e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Półfinał Akademickickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet

Nasze siatkarki w dniach 10-13 kwietnia brały udział w Akademickich Mistrzostwach Polski -  półfinał A , które rozgrywane były na obiektach Politechniki Poznańskiej.
Jechaliśmy tam z założeniem znalezienia się wśród 4 zespołów, które zdobędą awans do Finałów Akademickich Mistrzostw Polski -cel został zrealizowany z nawiązką!
Wygrałyśmy mecze grupowe z zespołami Akademii Morskiej Szczecin oraz Uniwersytetem Ekonomicznym zajmując pierwsze miejsce. Czekało nas trudne zadanie - przed nami ciężki mecz - z Uniwersytetem Szczecińskim. Kto wygrywa jest wśród 4 uczelni awansujących do  Finałów  AMP!
Pierwszy set ciężko szło , graliśmy na przewagi i ostatecznie przegrywamy go 24-26. W następnym secie nastąpiło przebudzenie i cały set pod kontrolą 25-15 dla nas. Trzeci set to walka z jednej i drugiej strony, ale wygrywamy 15-13 i awansujemy do finałów!
Radość ogromna, tym bardziej, że jeszcze w historii sekcji reprezentacja halowa nigdy nie grała w finałach AMP.
Jednak apetyty urosły i już w następnym dniu ogrywamy Uniwersytet Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Gdański , tym samym zajmując I miejsce w półfinale A.
Wielkie emocje towarzyszyły całemu zespołowi, radość i wzruszenie ogromne !
Wybrano MVP całego półfinału - Barbarę Sokolińską z naszego zespołu! Brawo Basia!

Na tym etapie nie ma słabych zespołów. Wszystkie reprezentacje korzystają z zawodniczek ligowych, będących studentkami danych uczelni. U nas również tak było.
Wielkie podziękowania dla trenerów klubowych z Budowlanych Toruń, Joker Mekro Świecie, WTS Bank Włocławek oraz AZS UMK .
Dziękujemy za współpracę!
Teraz przed nami okres przygotowania do Finałow AMP, które odbędą się 09-12 maja w Rzeszowie.