e-mail: azs@umk.pl :: tel. (056) 611-45-81 :: tel./fax: 654-28-80

Rozgrywki ligowe

DRUŻYNY   SPORTOWE  AZS  UMK W ROZGRYWKACH LIGOWYCH WSPIERA   MIASTO TORUŃ.

III LIGA PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET(16.10.18)

Już w najbliższą sobotę 20.X.2018 r.  o godz. 12.00 w hali sportowej UCS UMK  nasze siatkarki po 12 letniej przerwie w rozgrywkach 3-cio ligowych ponownie spróbują swoich sił w tej klasie rozgrywkowej. Jest to etap przygotowań zespołu do reprezentowania uczelni w Akademickich Mistrzostwach Polski. Udział  zapowiedziało 7 zespołów. Rozgrywki prowadzone będą systemem  „ mecz –rewanż”. Dwa najlepsze zespoły będą walczyły w półfinale  o 2 ligę.
Aktualnie zespół jest w trakcie zgrywania i budowy.

Aktualny skład: Magdalena Piepiórka –kapitan, Natalia Paul, Zuzanna Gapińska,  Ida Wiśniewska, Patrycja Raźniewska ,Julia Kochanowicz, Kinga Jaworska, Marta Greczan, Olga Kobrin, Aleksandra Dudek,
Trenerem ekipy AZS UMK jest mgr Joanna Kaczmarek

I AUTONOMICZNA LIGA SIATKÓWKI (16.10.18)
Porażka zespołu AZS-UMK Toruń w Superlidze ALS.
Zespół akademicki doznał pierwszej porażki ligowej z rywalem z Bydgoszczy 3-0. Drużyna w 3 setach wystąpiła w 3 różnych zestawach zawodników celem poznania i sprawdzenia umiejętności technicznych i przydatności do zespołu w nadchodzącym sezonie. Trwa całkowita przebudowa zespołu akademickiego. W meczu grali: Wojciech Górniak, Jakub Orzeł, Rafał Chojnacki ,Kacper Klejna, Łukasz Woś ,Damian Zemło, Adrian Scigocki, Szymon Laskowski, Piotr Lewandowski, Michał Szabłowicz, Mateusz Szeląg i Borys Suchak.
AZS-UMK TORUŃ - ORZEŁ BYDGOSZCZ 3-0 (14-25,22-25,13-25)

Mecz z AMRO  Szubin  był kolejnym spotkaniem, w którym sprawdzali swoje umiejętności nowi zawodnicy. Niestety dobrze dysponowany przeciwnik obnażył wszystkie braki naszego zespołu, szczególnie w organizacji gry. Należy nadmienić,że jest to dopiero 2 mecz i 4 trening zespołu akademickiego. Praca na treningach po paru tygodniach powinna przełożyć się na pozytywną grę w lidze. Zgłaszają się cały czas nowi zawodnicy sprawdzani właśnie w rozgrywkach ALS .Skład AZS-UMK Toruń w tym spotkaniu :Nazarek, Angowski, Klejna,Burny, Scigocki,Szabłowicz, Suhak ,Woś, Lewandowski, Zemło, Laskowski.
Zespół AZS -UMK doznaje porażki na parkiecie w Szubinie 3-0 w setach do 17,19,22.
Następny mecz z Ostromeckiem 18.10 godz. 20.00 na hali UCS UMK w Toruniu

II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ(15.10.18)
W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn. Przed sezonem doszło do kilku zmian kadrowych. Zespół jest prowadzony przez duet trenerski: Zenon Lewandowski, Łukasz Gościak, zaś kierowniczką drużyny pozostaje Paula Ziomek.

Trzon drużyny stanowią studenci UMK: Paweł Laszkiewicz, Amadeusz Rzymkowski, Patryk Szabłowski, Przemysław Rzymkowski, Karol Delicat, Artur Poświata, Adam Dulny, Krzysztof Wojtacki, Łukasz Kowalski i Bartłomiej Stanisławski. Skład uzupełnia kilku bardziej doświadczonych zawodników takich jak Krzysztof Baczyński, Mateusz Kościński, Adam Modrzyński, Mateusz Szałkowski, Dominik Kowalski czy Kamil Kowalski oraz kilku juniorów.
Wciąż liczymy, że kadra powiększy się w październiku o świeżo upieczonych studentów UMK.

Pierwszy mecz nasi szczypiorniści rozegrali w Olsztynie z miejscowym Szczypiorniakiem. Początek meczu był obiecujący. Rozważna gra i skuteczność Patryka Szabłowskiego pozwoliły na utrzymanie remisu 7:7 w 17 minucie. Niestety wraz z upływem czasu we znaki dawały się braki kondycyjne spowodowane głównie typową bolączką drużyn akademickich, czyli późnym rozpoczęciem treningów z powodu wakacji studentów. Bramkarz rywali popisywał się skutecznymi interwencjami, a skrzydłowi uciekali naszym obrońcom i zdobywali bramki z kontrataków.
Mecz zakończył się zwycięstwem Szczypiorniaka Olsztyn 32:20. W toruńskim dobrą grę zaprezentowali oprócz wspomnianego Szabłowskiego (5 bramek) Artur Poświata (3 bramki) i Adam Modrzyński (3 bramki),

Niestety kolejne 3 spotkania zakończyły się porażkami.
22.09.18 na wyjeździe ulegliśmy MKS Henri-Lloyd Brodnica 44:24 (23:14). Tydzień później notujemy wysoką porażkę z KS Tytani Wejcherowo 45:25 (23:5).  Pierwsze spotkanie przed własną publicznością nie przyniosło oczekiwanego zwycięstwa, chociaż trudno było go oczekiwać z faworytem ligi. Wynik mówi sam za siebie : 20:39 (9:20).
Po bardzo trudnym początku ligi mamy nadzieję na odwrócenie sytuacji i w kolejnych meczach liczymy na zwycięstwa.

13 października podczas piątej kolejki w drugiej lidze nasi szczypiorniści odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w meczu wyjazdowym w Czersku. Po zaciętej walce AZS pokonał siódmą drużynę tabeli, kończąc spotkanie wynikiem 32:28. Choć w pierwszej połowie meczu przegrywaliśmy nawet trzema bramkami. W tej chwili AZS zajmuje 12. miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę na naszej hali z Jeziorakiem Iława.

W ostatnim czasie zaszło w naszej drużynie dużo zmian. Po wieloletniej współpracy pożegnał się z nami trener Zenon Lewandowski. Dziękujemy mu bardzo za te 9 lat, które poświęcił dla naszej drużyny. Aktualnie naszym nowym trenerem jest nasz były zawodnik Łukasz Gościak, a podczas ostatniego meczu gościnnie prowadził też nasz zespół trener MKS-u Grudziądz Sylwester Ziółkowski. Obydwu trenerom również należą się podziękowania i gratulacje za wczorajsze zwycięstwo.Ź

Borowiak Czersk - AZS UMK Toruń„ 28:32 (15:13)
Rzymkowski A. 10, Modrzyński A. 6, Kościński M. 5, Szabłowski P. 4, Laszkiewicz P. 2, Solecki D. 2, Rzymkowski P. 2, Kubik K. 1, Paradowski A., Baczyński K.
Bramkarze: Wiliński P., Szałkowski M.