e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Studenci UMK TORUŃ z medalami Akademickiego Pucharu Polski KARTE WKF

11 grudnia w Swarzędzu odbył się Akademicki Puchar Polski w Karate WKF ! Studenci UMK Toruń, zdobyli łącznie trzy medale. Agnieszka Jabłońska startując w konkurencji Kumite (walka) w wadzie +68 kg zdobyła srebrny medal. Najlżejszy student, Nataniel Gębicki w wadzie -67 kg (Kumite) zdobył brąz wraz ze startującym w najcięższej kategorii +84 kg (Kumite) Patrykiem Cimińskim, który również uplasował się na trzeciej pozycji.
Zawodnicy AZS UMK Toruń, którzy na co dzień trenują w Klubie Karate Shotokan DOJO TORUŃ pokazali się z bardzo dobrej strony. Na szczególną uwagę zasługuje start Agnieszki Jabłońskiej, która stoczyła łącznie 6 pojedynków i bardzo mało brakowało, by również w konkurencji Kumite OPEN (walka bez podziału na kategorie wagowe) Agnieszka zdobyła brązowy medal (przegrana w walce o brązowy medal). Wyniki toruńskich karateków są bardzo optymistycznym prognostykiem przed zbliżającymi się na wiosnę Akademickimi Mistrzostwami Polski 2017. Warto również dodać, że Agnieszka Jabłońska jak i Nataniel Gębicki to studenci pierwszego roku UMK a zawody w Swarzędzu były ich debiutanckim startem w akademickich zawodach Karate WKF.
Poza konkurencjami w których studenci zdobyli medale, toruńscy karatecy startowali w konkurencjach Kumite OPEN (walka bez podziału na kategorie wagowe) oraz w konkurencji Kumite – drużyna męska.