e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Spotkania z mieszkańcami Torunia

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców nasz klub podjął działania mające na celu przybliżenie swojej działalności społeczeństwu Torunia. W ramach wielu akcji, ktore będziemy prowadzili w kolejnych tygodniach i miesiącach dojdzie do wielu wizyt w szkołach, na salach gimnastycznych oraz w ternie o których to będziemy kolejno informowali.

Na przystani AZS UMK ENERGA Toruń przy ul. Ks. J. Popiełuszki w środy i piątki o godz. 17.00 odbywają się zajęcia na ergometrze dla osób niepełnosprawnych. W zajęciach bierze udział 2-4 chłopców którzy mają upośledzenie ruchu i upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim. Po kilkunastu treningach na ergometrze wioślarskim jeden z chłopców ma wystartować w Gdańsku w dniu 28.11.2010 r. w kategorii niepełnosprawnych.

W dniu 09.11.2010 r. w ZS Samochodowych odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli z medalistą olimpijskim Łukaszem Pawłowskim. Spotkanie zorganizowali nauczyciele szkoły Małgorzata Litkowska i Sławomir Kiermasz. Łukasz Pawłowski dużo mówił o swojej pracy treningowej oraz o zdobywaniu wykształcenia i godzeniu szkoły z sportem. Mówił także jaki wpływ ma ruch na samopoczucie człowieka. Na początku tej wycieczki do szkoły Łukasz został przyjęty i poczęstowany kawą przez samego Naczelnego Szkoły Dyrektora Mirosława Hejkę.

Więcej zdjęć zajęć niepełnosprawnych na stronie www.tesonklub.pl
 

Sponsorzy

 

NL_Poli_logo_slogan_azsumk.png

 

 

Copyright © 2009 - 2022 Akademicki Związek Sportowy