e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim

W dniach 14-15 kwietnia 2018r w obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyłyCREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100 się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Zakończyły się ogromnym sukcesem studentów naszej uczelni. Reprezentacja UMK liczyła 14 osób,6 kobiet i 8 mężczyzn.
W kategorii OPEN mężczyzn srebrny medal wywalczył Mirosław Ziętarski a brązowy Robert Fuchs. W pierwszej 20 zawodników na 184 startujących znalazło się 5 studentów UMK.W klasyfikacji drużynowej męska reprezentacja UMK okazała się być najlepszą w Polsce i zdobyła złoty medal. W kategorii uniwersytetów złoty medal zdobył Mirosław Ziętarski a srebrny Robert Fuchs. Na czwartym miejscu uplasował się Patryk Przekopski. Drużynowo panowie zajęli 1 miejsce. Męska reprezentacja startowała w składzie: Mirosław Ziętarski, Robert Fuchs, Patryk Przekopski, Karol Leszczyński ,Filip Leszczyński, Bartosz Leszczyński, Tomasz Górzyński (pracownik UCS UMK), Michał Panek.
Reprezentacja kobiet nie osiągnęła spektakularnych wyników indywidualnych jednak każda z pań poprawiła swoje rekordy życiowe. Najlepszą naszą zawodniczką była Agata Zielepucha zajmując 14 miejsce na 116 startujących. Drużynowo w kategorii OPEN panie zajęły 12 miejsce a wśród uniwersytetów 5. Rok temu były to miejsca odpowiednio:24 i 9.Reprezentacja kobiet startowała w składzie: Agata Zielepucha, Roksana Król, Marta Sienkiewicz, Weronika Jankiewicz, Monika Kruszyńska, Agata Lewandowska.
Opiekunką i trenerką sekcji jest mgr Hanna Szewczyk.