e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

wiadomości z korut

II OTWARTE MISTRZOSTWA UMK W BADMINTONIE(23.04.18)
Druga edycja Otwartych Mistrzostw UMK w badmintonie podobnie jak i I zakończyła się sukcesem organizacyjnym jak i sportowym. W dniu 21.04.18 w hali UCS zjawiło się 35 zawodników i zawodniczek z całego kraju wśród nich mocna ekipa sekcji AZS UMK w Toruniu. W najsilniejszej grupie A mężczyzn zawodnicy grali systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu 10. spotkań najlepszym badmintonistą podobnie jak rok temu został Paweł Marcinkowski ale na podium tuż za nim zameldowali się badmintoniści UMK w Toruniu Norbert Kamieński i Bartosz Urbański.
W kategorii kobiet Open bezkonkurencyjna okazała się studentka UMK Ewelina Laskowska wygrywając wszystkie pojedynki bez straty nawet seta.
Najliczniej obsadzona była grupa B męska ponieważ zgłosiło się do niej 25 zawodników. Po eliminacjach grupowych, zostały rozegrane mecze systemem pucharowym a do ćwierćfinałów awansowali wszyscy gracze sekcji prowadzonej przez mgr Piotra Dobrolubow. Niestety 3 mecze półfinałowe okazały się niezbyt szczęśliwe dla Pawła Klonka i Bartosza Kubiaka, którzy po grze na przewagi musieli uznać wyższość przeciwników w stosunku setów 1:2. Ostatecznie kat. B wygrał Piotr Stankowski, II miejsce zajął Cezary Jaks a III miejsce przypadło byłemu studentowi Michałowi Rowickiemu.
Wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale. Nad sprawnym i wzorowym przebiegiem imprezy pieczę sprawowali wszyscy członkowie sekcji badmintona AZS UMK w Toruniu za co bardzo dziękujemy. Już za rok w ostatni weekend maja odbędzie się kolejna – III edycja.

Medaliści w poszczególnych kategoriach:

Singiel Damski

  1. Ewelina Laskowska
  2. Ewa Oleś
  3. Klara Skórska

Singiel Męski B

  1. Cezary Jachs
  2. Piotr Stankowski
  3. Michał Rowicki

Singiel Męski A

  1. Paweł Marcinkowski
  2. Norbert Kamieński
  3. Bartosz Urbański

 

 

PÓŁFINAŁ AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI(20.03.18)
Na rozegranym w dniach 16-18.03.2018 Półfinale  AMP nasi badmintoniści zajęli miejsce XIII, niestety o jedno niżej niż rok temu. Już losowanie bardzo utrudniło plan, jakim było przynajmniej powtórzenie wyniku sprzed roku. W pierwszym pojedynku ulegliśmy WAT Warszawa 1:6 (mecze składają się z 7 pojedynków). W drugim meczu po bardzo zaciętym pojedynku pokonaliśmy Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa 4:3. Meczu nr 3 z Politechniką Białostocką zagraliśmy rezerwami chcąc oszczędzić siły na ostatni najważniejszy pojedynek grupowy, dlatego wynik 0:7 nikogo nie zdziwił. Mecz ostatni w grupie mógł zadecydować o całkowitym odwróceniu kolejności. Zwycięstwo nad gospodarzami Uniwersytetem Medycznym Łódź mógł dać nawet awans do najlepszej ósemki. W gorszym wypadku pewne III miejsce w grupie i walkę o miejsca 9-12. Do szczęścia zabrakło zwycięstwa w jednej partii i odwrócenie wyniku na 4:3. Po kapitalnym meczu ulegamy ostatecznie UMed Łódź 3:4 i turniej kończymy na 13 miejscu. Drużyna amatorów z Torunia nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z ekipami złożonymi z ligowców czy reprezentantów Polski.  Tym bardziej należą się ogromne słowa uznania za walkę ekipie prowadzonej przez mgr Piotra Dobrolubow w skład której weszli: Ewelina Lasowska, Klara Skórska, Monika Chojnacka, Dominika Majewska, Inez Mikołajczak, Bartosz Urbański, Norbert Kamieński, Krzysztof Kosut, Paweł Klonek i Bartosz Kubiak. Najsilniejszymi punktami AZS UMK Toruń byli i punkty zdobywali: Ewelina Laskowska, Klara Skórska, Norbert Kamieński i Bartosz Urbański.

1. Akademia Wychowania Fizycznego Warszawa,
2. Politechnika Białostocka,
3. Uniwersytet Warszawski,
4. Politechnika Warszawska,
5. Politechnika  Gdańska,
6. Uniwersytet Medyczny Łódź,
7. Uniwersytet Medyczny Warszawa,
8. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski,
9. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
10. Wojskowa Akademia Techniczna,
11. Uniwersytet Ekonomiczny Poznań,
12. Politechnika Poznańska,
13-16. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,
13-16. Akademia Sztuki Wojennej,
13-16. Uniwersytet Gdański,
13-16. Uniwersytet Szczeciński,
17-18. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,
17-18. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie.
 

 

Sponsorzy

Copyright © 2009 - 2019 Akademicki Związek Sportowy