego młodego i bardzo perspektywicznego zespołu. Ekipę tworzyły: M. Kozianowska, A. Radzikowska, M. Wiśniewska, A. Szczepańska, A. Tyburska, J. Kryszczak, A. Próchniak, A. Sikorska, A. Kamińska, D. Żuchowska, E. Korenik, M. Wolska, E. Mołoń i M. Kiczor. Drużynę prowadzi mgr Izabela Pawłowska.
Wyniki poszczególnych spotkań kobiet:
UMK- UG      3:0  
KUL- UMCS  0:3
UAM- UMCS 1:2
KUL- UMK    0:3
UG- UMCS    1:2
UAM- UMK   0:3
KUL- UG        1:2
KUL- UAM     0:3
UMK- UMCS 3:0
UAM- UG       3:0
Nieco słabej po ubiegłorocznym zwycięstwie zaprezentowali się nasi siatkarze. Po obiecującym początku i zwycięstwie z KUL Lublin 2:1 nadeszła pechowa przegrana 1:2 z UAM Poznań. To zdecydowanie podcięło skrzydła zawodnikom AZS UMK. Mimo ambitnej postawy nie udało im się wygrać kolejnych spotkań, choć w kilku z nich byli bardzo blisko końcowego sukcesu. Drużynę prowadzi mgr Joanna Kaczmarek.
Wyniki poszczególnych spotkań mężczyzn:
UW- UAM   2:0 
UMK- KUL  2:1
UMCS- UG  0:2
UG- KUL      2:0 
UMK- UAM  1:2
UW- UMCS   2:1
UMK- UG      0:2
UAM- UMCS 2:1
KUL- UW       0:2 
UMK- UMCS 1:2
UG- UW          2:1
UAM- KUL     0:2 
UMK- UW      1:2
KUL- UMCS   0:2
UG- UAM        1:2

Tabela końcowa kobiet:
1. UMK Toruń  8 pkt
2. UMCS Lublin7 pkt
3. UAM Poznań 6 pkt
4. UG Gdańsk  5 pkt
5. KUL Lublin 4 pkt

Tabela końcowa mężczyzn:
1. UG Gdańsk   9 pkt
2. UW Warszawa 9 pkt
3. UAM Poznań  8 pkt
4. UMCS Lublin 7 pkt
5. KUL Lublin  6 pkt
6. UMK Toruń   6 pkt
   
Najlepsze zawodniczki w swoich ekipach: Mrówczyńska Katarzyna (UG), Piszczyk Marta (UAM), Sikorska Agnieszka (UMK), Więcek Dagmara (KUL), Banaszak Joanna (UMCS).
Najlepsi zawodnicy: Raba Miłosz (UW), Boguta Jarosław (UMCS), Murczkiewicz Rafał (UG), Zawada Piotr(UMK), Gabriel Mateusz (KUL), Kulik Wojciech (UAM).
Organizatorzy w/w zawodnikom i zawodniczkom wręczyli nagrody rzeczowe. Trzy najlepsze drużyny kobiet i mężczyzn otrzymały puchary za miejsca a pozostałe pamiątki uczestnictwa w zawodach. Fundatorami nagród byli jak co roku: J. M. Rektor UMK, kierownictwo SWFiS, NSZZ "Solidarność" na UMK, Samorząd Studencki, Związek Nauczycielstwa Polskiego na UMK, Prezes AZS-UMK Toruń oraz Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych „Bella”.
W sobotę wieczorem spotkali się również na parkiecie oldboye z zaprzyjaźnionych uniwersytetów, aby rozegrać własny turniej. Po raz pierwszy w tym roku odbył się również mecz zawodniczek, które w przeszłości startowały w naszej imprezie. Nad sprawnym przeprowadzeniem imprezy czuwali pracownicy SWFiS pod kierunkiem mgr Piotra Dobrolubow.

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2024 Akademicki Związek Sportowy