e-mail: azs@umk.pl :: tel. 56 611-45-81 :: tel./fax: 56 654-28-80
UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
W TORUNIU

AMP

UMK Mistrzem Polski w typie Uniwersytetów.
1 kwietnia 2017r w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim. Uniwersytet Mikołaja Kopernika reprezentowany był w kategoriach kobiet i mężczyzn. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się panowie, którzy w większości są zawodnikami sekcji wioślarskiej AZS UMK. Najlepszy rezultat osiągnął Karol Leszczyński, ubiegłoroczny zwycięzca. W tym roku zdobył srebrny medal w klasyfikacji ogólnej i złoty medal w kategorii uniwersytetów. Patryk Przekopski w klasyfikacji ogólnej był 6 a wśród uniwersytetów zdobył srebrny medal. Pozostali zawodnicy reprezentacji to: Olaf Malinowski, Filip Leszczyński, Bartosz Leszczyński, Tymoteusz Marzec, Marcin Jędrusiak. W zawodach startowało 334 zawodników. Nasi panowie w punktacji drużynowej zajęli bardzo dobre 5 miejsce na 39 startujących uczelni a w kategorii uniwersytetów byli bezkonkurencyjni i zajęli 1 miejsce wyprzedzając UKW Bydgoszcz aż o 95 punktów.

W zawodach wystartowała również reprezentacja kobiet. Był to ich debiut w takiej imprezie. Trenować zaczęły w październiku 2017r jednak plany zajęć pozwalają im na 1, niekiedy 2 treningi w tygodniu. Tym bardziej cieszy to, że w punktacji drużynowej zajęły 25 miejsce na 42 startujące uczelnie. Najlepszą naszą zawodniczką była Patrycja Gierdal, która zajęła 38 miejsce w swojej kategorii na 120 startujących pań. Pozostałe studentki reprezentujące UMK w zawodach to: Roksana Król, Paulina Czarnowska, Monika Kruszyńska, Sandra Dolata i   Angelika Marszałkowska.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom należą się wielkie gratulacje i podziękowania za ogrom włożonej pracy, zaangażowanie i uzyskane wyniki. Niestety, organizatorom imprezy należy się tylko nagana. Zawody były bardzo źle zorganizowane i oby nigdy więcej nie powtórzyły się sytuacje, które miały miejsce podczas zakończonych AMP w ergometrze wioślarskim. Kierownikiem i „dobrym duchem” reprezentacji był dr Mateusz Tomanek, któremu należą się ogromne podziękowania. Jego wiedza i doświadczenie organizacyjne były niesamowicie pomocne podczas bardzo przeciągających się zawodów. Opiekunką i trenerką sekcji ergometru wioślarskiego jest mgr Hanna Szewczyk.