e-mail: azs@umk.pl :: tel. (056) 611-45-81 :: tel./fax: 654-28-80

Plaża Gotyku

 GP - eliminacje do Mistrzostw Polski w Siatkówce plażowej Kobiet i Mężczyzn. Plaża Gotyku organizowana po raz pierwszy w Toruniu jest młodszą siostrą Plaży Wolności organizowanej w Poznaniu po raz drugi z rzędu. Twórcą Plaży Wolności oraz współorganizatorem Plaży Gotyku w Toruniu jest wielokrotny Mistrz Polski w Siatkówce Plażowej Damian Lisiecki. Między innymi również studenci i studentki AZS UMK Toruń w drugiej połowie czerwca br. zamierzają stworzyć niezapomniane widowisko sportowe, którego głównymi punktami programu będą Eliminacje do Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet (18-20.06) oraz Mężczyzn (25-27.06).

Na Rynek Nowomiejski zostało nawiezione 600 ton piasku, zbudowana jest trybuna na 500 osób, powstało małe miasteczko sportowe. Rozegranych zostanie ok. 120 meczy z udziałem najlepszych siatkarzy w Polsce, w tym również reprezentantów kadry Polski. Wstępny program dwutygodniowej imprezy prezentuje się bardzo bogato. Na dwóch piaszczystych boiskach oraz rozstawionej scenie odbywać się będą imprezy towarzyszące, koncerty, zajęcia sportowe, treningi fitness. W ramach imprez towarzyszących wstępnie swój udział w projekcie potwierdzili toruńscy wykonawcy m. in. SOFA, Brystol, Viola Brzezińska, Vitamina.

Impreza będzie współfinansowana przez Urząd Marszałkowski Woj. Kujawsko - Pomorskiego, Urzędu Miasta Torunia oraz sponsorów. Jednym z głównych organizatorów jest nasz klub AZS UMK Toruń, pod bacznym okiem trenerki drużyny męskiej mgr Joanny Kaczmarek. Więcej informacji, program i rejestracja na turnieje na stronie www.plazagotyku.pl

 Album promocyjny Plaża Gotyku edycja 2 znajduje się pod adresem http://www.plazagotyku.pl/images/albumA5.pdf

Copyright © 2009 - 2018 Akademicki Związek Sportowy