08.12.23 KS Stal Grudziądz: AZS UMK Toruń 0:3 (11:25,17:25,15:25)
12.01.24 AZS UMK Toruń: MIKS Joker Świecie 0:3 (19:25,16:25,19:25)
19.01.24 Volley Bydgoszcz: AZS UMK Toruń 3:1 (17:25,25:11,25:20,25:22)
02.02.24 AZS UMK Toruń: AZS WSG Bydgoszcz 2:3 (20:25,25:23,25:17,21:25,10:15)

02.10.21 UKS ZSMS Poznań: AZS UMK Toruń 1:3 (26:24,20:25,21:25,23:25)
09.10.21  AZS UMK Toruń: BP Pałac II Bydgoszcz 0:3 (21:25,21:25,26:28)
16.10.21 UKŻPS Kościan: AZS UMK Toruń 1:3 (18:25,25:23,21:25,13:25)
23.10.21  AZS UMK Toruń: Biofarm Szamotuły 1:3 (23:25,31:29,10:25,16:25)
30.10.21 Gedania Gdańsk:  AZS UMK Toruń 3:2 (20:25,25:22,22:25,23:25,15:9)
06.11.21 Enea Energetyk II Poznań: AZS UMK Toruń 2:3 (16:25,25:21,25:23,20:25,13:15)
13.11.21 AZS UMK Toruń: SMS Police 3:0 (27:25,25:14,25:18)
20.11.21 MKS Sokół Mogilno:  AZS UMK Toruń 3:0 (25:22,25:20,25:22)
27.11.21 AZS UMK Toruń: GKS Wieżyca 0:3 (19:25,16:25,18:25)
04.12.21 AZS UMK Toruń: UKS ZSMS Poznań 3:2 (18:25,25:17,19:25,25:22,15:13)
11.12.21 BP Pałac II Bydgoszcz: AZS UMK Toruń 2:3 (21:25,25:21,25:20,19:25,12:15)
18.12.21 AZS UMK Toruń: UKŻPS 3:2 (25:20,21:25,15:25,25:21,15:5)
15.01.21 AZS UMK Toruń: Gedania Gdańsk 3:2 (25:22,23:25,18:25,25:23,15:12)
22.01.22 AZS UMK Toruń: Enea Energetyk II Poznań 2:3 (30:28,18:25,15:25,25:22,10:15)
28.01.22 AZS UMK Toruń:  Biofarm Szamotuły 1:3 (25:22,23:25,21:25,19:25)
30.01.22 SMS Police: AZS UMK Toruń 0:3 (15:25,16:25,18:25)
12.02.22 AZS UMK Toruń: MKS Sokół Mogilno 0:3 (16:25,22:25,22:25)

statystyki.pzps.pl/pl/volleyball/2-liga-w,7447/50050/standings/league

II LIGA PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET SEZON 2020/2021 (04.03.21)

W drużynie AZS UMK  występują głównie studentki UMK. Wspieramy się również zawodniczkami z MUKS XLO Toruń jak również z województwa kujawsko - pomorskiego. Od  sezonu 2020/2021 po historycznym awansie do II Ligii Kobiet trenerem został mgr Mariusz Soja. Mamy jasno postawione cele sportowe: reprezentowanie UMK w Akademickich Mistrzostwach Polski, w Akademickich Mistrzostwach Woj. Kuj-Pom. jak również w rozgrywkach seniorskich - II Lidze Siatkówki Kobiet. Wśród wyróżniających się zawodniczek nie można nie wspomnieć o Sandrze Guzowskiej znanej z I ligowych parkietów, Alinie Krawczyk znanej także z boisk plażowych.  Aktualnie Alina jest kapitanem AZS UMK Toruń.

W chwili obecnej skład drużyny prezentuje się następująco: Sandra Guzowska, Dominika Zilz, Eliza Zilz, Olga Kobrin, Oliwia Zawacka, Alina Krawczyk, Anna Krawczyk, Weronika Seehaber, Roma Smolińska, Oliwia Zarębska, Zuzanna Pulikowska, Patrycja Sztuczka, Patrycja Raźniewska, Justyna Wyżykowska, Paulina Berlińska, Zuzanna Gapińska, Magda Piepiórka, Kinga Ratajczak. Trenerem ekipy jest: Mariusz Soja, II trenerem Jerzy Wawrzyn a kierownikiem Juliusz Andruchowicz.

Długo musiały czekać na rozegranie swojego pierwszego meczu po awansie do II ligi nasze siatkarki. Pod wodzą nowego trenera Mariusza Soja zawodniczki AZS UMK podjęły walkę z Gedanią Gdańsk na wyjeździe, jednak musiały uznać wyższość rywalek 1:3 w setach 25:19, 25:21, 26:28, 25:23.
Trener dobrze ocenił występ swoich podopiecznych podkreślając walkę jaką podjęły zawodniczki AZS UMK. Na specyficznej sali, przy ogłuszającym dopingu kibiców Gedanii nie wiele zabgakło do urwania chociaż jednego punktu w swoim pierwszym drugoligowym spotkaniu.

Kolejny mecz już przed własną publicznością rozegrały w sobotę 03.10.20 siatkarki AZS UMK. Mimo dopingu kibiców oraz ogromnej detrminacji musiału uznać wyższość ekipy Enea Energetyk z Poznania 2:3 (18:25,25:22,25:15,9:25,12:15).

Trzeci mecz ligowy w dniu 11.10.20 roku przyszło stoczyć siatkarkom na boisku faworyta rozgrywek Sokoła Mogilno. Porażka 3:0 pokazała jak dużą siłę ma ekipa z Kujaw. W setach 18:25,21:25,11:25).

16.10.20 niestety już przy pustych trybunach ze względu na czerwoną strefę w Toruniu,czwarty mecz ligowy rozegrały nasze siatkarki i urwany punkt wiceliderowi!
W meczu AZS UMK Toruń vs. UKS ZSMS Poznań nasze dziewczyny po długiej walce urwały jeden punkt. wiceliderowi AZS - ZSMS 2:3 (25:16, 21:25, 25:22, 21:25, 8:15).

W szóstej kolejce spotkań w dniu 14.11.20 na wyjeździe nasze siatkarki musiały uznać wyższość Szmotulanina Szamotuły 3:1 (25:21,24:26,25:21,25:20). Mimo ambitej gry w końcówkach przegranych setów zabrakło bardzo nie wiele aby odwrócić losy spotkania.

W siódmej kolejce rozegranej 21.11.20 siatkarki AZS UMK odniosły pierwsze zwycięstwo w II ligowej historii. Na włanym parkiecie po dramatycznym pojedynku pokonaliśmy APS Rumia 3:2 (25:22,25:18,19:25,23:25,15:12).

Mecz wyjazdowy z bardzo silną drużyną Pałac II Bydgoszcz nie dał zbyt dużo powodów do radości. Wynki 3:0 (25:13,25:21,25:22) mówia sam za siebie chociaż trzeba pamiętać, że graliśmy na wyjeździe ze współliderem rozgrywek.

Pracowity weekend zaczęły już w piątek 04.12.20r. siatkarki AZS UMK. Do Torunia przyjechała bardzo młoda i utalentowana ekipa SMS Wieżyca 2011 Stężyca, w której składzie gra torunianka Pola Bujnarowska. Pierwszy set dawał nadzieję na 3 punkty ale wynik 26:24 pokazał, że nie musi to być łatwe. Niestety 3 kolejne sety padły łupem młódzieży 20:25,18:25 i 19:25.

Już 06.12.20 nadeszła kolejna szansa na zdobycz punktową. Tym razem walczyły sąsiadujące ze sobą w tabeli drużyny i akademiczki pokonały łatwo Truso Elbląg 3:0 (25:16,25:10,25:21).

Mecz naszych siatkarek z dnia 12.12.20 został przełożony na inny termin z powodu kwarantanny ekipy gości Gedanii Gdańsk.

Kolejka 14 to mecz ze zdecydowanym liderem MKS Sokół Mogilno na wyjeździe zakonczony porażką 1:3 (20:25,15:25,25:21,19:25).

Nowy rok ligowy rozpoczęliśmy meczem wyjazdowym w dniu 09.01.21 z UKS ZSMS Poznań. Po świetnym meczu odmosimy zwycięstwo za 3 punkty 3:0 (25:17,25:14,25:22).

W 17 kolejce rozegranej 23.01.21 drużyna trenera Mariusza Soja pokonała na wyjeździe Truso Elbląg 3:0 w setach 25:13, 25:12 i 25:11. Sytuacja w tabeli pozwala na spokojne przygotowywanie do kolejnych meczy bez widma walki o utrzymanie.

W dniu 30.01.21 na własnej hali AZS UMK pokonał SMS Police 3:0 (25:15,25:1125:12).

W niedzielę 14.02.21r nasze siatkarki podjęły walkę z UKS Szamotulaninem Szamotuły walcząc w każdym secie do końca jednak wynik końcowy to 0:3 (23:25,21:25,21:25).

Na koniec lutego (27) nasze zafundowały sobie horror na szczęście ze szczęsliwym zakończeniem i na wyjeździe pokonały APS Rumia 3:2 (25:22,21:25,15:25,25:16,15:13). Po pierwszym udanym secie nic nie wskazywało na problemy toruńskiego zespołu. O ile 2 set wyrównany ale przegrany o tyle 3 był potrzebny aby wstrząsnąć ekipą. Efektem tego był łatwy set 4 czwarty, który mógł być zwiastunem horroru z tiebreaku. Na szczęście udało nam się wyrwać cenne zwycięstwo i niespodziewanie awansować na 8 miejsce w tabeli. Gratulacje.

W dniu 13.03.21 gościliśmy bardzo odmłodzoną ekipę Pałacu II Bydgoszcz. Efektem było łatew zwycięstwo 3:0 (25:12,25:12,25:19)
siatka.org/wyniki/ligi-polskie1sezon-202020211ii-liga-k-sezon-202020211grupa-1-ii-liga-k-sezon-202020211/wynik-tab/runda-zasadnicza-638/

III LIGA PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET SEZON 2019/20 (27.02.20)
Drużyna prowadzona przez mgr Joannę Kaczmarek przystąpiła do rozgrywek III ligi w następującym składzie: Kobrin Olga, Kudrej Maria, Nadolna Emilia, Sztuczka Patrycja, Krawczyk Alina, Zarębska Oliwia, Paul Natalia, Wiśniewska Natalia, Ratajczak Kinga, Piepiórka Magdalena,
Raźniewska Patrycja, Jaworska Kinga,Woźniak Paulina,Karcz Aleksandra i Smolińska Roma.
Inauguracja tegorocznych rozgrywek trzecioligowych rozpoczęłyśmy meczem u siebie z zespołem Spartakus Lniano.  Spotkanie było pod pełna kontrolą naszych dziewcząt i zakończyło sie wygraną 3-0, a najlepszą zawodniczką była Kinga Ratajczak.

Drugi mecz- tym razem wyjazdowy z młodym i bardzo ambitnym zespołem UKS Culmen Chełmno  - wygrywamy 3:0 w setach 25:14 ,25:19, 25:15. Mecz od początku przebiegał pod dyktando naszych dziewcząt, które bardzo dobrze zaprezentowały się zwłaszcza w bloku. Jak zawsze bardzo dobra zagrywka była dodatkowym elementem działającym na naszą korzyść.  Najlepszą zawodniczką  w naszym zespole tym razem została Patrycja Raźniewska !
Skład zespołu: Magdalena Piepiorka, Kinga Ratajczak, Alina Krawczyk, Oliwia Zarębska, Aleksandra Karcz, Patrycja Raźniewska, Olga Kobrin oraz Patrycja Sztuczka, Paulina Woźniak ,Natalia Paul, Kinga Jaworska, Emilia Nadolna

W niedzielny wieczór 8 grudnia br rozegrałyśmy kolejny mecz w ramach III ligi seniorek. Tym razem przyszło nam się zmierzyć z aktualnym liderem rozgrywek- Tie Break Solec Kujawski - w którym grają doświadczone siatkarki z przeszłością I ligową. Po zaciętym spotkaniu wygrywamy 3-1 i tym samym plasujemy się na I miejscu w tabeli ligowej. Na pochwałę zasługuje cały zespół.

Ostatni mecz w tym roku kalendarzowym nasze siatkarki zagrały z zespołem Tucholanki Tuchola. Od pierwszego seta miały pełną kontrolę na przebiegiem spotkania, dlatego trenerka dała szanse pokazania się wszystkim zawodniczkom. Końcowy wynik to 3-0 dla AZS UMK w setach 25-12, 25-22, 25-16. Do tej pory straciły tylko 1 seta i nadal utrzymały pozycję lidera. MVP została Oliwia Zarębska.

Początek roku i kolejna wygrana za 3 pkt na naszym koncie. Trwa dobra passa naszych siatkarek. Tym razem ich przeciwniczkami były dziewczęta z nowo powstałego klubu SPS Skępe, prowadzone przez naszego byłego zawodnika i studenta- Michała Rowickiego. Mimo dwutygodniowej świątecznej przerwy w treningach oraz braku 3 dziewcząt z powodu choroby- nasze zawodniczki bez trudu pokonały przeciwniczki w stosunku 3-0 i cały czas są liderem ligi. Trenerka- Joanna Kaczmarek- desygnowała do gry wszystkie zawodniczki, aby weszły po świętach w rytm meczowy .
MVP tego meczu została Magdalena Piepiorka.

W dniu 18 stycznia wybrałyśmy się do Skępego rozegrać zaległy mecz z I rundy  z zespołem SPS . Przeciwniczki wystąpiły tym razem wzmocnione 3 doświadczonymi siatkarkami - naszymi byłymi studentkami . Mecz bardziej zacięty niż tydzień wcześniej,  jednak  nasze dziewczyny miały pełną kontrolę  i ponownie wygrały 3-0 , utrzymując tym samym pozycję lidera. Najlepszymi zawodniczkach w tym meczu uznano Kingę Ratajczak i Oliwię Zarębską.

Kolejny mecz zagrałyśmy 25 stycznia br  ponownie na wyjeździe. Tym razem naszym przeciwnikiem był młody zespół z Lniana, aktualnie zajmujący ostatnie miejsce w tabeli.  Trenerka ponownie dała szanse wszystkim naszym siatkarkom na pokazanie się na boisku. Bardzo dobra zagrywka i dobra obrona pozwoliła na  pełną kontrolę spotkania. Końcowy wynik to 3-0 dla nas i zwiększamy przewagę nad drugim zespołem z Solca Kujawskiego. MVP w tym meczu została  Alina Krawczyk.

Nasze siatkarki w dalszym ciągu są niepokonane w tegorocznych rozgrywkach III ligi . W ostatnim meczu w dniu 23 lutego br pokonały w imponującym stylu zespół Culmen Chełmno 3-0 i dwie kolejki przed zakończeniem sezonu są Mistrzyniami Ligi. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza nowa środkowa -Aleksandra Iwaszko . Ostatni mecz rozegrają w najbliższą  sobotę na wyjeździe z zespołem Tie Break Solec Kujawski , który zajmuje drugie miejsce.

III LIGA PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET(03.03.19)

Już w najbliższą sobotę 20.X.2018 r.  o godz. 12.00 w hali sportowej UCS UMK  nasze siatkarki po 12 letniej przerwie w rozgrywkach 3-cio ligowych ponownie spróbują swoich sił w tej klasie rozgrywkowej. Jest to etap przygotowań zespołu do reprezentowania uczelni w Akademickich Mistrzostwach Polski. Udział  zapowiedziało 7 zespołów. Rozgrywki prowadzone będą systemem  „ mecz –rewanż”. Dwa najlepsze zespoły będą walczyły w półfinale  o 2 ligę.
Aktualnie zespół jest w trakcie zgrywania i budowy.

Aktualny skład: Czajkowska Paulina, Gapińska Zuzanna, Greczan Marta, Jaworska Kinga, Kobrin Olga, Kochanowicz Julia, Kurdej Maria, Paul Natalia, Piepiórka Magdalena, Raźniewska Patrycja, Różalska Angelika, Wiśniewska Ida.
Trenerką ekipy AZS UMK jest mgr Joanna Kaczmarek.

AZS UMK Toruń: Sokół Mogilno 0:3
Nie udała się inauguracja w III lidze siatkówki naszym dziewczętom. Przegrałyśmy mecz z doświadczonym zespołem Sokoła Mogilno 0-3.  KPZPS zaplanował już na 20.X.2018 pierwszy mecz, a nasze studentki dopiero się zjeżdżały po 3 miesiącach wakacji. Skład sie krystalizował i ostatnie zawodniczki zameldowały sie w ostatni wtorek dlatego nie można było oczekiwać z tak wymagającym przeciwnikiem sukcesu. Następny mecz za trzy tygodnie gramy na wyjeździe z zespołem z Tucholi i powinno być już lepiej.

W drugim swoim meczu (10.11.18) siatkarki AZS UMK spotkały się w Tucholi z zespołem Tucholanka Europrojekt Tuchola. Mecz stał na dobrym poziomie,  pod kontrolą naszych dziewcząt. Każda dostała szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Było  dużo  walki w obronie oraz mądrych zagrań na siatce. Na szczególne wyróżnienie w tym meczu zasłużyła Natalia  Paul. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem w stosunku 3-1

W trzecim swoim meczu  siatkarki AZS UMK  na wyjeździe spotkały się z zespołem Tea Break Solec Kujawski.  Mecz był bardzo zacięty, ale nasze dziewczyny nie ustrzegły się błędów, które zaważyły na wyniku końcowym. Pierwszy set padł łupem zespołu z Solca, następne dwa wygrały  nasze dziewczyny. Niestety kolejne dwa  sety zakończyły się zwycięstwem gospodyń i mecz przegraliśmy  w stosunku  2:3. W przekroju całego meczy na wyróżnienie zasłużyły: Zuzanna Gapińska oraz Maria Kudrej. Następny mecz w ramach trzecioligowej rywalizacji rozegramy 1 grudnia w Chełmnie. Przed nami okres ciężkiej pracy, bo jest nad czym pracować.

W czwartym swoim meczu nasze siatkarki grające w 3 lidze zagrały na wyjeździe z zespołem Amar Profi Auto Culmen Chełmno . Dziewczęta w pełni panowały nad przebiegiem całego meczu. Bardzo dobrą i taktyczną  zagrywką zwłaszcza  w końcówkach drugiego oraz trzeciego seta wykazały się Kinga Jaworska oraz Patrycja Raźniewska oraz Marysia Kudrej. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla AZS UMK!

W dniu 08.12.18r AZS UMK rozegrał mecz na wyjeździe z zespołem TKS iT Budowlani Toruń złożonym z zawodniczek SOS. Jak na derby przystało- atmosfera była gorąca, kibice dopisali . Po raz pierwszy można było nas oglądać Live , o co zadbał Klub Kubica Budowlanych. Gospodynie były lepsze i pomimo naszej determinacji i walki przegraliśmy 0-3. W naszym zespole na szczególne wyróżnienie zasługuje świetna gra zarówno w ataku jak i obronie - Zuzanny Gapińskiej! Gratulacje dla przeciwniczek, a my już w najbliższą sobotę zaczynamy rundę rewanżową.

W sobotę 15.12.18 roku przyszło się nam zmierzyć z liderkami III ligi- zespołem Sokóła Mogilno. Osłabione brakiem naszej przyjmującej- Zuzi Gapinskiej  oraz chorej libero- Olgi Kobrin- mieliśmy jeszcze bardziej utrudnione zadanie.  Mecz i 3 punkty poszły na konto zespołu Sokoła, który był zdecydowanym fasworytem nie tylko w tym meczu ale również najpoważniejszym kandydatem do walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Był to ostatni mecz  na wyjeździe. Już w Nowym  Roku wszystkie mecze zagramy na własnej hali .

Udanie rozpoczęłyśmy Nowy  Rok. W sobotę 19.01.19 roku wmeczu drugiej rundy nasze siatkarki pewnie pokonały zespół Tucholanki Tuchola w stosunku 3:0 . Następny mecz zagramy dopiero 10 lutego br o g 14 również na własnej sali. Teraz przed nami sesja i czas egzaminów.

W dniu 10 lutego nasze siatkarki rozegrały kolejne spotkanie w ramach rozgrywek 3-cio ligowych. Tym razem spotkały się z zespołem MUKS Tie Break Solec Kujawski, z którym w pierwszej rundzie przegrały 2-3. Dziewczyny przystąpiły zdeterminowane wygraniem tego spotkania i to za 3 pkt. Mimo sesji i niepełnego składu na treningach spowodowanych również chorobami, dały radę i pod pełna kontrolą pokonały zespół z Solca 3-1. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, która była kluczem do zwycięstwa w tym meczu. Uzyskane 3 punkty przybliżyły nas do zajęcia 3 miejsca na koniec rozgrywek. Zostały jeszcze dwa spotkania do końca sezonu zasadniczego. Jeden z nich musimy wygrać za trzy pkt i cel będzie zrealizowany.

W dniu 23.02.19 rozegrałyśmy przedostatni mecz z zespołem Culmen Chełmno. Wygrana 3:1 zagwarantowała nam 3 miejsce w tegorocznych rozgrywkach. Jak na debiutancki sezon po 12 latach jest to całkiem dobry wynik. Za tydzień rozegramy ostatni mecz 3 ligi  w tym sezonie z Budowlanymi Toruń, które zajmują drugie miejsce w tabeli. Jednak bez względu na jego wynik układ w tabeli się nie zmieni. Liderem jest ekipa Sokoła Mogilno i razem z Budowlanymi będzie grał w półfinale o 2 ligę.

Zakończyły się rozgrywki 3 ligi w piłce siatkowej kobiet. W ostatnim meczu spotkałyśmy się z zespołem Budowlanych Toruń, które mają zawodniczki z SOS oraz Orlen Ligi. W naszym zespole brakowało dwóch zawodniczek , przyjmującej Kingi Jaworskiej /kontuzja/ i środkowej.  Mecz zakończył się wygraną  gości 3:0, chociaż pierwszy set zapowiadał ostra walkę. Wynik tego  meczu nie miał wpływu na układ w tabeli końcowej tegorocznych rozgrywek.