e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

II liga p.ręcznej mężczyzn

 

II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ(24.04.19)
W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn. Przed sezonem doszło do kilku zmian kadrowych. Zespół jest prowadzony przez duet trenerski: Zenon Lewandowski, Łukasz Gościak, zaś kierowniczką drużyny pozostaje Paula Ziomek.

Trzon drużyny stanowią studenci UMK: Paweł Laszkiewicz, Amadeusz Rzymkowski, Patryk Szabłowski, Przemysław Rzymkowski, Karol Delicat, Artur Poświata, Adam Dulny, Krzysztof Wojtacki, Łukasz Kowalski i Bartłomiej Stanisławski. Skład uzupełnia kilku bardziej doświadczonych zawodników takich jak Krzysztof Baczyński, Mateusz Kościński, Adam Modrzyński, Mateusz Szałkowski, Dominik Kowalski czy Kamil Kowalski oraz kilku juniorów.
Wciąż liczymy, że kadra powiększy się w październiku o świeżo upieczonych studentów UMK.
 
Pierwszy mecz nasi szczypiorniści rozegrali w Olsztynie z miejscowym Szczypiorniakiem. Początek meczu był obiecujący. Rozważna gra i skuteczność Patryka Szabłowskiego pozwoliły na utrzymanie remisu 7:7 w 17 minucie. Niestety wraz z upływem czasu we znaki dawały się braki kondycyjne spowodowane głównie typową bolączką drużyn akademickich, czyli późnym rozpoczęciem treningów z powodu wakacji studentów. Bramkarz rywali popisywał się skutecznymi interwencjami, a skrzydłowi uciekali naszym obrońcom i zdobywali bramki z kontrataków.
Mecz zakończył się zwycięstwem Szczypiorniaka Olsztyn 32:20. W toruńskim dobrą grę zaprezentowali oprócz wspomnianego Szabłowskiego (5 bramek) Artur Poświata (3 bramki) i Adam Modrzyński (3 bramki),

Niestety kolejne 3 spotkania zakończyły się porażkami.
22.09.18 na wyjeździe ulegliśmy MKS Henri-Lloyd Brodnica 44:24 (23:14). Tydzień później notujemy wysoką porażkę z KS Tytani Wejcherowo 45:25 (23:5).  Pierwsze spotkanie przed własną publicznością nie przyniosło oczekiwanego zwycięstwa, chociaż trudno było go oczekiwać z faworytem ligi. Wynik mówi sam za siebie : 20:39 (9:20).
Po bardzo trudnym początku ligi mamy nadzieję na odwrócenie sytuacji i w kolejnych meczach liczymy na zwycięstwa.
 

13 października podczas piątej kolejki w drugiej lidze nasi szczypiorniści odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w meczu wyjazdowym w Czersku. Po zaciętej walce AZS pokonał siódmą drużynę tabeli, kończąc spotkanie wynikiem 32:28. Choć w pierwszej połowie meczu przegrywaliśmy nawet trzema bramkami. W tej chwili AZS zajmuje 12. miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę na naszej hali z Jeziorakiem Iława. 

W ostatnim czasie zaszło w naszej drużynie dużo zmian. Po wieloletniej współpracy pożegnał się z nami trener Zenon Lewandowski. Dziękujemy mu bardzo za te 9 lat, które poświęcił dla naszej drużyny. Aktualnie naszym nowym trenerem jest nasz były zawodnik Łukasz Gościak, a podczas ostatniego meczu gościnnie prowadził też nasz zespół trener MKS-u Grudziądz Sylwester Ziółkowski. Obydwu trenerom również należą się podziękowania i gratulacje za wczorajsze zwycięstwo.Ź

Borowiak Czersk - AZS UMK Toruń„ 28:32 (15:13)
Rzymkowski A. 10, Modrzyński A. 6, Kościński M. 5, Szabłowski P. 4, Laszkiewicz P. 2, Solecki D. 2, Rzymkowski P. 2, Kubik K. 1, Paradowski A., Baczyński K.
Bramkarze: Wiliński P., Szałkowski M.

Podczas 7. kolejki w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej mężczyzn AZS UMK Toruń rozegrał derbowe spotkanie z AZS-em UKW Bydgoszcz. Cała szesnastka zawodników wraz z kibicami pojechała do sąsiedniego miasta walczyć o 3 punkty, jednak to gospodarze okazali się być lepsi, wygrywając cały mecz. Spotkanie przez większość czasu było bardzo wyrównane, ale w końcówce meczu AZS UKW odskoczył torunianom na 6 bramek i zakończył mecz wynikiem 28:22.

Nadal nie wiedzie się naszym zawodniklom w rozgrywkach II ligi. Drużyna borykająca się za problemami kadrowymi oraz plagą kontuzji niestety doznaje kolejnych porażek.

8. kolejka
AZS UMK Toruń – Szczypiorniak Gniezno 28:33 (14:19)
Najwięcej bramek rzucił: Patryk Szabłowski (7), Mateusz Kościński (7)

9. kolejka
MOSiR Kętrzyn – AZS UMK Toruń 41:24 (19:13)

Najwięcej bramek rzucił: Patryk Szabłowski (8)

10. kolejka
Latocha Gniew – AZS UMK Toruń 36:28 (17:14)
Najwięcej bramek rzucił: Adam Modrzyński (7)

Meczem z MKS-em Grudziądz (16.12.2018) toruńscy szczypiorniści zakończyli pierwszą rundę w ramach rozgrywek II Ligi Mężczyzn. Spotkanie zakończyło się wynikiem na korzyść gości, ale rzuconych 28 bramek tak silnej drużynie to też niezły wynik. )

Cała runda nie była zbyt dobra dla naszego zespołu, począwszy od problemów trenerskich, kończąc na kontuzjach kluczowych zawodników. Jednak AZS nie ma zamiaru się poddać. Pozyskał ostatnio nowego trenera, Mariusza Łukasiewicza z Inowrocławia, który ciężko pracuje z naszą drużyną. Nabył też kilku nowych zawodników, dlatego kierownictwo zespołu z nadzieją patrzy na drugą rundę, która zaczyna się w Toruniu 27 stycznia o godz. 15:00 (AZS UMK Toruń - Szczypiorniak Olsztyn). 

 

AZS UMK Toruń - MKS Grudziądz 28:43 (13:22)
Modrzyński A. (10), Szabłowski P. (6), Kościński M. (5), Kowalski K. (2), Rzymkowski A. (2), Rostankowski A. (2), Kubik K. (1), Poświata A., Goźdź F, Paradowski A, Baczyński K., Wiśniewski M, Wiliński P., Rogowski R.

Serią 4 porażek rundę rewanżową rozpoczęli szczypiorniści AZS-u UMK Toruń. Trzy mecze na swoim boisku i jeden na wyjeździe nie należały do najłatwiejszych.  Akademicy musieli zmierzyć się z najsilniejszymi drużynami w lidze: USAR Kwidzyn, Tytani Wejherowo, MKS Brodnica,  które zajmują odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce w tabeli.  Meczem bardziej wyrównanym był pojedynek w Toruniu ze Szczypiorniakiem Olsztyn, który zakończył się wynikiem 27:23 na korzyść gości. W następnych, teoretycznie łatwiejszych meczach, AZS bardzo liczy na punkty. Najbliższą okazję na zwiększenie dorobku punktowego toruńscy szczypiorniści będą mieli w niedzielę 24.02 o godz. 15:00. Do UCS-u przyjeżdża w tym dniu Borowiak Czersk, czyli drużyna, z którą zespół z Torunia wygrał w pierwszej rundzie 32:28.

AZS UMK Toruń – Szczypiorniak Olsztyn 24:27 (12:15)
AZS UMK Toruń – MKS Brodnica 24:36 (9:20)
AZS UMK Toruń – Tytani Wejherowo 21:42 (8:23)
USAR Kwidzyn – AZS UMK Toruń 40:21 (22:7)

Cenne zwycięstwo w minioną niedzielę 24.02.19 roku odnieśli toruńscy piłkarze ręczni. Cały mecz AZS UMK Toruń - Borowiak Czersk był bliski remisu. Pierwsza połowa zakończona minimalnie na korzyść gości 13:14. W drugiej przegrywaliśmy nawet 4 bramkami. W ostatnich sekundach spotkania jeden z naszych zawodników został‚ ukarany czerwoną kartką. Jednak Akademicy bardzo chcieli wygrać ten mecz i zakończyli go remisem 25:25, co prowadziło do rzutów karnych. Decydującego karnego obronił nasz bramkarz, Patryk Wiliński, a ostatni rzut po zwycięstwo wykonał nasz trener, Mariusz Łukasiewicz. Przed AZS-em jeszcze dużo pracy, ale zwycięstwo cieszy. Cała drużyna dała z siebie wszystko. W weekend Akademików czeka wyjazd do Iławy, a już 10 marca derby z Bydgoszczą.

AZS UMK Toruń - Borowiak Czersk 25:25 (k. 4:3) (13:14)
Laszkiewicz P. 5, Rzymkowski P. 5, Gościak Ł. 4, Solecki 4, Modrzyński A. 3, Kościński M. 2, Łukasiewicz M. 2, Baczyński K., Kowalski K.
Bramka: Wiliński P., Rogowski R., Kowalski D., Stanisławski B.


Dwa zwycięstwa z rzędu odnieśli piłkarze ręczni w hali UCS-u. Po nieudanych derbach z AZS-em UKW Bydgoszcz, Akademicy zrehabilitowali się wygrywając mecze z MOSIR-em Kętrzyn i Agropomem Gniew. To dopiero czwarta wygrana naszych zawodników, ale widocznie lepsza gra na pewno daje duże nadzieje na lepsze rezultaty w przyszłości. Do poprawy gry i wyników przyczynił się niewątpliwie trener AZS-u, Mariusz Łukasiewicz, który prócz prowadzenia drużyny pełni również funkcję zawodnika.

10.03.2019 r. AZS UMK Toruń – AZS UKW Bydgoszcz 31:41 (18:22)
Łukasiewicz M. 9, Rzymkowski P. 5, Szabłowski P. 4, Gościak Ł. 3, Laszkiewicz P. 3, Modrzyński A. 3, Solecki D. 3, Baczyński K., Poświata A., Kubik K., Kowalski K., Stanisławski B.,  Wiliński P.

24.03.2019 r. AZS UMK Toruń – MOSiR Kętrzyn 39:32 (15:14)
Łukasiewicz M. 13, Modrzyński A. 10, Laszkiewicz P. 5, Rzymkowski P. 5, Kubik K. 3, Szabłowski P. 2, Goźdź F. 1, Kościński M., Poświata A., Wiśniewski M., Wiliński P.

31.03.2019 r. AZS UMK Toruń – Latocha Agropom Gniew 36:33 (18:20)
Kościński M. 9, Łukasiewicz M. 8, Modrzyński A. 6, Szabłowski P. 4, Laszkiewicz P. 4, Rzymkowski P. 4, Solecki 1, Kubik K., Kowalski K., Poświata A., Wiśniewski M.

Kolejny mecz w Toruniu, a zarazem ostatni w tym sezonie już 14 kwietnia. Wtedy to o godz. 15:00 AZS UMK Toruń podejmować będzie KPR Gryfino.

Toruńscy szczypiorniści zakończyli kolejny sezon w II lidze. Nie był on dla Akademików szczęśliwy, gdyż AZS uplasował się w rezultacie na 14, ostatnim miejscu w tabeli. Drużyna od początku sezonu zmagała się z problemami trenerskimi, kadrowymi, jednak w trakcie tych ośmiu sportowych miesięcy było także parę pozytywnych zdarzeń. Do zespołu dołączył nowy, doświadczony trener Mariusz Łukasiewicz oraz kilku uzdolnionych zawodników. W pierwszej rundzie AZS UMK Toruń odniósł tylko jedno zwycięstwo, w drugiej zaś efekty pracy nowego trenera były już widoczne i drużyna zwyciężyła 3 razy. Najskuteczniejszym zawodnikiem w toruńskim zespole był obrotowy, Adam Modrzyński, zdobywając łącznie 102 bramki. Następny sezon zapowiada się lepiej, bardziej stabilnie. Do pierwszej ligi na pewno awansuje USAR Kwidzyn. W drugiej lidze mają pojawić się dwa nowe zespoły, jednakże wszyscy muszą czekać na oficjalną decyzję głównego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, która ma być podana do końca maja. Sezon 2019/2020 rozpocznie się na przełomie września i października.

Aktualna tabela:

www.pomorskiwzpr.pl/index.php

 

Sponsorzy

 

 

Copyright © 2009 - 2019 Akademicki Związek Sportowy