e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Finał AMP w tenisie stołowym....

W dniach 13/15.04.2018 roku, Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego był gospodarzem finałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn. Nasz męski zespół rozpoczął rywalizację w tej imprezie dwoma zwycięstwami nad Uniwersytetem Ekonomicznym z Wrocławia 3:1 oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy 3:1. W trzecim pojedynku nasi studenci ulegli reprezentacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Zamościa 3:0 ( srebrny medalista mistrzostw ). Mimo przegranej zapewniliśmy sobie awans do gier ćwierćfinałowych. Następnym naszym rywalem byli tenisiści z Politechniki Gdańsk,którzy pokonali naszą ekipę 3:1 ( brązowy medalista mistrzostw ). W takiej sytuacji pozostała nam walka o miejsca 5-8.Po przegranej 3:0 z Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy walczyliśmy o miejsce 7 z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z Nysy, którą pokonaliśmy 3:0. Mistrzostwo zdobyła Politechnika Rzeszowska przed Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Zamościu i Politechniką Gdańską. W klasyfikacji typów uczelni nasza reprezentacja zdobyła złoty medal. Naszą uczelnię reprezentowali: Daniel Węderlich,Kacper Makowski i Wojciech Gronowski.Trenerem był mgr Wojciech Grześkiewicz.