e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
W TORUNIU

Autonomiczna Liga Siatkówki

I AUTONOMICZNA LIGA SIATKÓWKI (01.04.19)
Porażka zespołu AZS-UMK Toruń w Superlidze ALS.
Zespół akademicki doznał pierwszej porażki ligowej z rywalem z Bydgoszczy 3-0. Drużyna w 3 setach wystąpiła w 3 różnych zestawach zawodników celem poznania i sprawdzenia umiejętności technicznych i przydatności do zespołu w nadchodzącym sezonie. Trwa całkowita przebudowa zespołu akademickiego. W meczu grali: Wojciech Górniak, Jakub Orzeł, Rafał Chojnacki ,Kacper Klejna, Łukasz Woś ,Damian Zemło, Adrian Scigocki, Szymon Laskowski, Piotr Lewandowski, Michał Szabłowicz, Mateusz Szeląg i Borys Suchak.
AZS-UMK TORUŃ - ORZEŁ BYDGOSZCZ 3-0 (14-25,22-25,13-25)

Mecz z AMRO  Szubin  był kolejnym spotkaniem, w którym sprawdzali swoje umiejętności nowi zawodnicy. Niestety dobrze dysponowany przeciwnik obnażył wszystkie braki naszego zespołu, szczególnie w organizacji gry. Należy nadmienić,że jest to dopiero 2 mecz i 4 trening zespołu akademickiego. Praca na treningach po paru tygodniach powinna przełożyć się na pozytywną grę w lidze. Zgłaszają się cały czas nowi zawodnicy sprawdzani właśnie w rozgrywkach ALS .Skład AZS-UMK Toruń w tym spotkaniu :Nazarek, Angowski, Klejna,Burny, Scigocki,Szabłowicz, Suhak ,Woś, Lewandowski, Zemło, Laskowski.
Zespół AZS -UMK doznaje porażki na parkiecie w Szubinie 3-0 w setach do 17,19,22.

Trzeciej porażki doznaliśmy w dn.18.10.18 z drużyną z Ostromecka. Mimo lepszej gry wynik poniżej oczekiwań 1:3. Obiektywnie trzeba przyznać, że na tle bardzo silnego rywala widac było już pierwsze jaskółki nadziei na lepszą grę..

W dniu 24 października drużyna AZS UMK Toruń rozegrała wyjazdowy mecz z drużyną Pałucka Drukarnia Opakowań/Orły Temidy Janowiec Wielkopolski. Mecz zakończył się wynikikiem 3:1 dla klubu z Torunia.
Przeciwnicy postawili trudne warunki gry w pierwszym secie, jednak w kolejnych setach eliminacja błędów własnych, komunikacja i pełne zaangażowanie przyniosło porządany rezultat.
Skład AZS UMK Toruń: Dominik Zieliński (K), Michał Szabłowicz (L). Kacper Klejna, Borys Suhak, Damian Zemło, Łukasz Woś, Piotr Lewandowski, Adrian Scigocki, Bartosz Burny, Wojciech Górniak.

W dniu 30.10.18 po dramatycznym meczu nasi siatkarze pokonali Team Volley Inowrocław 3:2. Początek spotkania nie ułożył się po naszej myśli. Pechowo przegrane 2 sety wprowadziły dużą nerwowość. Swietna gra w kolejnych odsłonach, pełne poświęcenie oraz zaangażowanie zaprocentowało wymęczonym ale zasłużonym zwycięstwem.

Dnia 5 listopada drużyna AZS UMK rozegrała wyjazdowy mecz z HQ High Quality Volley Bydgoszcz. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 dla gospodarzy. Toruńska drużyna występowała w ograniczonym składzie i pomimo wielu dobrze rozegranych akcji, ilość błędów własnych i falowa gra nie pozwoliła odwrócić ostatecznego wyniku spotkania.

Dnia 15 listopada drużyna UMK rozegrała mecz z drużyną Tadbud/Sensor/Team Kosiak Bydgoszcz. Widać już efekty dwóch miesięcy treningów. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie, a akademicy wygrali 3:0 (25:8, 25:16, 25:20).  Wraca dobra passa meczów u siebie. Niestety musimy popracować nad spotkaniami wyjazdowymi. Mecz w Sępólnie Krajeńskim zakończył się porażką 3:1 (18:25, 25:23, 25:14, 25:21). Zabrakło argumentów w przyjęciu, co przełożyło się na brak kombinacyjnej gry w ataku. Trzeba też dodać, że z racji pory rozgrywania spotkania pojechaliśmy w dość mocno okrojonym składzie.

Dnia 29 listopada rozegraliśmy na UCS mecz z Austenit-Stale Nierdzewni Bydgoszcz. Znamy tą drużynę z zeszłego sezonu. I tak jak przed rokiem, wygraliśmy 3:0. Mecz stał na wysokim poziomie i przez wszystkie sety nie było wątpliwości kto zwycięży. Liczymy, że w kolejnej kolejce przełamiemy naszą niemoc na wyjazdach i sukcesywnie będziemy awansować w tabeli.

W ostatnich dwóch kolejkach ligi ALS siatkarze toruńskiego AZS-u, kontynuując swoją passę, odnieśli dwa pewne zwycięstwa. W pierwszym, wyjazdowym spotkaniu z drużyną Max Maksymilianowo rywale potrafili zagrozić naszej drużynie tylko w drugim secie, gdzie po zaciętej końcówce siatkarze AZS-u podwyższyli prowadzenie w meczu. W pierwszym oraz trzecim secie widoczna była jednak dominacja naszej studenckiej drużyny, która obie partie zakończyła tracąc po 13 pkt.

Kolejny mecz również ułożył się po naszej myśli. We własnej hali, która niewątpliwie jest dużym atutem, AZS Toruń zmierzył się z Drużyną "A" z Bydgoszczy. Przyjezdni postawili trudne warunki w pierwszym secie, jednak po grze na przewagi lepsi okazali się w nim gospodarze. W pozostałych partiach AZS kontrolował wydarzenia na parkiecie odnosząc kolejne zwycięstwo w stosunku 3:0. Coraz lepsze wyniki siatkarzy są odzwierciedleniem ich ambitnej postawy na treningach. Po ciężkim początku sezonu notujemy kolejny awans w tabeli, tracąc do 4 miejsca już tylko 4 punkty.

Max Maksymilianowo 0:3 AZS Toruń (13:25, 23:25, 13:25)

AZS Toruń 3:0 Drużyna "A" Bydgoszcz (26:24, 25:18, 25:21)

W meczu 15 kolejki w dniu 10.01.19r. ligi ALS siatkarze AZS UMK Toruń podejmowali we własnej hali drużynę Ekonomika Bydgoszcz. Drużyny te w tabeli przed pojedynkiem dzieliły zaledwie 2 miejsca, co zapowiadało wyrównany pojedynek. W 1 secie, po chaotycznym początku seta gospodarze wyszli na prowadzenie 20:16. Jednak problemy z przyjęciem i nieskuteczność w ataku siatkarzy AZS pozwoliły przyjezdnym wygrać pierwszą partię 21:25. Drugi, wyrównany set zakończył się podobnie jak poprzednia część 21:25. Widmo porażki zajrzało w oczy naszym zawodnikom. Po dokonaniu korekt w składzie, wciąż licząc na zwycięstwo w meczu, w końcu udało się wygrać końcówkę seta i doprowadzić do wyniku 1:2. Przez cały 4 oraz 5 set siatkarze AZS UMK nie pozwolili już przeciwnikom wyjść na prowadzenie wygrywając kolejny mecz przed swoją publicznością 3:2.
AZS UMK Toruń- Ekonomik Bydgoszcz 3:2 (21:25,21:25,25:23,25:19,15:9)

Po pięciu zwycięstwach z rzędu, drużyna AZS Toruń podejmowała wicelidera tabeli iQor Bydgoszcz w dniu 17.01.19. Z powodu plagi kontuzji musieliśmy zagrać w eksperymentalnym składzie na dwóch rozgrywających. Akademicy zagrali bardzo dobre spotkanie. Kluczem do zwycięstwa była zagrywka i brak błędów w ataku. Tylko w drugiej partii przestój w środku seta spowodował przegranie tej partii. Wynik końcowy to 3:1 dla AZS Toruń (25:17, 21:25, 25:21, 26:24). Kolejny mecz zagramy z liderem tabeli 31 stycznia w Bydgoszczy. Skład: Chojnacki, Skowroński, Szabłowicz, Kołtuński, Potempa, Lewandowski, Suhak.

AZS UMK Toruń w meczu z drużyną Orzeł Bydgoszcz musiała uznać wyższość lidera rozgrywek ALS. Na mecz akademicy pojechali w bardzo okrojonym składzie. Spowodowane to było plagą kontuzji w zespole. Mimo bardzo ambitnej postawy i momentami gry na bardzo dobrym poziomie, zabrakło koncentracji w końcówkach setów. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:17, 25:17, 25:19). Kolejne spotkanie akademicy rozegrają  na swojej hali z drużyną Amro Szubin (7.02 godz. 20:00).

Mecz z drużyną z Janowca Wielkopolskiego w dniu 21.02.19 roku był powrotem drużyny AZS UMK na domowy parkiet zakończonym wynikiem 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:17). Skład drużyny jak i rozwiązania taktyczne były bezpośrednim przygotowaniem do nadchodzącego drugiego turnieju AMPiK rozgrywanego w marcu.
Pierwszy set to stabilna gra i konsekwentne wykonywanie założeń gry, pomimo prezentowanego przez przeciwnika dobrego poziomu gry w obronie i ataku. Jedyna przegrana partia to problemy ze skuteczna zagrywką i rozegraniem. Zmiana rozgrywajacego i pomoc doświadczonego zawodnika nie pozwoliły wygrać seta, ale przyniosły dużą przewagę punktów i spokojne wygrane w dwóch kolejnych partiach.

Dobry powrót do ligowych rozgrywek.
AZS UMK po bardzo dobrym występie w Turnieju Kopernikańskim czekał powrót do rozgrywek ALS, w których podejmowali drużynę Tadbud/Sensor/Team Kosiak Bydgoszcz w wyjazdowym spotkaniu. Drużyna wygrała mecz 3:1 i przywozi z Bydgoszczy 3 punkty.
Akademicy wystąpili w zmienionym składzie. Do drużyny wracają zawodnicy, którzy zaczynaja przygotowania do rozegrania barażów o II ligę.
Pomimo zmian, gry na wyjezdzie i bardzo intensywnego okresu w sezonie, siatkarze potrafili utrzymywać agresywna zagrywkę, skuteczne rozgrywanie pierwszych akcji i skuteczność ataku.
Drużyna UMK po rozegraniu 10 meczów pod rząd wraca do treningów. Kolejnym meczem będzie domowe spotkanie z drużyną Sępólna Krajeńskiego, które odbędzie się 21 marca.

Ciężka praca procentuje!
Drużyna AZS UMK Toruń, która weszła w najbardziej intensywny moment w sezonie, kontynuuje rozgrywki w Superlidze ALS. Akademicy wygrali swoje ostatnie dwa spotkania - domowe z drużyną MLKS Krajna Sępólno (3:1) i wyjazdowe z drużyną Austenit Stale Nierdzewni Bydgoszcz (3:0). Warto zaznaczyć, że w spotkaniu w Bydgoszczy toruńscy siatkarze wystąpili w ograniczonym kadrowo składzie i na najtrudniejszym jeśli chodzi o obiekt terenie w lidze. Dzięki realizowaniu trenowanych zał